|
Tesla Samochód Elektryczny
|
|
Tesla Samochód Elektryczny nosi nazwisko genialnego Serba Nikola Tesli, urodzonego 10go lipca 1856 w Smiljan, w austriackim imperium, w dzisiejszej Kroacji.
Zmarł on 7 stycznia 1943 (w wieku 86 lat) w Manhattan, New York, USA. Serbskie nazwisko Tesla po polsku znaczy „cieśla”
Tesla mieszkał kolejno w Austrii w Smiljan na terenie Kroacji (lub Chorwacji) a następnie w
Budapeszcie na Węgrzech. po czym w Manhattan, USA. Mial on obywatelstwo austryjackie
w latach (10 lipcay 1856 – 31 października 1918) a następnie USA (od 30 lip[ca 1891 – 7 stycznia 1943) Tesla ukończył gimnazjum a następnie uczęszczał na politechnikę w Graz, której nie skończył. Miał on zainteresowania humanistyczne i czytał takich autorów jak Ernst Mach, Johann Wolfgang von Goethe, Mark Twain, Swami Vivekananda, Voltaire etc.
Nikola Tesla zasłynął jako Serbski-Amerykanin, wynalazca, inżynier elektryk i inżynier, mechanik oraz jako fizyk - człowiek pełen wizji przyszłości. Jego znane osiągnięcia dotyczą systemów w dziedzinie prądu zmiennego (AC) oraz systemów dostarczania prądu elektrycznego.
Samochód elektryczny firmy Tesla Motors jest popularny wśród ludzi, którzy popierają koncept samochodów elektrycznych zasilanych baterią. Obecnie największym problemem użytkowników samochodów elektrycznych jest niepewność czy dany samochód dojedzie do miejsca przeznaczenia.
Tesla podstawowy model S bardzo podoba się, ale jak wiadomo nie jest to gwarancją sukcesu na rynku. Akcje firmy Tesla poszły w górę o 63% of czerwca 2010 i obecnie są warte blisko 120 razy więcej niż oceniana wartość dochodu jaki przyniosą w roku 2913. Tak więc jest to wycena bardziej podobna do cen akcji firm elektronicznych niż firm samochodowych. Kalkulacje wartości firmy Tesla opierają się na ocenach prawdopodobnego sukcesu dopiera po roku 2020.
Ostatnio akcje firmy Tesla straciły w jednym dniu 10% wartości po ogłoszeniu zmniejszania planów produkcji do 20,000 Modelu S w 2013 roku. Nie pewne jest czy popyt sprosta nawet tym planom. Rynek w USA może zaabsorbować 75000 samochodów elektrycznych i Tesla ma szanse dostawczć dużą część tej liczby elektrycznych samochodów.
W USA w 2012 roku sprzedano około 25000 samochodów elektrycznych do końca sierpnia, czyli 0.3% sprzedanych samochodów, w tym liczy się pojazdy o napędzie „mieszanym” elektrycznym i spalinowym takich jak General Motors Chervrolet Volt. Tah, więc rozmaite technologie konkurują w „przestawianiu” kierowców z paliwa opartego na ropie naftowej. Firma Toyota odstąpiła od planów budowy samochodów o całkowicie elektrycznym napędzie jako nie spełniających potrzeb publiczności ponieważ nie są one w tanie konkurować przeciwko tradycyjnym samochodom na rynku zmiennych cen za paliwo oraz przy politycznym poparciu dla samochodów o napędzie spalinowym.
Model S Tesli ma trzy wersje w cenie od $50,000 do $70.000 po uwzględnieniu federalnych ulg podatkowych w wysokości $7,500, dzięki którym M S konkuruje z takimi luksusowymi samochodami jak Audi A8, których sprzedaż wyniosiła 232,000 wozów w czasie ostatnich pięciu lat - czyli sprzedaż wozów Tesla musiała by stanowić 8% wozów tej klasy na rynku w USA dominowanym przez wozy typu Cadillac, Audi i Accura, z których każdy w 2012 roku osiągał około 10% rynku według oceny firmy Strategic Vision.
Tesla ma sytuację podobną do solar pannels których produkcja wymaga subsydiów państwowych i obecnie dominowana jest przez Chiny. Firma Tesla stara się nawrócić publiczność na poparcie wyłącznie elektrycznych samochodów. Trzeba pamiętać że dla inwestorów wozy Tesla MS stanowią ryzyko póki nie sprawdzą się na rynku.
www.pogonowski.com
|
|
16 październik 2012
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Jak w filmie
maj 9, 2003
Andrzej Kumor
|
Dzwony biją nie dla Polaków!
marzec 15, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
Iluzja pomocy
styczeń 14, 2004
przesłała Elżbieta
|
Kraków: Proces o rekordowe odszkodowanie
październik 7, 2004
|
Czy Polska jest normalnym państwem?
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
|
Anonimowe komentarze naruszają dobre imię!
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Palestyńczycy w „Żelaznej Klatce”
listopad 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jak wywolac powszechna rewolucje ?
kwiecień 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Czas mizerykordii
grudzień 14, 2006
Prof. Mirosław Dakowski
|
Największy polski prozaik (wedle "tłumacza")
marzec 30, 2008
tłumacz
|
Łyżwiński na prezydenta.
grudzień 11, 2006
Jan Lucjan Wycislak
|
Vox populi, vox Dei
lipiec 18, 2005
Witold Filipowicz
|
"Stypendyści"
luty 14, 2008
Artur Łoboda
|
Społeczeństwo inwigilowane
marzec 29, 2003
Lig
|
Morel
maj 13, 2003
przesłała Elżbieta
|
A niech to piorun strzeli!
kwiecień 13, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Groza Wojny w Zatoce Perskiej i Załamanie się Giełdy na Świecie
sierpień 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Talmud Jako Rodzaj Midrasz'u
luty 27, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ambasada-Forteca w Bagdadzie
kwiecień 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
I czego sie paniusia....
październik 28, 2006
Gloria z Melbourne
|
|
|