ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

To są tylko zbiegi okoliczności ...
Na pewno nie zmarł w wyniku szczepienia.
 
3 kwiecień 2021     
Interes rodzinny 
22 maj 2022     
„Tarcza” nie dobra dla zdrowia, według Czechów 
20 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Co ma wspólnego z kulturą i sztuką patologia? 
15 listopad 2013      Artur Łoboda
Kontr-krucjata „ Polacy solidarni z suwerenną Białorusią” 
8 luty 2011      MG na podstawie tekstu WPS
Dominacja świata przez USA słabnie  
30 maj 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
"Na oddziałach opieki intensywnej, chorych zabijaliśmy" 
15 lipiec 2020     
Jakim krajom „Bóg” zezwolił na suwerenność? - komentarz MG do tekstu „Czy Rosja sprzeciwi się wojnie?” Izraela Szamira 
9 luty 2011      Izrael Szamir + komentarz MG
W OGRODZIE NORWIDA 
      Zygmunt Jan Prusiński
Brońmy Polaków przed Rydzykiem 
25 luty 2010      Artur Łoboda
Głupota pomieszana z podłością 
9 grudzień 2016     
Gdzie jest zabytkowy ołtarz z kościoła w Ustce ? 
26 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Przykłady ludobójstwa stosowanego w wojnie kowidowej (2) 
28 kwiecień 2021     
Spin (socjotechnika) 
16 wrzesień 2012      Wikipedia.org
Izba Poselska najwyższą władzą w Polsce od 1501 do 1791 roku 
14 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Historia Technologii Rakiet w Polsce 
19 luty 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Rockefeller, Davos, MFW i Bank Światowy, CFR, Rothchild, są odpowiedzialni za wirusa C. Największy oszust w moim życiu 
20 październik 2020      Obserwator
Dlaczego A. Lepper „wybrał” lokal „Samoobrony” by zakończyć życie? 
11 sierpień 2011      Gasienica
Rozmowa z Elżbietą 
10 luty 2011      Artur Łoboda
Odwetowa Salva Rakiet Iranu Zagraża Izraelowi  
17 marzec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Pilny list otwarty od lekarzy i naukowców do Europejskiej Agencji Leków- dotyczący kwestii bezpieczeństwa szczepionek COVID-19

Lekarze etyki COVID 10 marca 2021 r 
 
28 lutego 2021

Szanowni Państwo,


DO PILNEJ ODPOWIEDZI: EMER COOKE, DYREKTORA WYKONAWCZEGO EUROPEJSKIEJ AGENCJI LEKÓW

Jako lekarze i naukowcy zasadniczo wspieramy stosowanie nowych interwencji medycznych, które są odpowiednio opracowywane i wdrażane po uzyskaniu świadomej zgody pacjenta.
To stanowisko obejmuje szczepionki w taki sam sposób, jak środki lecznicze.
 
Zwracamy uwagę, że po szczepieniu wcześniej zdrowych, młodszych osób szczepionkami przeciwko COVID-19 opartymi na genach zgłaszanych jest wiele skutków ubocznych.
Co więcej, w mediach z całego świata pojawiło się wiele doniesień o zarażeniu COVID-19 w domach opieki w ciągu kilku dni po szczepieniu mieszkańców.
Chociaż zdajemy sobie sprawę, że te zdarzenia mogły, każdy z nich, być niefortunnym zbiegiem okoliczności, obawiamy się, że nie było i nadal jest niedostateczne badanie możliwych przyczyn choroby, lub śmierci w tych okolicznościach, a zwłaszcza w przypadku braku sekcji zwłok.
W szczególności kwestionujemy, czy podstawowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa szczepionek zostały odpowiednio rozwiązane przed ich zatwierdzeniem przez Europejską Agencję Leków (EMA).
W bardzo pilnej sprawie prosimy niniejszym, aby EMA udzieliła nam odpowiedzi w następujących kwestiach:
1. Po wstrzyknięciu domięśniowym należy oczekiwać, że szczepionki oparte na genach dotrą do krwiobiegu i rozprzestrzenią się po całym organizmie [1].
Żądamy dowodów, że ta możliwość została wykluczona w przedklinicznych modelach zwierzęcych - ze wszystkimi trzema szczepionkami przed ich dopuszczeniem do stosowania u ludzi przez EMA.
 
