ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Intuicja 
11 marzec 2020      Artur Łoboda
Ze smutkiem pochylam głowę 
22 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Tylko ŁAJDAK nie zgodzi się z Wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego 
19 październik 2021      Artur Łoboda
"Swiatowe zerowisko lichwiarskich szakali" 
28 kwiecień 2023      Jan Ogonowski (jasiek z toronto)
Ani kroku w tył! 
23 luty 2012      Artur Łoboda
Najwyższy czas zrozumieć "wydarzenia marcowe" 
6 grudzień 2015      Artur Łoboda
Logika krytyków Polski w sześćdziesiątą rocznicę września 1939 
17 sierpień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Ameryka wprawia się w zakłopotanie, zabraniając nieszczepionemu Novakowi Djokovicowi udziału w US Open 
26 lipiec 2022      Ashley Sadler
Sto kilkadziesiąt pytań do p. prezydenta A. Dudy i p. premier B. Szydło oraz do władz PiS-u (IV)  
15 październik 2016      Jerzy Robert Nowak
Nur für geimpft  
25 sierpień 2020     
Koniec Historii Rosyjskiej Nafty? 
25 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Nadchodzące zmiany w międzynarodowym systemie walutowym: dedolaryzacja, ogromny poziom długu publicznego i prywatnego 
4 marzec 2026      Rodrigue Tremblay
Polacy chcą referendum ws. Lasów Państwowych 
26 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Promocja Platformy Obywatelskiej za granicą 
26 styczeń 2015      Artur Łoboda
Górnicy chcieli pojechać na rząd z kilofami, a zostali uziemieni koronawirusem w kopalniach! Mistrz Brzozowski zaorał bezczelnego konowała na żywo w TVP 
27 maj 2020      Alina
Wojna przeciwko ludzkości toczy się w najlepsze 
3 październik 2014      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński W KRAINIE CIENI - część czwarta 
16 marzec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Jak poważne są strategiczne spory Polski z USA? 
24 czerwiec 2021      Andrew Korybko
Za mundurem łapówki sznurem 
23 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Panele fotowoltaiczne jako ogrodzenie 
16 lipiec 2022      Artur Łoboda

 
 

Czy Prezydent Tanzanii został zamordowany?

Tanzania - drugi zamach stanu Covid?
Zniknięcie prezydenta Johna Magufuli czyni go potencjalnie drugą głową państwa „Covid denier”, która straci władzę.



Kit Knightly
Artykuł z 12 marca 2021 r

 
https://off-guardian.org/2021/03/12/tanzania-the-second-covid-coup/
 
John Magufuli, prezydent Tanzanii , zniknął.

Nie widziano go publicznie od kilku tygodni i narastają spekulacje, gdzie może się znajdować.
 
Opozycja wielokrotnie oskarżała prezydenta o hospitalizację z „Covid19” w Kenii lub w Indiach , chociaż nie ma na to dowodów.
 
Aby dodać trochę kontekstu, John Magufuli jest jednym z głów państw „Covid denier” z Afryki.
 
Sławnie kazał swojemu biuru przedłożyć pięć nieoznakowanych próbek do testów - kozę, olej silnikowy, papaję, przepiórkę i chlebowiec - a kiedy cztery dały wynik pozytywny, a jedna „niejednoznaczna”, zakazał stosowania zestawów testowych i wezwał do zbadania ich pochodzenia i produkcji.
 
 
W przeszłości kwestionował również bezpieczeństwo i skuteczność rzekomych „szczepionek przeciwko wirusowi COVID” i nie zezwolił na ich stosowanie w Tanzanii.
 
W zachodniej prasie Magufuli był przedstawiany jako „antynaukowy” i „populistyczny”, ale nie jest sprawiedliwe sugerowanie, że zdrowie mieszkańców Tanzanii jest dla prezydenta niskim priorytetem.
W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.
 
Po wygraniu pierwszych wyborów w 2015 r. obniżył pensje rządowe (w tym własne), aby zwiększyć finansowanie szpitali i kupować leki na AIDS.
W 2015 roku odwołał obchody Święta Niepodległości i przeznaczył pieniądze na rozpoczęcie kampanii przeciwko cholerze .

Opieka zdrowotna była jednym z głównych priorytetów jego administracji, a średnia długość życia w Tanzanii wydłużała się z każdym rokiem, gdy sprawował on urząd.

 
Negatywne relacje prezydenta Magufuli to bardzo niedawne zjawisko.
Na początku swojej prezydentury otrzymał nawet entuzjastyczne pisma od zachodniej prasy i ośrodków analitycznych wspieranych przez Sorosa , chwaląc jego reformy i nazywając go „przykładem” dla innych krajów afrykańskich.
 
Wszystko się zmieniło, kiedy powiedział, że Covid jest oszustem.
 
Kiedy został ponownie wybrany w październiku 2020 r., w zachodniej prasie pojawiły się standardowe zachodnie oskarżenia o „tłumienie wyborców” i „oszustwa wyborcze”, które wcześniej podawały, że jego poparcia sięgają 96%.
 
A kampania przeciwko Magufuli nabrała rozpędu w nowym roku, a Mike - „skłamaliśmy, oszukaliśmy, ukradliśmy” - Pompeo zainicjował sankcje wobec tanzańskich urzędników państwowych jako jeden z jego ostatnich aktów jako sekretarza stanu.
Sankcje były teoretycznie spowodowane „nieprawidłowościami wyborczymi”, ale oczywista rzeczywistość jest taka, że ​​wynika to z odmowy Tanzanii podporządkowania się linii Covid.
 
