ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Dlaczego nikt nie punktuje politycznych debili? 
5 grudzień 2019     
CDC zmieniło akta zgonu w Minnesocie, usuwając „szczepionkę przeciwko COVID” jako przyczynę śmierci 
14 listopad 2023      Ethan Huff
Nazizm zawoalowany 
20 grudzień 2009      Artur Łoboda
Uwagi na temat sytuacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w listopadzie 2015 roku 
22 listopad 2015      Artur Łoboda
PISTAPO 
11 kwiecień 2021     
Prelekcja 
22 kwiecień 2010      Goska
Jak było naprawdę? Katedra Notre Dame została podpalona... a może to tylko zwarcie elektryczne? 
28 kwiecień 2019      Suwerenny PL
Na szczęście ten koszmar skończył się, może w końcu umarły powie prawdę... 
18 lipiec 2010      Gregory Akko
Apel do antyszczepionkowców 
9 grudzień 2021      Leszek Śmieszek
Polio: endemiczna choroba wirusowa czy masowe zatrucie chemiczne? 
17 maj 2022      Louise Small
Kościół został przejęty i służy globalnym elitom ? - abp Vigano 
5 luty 2021      m.rekinek
Tematy zastępcze - zamiast naprawy Państwa 
10 styczeń 2017     
Mroczne oświecenie 
21 luty 2021     
Elita pilnuje koryta, a lud czeka na cud 
28 maj 2021      Waldemar Korczyński
Rzygać się chce - gdy czyta się tego kurdupla 
15 sierpień 2009      Artur Łoboda
"Holokaust piknik" też już był 
4 lipiec 2014      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dziewiąta 
29 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Polityczna gra z Łukaszenką 
3 luty 2011      Artur Łoboda
Dr Jaśkowski zapowiadał tą "epidemię" 7 lat temu  
5 listopad 2021      Artur Łoboda
Kaliningrad- tło historyczne 
13 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Odróżnić agenta od Polaka


Po wielokroć powtarzam, że różnica między człowiekiem inteligentnym a głupcem polega w ilości popełnianych błędów.
Człowiek inteligentny nie popełni błędu w fundamentalnych sprawach.
W archiwum tego Portalu są wszystkie moje artykuły. Nawet te - które dziś uważam za błędne.

10 lat temu - jeszcze pod nickiem opublikowałem artykuł "Nosił ślepy kulawego - czyli plan Balcerowicza wobec Polski".
Była to pierwsza i jak dotąd jedyna próba ujawnienia prawdziwych działań tego człowieka.
Dokładnie w tym samym czasie Korwin Mikke pisał wiernopoddańcze petycje do Busha Juniora a niestety wyśmiewał też patriotyzm, opisując wszystko w kategoriach geszeftu..
Dlaczego Korwin nie pozostawił w swoim archiwum wypowiedzi z tamtego czasu?

Stalin miał swoich "użytecznych głupców" a światowi gangsterzy ekonomiczni mieli takich ludzi jak Korwin Mikke.
Było bowiem kiedyś forpocztą ideologii grabieżczego liberalizmu.

Poraża mnie prymitywna postawa ludzi - uznających się za świadomych politycznie. Mikke kiedyś używał ulubionego słowa "lewacy" - którym chciał obrazić również antyglobalistów - czyli osób mających wiedzę o zjawiskach ekonomicznych - której Mikke nigdy nie posiadał.

Aby dyskutować o współczesnym świecie, trzeba najpierw bardzo dobrze poznać ideologów socjalizmu i komunizmu.
Dzisiejsza Szwecja, czy też Kanada - są urzeczywistnieniem trockistowskiego państwa komunistycznego. Trocki doskonale zdawał sobie sprawę z faktu - że komunizm można stworzyć tylko w oparciu o wysoki stopień rozwoju przemysłowego.
Na początku lat siedemdziesiątych czytałem wywody jakiegoś amerykańskiego politologa - który twierdził, że w przyszłości dojdzie do homogenizacji komunizmu z kapitalizmem. Wtedy było to abstrakcją. Ale dziś doskonale się sprawdziło w dwóch wspomnianych wyżej krajach.
Czego więc nie potrafił przewidzieć Trocki? ... ze komunizm i kapitalizm będą koegzystować.

Balcerowicz zniszczył polską gospodarkę. Ale tego było mu mało.
Chciał przyspieszyć agonię Państwa Polskiego.
Jak tego dokonać?
Zrobić z Polski bankruta.


Wyobraźcie sobie Państwo, że pożyczacie komuś pieniądze. Po trzydziestu latach takiego oszczędzania wypadałoby dostać z to odsetki.