2. Jeśli takie dowody nie są dostępne, należy oczekiwać, że szczepionki pozostaną uwięzione w krwiobiegu i zostaną wchłonięte przez komórki śródbłonka.
Istnieją powody, by przypuszczać, że stanie się to szczególnie w miejscach o powolnym przepływie krwi, tj. w małych naczyniach i naczyniach włosowatych [2].
Prosimy o dowody na to, że prawdopodobieństwo to zostało wykluczone w przedklinicznych modelach zwierzęcych - ze wszystkimi trzema szczepionkami przed ich dopuszczeniem do stosowania u ludzi przez EMA.
 
3. Jeżeli takie dowody nie są dostępne, należy się spodziewać, że podczas ekspresji kwasów nukleinowych zawartych w szczepionce peptydy pochodzące z białka wypustek będą prezentowane przez szlak MHC I na powierzchni światła komórek.
Wiele zdrowych osób ma limfocyty CD8, które rozpoznają takie peptydy, co może być spowodowane wcześniejszą infekcją COVID, ale także reakcjami krzyżowymi z innymi typami koronawirusa [3; 4] [5].
Musimy założyć, że te limfocyty zaatakują odpowiednie komórki.
Prosimy o dowody na to, że prawdopodobieństwo to zostało wykluczone w przedklinicznych modelach zwierzęcych ze wszystkimi trzema szczepionkami przed ich dopuszczeniem do stosowania u ludzi przez EMA.
 
4. Jeśli takie dowody nie są dostępne, należy się spodziewać, że uszkodzenie śródbłonka, a następnie wyzwolenie krzepnięcia krwi poprzez aktywację płytek krwi, nastąpi w niezliczonych miejscach w całym organizmie.
Żądamy dowodów, że prawdopodobieństwo to zostało wykluczone w przedklinicznych modelach zwierzęcych ze wszystkimi trzema szczepionkami przed ich dopuszczeniem do stosowania u ludzi przez EMA.
 
5. Jeśli takie dowody nie są dostępne, należy się spodziewać, że doprowadzi to do spadku liczby płytek krwi, pojawienia się D-dimerów we krwi i niezliczonych zmian niedokrwiennych w całym ciele, w tym w mózgu, rdzeniu kręgowym i sercu .
W następstwie tego nowego typu zespołu DIC mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia, w tym między innymi obfite krwawienia i udar krwotoczny.
Prosimy o dowody, że wszystkie te możliwości zostały wykluczone w przedklinicznych modelach zwierzęcych - ze wszystkimi trzema szczepionkami przed ich dopuszczeniem do stosowania u ludzi przez EMA.
 
6. Białko SARS-CoV-2 wiąże się z receptorem ACE2 na płytkach krwi, co powoduje ich aktywację [6].
Małopłytkowość opisywano w ciężkich przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 [7].
Małopłytkowość była również opisywana u osób zaszczepionych [8].
Prosimy o dowody, że potencjalne niebezpieczeństwo aktywacji płytek krwi, które mogłoby również prowadzić do rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC), zostało wykluczone w przypadku wszystkich trzech szczepionek przed ich dopuszczeniem do stosowania u ludzi przez EMA.
 
7. Rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 na całym świecie stworzyło pandemię chorób, która wiąże się z wieloma zgonami.
Jednak do czasu rozważenia zatwierdzenia szczepionek systemy zdrowotne większości krajów nie były już bezpośrednio zagrożone zablokowaniem, ponieważ rosnąca część świata została już zarażona, a najgorsza pandemia już osłabła.
W związku z tym żądamy rozstrzygających dowodów, że w czasie, gdy EMA przyznała producentom wszystkich trzech szczepionek warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu, istniał faktyczny stan wyjątkowy, aby uzasadnić ich dopuszczenie do stosowania u ludzi przez EMA, rzekomo z powodu takiego stanu wyjątkowego.
 
