ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Thomas Renz: Ludzie stojący za szczepionkami na COVID trafią do więzienia 
16 luty 2022     
Co się stało z amerykańskim „prezydentem pokoju”? Kto stoi za amerykańską polityką zagraniczną? 
5 marzec 2026      Paul Craig Roberts
Kto i czym truje Europejczyków? 
8 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Językiem hasłowym 
21 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
"Jak nie urok to sraczka" 
10 styczeń 2018     
Polska prostaków  
4 październik 2010      Artur Łoboda
FDA prosi sędziego federalnego o wstrzymanie do roku 2076 pełnego ujawnienia danych Pfizera dotyczących szczepionek przeciw COVID-19 
20 listopad 2021     
10 maja święto sprawności organizacyjnej polityków 
10 maj 2020      Artur Łoboda
BBC III Film „Za Zamkniętymi Drzwiami” – „Polacy Zdradzonymi Bohaterami” 
25 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Nie wystarczy poznać historię. Trzeba ją zrozumieć.  
19 styczeń 2015      Artur Łoboda
Testament Kadafiego 
12 kwiecień 2011      Muhamar Kadafi, tlum. MG
Debata przed Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie 
10 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Uwaga w rocznicę pogromu kieleckiego 
4 lipiec 2016      Artur Łoboda
Co i jak Premier Władimir Władimirowicz Putin może powiedzieć na Westerplatte? 
20 sierpień 2009      tłumacz
Jedyna droga wiodąca do demokracji 
31 marzec 2015      Artur Łoboda
Prawie trzydzieści lat i to samo 
29 kwiecień 2021      Artur Łoboda
Wszyscy jesteśmy dziećmi Tego świata  
12 październik 2015     
Strategia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej 2020 
20 maj 2020      Alina
Das wojna 
26 październik 2010      Goska
Demonstrantów broń przyszłości  
17 październik 2021      Artur Łoboda

 
 

Źródło buty i arogancji

Partia "Nowoczesna" od wielu miesięcy twierdziła, że są "poważnymi politykami" i dlatego nie tworzą żadnych inicjatyw legislacyjnych, bo na dobry projekt ustawy potrzeba czasu.
Po trzech miesiącach takiego mędrkowania - stworzyli projekt ustawy, którą Biuro Studiów i Analiz Sądu Najwyższego uznało za wyjątkowy bubel prawny, którego nie powinno się w ogóle procedować, a więc przyjmować pod dyskusję.
Mimo tego posłowie "Nowoczesnej" nie ustają w publicznym samouwielbieniu i bredniach o rzekomych - własnych przymiotach.
Mają w końcu bardzo silne oparcie u żydowskich spekulantów giełdowych.
Do tego wydaje im się, że oszukają PiS i dalej będą czerpać dochody z "układu".
Na czym ten "układ" polegał - wytłumaczę dalej.

Dzięki wstąpieniu do Unii Europejskiej miały do Polski dotrzeć pieniądze, które pozwoliłyby rozwinąć gospodarkę i naukę.
Po 9 latach "przypływu środków unijnych" doskonale wiemy, że W ŻADNYM WYPADKU nie miały one pomóc Polakom się rozwinąć, a jedynie wesprzeć finansowo prounijne lobby.
We wszystkich jednostkach zajmujących się dystrybucją "środków unijnych" ustawieni zostali odpowiedni ludzie z nadania PO, którzy stworzyli takie regulaminy aplikowania i obsadzili komisje oceniające - nazywane "ekspertami", że NIKT SPOZA UKŁADU nie ma najmniejszych szans na wsparcie projektu badawczego, bądź nowoczesnej technologii.
Wedle platformowej wersji rozdziału środków unijnych "nowoczesna gospodarka" jest wtedy - gdy do jej opisu użyte są absurdalne określenia. Może to być na przykład "fryzjerstwo globalne".
Z pewnością nie należą do kategorii nowoczesności - technologie informatyczne - o ile nie są zgłaszane przez kolesi.

Od pewnego czasu podnosi się larum medialne - w sprawie rzekomego "zagrożenia smogowego" w Krakowie.
Trafiłem nawet - na jakieś absurdalne teorie, że w wyniku smogu zmarło w Krakowie kilka tysięcy osób.
To kłamstwo i manipulacja!