W zeszłym miesiącu „The Guardian”, który zawsze był ostrzem, jeśli chodzi o „progresywną” zmianę reżimu, opublikował artykuł zatytułowany :

    Czas, aby Afryka powstrzymała antyszczepionkowego prezydenta Tanzanii


Artykuł nie wspomina o kozie, papai i oleju silnikowym pozytywnie wykazujących objawu koronawirusa, ale pyta - w bardzo bezstronny, dziennikarski sposób:

    Co jest nie tak z Prezydentem Johnem Magufulim?
    Wiele osób w Tanzanii i poza nią zadaje to pytanie ”.

Zanim przejdę do zakończenia:

    Magufuli napędza ruch antyszczepionkowy, gdy pandemia i jej nowe warianty wciąż się rozwijają.
    Trzeba mu otwarcie i bezpośrednio stawić czoła.
    Spojrzenie na to obojętnie naraża miliony ludzi w Tanzanii i całym regionie wielkich jezior w Afryce - a także społeczności na całym świecie - na tego śmiertelnego i niszczycielskiego wirusa.


Autor nie mówi dokładnie, jak należy „otwarcie i bezpośrednio pokonać Magufuli ” , ale nie po to są te artykuły.
Istnieją po prostu po to, by przedstawić osobę jako złoczyńcę i stworzyć klimat, w którym „coś trzeba zrobić”.

Czym jest to „coś” - i rzeczywiście, czy jest to legalne, czy nie - nie jest sprawą publiczności czytającej Guardiana, a większości z nich tak naprawdę to nie obchodzi.
 
Aha, artykuł jest częścią sekcji „Globalny rozwój” Guardiana, sponsorowanej przez Fundację Billa i Melindy Gatesów .
Tak, żebyś wiedział.
 
Tak więc w ciągu dwóch tygodni od opublikowania przez The Guardian artykułu sponsorowanego przez Gatesa wzywającego do zrobienia czegoś w sprawie prezydenta Magufuli, zniknął, rzekomo z powodu Covida.
Zabawne, jak to działa.
 
Nawet jeśli Magufuli w cudowny sposób przeżyje walkę z „podejrzanym o Covid19”, jego kariera polityczna jest "na ścianie".
Rada Stosunków Zagranicznych opublikowała ten artykuł zaledwie wczoraj, w którym posunięto się zbyt daleko, argumentując, że prezydent stracił wszelką władzę, i konkluduje:

    odważna postać w partii rządzącej mogłaby wykorzystać bieżący odcinek, aby zacząć odwrócić bieg ”.

Nie jest trudno odczytać tam podtekst, jeśli w ogóle można to nazwać „podtekstem”.
 
Jeśli zbliżamy się do nagłej śmierci i / lub zmiany prezydenta Tanzanii, nie będzie on pierwszym afrykańskim przywódcą, który spotka taki los w erze Covida.
 
Zeszłego lata prezydent Burundi, Pierre Nkurunziza, odmówił gry razem z Covidem i poinstruował delegację WHO, aby opuściła swój kraj…
zanim zmarł nagle na „atak serca”, lub „podejrzenie Covid19”. jego następca natychmiast odwrócił każdą z jego polityk Covid, w tym zaprosił WHO z powrotem do kraju.
 
To był nasz pierwszy zamach stanu Covid i wygląda na to, że w Tanzani może być następny.
 
Gdybym był prezydentem Turkmenistanu, lub Białorusi, nie robiłbym żadnych długoterminowych planów.
 

Źródło:
https://off-guardian.org/2021/03/12/tanzania-the-second-covid-coup/
18 marzec 2021

Kit Knightly 

  

Komentarze

  

Archiwum

Tak się manipuluje społeczeństwem
sierpień 11, 2004
PAP
Kara śmierci w imię obrony koniecznej
sierpień 8, 2006
Jan Jarota
"Głupia historia" - list czytelnika pisma Culture Wars w sprawie artykułu prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego
luty 23, 2007
bibula- pismo niezależne
Promocja obydwu przemysłów
styczeń 13, 2007
Stanisław Michalkiewicz
Solidarność społeczna
sierpień 19, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Stalinowskie korzenie SLD i Unii Wolności
marzec 9, 2005
Jerzy Robert NOWAK
Aleksij II proponuje papieżowi podjęcie "braterskich kontaktów"
grudzień 23, 2002
PAP / AFP
Nied?wiedzia przysługa "przyjaciół"
luty 13, 2003
PAP
Czyżby kolejny dowód na zaplanowanie ataku na wieże w NYC przez Mossad?
lipiec 27, 2004
śledczy
Co robić?
październik 8, 2005
Stanisław Bulza
Nastepny Iran, Syria i Korea
kwiecień 20, 2003
przesłała Elżbieta
USA znajdą w Iraku broń masowego rażenia
kwiecień 14, 2003
Gospodarka Watykanu w Oczach "Wall Street"
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
LPR chce informacji w sprawie unijnych ekspertów
sierpień 9, 2002
PAP
Płażyński przypuszcza, że w Polsce jest korupcja
luty 11, 2003
Piotr Mączyński
Żydowscy osadnicy mszczą się
lipiec 28, 2002
IAR
Kto z Was BARANY ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia wobec PiS?
kwiecień 13, 2006
Huta Ostrowiec w ręce pani Główki?
grudzień 14, 2002
IAR
Patronaria
grudzień 16, 2007
Jacek Majchrowski
Cierpienie to skandal
marzec 31, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media