Lekarze i naukowcy piszą do Europejskiej Agencji Leków (EMA), ostrzegając przed niebezpieczeństwami związanymi ze szczepieniami COVID-19 Jeżeli wszystkie takie dowody nie są dostępne, żądamy cofnięcia zgody na stosowanie szczepionek genowych do czasu, gdy wszystkie powyższe kwestie zostaną należycie rozwiązane poprzez dołożenie należytej staranności przez EMA.
 
Istnieją poważne obawy, w tym między innymi te wymienione powyżej, że zatwierdzenie szczepionek COVID-19 przez EMA było przedwczesne i lekkomyślne, oraz że podawanie szczepionek stanowiło i nadal stanowi „eksperymenty na ludziach”, które naruszały i nadal naruszają Kodeks Norymberski.
 
Ze względu na pilność sytuacji prosimy o odpowiedź na tę wiadomość e-mail w ciągu siedmiu dni i merytoryczne ustosunkowanie się do wszystkich naszych wątpliwości.
Jeśli zdecydujecie się nie zastosować się do tego uzasadnionego żądania, opublikujemy ten list.
 
Ten e-mail został też przesłany do:
Charles Michel, przewodniczący Rady Europy
Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

 
Lekarze i naukowcy mogą podpisać list otwarty, wysyłając e-mail ze swoim imieniem i nazwiskiem, kwalifikacjami, dziedzinami wiedzy, krajem i wszelkimi powiązaniami, które chcieliby zacytować, na adres Doctors4CovidEthics@protonmail.com
 

Z poważaniem,

Professsor Sucharit Bhakdi MD , profesor emerytowany mikrobiologii medycznej i immunologii, były przewodniczący Instytutu Mikrobiologii Medycznej i Higieny, Johannes Gutenberg University of Mainz (lekarz i naukowiec) (Niemcy i Tajlandia)

Dr Marco Chiesa MD FRCPsych, konsultant psychiatra i profesor wizytujący, University College London (lekarz) (Wielka Brytania i Włochy)
Dr C Stephen Frost BSc MBChB Specialist in Diagnostic Radiology, Sztokholm, Szwecja (lekarz) (Wielka Brytania i Szwecja)

Dr Margareta Griesz-Brisson , konsultant neurolog i neurofizjolog (studiowała medycynę we Freiburgu w Niemczech, specjalizowała się w neurologii na New York University, stypendium w neurofizjologii w Mount Sinai Medical Center w Nowym Jorku; doktor nauk farmakologicznych ze szczególnym uwzględnieniem chorób przewlekłych neurotoksykologia niskiego poziomu i wpływ czynników środowiskowych na zdrowie mózgu), dyrektor medyczny The London Neurology and Pain Clinic (Medical Doctor and Scientist) (Niemcy i Wielka Brytania)

Profesor Martin Haditsch MD PhD , Specialist (Austria) in Hygiene and Microbiology, Specialist (Germany) in Microbiology, Virology, Epidemiology / Infectious Diseases, Specialist (Austria) in Infectious Diseases and Tropical Medicine, Medical Director, TravelMedCenter, Leonding, Austria, Medical Dyrektor, Labor Hannover MVZ GmbH (lekarz i naukowiec) (Austria i Niemcy)

Profesor Stefan Hockertz , profesor toksykologii i farmakologii, zarejestrowany w Europie toksykolog, specjalista w dziedzinie immunologii i immunotoksykologii, dyrektor generalny tpi consult GmbH. (Naukowiec) (Niemcy)

