ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Sędzia Zwierzyńska skazująca Natalię Nitek-Płażyńską na równi z pozwanym powinna przejść do historii WSTYDU 
5 marzec 2020      Artur Łoboda
Piszmy listy do więzienia! 
13 sierpień 2016      Artur Łoboda
Poeta z Ustki w doborowym towarzystwie 
20 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Stany upadaja 
20 marzec 2010      Goska
Młodzież - po raz kolejny oszukana 
13 listopad 2014      Artur Łoboda
The Jew That Had To Die 
22 wrzesień 2010      przysłał ICP
Krakowiacy & Fryderyk Chopin  
22 maj 2013      Artur Łoboda
Myk z prezesami TVP 
10 marzec 2020      Alina
Ciągle to tylko "mniejsze zło" 
20 styczeń 2011      Artur Łoboda
"Druga fala" 
5 listopad 2020      Artur Łoboda
Medialna manipulacja 
1 marzec 2011      Artur Łoboda
Dlaczego Bor-Komorowski został Naczelnym Wodzem? 
1 marzec 2011      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część osiemnasta 
11 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Ten obraz skłania do refleksji... HAPINESS 
4 grudzień 2018      Alina
Michnikowska zmiana wizerunku Putina 
5 sierpień 2014      Artur Łoboda
Pozew zbiorowy w drugą stronę? 
13 listopad 2020     
Autopsja potwierdza, że ​​brytyjska matka zmarła z powodu ostrego zapalenia mięśnia sercowego po otrzymaniu szczepionki Pfizer COVID 
26 maj 2022     
Kto naprawdę jest Polaków przyjacielem, a kto wrogiem? 
19 lipiec 2016      Artur Łoboda
Nagość w kulturze, czyli o zdjęciach Agnieszki Radwańskiej 
20 lipiec 2013      Artur Łoboda
Czy to powtórka z historii? 
7 luty 2016      Artur Łoboda

 
 

Były premier Tusk śmiesznie zarzucił spisek Kaczyński-Putin


Praktycznie patologiczny charakter „ negatywnego nacjonalizmu ” polskich elit wobec Rosji jest taki, że główne siły polityczne kraju zawsze polegają na rusofobii w głosowaniu, - mimo że nie jest jasne, czy przeciętny Polak nadal podziela tę nienawiść do historycznego sąsiada.

Nigdzie nie jest to lepiej ucieleśnione - jak przez byłego polskiego premiera, a także byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, śmiesznie sugerującego, że szara eminencja Jarosław Kaczyński spiskuje z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.
Niedawno Tusk powrócił na krajową arenę polityczną po tym, jak został szefem opozycyjnej partii Platforma Obywatelska (PO), a następnie postanowił ogłosić swój powrót w najbardziej dramatyczny sposób.

Według niego: „Z niewiadomych powodów Kaczyński i PiS nalegali, by punkt po punkcie realizować polityczną i międzynarodową agendę Putina w Polsce i Europie, - zarówno jeśli chodzi o politykę wewnętrzną, jak i zagraniczną”.
Tusk uważa, że ​​prowadzi to do „całkowitej izolacji” Polski od Europy i że „Tak naprawdę jedyną osobą, która po czymś takim otwiera kolejnego szampana po decyzjach PiS, jest Putin na Kremlu”.
Co więcej, twierdził, że „są też siły, które niszczą Kościół z zewnątrz [a] PiS i Kaczyński są tego najlepszym przykładem…
Dziś w Polsce rządzi zło, a my wychodzimy na pole, żeby z tym złem walczyć."

Innymi słowy, Tusk próbuje przekonać rodaków, że Kaczyński jest marionetką Putina i że rosyjski przywódca w zasadzie zainstalował „złą” siłę, by rządzić Polską przez pełnomocnika i zniszczyć Kościół katolicki.
 
Każdy, kto choć trochę zdaje sobie sprawę z relacji rosyjsko-polskich od czasu wspieranej przez Ukrainę hybrydowej wojny terroru na Euromajdanie wie, że Kaczyński jest prawdopodobnie najbardziej politycznie rusofobicznym przywódcą Polski od pokoleń.
 Wielka wizja strategiczna szarej eminencji wydaje się być taka, że ​​ma on obsesję na punkcie spalenia wszystkich możliwych mostów z Rosją, aby przedstawić Polskę jako awangardowe państwo USA i NATO do powstrzymywania Wielkiego Mocarstwa Eurazji, co stara się zrobić przez „ Inicjatywę Trójmorza„ odbudowania historycznej „strefy wpływów” jego kraju w Europie Wschodniej, a nawet rozszerzenia jej również na Europę Środkową.
Kaczyński nie jest całkowicie obojętny na trwającą wspieraną przez USA niemiecką wojnę hybrydową z Polską, ponieważ wcześniej oskarżył Tuska i PO byłego premiera o bycie niemieckimi pełnomocnikami, ale skupia się głównie na Rosji.
 
Z perspektywy czasu była to duża błędna kalkulacja, ponieważ naiwnie sądził, że uchroni Polskę przed takimi zagrożeniami zmiany reżimu ze strony tak zwanych „sojuszników”.
Co więcej, Kaczyński nigdy nie pomyślałby, że prezydent USA Joe Biden będzie próbował nawiązać początkowe zbliżenie z Rosją, - co jego rząd uważa za strategiczny koszt Polski .

