ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy  
To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
więcej ->

 
 

Unia Europejska dba o polskie dzieci

Eksperci podatkowi nie są zaskoczeni wczorajsza decyzją Komisji Europejskiej o skierowaniu przeciwko Polsce pozwu w sprawie 7 proc. stawki VAT na ubranka dziecięce i buciki. Ich zdaniem, takiej reakcji można było się spodziewać.

Wczoraj KE poinformowała, że pozwała Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości zarzucając, że stosowanie obniżonej stawki na buciki i ubranka dziecięce jest niezgodne ze wspólnotowymi regulacjami dotyczącymi VAT.

- O tym, że stosujemy niezgodną z dyrektywami unijnymi stawkę VAT na ubranka dla niemowląt i buciki dziecięce, było wiadomo od dawna. Gdy wchodziliśmy do UE resort finansów stał na stanowisku, że stawka VAT na te towary musi zostać podniesiona do stawki podstawowej. Ale to nie Ministerstwo Finansów uchwala ustawy, tylko parlament - powiedziała Irena Ożóg, partner w spółce doradztwa podatkowego Ożóg i Wspólnicy.

Według niej, Polska nie ubiegała się o zgodę Unii na wydłużenie stosowania obniżonej stawki VAT w tym zakresie. Ożóg przypomina, że w związku z wejściem Polski do UE resort finansów przygotował nowy projekt ustawy o VAT. Podnosił on do 22 proc. stawkę VAT na buty dziecięce i ubranka niemowlęce.

- Rząd zdawał sobie sprawę, że stawka preferencyjna byłaby niezgodna z regulacjami unijnymi. Sejm początkowo zaakceptował te rozwiązania, ale zmianę przywracającą stawkę 7 proc. wprowadził Senat, a Sejm nie odrzucił tej poprawki - przypomina Ożóg.

Także partner w spółce Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, Tomasz Michalik potwierdza, że Ministerstwo Finansów, które znało regulacje wspólnotowe, nie chciało zgodzić się na utrzymanie preferencji.

Anglików się boją nas nie

- W przeciwieństwie np. do Wielkiej Brytanii, Polska nie otrzymała zgody na stosowanie obniżonych stawek VAT na ubranka i obuwie dziecięce - mówi Michalik.

Według niego niewykluczone jest jednak, że jeżeli Polska zmieni przepisy i dostosuje je do wspólnotowych, to KE wycofa pozew. Zasadnicze znaczenie będzie miała jednak ocena, w jakim stopniu obniżone stawki w Polsce zakłócały konkurencję na unijnym rynku.

Odpowiedzialny za politykę podatkową wiceminister finansów Ludwik Kotecki powiedział , że zanim resort oficjalnie ustosunkuje się do pozwu, musi zapoznać się z jego uzasadnieniem.

"KE w pełni popiera politykę społeczną i rodzinną, stanowiącą po części odpowied? UE na rosnące wyzwanie starzenia się społeczeństwa. Jednakże Komisja musi również zapewnić jednakowe stosowanie przepisów dotyczących VAT we wszystkich państwach członkowskich" - napisała KE w uzasadnieniu decyzji.

Jest o co walczyć!

Zdaniem KE, Polska niezgodnie z unijnym prawem stosuje obniżoną stawkę w wysokości 7 proc.

KE od dawna nakazywała Polsce podwyższenie do stawki podstawowej (w Polsce wynosi ona 22 proc.) VAT-u na ubranka dla niemowląt i buty dziecięce. Po wyczerpaniu procedury polubownej, która nie przyniosła rezultatów, KE skierowała sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

Zgodnie z unijną dyrektywą VAT (2006/112/WE), obniżoną stawkę VAT można stosować tylko w odniesieniu do ściśle określonych towarów i usług. Ubranka dla niemowląt i buciki dziecięce nie figurują na odpowiednich wykazach. Dlatego Polska, stosując obniżoną stawkę VAT, narusza prawo wspólnotowe.

28 listopad 2008

PAP 

  

Archiwum

Zmierzch uchwałodawstwa RJP?
luty 20, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Złote spadochrony" zagrożone światowym kryzysem kredytu
wrzesień 24, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Nazywam sie ARGUMENT
czerwiec 9, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Paragraf, nie dla każdego.
czerwiec 2, 2008
.
Tajne konszachty USA, Izraela i Iranu
wrzesień 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Iran pod naporem subwersji USA i Izraela
czerwiec 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Chasydzi palą flagę Izraela !
luty 20, 2003
Artur Łoboda
Kwestia żydowska. Antysemityzm jako obrona praw Narodu
luty 14, 2008
Dariusz Kosiur
Portret szmaty
lipiec 22, 2004
PAP
Towarzysze tęsknią za pochodami
maj 1, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Propaganda w I i II Wojnie Swiatowej.
styczeń 18, 2008
Tezlav von Roya
Komisja Trójstronna
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
5 kłamstw na temat sytuacji w Strefie Gazy
styczeń 6, 2009
AWT
Francis Fukuyama i taktyka amerykańskiego imperializmu
kwiecień 20, 2006
Jan Duranowski
Zagrożenie Ludzkości w Epoce Nuklearnej
marzec 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Wyszedł nie wyjedzie
sierpień 26, 2002
Popisy idiotów, czyli Obóz Wielkich Palantów
styczeń 19, 2006
Artur Łoboda
Jest pan 0!!!!!!!!!
sierpień 25, 2007
Bogusław
Polak - prostak i cham
październik 29, 2005
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media