Dr Lissa Johnson , BSc BA (Media) MPsych (Clin) PhD, psycholog kliniczny i psycholog behawioralny, doświadczenie w społecznej psychologii tortur, okrucieństwa, przemocy zbiorowej i propagandy strachu, były członek Australian Psychological Society Public Interest Advisory Group (psycholog kliniczny i Behavioral Scientist) (Australia)

Profesor dr Ulrike Kämmerer , profesor nadzwyczajny eksperymentalnej immunologii rozrodu i biologii nowotworów na Oddziale Położnictwa i Ginekologii Szpitala Uniwersyteckiego w Würzburgu, Niemcy. Z wykształcenia wirusolog molekularny (dyplom, doktorat) i immunolog (habilitacja), pozostaje zaangażowany w aktywne laboratorium badania naukowe (biologia molekularna, biologia komórkowa (naukowiec) (Niemcy)

Profesor nadzwyczajny Michael Palmer MD, Department of Chemistry (studiował medycynę i mikrobiologię medyczną w Niemczech, wykładał biochemię od 2001 r. Na obecnym uniwersytecie w Kanadzie; koncentruje się na farmakologii, metabolizmie, błonach biologicznych, programowaniu komputerowym; badania eksperymentalne koncentrują się na toksynach bakteryjnych i antybiotykach) ( Daptomycyna); napisał podręcznik na temat farmakologii biochemicznej, University of Waterloo, Ontario, Canada (Medical Doctor and Scientist) (Kanada i Niemcy)

Profesor dr Karina Reiss , profesor biochemii, Christian Albrecht University of Kiel, Expertise in Cell Biology, Biochemistry (Scientist) (Niemcy)
Profesor Andreas Sönnichsen MD, Profesor Praktyki Ogólnej i Medycyny Rodzinnej, Wydział Praktyki Ogólnej i Medycyny Rodzinnej, Centrum Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu (Lekarz) (Austria)

Dr Michael Yeadon BSc (Joint Honours in Biochemistry and Toxicology) PhD (Pharmacology), były wiceprezes i dyrektor naukowy ds. Alergii i układu oddechowego, Pfizer Global R&D; Współzałożyciel i dyrektor generalny Ziarco Pharma Ltd .; Niezależny konsultant (naukowiec) (Wielka Brytania)
 
Bibliografia

[1] Hassett, KJ; Benenato, KE; Jacquinet, E .; Lee, A .; Woods, A .; Yuzhakov, O .; Himansu, S .; Deterling, J .; Geilich, BM; Ketova, T .; Mihai, C .; Lynn, A .; McFadyen, I .; Moore, MJ; Senn, JJ; Stanton, MG; Almarsson, Ö .; Ciaramella, G. i Brito, LA ( 2019 ). Optymalizacja nanocząsteczek lipidów do domięśniowego podawania szczepionek mRNA , terapia molekularna. Kwasy nukleinowe 15: 1–11.

[2] Chen, YY; Syed, AM; MacMillan, P .; Rocheleau, JV i Chan, WCW ( 2020 ). Przepływ wpływa na wychwyt nanocząstek do komórek śródbłonka , materiały zaawansowane 32: 1906274.

[3] Grifoni, A .; Weiskopf, D .; Ramirez, SI; Mateus, J .; Dan, JM; Moderbacher, CR; Rawlings, SA; Sutherland, A .; Premkumar, L .; Jadi, RS i et al. ( 2020 ). Cele odpowiedzi komórek T na koronawirus SARS-CoV-2 u ludzi z chorobą COVID-19 i osób nie narażonych , komórka 181: 1489–1501.e15.

