ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Gówniarze w gospodarce! 
21 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Macie swój kapitalizm 
21 styczeń 2021     
Meet the Real Adolf Hitler?! 
8 luty 2010      przysłał ICP
Koniec złudzeń 
12 październik 2016     
Źródła homoseksualnej agresji 
3 luty 2013      Artur Łoboda
Anthony Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”  
14 maj 2021      Colin Todhunter
Szczepienia - zbrodnia przeciwko ludzkości 
10 lipiec 2020      Artur Łoboda
Reżim Bidena mówi, że kowbojski faszyzm nigdy nie odejdzie; „ogólny remont”, który obejmuje „brak scenariusza”, by kiedykolwiek „wrócić do normy” 
5 marzec 2022      Ethan Huff
Izrael powstrzymuje setki Żydów przed przeprowadzką do Iranu jako osoby ubiegające się o azyl 
18 październik 2021     
Hello! Marku - o deserze - w krakowskim "Związkowcu" - trzy grosze o dowcipie AKTORA !!! MARKA LITEWKI /wspomina Ewa Englert-Sanakiewicz/ 
29 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Wyciekły protokoły COVID niemieckiego CDC, ujawniając, że zaszczepieni „cierpią bardziej” niż niezaszczepieni – maski powodowały „niepożądane skutki uboczne” 
31 lipiec 2024      Ethan Huff
Szczepienia pełne kłamstw (IV) 
2 czerwiec 2020     
Depopulacja nabrała rozmachu 
10 styczeń 2022      T
Czy konopie wrócą na polskie pola? 
9 czerwiec 2020      Alina
Zburzyć aksjomaty polskości by stworzyć nowoczesną Polskę 
11 marzec 2010      Artur Łoboda
Hiszpański rząd twierdzi, że wirus SARS-CoV-2 nie został wyizolowany 
6 październik 2021      Wolne Zachodnie Media
Mateusz Morawiecki do tej pory nie wykonał Wyroku Sądu 
14 wrzesień 2021     
Na wesoło wkoło... 
6 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wiemy jak pozbyć się koronawirusa 
9 listopad 2020     
Anda Rottenberg dostała tytuł naukowy dzięki "układom" 
2 grudzień 2015      wSumie.pl

 
 

Koniec ery klimatyzatorów?



42 lata temu usłyszałem o sobie dość dziwaczną opinię, że podobno "w oparciu o złe przesłanki wyciągam dobre wnioski".
Wywód ten przeczy logice - więc kilkakrotnie się nad nim zastanowiłem.
Chodzi o to, że po czasie moje wnioski okazywały się poprawne - chociaż moje otoczenie inaczej niż ja - interpretowało posiadane informacje, (czytaj przesłanki).

Przeczytałem wczoraj wywód jakiegoś mądrali, że rzekomo "promienie UV nie zabiją wirusa - bo gdyby tak było - to nie byłoby zachorowań w krajach ciepłych."
Otóż promienie UV są w stanie zabić wszystkie organizmy żywe. Kwestią jest jedynie dawka - jaką do tego potrzeba.
Ale też promienie te muszą mieć styczność z wirusem - by go zneutralizować.
Drogą korespondencyjną jeszcze nie potrafią dezynfekować.

Przypadki infekcji covid-19 w krajach ciepłych, pochodzą najpewniej z przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu przez ludzi zarażonych - gdzie klimatyzatory mieszają powietrzem i ŻADNE zachowanie "bezpiecznej" odległości od drugiego człowieka - nic nie pomoże.
Klimatyzacja zarówno zwilża powietrze - jak też obniża jego temperaturę do optymalnej dla wirusów.
Jest więc doskonałą wylęgarnią wszelkich chorób.

Cóż z tego, że człowiek przebywa na słońcu - gdy wnętrze jego organizmu opanowały już wirusy, a promienie UV nie zaglądną do jego wnętrza.
Przebywanie na słońcu jedynie pogarsza stan takiego osobnika - bo nagrzanie skóry osłabia organizm do walki z infekcją.

