ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Obowiązkowa pielgrzymka PiS do Lubina 
18 maj 2015      Artur Łoboda
Zaskakujące działania Brauna 
26 maj 2025      Adam
Chiny zwiększają udział swojej waluty na rynku światowym 
21 kwiecień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
OBEJRZYJCIE KONIECZNIE! Szczególnie wywiad (na żywo) z Andrzejem Michałowskim, działaczem "Solidarności" 
1 wrzesień 2020      Alina
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (17.01.2011) 
12 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Cannes 2018 
21 maj 2018     
Kandydatka do sejmu  
25 październik 2015     
Ilu ministrów potrzeba do wkręcenia żarówki? 
2 grudzień 2010      Artur Łoboda
"Pokój przynoszą światu" 
26 październik 2023     
Hiszpański kozioł. 
3 czerwiec 2011      Bogusław
„Tajny program” tak zwanej elity i szczepionki mRNA COVID. „Zmniejszanie światowej populacji”? 
20 wrzesień 2021     
Zachodni propagandziści ogłupiają kogoś czy siebie? 
24 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
U 100% zaszczepionych przeciwko COVID-19 wykryto anomalie mikroskrzepów amyloidu 
23 listopad 2025     
Orwell "Rok 2021" 
26 wrzesień 2021      FREEDOM 5D
Analogie historyczne 
21 maj 2025      Artur Łoboda
Dr Ryan Cole odrzuca całą propagandę COVID-19 
9 kwiecień 2021      Bill Sardi
Wystarczy jeden szczegół 
12 kwiecień 2019     
Naga prawda o syjonistycznej Czwartej Rzeszy  
22 kwiecień 2021      World TV News
Doktor Roberto Petrella 
3 wrzesień 2020      Wegeta
Mam nadzieję, że jeszcze będę promował Gombrowicza 
6 czerwiec 2013      Artur Łoboda

 
 

Izrael zamyka ambasadę w Dublinie i oskarża Irlandię o „antysemityzm”


 

    ● Izrael zamknął swoją ambasadę w Dublinie, oskarżając Irlandię o „skrajną politykę
    antyizraelską” i antysemityzm. 

    ● Izrael staje się coraz bardziej wrogo nastawiony do Irlandii po uznaniu przez nią Państwa Palestyńskiego, poparciu dla sprawy oskarżenia o ludobójstwo  przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Republice Południowej Afryki i potępieniu masowych ofiar cywilnych w Strefie Gazy. 

    ● Minister spraw zagranicznych Izraela Gideon Saar oskarżył Irlandię o próbę delegitymizacji państwa Izrael i stosowanie wobec niego podwójnych standardów, zarzucając jednocześnie rządowi Irlandii antysemityzm. 

    ● Premier Irlandii Simon Harris bronił stanowiska swego kraju, stwierdzając, że kraj ten popiera prawo Izraela do obrony zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym, jednocześnie potępiając śmierć cywilów w Strefie Gazy. 

    ● Harris podkreślił zaangażowanie swojego kraju na rzecz pokoju i praw człowieka, poparcie dla prawa międzynarodowego oraz rozwiązania dwupaństwowego jako sposobu na pokojowe współistnienie Izraela i Palestyny. 



Rząd Izraela ogłosił zamknięcie ambasady w Dublinie , powołując się na rzekomą „ skrajnie antyizraelską politykę ” Irlandii i oskarżając rząd irlandzki o antysemityzm.
 
Decyzja ta jest następstwem ponad rocznego pogarszania się stosunków dyplomatycznych między oboma państwami w wyniku ludobójczej inwazji Izraela na Gazę i uznania przez Irlandię Państwa Palestyńskiego oraz formalnej interwencji Irlandii w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości (MTS) w sprawie ludobójstwa Tel Awiwu wszczętego przez Republikę Południowej Afryki.

(Powiązane:  Oburzony Izrael odwołuje ambasadorów w Hiszpanii, Norwegii i Irlandii w związku z uznaniem państwa palestyńskiego .)
 
Minister spraw zagranicznych Izraela Gideon Saar ogłosił w niedzielę 15 grudnia zamknięcie ambasady, twierdząc, że działania Irlandii „mają swoje korzenie w próbach delegitymizacji i demonizacji państwa żydowskiego”.
 
Szczególnie skrytykował uznanie przez Irlandię państwa palestyńskiego, co jego zdaniem zostało „pochwalone przez Hamas”, i oskarżył kraj o „ponowne zdefiniowanie” ludobójstwa, aby dostosować je do stanowiska RPA wobec Izraela.
 