[4] Nelde, A .; Bilich, T .; Heitmann, JS; Maringer, Y .; Salih, HR; Roerden, M .; Lübke, M .; Bauer, J .; Rieth, J .; Wacker, M .; Peter, A .; Hörber, S .; Traenkle, B .; Kaiser, PD; Rothbauer, U .; Becker, M .; Junker, D .; Krause, G .; Strengert, M .; Schneiderhan-Marra, N .; Templin, MF; Joos, TO; Kowalewski, DJ; Stos-Zweifel, V .; Fehr, M .; Rabsteyn, A .; Mirakaj, V .; Karbach, J .; Jäger, E .; Graf, M .; Gruber, L.-C .; Rachfalski, D .; Preuß, B .; Hagelstein, I .; Märklin, M .; Bakchoul, T .; Gouttefangeas, C .; Kohlbacher, O .; Klein, R .; Stevanović, S .; Rammensee, H.-G. oraz Walz, JS ( 2020 ). Peptydy pochodzące z SARS-CoV-2 definiują rozpoznawanie heterologicznych i indukowanych przez COVID-19 limfocytów T , immunologia natury.

[5] Sekine, T .; Perez-Potti, A .; Rivera-Ballesteros, O .; Strålin, K .; Gorin, J.-B .; Olsson, A .; Llewellyn-Lacey, S .; Kamal, H .; Bogdanovic, G .; Muschiol, S. i et al. ( 2020 ). Solidna odporność komórek T u osób w okresie rekonwalescencji z bezobjawowym lub łagodnym COVID-19 , Cell 183: 158–168.e14.

[6] Zhang, S .; Liu, Y .; Wang, X .; Yang, L .; Li, H .; Wang, Y .; Liu, M .; Zhao, X .; Xie, Y .; Yang, Y .; Zhang, S .; Fan, Z .; Dong, J .; Yuan, Z .; Ding, Z .; Zhang, Y. and Hu, L. ( 2020 ). SARS-CoV-2 wiąże ACE2 z płytkami krwi, aby zwiększyć zakrzepicę w COVID-19 , Journal of hematology & oncology 13: 120.

[7] Lippi, G .; Plebani, M. i Henry, BM ( 2020 ). Małopłytkowość jest związana z ciężkimi zakażeniami koronawirusem 2019 (COVID-19): metaanaliza , Clin. Chim. Acta 506: 145–148.

[8] Grady, D. ( 2021 ). Kilku biorców szczepionki Covid rozwinęło rzadką chorobę krwi , The New York Times, 8 lutego 2021 r.


Źródło: 

https://www.globalresearch.ca/urgent-open-letter-from-doctors-scientists-european-medicines-agency-regarding-covid-19-vaccine-safety-concerns/5739571?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 
13 marzec 2021

 

  

Komentarze

  

Archiwum

Co straciliśmy?
Co jeszcze stracimy?

grudzień 10, 2002
Artur Łoboda
Własność rzecz święta
październik 4, 2006
Dariusz Kosiur 04.10.2006
Bush "ostrzega" przed trzecią wojną światową
październik 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Promowanie półgłówków czyli...
styczeń 11, 2008
Międzynarodowe Prawo Dżungli
marzec 10, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Jest brzydka sprawa...
czerwiec 9, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Atomowy szantaż
sierpień 30, 2003
prof. Iwo Cypraian Pogonowski
Jubilatka a imaż przyjaznej firmy
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Widmo ludobójstwa Sunnitów w Iraku
listopad 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Polski przemysł
kwiecień 16, 2003
przesłała Elzbieta
Precedens procesowy
grudzień 5, 2007
Bogusław
Kanadyjskie dyskusje 2006
styczeń 8, 2006
Wojciech Gryc
Jasna Mowa D?więku
sierpień 29, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Farelka i paplanina - nazwiskowe związki
styczeń 4, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wywiad z Zygmuntem Wrzodakiem
czerwiec 11, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Marszałek Sejmu Marek Jurek , HANUKA społeczności żydowskiej w Polsce
grudzień 26, 2005
Krzysztof Cierpisz
Smutek po katakli?mie
styczeń 5, 2005
Mirosław Naleziński
Wysoki koszt uległości USA wobec Izraela
czerwiec 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Lepper zawiedziony spotkaniem z Kołodko
lipiec 24, 2002
PAP
Pmiętaj synu
lipiec 17, 2003
przesłała Elżbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media