ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Polska to nasze wspólne marzenie 
20 maj 2015      Artur Łoboda
2-3 lata, albo nigdy 
24 wrzesień 2021     
Wyjaśnienie zamieszek w Iranie, a właściwie tylko w Teheranie... 
14 czerwiec 2009      tłumacz
"Dobra zmiana", czy tylko dobry marketing? 
12 lipiec 2016      Artur Łoboda
Zasiane ziarno 
21 marzec 2017     
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część dziewiąta  
10 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
CDC w końcu zmuszone do zbadania powiązań między szczepionkami a autyzmem, po dziesięcioleciach ignorowania dowodów anegdotycznych 
17 marzec 2025     
Ignorancja Czy Arogancja Ludwika Stommy o Handlu Złotymi Zębami w Sachsenhausen 
5 listopad 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Prof. Włodzimierz Bojarski: "Koszty aneksji do UE", artykuł z 2003 r. 
18 październik 2019      Alina
Przestępcza interpretacja prawa 
6 sierpień 2011      Bogusław
Aforyzmy 1 - autor Zygmunt Jan Prusiński 
19 czerwiec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
18. 12. 2016 
18 grudzień 2016     
SCHETYNA DO PIERDLA NIE PÓJDZIE?  
12 grudzień 2018      Alina
Co się wydarzyło w Smoleńsku? 
4 styczeń 2014      Artur Łoboda
Performance posła Brauna  
13 grudzień 2023      Artur Łoboda
Przestańcie robić z siebie użytecznych głupców 
24 październik 2014      Artur Łoboda
Arytmetyka: pięć i pół do jednego  
31 marzec 2021     
Kary za brak maseczek w sklepach. Polacy są "za", ale chcą, by były one zdecydowanie niższe 
14 lipiec 2020     
Chrystus Pan zmartwychwstał-anonim, kancjonał staniątecki, 1586  
25 marzec 2016     
Święto Paschalnej Ofiary i jej „upiększające świat” znaczenie… 
4 kwiecień 2010      Dr Marek Głogoczowski

 
 

Antypolonizm

Przy każdej okazji omawiania stosunków polsko-żydowskich, czy to przez prawicowych, czy lewackich autorów często omawia się zjawisko rzekomego "polskiego antysemityzmu", który podobno funkcjonuje pod dawna, ale - wedle prawicowców u Nas jest "łagodniejszy niż gdziekolwiek indziej".
Zadam więc retoryczne pytanie...
Ile wrogich Żydom tekstów, opublikowano ostatnio w polskich mediach?
A ile wrogich Polsce tekstów zamieściły żydowskie media?

Jeszcze niedawno użycie słowa Żyd, uznawane było za przejaw antysemityzmu, bo antysemitą nie jest ten - kto nienawidzi Żydów, ale ten - którego Żydzi takim nazwą.
A ten - kto śmie mówić o żydach może się dokopać do niewygodnej prawdy.
Tymczasem antypolonizm jest powszechny w środowisku żydowskim od stuleci.
Tylko, że nikt o tym do tej pory nie pisał.
Jeżeli spróbujemy przeanalizować semantykę wypowiedzi wrogich Polsce - Żydów, to wypisz-wymaluj mamy teksty podobne do oskarżeń prokuratorskich zakończonych stalinowskimi mordami sądowymi.
Żydzi opluwający dziś Polskę, najchętniej zabiliby Nas wszystkich tak - jak robili ich współplemieńcy w latach stalinowskich.

Podsumowując stwierdzę że: najwyższy czas by zacząć pisać o wielowiekowej nienawiści Żydów do Polaków.
I jak zwykle przestrzegam, że trzeba wyodrębnić nienawistne Polakom środowiska, bo nie wszyscy Żydzi tacy byli.
25 luty 2018

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

W Polsce nie można mówić o antysemityźmie, czy to przed wojną, czy po wojnie.

W Polsce panuje SEMIREALIZM.