Zamiast zażądać zmiany sposobu wietrzenia sklepów wielkopowierzchniowych - ewidentne źródło rozprzestrzeniania się epidemii, pisowski nieRząd chce zmusić Polaków do bezsensownego pozostania w domach.
Wszystko dlatego, że jak piszę od zawsze: Polską rządzą prymitywne PROSTAKI, które nie posiadają elementarnej wiedzy w jakimkolwiek temacie.
Rządzą tacy - bo partyjni decydenci - już na wstępnym etapie wycinają inteligencję mogącą ich wygryźć.

29 marzec 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

... "w oparciu o złe przesłanki wyciągam dobre wnioski". Wywód ten przeczy logice

Ten wywód nie przeczy logice :) Gdybyś Arturze chodził do klasy mat-fiz, tobyś to wiedział. Starożytni logicy już to przewidzieli: jeśli ze zdania fałszywego wynika prawda, to zdanie jest prawdziwe (jakoś tak to logicznie było).

Co do klimatyzacji to coś dzwoniło, ale oczywiście nie wiesz w którym kościele.
Klimatyzacja to po prostu schładzanie powietrza. Tym różni się klimatyzator od grzejnika, że pracuje na czynniku o temp. niższej niż otoczenie, a z tego wynikają problemy ze skraplaniem się wody i odprowadzaniem skroplin, oraz, jeśli urządzenie jest źle dobrane i źle umieszczone, niebezpieczeństwo przeziębień u ludzi, którzy są w zasięgu klimatyzatora. Tu piszę o samych klimatyzatorach.
Najczęściej te urządzenia nie dostarczają świeżego powietrza, albo dostarczają niewielką ilość. W supermarketach, w dużych biurach i urzędach są duże instalacje wentylacyjne z chłodnicami, które powinny dostarczać świeże powietrze.
Niestety jak znam życie, zdarzają się jeszcze inżynierowie starej daty, którzy stosują tzw recyrkulację". Czyli zamiast 100% świeżego powietrza, stosuje się tylko 10% (tak zezwalały przepisy).
W nowych obiektach już tego nie powinno być, ale jak wchodzisz do sklepu, to nigdy nie wiadomo kto co nawywijał z wentylacją. Potem nie wiadomo, czy ktoś czyści filtry, chłodnice, nagrzewnice i kanały. Przecież urzędnicy GIS znają się na nicnierobieniu i braniu pieniędzy. Kto by tam chodził i badał sam z siebie powietrze w supermarketach i biurach. Kto miałby za to płacić? Nigdy nie słyszałam o takich badaniach.
Dlatego z takim uporem maniaka upieram się, żeby WSZYSCY NOSILI MASECZKI ALBO JAKIEKOLWIEK OSŁONY DRÓG ODDECHOWYCH.
Tylko wówczas bowiem rozprzestrzenianie się niebezpiecznych mikroorganizmów jest maksymalnie ograniczone. Co daje zamknięcie w domach, skoro i tak każdy musi iść do warzywniaka, sklepu spożywczego, czy apteki po konieczne zakupy? Nic, jeśli obsługa i klienci nie mają maseczek. I nie ma tu znaczenia czy przestrzeń sklepu jest klimatyzowana. Być może tam gdzie mają dobrą wentylację mechaniczną ze 100% świeżego powietrza ilość mikrobów będzie mała. Ale w aptekach, warzywniakach przeważnie NIE MA ŻADNEJ MECHANICZNEJ WENTYLACJI. Jeśli jest jakaś wentylacja to grawitacyjna, a ta działa czasami odwrotnie ....
Dlatego przepis, że w sklepie może przebywać tylko 1 osoba jest pudrowaniem nieboszczyka. Co chwilę wchodzi 1 osoba i KAŻDA może być nosicielem albo zakażonym, szczególnie kiedy obsługa nie ma maski.
Czesi jak widzę to świetnie rozumieją, w Polsce i innych krajach można odnieść wrażenie, że nikt z rządzących nie ma pojęcia o rozprzestrzenianiu się zarazy, albo rządzący są tak głupi, że nie potrafią zrozumieć co pisze zwykły inżynier sanitarny, podpierając się w dodatku znalezionymi amerykańskimi badaniami. O kichaniu w rękaw i roznoszeniu tego po okolicy pisałam w innym wątku.
Niestety nie można wykluczyć i tego wariantu, że oni nie są tacy głupi, lecz to wszystko robią celowo. Mamy praktycznie 24 godzinną godzinę policyjną, szczególnie ci w domowej kwarantannie, mamy zatrzymane działanie gospodarki, ruch graniczny, przygraniczny, wszystko stoi, całe miasta, miasteczka zdrowych ludzi nic nie robią. Jak na niewypowiedzianej wojnie.