System emerytalny wielu krajów na świecie polegał na zasadzie "solidarności społecznej".
Obecne pokolenie pracowników wpłaca składki konsumowane przez emerytów.
Taki system gwarantuje wysokie bezpieczeństwo finansowe - choć niski stopień zyskowności.
W roku 1997 mieliśmy armię ludzi bezrobotnych - którzy nie pracując - nie wpłacali składek emerytalnych.
Z tego powodu Skarb Państwa musiał dokładać do emerytur 2 miliardy złotych.

Zamiast poszukać metod na zatrudnienie bezrobotnych - rozwiązałoby problem deficytu emeryturowego to rządy AWS-hołoty wprowadziły przestępczą ustawę o Funduszach Emerytalnych.
O ile jeszcze możemy przełknąć niekorzystne rozporządzanie naszymi pieniędzmi przez Państwo o tyle zmuszanie nas do niekorzystnego rozporządzania naszymi pieniędzmi w stosunku do osób prywatnych - które nie znamy i które nie podlegają żadnej kontroli - jest to zwykłym przestępstwem z art. 286 Kodeksu Karnego. .
Zarówno Buzek - jak też Balcerowicz winni odpowiadać za to przestępstwo już dawno.

Po wprowadzeniu prywatnych Funduszy Emerytalnych, znaczna część kapitału przeszła w prywatne ręce.
Tymczasem Państwo musi płacić emerytury na które już nie ma kapitału.
Pożycza więc od tychże Funduszy Emerytalnych te same pieniądze - które wcześniej były odprowadzane do skarbu Państwa.
Fundusze Emerytalne - które bezprawnie operują społecznymi pieniędzmi, pobierają za tą usługę kilkadziesiąt procent odsetek.
Na ich pokrycie Skarb Państwa wypuszcza obligacje, które póki co - są tylko długiem wirtualnym. Ale bardzo szybko staną się dla nas ekonomicznym tsunami.

Proszę pamiętać, że kiedyś na pokrycie tych odsetek pójdą nasze podatki.

Rostowskiego krytykowałem wielokrotnie.
Ale tym razem muszę przyznać mu rację.

Decyzja o Likwidacji OFE i powrotu do starego systemu ubezpieczeń jest jedyną rozsądną w dniu dzisiejszym.
Fundusze Emerytalne miały ponoć inwestować w gospodarkę i przyczynić się do rozwoju Państwa.
W praktyce zajmują się tylko i wyłącznie spekulacją finansową. Grają na nosie Polakom - wysuwając żądania finansowe za kapitał który do nas należy.

Ten - kto chce utrzymania OFE myśli tylko o zniszczeniu Państwa Polskiego.
Kto broni tego zabójczego dla Polski systemu jest agentem spekulantów i na pewno nie jest żadnym ekonomistą.
29 marzec 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

List otwarty do p. A. Słonimskiego
luty 13, 2004
Adam Doboszyński
"Wojna w Iraku zagraża losom ludzkości"
marzec 22, 2003
PAP
Kierowcy będą płacić za wjazd do Krakowa?
październik 19, 2004
Zaufanie do policji
listopad 6, 2006
luzak
Aksjomaty Polskości - kultura
marzec 12, 2007
Artur Łoboda
Torheit macht frei
listopad 3, 2003
Apekty cielesności - Chrześcijaństwo, a buntowniczy feminizm
kwiecień 11, 2007
Jan Wieczorek
Z frontu walki z nudą
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Psycho
październik 7, 2005
PAP
Program Wyborczy Polonijnego Stowarzyszenia Patriotów Narodu Polskiego
marzec 13, 2005
"NIE POKÓJ WAM PRZYNOSZĘ ALE MIECZ"
listopad 13, 2003
Marek Głogoczowski
Janosik inaczej
grudzień 3, 2007
Dariusz Kosiur
Zbrodnicza kpina
wrzesień 26, 2004
Kartki z historii USA i Polski
październik 11, 2008
Dariusz Kosiur
IV RP jest ideą bałamutną
listopad 4, 2006
Kozakiewicz sprzedał swój gest
czerwiec 4, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dlaczego tylko w Polsce rządzeni są mądrzejsi od rządzących?
maj 3, 2005
Obserwator Pesymista
O moralnych problemach kapitalizmu
grudzień 30, 2003
Mamy prawo do obrony
sierpień 9, 2006
Dariusz Kosiur 09.08.2006
Komitet Incjatywy Ustawodawczej na rzecz ustawy o Rzeczniku Pacjenta
listopad 24, 2003
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media