Żyję w Krakowie dużo ponad pół wieku i żadnego "zagrożenia smogowego" nie widzę. W każdym razie żadnego, które przewyższałoby lata ubiegłe.
Jest nawet o niebo lepiej.
Nie będę porównywał końca lat siedemdziesiątych, bo wtedy można było mówić o katastrofie ekologicznej w Krakowie. Kamień naprawdę rozpuszczał sie o "kwaśnych deszczy".
Ale dziś powietrze w Krakowie jest o niebo lepsze - niż 200 lat temu.
( Pomijam główne arterie komunikacyjne, bo to odrębna sprawa i skandal nieudolności rządzących. )
Smog w Krakowie tworzy się przy określonych warunkach pogodowych - najczęściej w jesieni - gdy wilgoć łączy się z dymem.
Ale przez większość roku jest całkiem znośnie.

Po co więc ta wrzawa się podnosi.
I dlaczego PiS dał się na nią nabrać?

Kraków miał otrzymać z budżetu Państwa i Środków unijnych kilkadziesiąt milionów złotych na działania proekologiczne.
Rzecz w tym, że miały to być działania pozorowane - w postaci różnych szkoleń - na których zarobić miało zaplecze polityczne Platformy Obywatelskiej, którego część przefarbowała się dziś na "Nowoczesną".
W przekonaniu, że PiS nie rozpozna tego źródła oszustwa i - posłowie "Nowoczesnej" są dalej bezczelni i aroganccy.
Zobaczymy jednak: co się stanie - gdy zostaną odcięci od tego koryta?

Jaki z tego wniosek?
Rząd powinien wprowadzić prokuratorów do Urzędów Wojewódzkich i sprawdzić - jak "radzono sobie" z rozdziałem setek miliardów złotych z tak zwanych "funduszy unijnych".
25 luty 2016

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Co do tzw "zagrożenia smogowego".
Administracyjny nakaz wymiany tradycyjnych pieców węglowo-drzewnych na olejowe, tudzież gazowe przy starej zabudowie Krakowa, to piękny biznes dla tych, którzy nowe piece instalować będą.
Wystarczy policzyć, ile jest nieruchomości, które można by "zmodernizować", pomnożyć przez koszta rzeczywiste oraz te ukryte i mamy bilans walki ze smogiem.

Kto dysponuje danymi globalnymi na całe miasto?
Urzędnicy.

Histeria jest jednak duża, albowiem podczas mojego 4 dniowego pobytu w tym mieście na początku lutego widziałem Azjatów w maskach chroniących twarz.

Ja osobiście dolegliwości smogowych nie odczuwałem w ogóle, choć każdego dnia rano łzawiło mi jedno oko, raz lewe, raz prawe.
Nie wiem jaka mogła być tego przyczyna - w innych miejscach takiej dolegliwości nie odczuwałem.

2016-02-25
Magellan

  

Archiwum

Jak mówić dużo nie mówiąc nic
luty 27, 2003
Gdybym...
luty 16, 2005
Marian Hemar (Marian Hescheles 1901-1972)
Bush w 5. rocznicę wojny w Iraku: Wojna jest słuszna
marzec 21, 2008
marduk
Zasady domina
czerwiec 26, 2002
PAP
Przewlekłe śledztwo w sprawie zbrodni w Katyniu....
sierpień 4, 2004
Adam Sandauer
Gdyby nie Balcerowicz to bylibyśmy drugą ....
listopad 11, 2004
www.dziennik.krakow.pl
Stworzmy wspolnie partie!
grudzień 15, 2006
Marzyciel
Co pokażą Serbowie? Czy możemy pomóc ewentualnej partyzantce?
luty 20, 2008
marduk
Kołodko chce, by Polska weszła do strefy euro w 2006 roku
lipiec 27, 2002
PAP
Wiadomosci w PR po hebrajsku!!!
styczeń 26, 2007
Haaretz
„Fachowcy” od piłki kopanej
czerwiec 10, 2006
Marek Olżyński
Kontrola rezerw Iraku przez USA za pomocą wojska
lipiec 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zakłamanie
listopad 29, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Miller odwiedził ziemię przodków
listopad 10, 2003
PAP
High Risk Credit
sierpień 21, 2007
przysłał ICP
Wyzysk Przez "Korporacje" Zagrożony w Ameryce Łacinskiej?
styczeń 17, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Przesłanie Kaczyńskiego
styczeń 27, 2006
zaprasza.net
Perspektywy Rozwoju Gospodarczego Chin
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Znaczenie obrony przeciwlotniczej Iranu
listopad 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Glasnost" globalizmu pod lupą w... Kijowie
czerwiec 21, 2004
Marek Głogoczowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media