2020-03-29
Alina

 

We wszystkich przypadkach - gdzie miałem okazję podejrzeć klimatyzację hipermarketów zobaczyłem, że działa ona w obiegu zamkniętym.
A jedyne świeże powietrze wchodziło poprzez otwierane przez klientów drzwi.
Nie pisałem o teorii, ale o praktyce.


Wentylacja w mieszkaniach też jest niebezpieczna bo - skoro przechodzą przez nią zapachy - to i bakterie przejdą.
Instalatorzy bezprawnie łączą ją w jeden kanał.

Za Twoją ostatnią tezą o celowości takiego działania przemawia fakt, że zabronili sprzedaży na targowiskach.

2020-03-29
Artur Łoboda

 

Jeśli powietrze wpływało przez drzwi, tzn w pomieszczeniu było podcisnienie - wyciąg większy niż nawiew, czyli źle zbilansowana wentylacja.
To samo dzieje się z went. grawitacyjną, kiedy okna i drzwi zostały pozamieniane na szczelne bez szczelin nawiewnych.

2020-03-29
Alina

 

"Jeśli powietrze wpływało przez drzwi, tzn w pomieszczeniu było podcisnienie".

Dlatego we wejściach do marketów często czuje się przewiew.

2020-03-29
Artur Łoboda

  

Archiwum

Kontynuatorzy z SLD (3)
"Sami swoi" w MSZ

czerwiec 21, 2003
Paweł Siergiejczyk
Kara?
styczeń 15, 2005
Odwijamy z bawełny
sierpień 29, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Amerykańskie idee globalnego podboju
luty 18, 2005
dr Marek Głogoczowski
Manipulating the herd
lipiec 13, 2005
D.I.
Interesy koncernu ważniejsze niż prawa człowieka
sierpień 6, 2002
PAP
Nowa Polityka Arabów, Ani Za Ani Przeciw USA
sierpień 6, 2008
Iwo Cypian Pogonowski
Eksport durak-kracji
czerwiec 18, 2006
PAP
Wątpliwe zwycięstwo lobby Izraela w USA
marzec 17, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy wznowić protesty jeszcze w czasie kampanii wyborczej? - pytanie Primum Non Nocere
sierpień 8, 2005
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
US utracili kontrolę nad prowincją Anbar
wrzesień 14, 2006
marduk
Mowo Polska i Polacy
październik 2, 2006
mik4
KODEKS PRAWDZIWEGO KIEROWCY
listopad 22, 2002
ia
Na arbeit do Reichu
sierpień 28, 2003
Andrzej Kumor
Dyskusja na poprawkami do Traktatu Lizbonskiego
marzec 19, 2008
przesłała Elżbieta Gawlas
SPOWIADANIE ARCYBISKUPA
styczeń 9, 2003
Kazimierz Z. Poznanski
Putin w Teheranie w 67 rocznicę wizyty Stalina
październik 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Judeochrześcijański Marek Jurek
lipiec 1, 2006
Adam Wielomski
Transkontynentalny akwedukt
sierpień 3, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Prezydent Kwaśniewski podpisał kontrowersyjną nowelizację
sierpień 16, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media