Jak pisałem w zeszłym miesiącu, „ Polska polityka zagraniczna jest odpowiedzialna za jej obecne kłopoty ”, a nawet „ Polsko-amerykańska kooperacja w zakresie obrony przeciwrakietowej jest strategiczną zasłoną dymną ”, aby odwrócić uwagę od tego „politycznie niewygodnego” faktu.
Niezależnie od krytyki rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), w tym jej konserwatywno-nacjonalistycznej wizji wewnętrznej, - która wpisuje się w coraz bardziej globalny trend prosuwerenności, nie można zaprzeczyć, że Kaczyński jest zaciekle antyrosyjski.
 
To, że Tusk twierdzi inaczej, a nawet sugeruje spisek między szarą eminencją a prezydentem Putinem, jest całkowicie nieuczciwe.
Nikogo nie przekona do zrewidowania swoich poglądów na temat obecnego rządu polskiego, ponieważ nie ma żadnych podstaw faktycznych dla tego, co powiedział.
Skoro tak jest, trzeba naturalnie zastanawiać się, dlaczego to powiedział i posunął się tak szczegółowo, jak to zrobił.
Można to tylko spekulować, ale mogło to służyć celowi, by Tusk zasygnalizował antyrosyjskiej frakcji stałej biurokracji wojskowej, wywiadowczej i dyplomatycznej USA („ głębokie państwo ”), że utrzyma antyrosyjską politykę Kaczyńskiego, jeśli trwająca, wspierana przez Niemców, kolorowa rewolucja jego partii zdoła „demokratycznie” obalić tego człowieka.
Mógł też być to prewencyjny atak w wojnie informacyjnej, aby przeciwdziałać ewentualnym twierdzeniom PiS, że PO może być rosyjskim pełnomocnikiem.
 
Tusk upiekł więc dwie pieczenie na jednym ogniu, choć kosztem własnej wiarygodności w kraju, co już od czasu odejścia z urzędu nie było aż tak dobre, bo to on przewodniczył Polsce przed powstaniem PiS i dlatego był za nią w dużej mierze odpowiedzialny .
Były premier zapewnił „głęboki państwo” USA o jego antyrosyjskich intencjach, jednocześnie odrzucając wszelkie nadchodzące zarzuty ze strony Kaczyńskiego lub jego partii, że PO jest rosyjskim pełnomocnikiem obok bycia niemieckim (którym jest to drugie).

Partia rządząca mogła uważać za „politycznie wygodne” postawienie takiego zarzutu, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, także poprzez wykorzystanie odradzających się ostatnio negatywnych nastrojów społecznych wobec Niemiec, a także popieranych przez państwo antyrosyjskich, które PiS starannie kultywuje od momentu dojścia do władzy.
 
W każdym razie ci „umiarkowani” zwolennicy polskiej opozycji mogą teraz kwestionować szczerość Tuska i jego intencje po tym, jak śmiesznie twierdził, że Kaczyński może potajemnie być marionetką prezydenta Putina.
Nikt w Polsce nigdy nie mógł na poważnie uwierzyć w coś takiego z wcześniej wymienionych powodów.
To jawne kłamstwo i kontrfakt do sedna.
Może to nie wystarczyć, aby ci - „umiarkowani” zwolennicy przestali odczekiwać w następnych wyborach, ale mogą przynajmniej zacząć tracić to, co mogło być ich wcześniejszą niemal całkowitą wiarą w opozycję.

Kłamstwo nadal jest kłamstwem, bez względu na powód, dla którego zostało wykonane, a Tusk właśnie "wypluł łysą twarz", która jest całkowicie niewiarygodna.
Zrobił to, aby realizować swój osobisty program „głębokiego państwa”, a także zapobiegawczo udaremnić wszelkie antywojenne oskarżenia PiS przeciwko niemu i PO, - które ujawniły egoistyczne motywy jego kłamstw.
 
 
Andrew Korybko Amerykański analityk polityczny  

Źródło:
http://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=2116
12 lipiec 2021

Andrew Korybko 

  

Komentarze

  

Archiwum

Polsko !
lipiec 20, 2003
przesłała Elżbieta
Podług siebie
marzec 15, 2008
Artur Łoboda
Nie rozcięty węzeł według Kołodki
lipiec 5, 2002
PAP
Wracamy do dyskusji
grudzień 5, 2007
Artur Łoboda
Hucpa
sierpień 20, 2003
MOTO
plj WIEDZˇ CO CZYNIˇ.. CZY NIE WIEDZˇ..
listopad 2, 2007
H.ATEISTA
List Layli Anwar do Saddama Husseina.
styczeń 9, 2007
tezlav von roya
Śmierdziel
listopad 13, 2004
"Operacja naprzód razem" w głąb koszmaru
wrzesień 27, 2006
Dahr Jamail/ tłum. Piotr
A niech to piorun strzeli!
kwiecień 13, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Stracił na giełdzie miliony
kwiecień 8, 2006
PAP
Niektórzy nazywają to absurdami
maj 30, 2008
Artur Łoboda
2008.02.23. Serwis wiadomości zagranicznych w 3ch językach
luty 25, 2008
tłumacz
Obud? się i powąchaj faszyzm Czym jest faszyzm dla Ciebie?
listopad 12, 2005
zygi zza morza
I PO ZIMAKU...
marzec 2, 2005
Anglia nie płaci składek
czerwiec 27, 2003
przesłala Elżbieta
Szokujący Moment w Historii Demokracji USA
grudzień 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Odwracanie kota ogonem - próby reform podatkowych Balcerowicza
sierpień 17, 2005
America's Baltic Time Bomb
maj 29, 2007
przysłał ICP
Wiedza aprioryczna
sierpień 31, 2006
Stanisław Michalkiewicz
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media