ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Fundacja Kwaśniewskiej 
6 grudzień 2016     
Zniesienie kary śmierci jest tu PODSTAWOWYM elementem układanki 
25 luty 2017      Alina
Nowe prawo nałoży na producentów szczepionek na Covid odpowiedzialność za obrażenia i śmierć 
17 marzec 2024      Doktor Michael Nevradakis
JESTEŚ KATOLIKIEM? IDŹ DO SYNAGOGI! 
26 marzec 2026     
Ta wojna dla wielu jest na rękę 
1 marzec 2022     
Przysłowie ludowe na Barbórkę 
4 grudzień 2023      Artur Łoboda
Przyczepiło się g... do okrętu i mówi "płyniemy" 
2 listopad 2020      Artur Łoboda
Ani kroku w tył! 
23 luty 2012      Artur Łoboda
Czy Rezerwa Federalna rozbije światowe rynki finansowe, aby wprowadzić swój „wielki reset”? 
19 grudzień 2021      F. William Engdahl
"Chcemy prawdy o Wołyniu" - pikieta pod siedzibą PiS  
14 lipiec 2016     
Pomnik stulecia Bitwy warszawskiej 
1 marzec 2020     
Więzienie za życzenia 
16 styczeń 2025      Artur Łoboda
Pandemia Covid-19 nie istnieje
Część I
 
11 listopad 2021     
Max Kolonko o Porządkach w Telewizji Polskiej  
16 czerwiec 2016      Max Kolonko
Doskonała propaganda 
3 październik 2020      Patrick Plaga
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część ósma 
3 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Mordercy pozostają bezkarni 
1 grudzień 2022      Artur Łoboda
Kobieta księżyca 
31 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
"Antysemickie czystki" 
9 luty 2018      Artur Łoboda
Izraelski atak rakietowy zamienia obóz uchodźców w piekło w Rafah 
2 czerwiec 2024     

 
 

Nie tylko gorączka i kaszel


Na temat gazety Sakiewicza mam ostatnio jak najgorsze zdanie.
Ale trafiłem na artykuł sprzed kilku tygodni - w którym zawarte są doświadczenie chińskich lekarzy w sprawie objawów przy zachorowaniu na COVID-19.
Dziwnym trafem pisowski Minister zdrowia nie widzi, że dokładnie takie same objawy mają ludzie których gorączka dopadła w styczniu w czasie - gdy on zabawiał się z Dudą na nartach. Napisałem "mają", a nie mieli, bo powikłania są bardzo długie i kończą się kalectwem życiowym.
 
 
 
Nie tylko kaszel, duszności oraz wysoka gorączka. Jak wynika z chińskich badań, opublikowanych w "American Journal of Gastroenterology", u pacjentów cierpiących na COVID-19 często występują objawy ze strony układu pokarmowego, w tym jadłowstręt oraz biegunka. Jak wynika z badania, pacjenci ci mają gorsze prognozy niż chorzy wyłącznie z objawami oddechowymi.

Grupa chińskich ekspertów medycznych z Wuhan zajmujących się COVID-19 (Wuhan Medical Treatment Expert Group for COVID-19) doszła do takich wniosków po przeanalizowaniu danych, które zebrano wśród 203 pacjentów z potwierdzonym w teście zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Byli to chorzy, którzy trafili do trzech szpitali w prowincji Hubei między 18 stycznia a 28 lutego 2020 r. Naukowcy dysponowali ich pełnymi danymi klinicznymi, laboratoryjnymi oraz wynikami badań obrazowych. Średnia wieku wynosiła ok. 55 lat.

Okazało się, że blisko połowa (48,5 proc.) chorych na COVID-19 skarżyła się na objawy ze strony układu pokarmowego, takie jak jadłowstręt (84 proc. badanych), biegunka (nieco ponad 29 proc.), wymioty (0,8 proc.) oraz ból brzucha (0,4 proc.). W siedmiu przypadkach odnotowano wyłącznie objawy ze strony układu pokarmowego, bez objawów oddechowych.

