ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
więcej ->

 
 

Gospodarka Watykanu w Oczach "Wall Street"


Edmund Kardynal Szoka, byly arcybiskup w Detroit, Polak z pochodzenia, gospodaruje mieniem Watykanu i jest bohaterem artykulu w "The Wall Street Journal" w dziale 'Kosciol i Panstwo' z 7kwietnia, 2005. pod tytulem: "W Miescie Watykan, Kardynal Usilnie Rownowazy Budzet; Jak Glowa Malego Panstwa, Edmund Szoka Reguluje Ruch i Popiera Sprzedaz Detaliczna, Tania Benzyna, Perfumy i Makaron." Autorem artykulu tego jest Gabriel Kahn, ktory twierdzi ze budzet roczny Watykanu wynosi okolo 200 milionow dolarow podczas gdy budzet roczny Kosciola Katolickiego w USA wynosi ponad szesc i pol miliarda dolarow rocznie.  

Kardynal Szoka ma 77 lat i jest prezydentem zarzadu miasta Watykan, po wlosku tytul ten pisze sie "governatore." Dwa lata temu Kardynal Szoka kazal przeniesc sklepy z podziemi do teraz opuszczonych budynkow stacji kolejowej polozonej z tylu za Bazylika Sw. Piotra. Sklepy zostaly zaopatrzone w luksusowe towary, jak na przyklad: najlepsze perfumy, zegarki firmy Longines po cenie 3000 dolarow, oraz telewizory z plaskimi ekranami. Slyszy sie popularna muzyke brazylijska, w czasie kiedy tlum kupujacych korzysta z cent strefy wolnoclowej i placi o 30 procent mniej za papierosy i inne towary niz poza terenem Watykanu, ktory to teren zawiera okolo 50 hektarow powierzchni Glownym problemem Kardynala Szoki jest rownowazenie budzetu panstwa watykanskiego.

Jednym z najlepszych zrodel dochodu gospodarki Watykanu jest sprzedaz benzyny w malej stacji obslugi wyposazonej w tylko dwie pompy, ktore obsluguja wylacznie osoby majace specjalne pozwolenie, w zwiazku z miejscem pracy lub zamieszkania w panstwie koscielnym. W Watykanie pracuje 1500 osob a biurokracja koscielna zatrudnia okolo 2500 osob. Place w Watykanie sa nizsze niz w okolicznym Rzymie, ale dodaja prestizu i co roku zglasza sie okolo 4000 osob, starajacych sie zeby dostac prace na jednej z niewielu dostepmnych posadach.

Roczny dochod z inwestycji wysokosci okolo 250 milionow dolarow pokrywa pensje, asekuracje, etc. 2500 osob zatrudnionych w Kurii Rzymskiej. Czesc dochodu pochodzi z wynajmu setek mieszkan na terenie miasta Rzym. Biskupstwa z calego przysylaja co roku pieniadze i tak na przyklad z USA rocznie jest dostawczane do Watykanu okolo osiem milionow dolarow.  

Powazne klopoty finansowe wynikly z powiazan banku watykanskiego z wloskim bankiem Banco Ambrosiano i skonczyly sie strata w 1982 roku 244 milionow dolarow. Kardynal Szoka byl wewany w 1990 roku do Watykanu, zeby objal kierownictwo finansow koscielnych. Wtedy kazal on zainstalowac pierwsze komputery w ksiegowosci i zatrudnil firme Ernst & Young do zmodernizowania administracji. W roku 2001 Kardynal Szoka zostal mianowany prezydentem Panstwa Watykanskiego i odrazu musial rozwiazac niekonczacy sie problem zatorow ruchu kolowego, powodowanego w duzej mierze przez kierowcow, ktorzy przejezdzali "na skrot" przez teren Watykanu. Brak parkingu wymagal budowy dwu duzych podziemnych garazy.  

Mimo tego ze wiek emerytalny w administracji Panstwa Watykanu wynosi 75 lat Ojciec Swiety Jan Pawel II poprosil Kardynala Szoke, zeby nadal pozostal na stanowisku. Inwestycje koscielne przeliczane sa monecie euro, ale duza ich ilosc jest w dolarach. Strata wartosci dolara w stosunku do euro spowodowala straty w inwestycjach koscielnych. Jest mozliwosc zaciagania dlugow hipotecznych na budynki watykanskie i dziela sztuki, ale Kardynal Szoka nie chce bardziej agresywnych inwestycji koscielnych i mowi ze musi byc bardziej ostrozny niz gdyby inwestowal wlasne pieniadze.