Irlandia potwierdza poparcie dla pokoju, praw człowieka i rozwiązania dwupaństwowego



Na konferencji prasowej zorganizowanej tego samego dnia, w którym Izrael zamknął swoją ambasadę, irlandzki premier Simon Harris bronił stanowiska swojego kraju, stwierdzając, że kraj ten „jednoznacznie popierał prawo Izraela do obrony w ramach międzynarodowego prawa humanitarnego ”.
 
Oskarżył premiera Izraela Benjamina Netanjahu o wykorzystanie zamknięcia ambasady jako „dyplomacji odwracającej uwagę” i potępił zabijanie dzieci oraz skalę śmierci cywilów w Strefie Gazy .
 
Dana Erlich, ambasador Izraela w Irlandii, wyjaśniła, że ​​Izrael „nie zrywa stosunków dyplomatycznych”, ale „zamyka fizyczną ambasadę”, aby przenieść zasoby do krajów, które „ chcą większej współpracy z Izraelem ”.
Skrytykowała jednak również „ekstremalne oczernianie i politykę Irlandii wobec Izraela”.
 
Tego samego dnia Saar zaostrzył dyplomatyczną sprzeczkę, nazywając Harrisa antysemitą i podtrzymując swoje twierdzenie, że irlandzkie działania wobec Izraela wynikają z „delegitymizacji i dehumanizacji Izraela” oraz rzekomego stosowania podwójnych standardów wobec państwa żydowskiego.
 
W odpowiedzi Harris odrzucił oskarżenie o antysemityzm, stwierdzając na platformie społecznościowej X, dawniej Twitter, że Irlandia jest „za pokojem, prawami człowieka i prawem międzynarodowym”.
Harris podkreślił poparcie Irlandii dla rozwiązania dwupaństwowego, wzywając Izrael i Palestynę do życia „w pokoju i bezpieczeństwie”.
 
Irlandzki tanaista (wicepremier) i minister spraw zagranicznych Michael Martin powtórzył, że jego kraj popiera przestrzeganie międzynarodowego prawa humanitarnego, stwierdzając, że stanowisko jego kraju w sprawie konfliktu w Strefie Gazy „nie powinno być postrzegane jako wrogi akt”.
 
Obejrzyj ten odcinek „Antiwar News with Dave DeCamp” omawiający jak Izrael zabił kolejnych 52 cywilów w Strefie Gazy, kontynuując jednocześnie inwazję na Syrię.
 
 
Źródło:
https://conspiracy.news/2024-12-18-israel-closes-irish-embassy-accuses-ireland-antisemitism.html
23 grudzień 2024

Arsenio Toledo 

  

Komentarze

  

Archiwum

2006 - rok lepszego zła
styczeń 8, 2007
Olaf Swolkień
Przelot
wrzesień 5, 2003
Andrzej Kumor
Ulubionym filozofem G.W.Busha jest "Jezus" (!)
marzec 11, 2007
pnlp
Fałsz, obłuda i zakłamanie
styczeń 28, 2008
Artur Łoboda
Zadymy sejmowe a sprawa odszkodowań dla Żydów
październik 8, 2006
Józef Bizoń
Ataki na Meczety - Wojna Domowa w Iraku?
luty 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Stowarzyszenie Primum Non Nocere o zmianie na stanowisku ministra zdrowia ( www.sppnn.org.pl )
kwiecień 2, 2003
prezes stowarzyszenia Adam Sandauer
Patronaria
grudzień 16, 2007
Jacek Majchrowski
Czy ryży ma prawo do wypowiedzi?
grudzień 9, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polska importerem węgla
listopad 3, 2008
PAP
WIERZE ZE "HEJNAL" NADAWAŁ
maj 5, 2005
RZYMIANKA
Prom Columbia spadł na Palestine
luty 2, 2003
zaprasza.net
Amerykańscy Weterani Przeciwko Wojnie
marzec 19, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
„Islamizacja Bałkanów” a Konkurencja USA z Rosją
marzec 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska Państwem Prawa ?
kwiecień 7, 2003
dr Adam Sandauer
Kto i po co...
kwiecień 24, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Zadają się z Żydami
listopad 6, 2005
Artur Łoboda
Jak funkcjonują największe gangi (2)
Konwersja, czyli odzyskać gotówkę

luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
Co piszą inni
listopad 20, 2007
( . ) bez podpisu
Zabójstwo Kennedy'ego: kolejne dowody na spisek?
maj 9, 2007
marduk
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media