Ponadto, pacjenci ci trafiali do szpitala po dłuższym czasie od wystąpienia pierwszych symptomów, niż chorzy wyłącznie z objawami oddechowymi (odpowiednio 9 oraz 7,3 dnia). Mieli też gorsze prognozy – prawdopodobieństwo wyleczenia i wypisu ze szpitala było w ich przypadku mniejsze, niż u pacjentów bez objawów pokarmowych (odpowiednio 34,3 proc. oraz 60 proc.). Wyniki laboratoryjne nie wykazały natomiast poważnego uszkodzenia wątroby w tej grupie.

Jednak wcześniejsze obserwacje wskazywały, że u pacjentów z COVID-19 wyniki testów wątrobowych mogą być nieprawidłowe. Jak wymieniają autorzy najnowszej pracy na łamach pisma „Clinical Gastroenterology and Hepatology” - klinicyści z Icahn School of Medicine at Mount Sinai w Nowym Jorku - podwyższony poziom enzymów wątrobowych, takich jak aminotransferaza alaninowa czy aminotransferaza asparaginianowa, obserwowano nawet u 37 proc. pacjentów z tą chorobą. Z analizy danych chińskich wynika też, że ok 10 proc. pacjentów ma podwyższony całkowity poziom bilirubiny.

Zdaniem chińskich ekspertów medycznych z Wuhan lekarze powinni zdawać sobie sprawę, że objawy ze strony układu pokarmowego, jak np. biegunka, mogą występować często u chorych na COVID-19. Co więcej, powinny one być sygnałem do tego, by wcześniej zacząć podejrzewać infekcję u zagrożonych nią osób, bez oczekiwania na objawy oddechowe.

Naukowcy zaznaczają, że wyniki, które uzyskali, wymagają weryfikacji w kolejnych badaniach.

Z kolei specjaliści z Icahn School of Medicine at Mount Sinai zwracają w swojej pracy uwagę, że koronawirus SARS-CoV-2 był wykrywany w próbkach stolca pacjentów z COVID-19. Co oznacza, że choć można się nim zarazić głównie drogą oddechową, to układ pokarmowy może być kolejną potencjalną drogą infekcji. Dlatego lekarze wykonujący badania endoskopowe układu pokarmowego powinni również zadbać o osobistą ochronę.

Źródło: https://niezalezna.pl/317308-nie-tylko-goraczka-i-kaszel-uczeni-wskazuja-na-inne-czeste-objawy-przy-zachorowaniu-na-covid-19
9 kwiecień 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Pyjas ofiarą prowokacji SB wobec Gierka?
czerwiec 27, 2008
interia.pl
Granice Władzy Czasów Wojny w USA
grudzień 20, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Proszę, przebaczcie nam!
kwiecień 25, 2003
PAP
Znakomity człowiek, ale...
sierpień 19, 2003
MOTO
WIDZIANE Z AMERYKI - KOMENTARZE Z USA (2)

100 000 UŚMIERCONYCH IRAKIJCZYKÓW I BIN LADEN

grudzień 20, 2004
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Albo, albo
luty 21, 2006
ROLA NEOFITÓW W DZIEJACH POLSKI
grudzień 30, 2005
przesłał Krzysztof Cierpisz
Sąd nad Rządem, czy Rząd nad Sądem
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
Populista Tusek
kwiecień 3, 2008
Artur Łoboda
Poprawny Kandydat na Prezydenta John McCain
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawa człowieka po amerykańsku czyli USA: Więzienie bez wyroku
styczeń 2, 2005
Ambasada-Forteca w Bagdadzie
kwiecień 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Z Nowym Rokiem
grudzień 31, 2006
Artur Łoboda
Rze? kormoraniątek a rze? dzieciątek
czerwiec 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Moralność a la moralność
październik 27, 2005
Piotr
Seks skandal rozpoczyna przemeblowania polskiej sceny politycznej
grudzień 7, 2006
G. Cimek, www.pnlp.org.pl
Kandydat z malwersacjami w tle
sierpień 7, 2002
PAP
Tarcza początkiem wyścigu zbrojeń?
kwiecień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Dla kogo robil Schnepf?
maj 26, 2006
Tomasz Sommer
Zrobieni na szaro
październik 22, 2003
Ryszard Jakubowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media