|
Putin to sprytny lis czy głupiec?
|
|
W związku ze wzbieraniem na świecie fali oporu przeciwko żydomasońskiej wojnie przeciwko Ludzkości - pod szyldem fikcyjnej epidemii - inicjatorom ludobójstwa niezbędna jest odskocznia - pozwalająca przytrzymać Ludzkość w stanie terroru.
Takim zdarzeniem byłaby wojna światowa - lub choćby jej zapowiedź.
Z tego względu prowadzone są różnorakie działania służące wywołaniu konfliktu z udziałem Rosji.
W tym kierunku działają główne ścieki medialne szczujące na Putina i podjudzające Ukraińców do wojny z Rosją.
W takiej sytuacji wystarczy niewielka prowokacja - by potoczyła się wojenna lawina.
Kto na tej potencjalnej wojnie zyska?
Na pewno nie Putin - który co dopiero zakończył budowę Nord Stream 2, a wieść gminna niesie, że jest udziałowcem tej inwestycji.
Dzięki syjonistycznym prowokatorom w pisowskim Rządzie zdobył bazy wojskowe na Białorusi.
Podjudzana przez kręgi żydowskie Ukraina chciałaby baz NATO na swoim terenie.
W jakim celu?
Żeby odegrać się za zdradę Rosji?
Przypomnę, że jeszcze w 1992 roku Ukraina była trzecią potęgą atomową na świecie.
Wynikało to z pozostawania na jej terenie sowieckich silosów atomowych.
W zamian za gwarancję nienaruszalności granic Ukrainy - zgodzono się na dezaktywację wszystkich pocisków.
Tą "gwarancję" podpisała Rosja i USA.
W 2014 roku Ukraińcy poznali ile warte są pakty podpisane przez Rosję i USA - gdy zielone ludziki zajęły Krym.
Mimo wszystko Ukraina istnieje, a potencjalna wojna byłaby zabójcza dla tego Kraju.
Kto więc prze do wojny pomiędzy Ukrainą a Rosją?
Kto na tym skorzysta?
Odwołam się więc do historii.
W 1913 roku żydowscy bankierzy otrzymali prawo do emisji dolarów.
Chcąc skorzystać z tej możliwości - musieli "wprawić dolary w ruch" i to jak najbardziej intensywny.
Takie możliwości dawała wojna.
Wykorzystując niewyobrażalną naiwność rodów panujących w Europie - sprowokowali wybuch I wojny światowej.
Prawie każda ze stron konfliktu obiecywała swoim obywatelom, że "wojna zakończy się do końca 1914 roku".
Trwała jednak cztery lata i zmiotła wszystkie rody panujące Europy, które nie były powiązane z żydomasonerią.
Blisko 15 milionów ofiar, których groby rozsiane są głównie we Francji, Polsce, Ukrainie Białorusi i Litwie.
To wynik nieodpowiedzialnych gierek polityków i wojskowych.
Dynastia Romanowych została wymordowana.
I po co im to było?
A może łudzili się, że wojna będzie podobna do I wojny bałkańskiej - w wyniku której Turcja ostatecznie opuściła Bałkany. Ta wojna zakończyła się w ciągu 9 miesięcy i naiwni stratedzy wojskowi łudzili się, że podobnie będzie w wyniku starcia mocarstw europejskich.
Ale ktoś inny pociągał za sznurki - w konflikcie Francji, Niemiec i Rosji.
Nie będę wchodził w szczegóły, ale dla Rosji była to zagłada Państwa.
W 1914 roku Rosja była wysoko rozwiniętym państwem europejskim.
Miała swoje okręgi przemysłowe - czasem przewyższające te zachodnie.
Bolszewicy cofnęli to państwo w rozwoju o stulecia.
A później nastało 70 lat terroru.
Mądry polityk będzie się trzymał jak najdalej od żydów.
I tą przestrogę kieruję do Rosjan wiedząc, że ich automaty sczytują zamieszczane tu teksty.
Jeden - nierozważny ruch, a potoczy się lawina.
Rosja na pewno na tym straci.
Być może i my - Polacy zapłacimy wtedy wysoką cenę.
|
|
23 styczeń 2022
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Dokładnie tak samo postrzegam skutki, ewentualnej wojny. Niemniej zakładam, że 'tzw" Rosja to byt niesamodzielny i marionetkowy. Pytanie, czy ktoś tam w ogóle rozumie pojęcie racji stanu i jak je definiuje. A co do Ukrainy, w sumie umowa została dotrzymana, bo o ile pamiętam, to gwarancje bezpieczeństwa i spokoju, w zamian za denuklearyzację udzielono im na 20 lat, czyli od 1994 do 2014 roku. |
|
2022-01-23
Magellan
|
 |
|
|
ps
myślę, że strategia jest taka. Przy założeniu, że wojny toczą się między tworami, które można zdefiniować jako tzw. "państwa", to Rosja musi być wprzęgnięta jako pierwsze istotne państwo w przyszłą wojnę. Impet odwetu musi wywołać reakcję Chin, które skierują się przeciw niej. Dopiero wtedy zaangażują się USA. Przy korzystnych "wiatrach" możemy wyjść z tego w miarę cało, mając za punkt odniesienia skutki poprzednich wojen. Dlatego czekajmy uważnie i obserwujmy co się stanie, bo być może strategia tego kręgu sił, które na naszym podwórku reprezentuje obecnie tzw. "PiS', nie jest nam tak wcale szkodliwa. Zobaczymy. "Pandemię", w tym kontekście, traktuję jako występy harcowników. |
|
2022-01-23
Magellan
|
|
|
|
Eksport durak-kracji
czerwiec 18, 2006
PAP
|
niestrudzeni - z kart historii
marzec 4, 2003
Miroslaw M. Krupinski (maj 1998)
|
Chavez, Hazardzista w Wenezueli
luty 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Marszałek Sejmu Marek Borowski uważa za nieuzasadnione obawy że sprzedaż ziemi cudzoziemcom oznacza utratę niepodległości Pol
listopad 15, 2002
PAP
|
Terror „911” w USA: fakty dziwniejsze niż fikcja
październik 13, 2004
Marek Głogoczowski
|
Monarchia czy "demokracja" ?
luty 7, 2007
tezlav von roya
|
Skazany doktor honoris causa UJ
listopad 19, 2002
PBAR, ARD http://www.superexpress.pl
|
Być czy mieć?
maj 20, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Petelicki na czacie WP
marzec 21, 2003
zaprasza.net
|
Belka nie jestem przeciwnikiem podatku liniowego, ale ja jestem
grudzień 23, 2002
Artur Łoboda
|
Oświecony "zdrowy" terror
maj 19, 2007
Remigiusz Okraska
|
Guru polskiej ekonomii ma głos - czeka nas upadek
listopad 30, 2003
PAP
|
Dmuchajmy na zimne
październik 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wynarodawianie XXI wieku
styczeń 10, 2003
Artur Łoboda
|
Encyklopedia GW: opozycja argentyńska = terroryzm
styczeń 20, 2005
(PAP)
|
Zrobcie miejsce dla nowych obywateli
styczeń 22, 2003
Elzbieta
|
Korea Płn wreszcie testuje broń atomową
październik 10, 2006
Stefan Korzeniowski
|
Israel Über Alles
listopad 14, 2007
przysłał ICP
|
Kwaśniewski
maj 1, 2005
bvb
|
Poświąteczne refleksje, czyli: ruch to zdrowie!
grudzień 27, 2008
Marek Jastrząb
|
|
|