Polega on na wyznawaniu poglądów, jakie ugruntowały się w polskim społeczeństwie na podstawie wielowiekowych DOŚWIADCZEŃ z mniejszością żydowską.
Ostatnia hucpa, która zajmuje wszystkie telewizyjne wieczory, powinna otworzyć oczy wszystkim naiwnym ślepcom. Jak w sobotnim "Salonie dziennikarskim" powiedział ks. Zieliński, ustalenie wspólnego stanowiska w sprawie ustawy o IPN nie jest możliwe, bo Polacy i Żydzi mają zupełnie inną definicję prawdy. Dla Polaków, jak dla innych nacji z kręgu kultury łacińskiej, prawda to jest to co jest, podczas, gdy dla Semitów prawda jest względna, taka, która jest korzystna dla Żyda. Czyli żydowska prawda, to jest tylko to co Żydom pasuje.
Mówiąc szczerze mam dość tego kociokwiku. Czy premier, albo jeszcze lepiej prezydent z małżonką Żydówką nie powinien zareagować jak przystało na męża stanu dużego państwa i równie łagodnie co stanowczo powiedzieć, że Polacy nie życzą sobie tego typu "historycznej narracji"? Wystarczy uznać panią ambasador za persona non grata, i do czasu nowych wyborów w Izraelu zawiesić stosunki dyplomatyczne i jakiekolwiek inne z Izraelem? Tak po prostu. Wprowadzić jakieś embargo na towary z Izraela, dla izraelskich firm, dla firm z udziałem kapitału izraelskiego. Mądrość życiowa tak świetnie ujęta przez Jaroslava Haszka słowami wojaka Szwejka mówi, że "nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było", więc świat się na pewno nie zawali, a gorzej nie będzie.
Tak na marginesie całej sztucznie rozdmuchanej afery zastanawia mnie po co mieszka w Polsce i pląta się w polskich telewizorach amerykański Żyd Johnny Daniels?
Żydzi nałożyli właśnie mordercze podatki na wspólnoty chrześcijańskie w Jerozolimie. Bazylika Grobu Pańskiego została zamknięta do odwołania. Może trzeba we wszystkich krajach chrześcijańskich wprowadzić nałożyć takie same podatki na wspólnoty wyznaniowe żydowskie? Nie może a na pewno. Też tak po prostu ...


Alina

  

Archiwum

Porządkowanie Krakowa
luty 18, 2006
Artur Łoboda
Polonia i Polska
maj 14, 2005
Lewed
Typy kobiet - wersja dla informatyków
Norwegowie i NIE dla Unii
maj 18, 2003
przesłała Elżbieta
Prawdziwe "zawracanie kijem Wisły" Proces pułkownika Ryszarda Chwastka
grudzień 6, 2002
Lech Michałowski
Czterdzieści i cztery
styczeń 11, 2007
Jarosław Tomasiewicz
Jesteś "rasistą", choć nawet o tym nie wiesz? Nie dostaniesz pracy! Tworzenie Orwellowskiego państwa policyjnego
czerwiec 13, 2007
przysłał Marduk
Tegoroczna Nagroda im. Jana Karskiego za Męstwo i Odwagę
lipiec 26, 2003
Czy na poniższe pytania będą odpowiedzi?
luty 3, 2005
Dr Stefan Pagowski
Miller nie miał racji! Ziobro nie jest zerem! Wszak zero to liczba nieujemna...
maj 26, 2007
tłumacz
Cheney kagan bek i prezydent
październik 30, 2006
Wojciech Wlazlinski
Pogrom kielecki, 1946, jako ogniwo włańcucha aktów terroru
kwiecień 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
W cieniu niewidzialnego słonia
luty 28, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Oleksy: czy komisja rozjaśni "zakryte pole"?
styczeń 11, 2003
PAP
GDZIE JEST POLSKA ?
czerwiec 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Prokurator generalny prawnikiem złodzieja
luty 10, 2009
Gazeta Polska
Judasz z Warszawy
kwiecień 19, 2004
Artur Łoboda
Oszukują przy wyborach w następujący sposób:
październik 18, 2007
Anna
Skutki klęski USA w Iraku
maj 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Elektroniczna kontrola
grudzień 26, 2005
Goska
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media