Trudnosci finansowe Watykanu sa przeciwienstwem mitu o bagactwie Kosciola. Z cala pewnoscia dziela sztuki w Watykanie przedstawiaja kolosalna wartosc. Bezcenne sa obrazy Michala Aniola, Leonadra da Vinci i Rafaela a wartosc Bazyliki Swietego Piotra jest astronomiczna. Wladze koscielne uwazaja ze szuka ta i architektura ma charakter religijny i jako takie skarby te zapisane sa w ksiegach koscielnych bez zadnego oszacownia ich wartosci rynkowej. Poprostu nie maja one nigdy byc sprzedane.  

Kardynal Szoka spelnil dobrze swe zadanie i uzdrowil finansowa sytuacje Watykanu, ale w nie jest on wymieniany w prasie jaka "papabile" czyli nadajacy sie na stanowisko Glowy Kasciola. W tej chwili Jozef Kardynal Ratzinger, bliski wspolpracownik Ojca Swietego Jana Pawla II jest czesto wymieniany jako prawdopodobny nastepca. Trzeba jednak pomietac historie Kosciola. Malo kto na swiecie wiedzial o Kardynale Wojtyle, poki nie zostal On Janem Pawlem II i zmienil charakter Kosciola na bardziej otwata na swiat i komunikatywna instytucje. Jego nastepca pewnie bedzie dalej szedl w jego slady. jak to powiedzial Kardynal Dannels wedlug cytatu wymienionego w tej samej gazecie w artykule Alessandry Galloni pod tytulem "W Rzymie, Niektorzy Kardynalowie Wydaja sie Brac Udzial w Kampanii Wyborczej" ("In Rome, Some Cardinals Seem to Be Running for Pope." )  
11 kwiecień 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Szesnaście zasad państwa normalnego
luty 3, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Sacrum i profanum czyli bełkot w miejsce relacji
październik 5, 2004
Tomasz Żółtko
Unijna pomoc dla polskiej rodziny
styczeń 31, 2008
PAP
Lewe interesy ex radnych Krakowa a mieszkańcy bulą podatki
listopad 18, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Nie przenoście nam Lenina do warszawki
luty 9, 2007
Remigiusz Okraska
Przyjaciele
lipiec 12, 2003
przeslala Elzbieta
"Piekło istnieje dla tych, którzy odrzucają Boga"
marzec 25, 2007
Illuminati
grudzień 3, 2006
Elzbieta
Izrael Adam Szamir o "solidarności" Polskich Magnatów z Żydami
luty 6, 2006
Izrael Adam Szamir
Święto bez pracy. A nomenklatura bawi się dalej
maj 1, 2003
PAP
Przed zatrzymaną rewolucją
listopad 11, 2007
Marek Olżyński
Niewidzialna Unijna pomoc
grudzień 8, 2002
zaprasza.net
Michał Nowicki -O Katyniu inaczej.
styczeń 28, 2008
Michał Nowicki
Islamofaszyzm, ideologiczny straszak ekipy Busha
grudzień 25, 2006
Stefan Durand (tłum. Ewa Cylwik)
Mamy prawo do obrony
sierpień 9, 2006
Dariusz Kosiur 09.08.2006
Z mojego domu widziałem czym jest "wojna z terrorem"
sierpień 4, 2006
Robert Fisk
Strajkują sędziowie, prokuratorzy ze średnią dochodów 8tys. zł - kiedy zastrajkują emeryci i renciści żyjący za 650zł miesięc
wrzesień 24, 2008
ZR
..PL.jokes..o "fspaniałej" zachodniej cywilizacji. O indyku - ciut jeszcze.
grudzień 19, 2006
Otmieniec.R
Prokurator oskarża siedem osób, którzy publiczne spalili książkę "Dzienniki Anny Frank"
listopad 27, 2006
bibula.com/
"Operacja rozbrajania Iraku"
marzec 26, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media