ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Casus szwajcarskich kont 
16 marzec 2019     
Atak Tuska na polską przedsiębiorczość. Nawrocki wspólnikiem!  
2 grudzień 2025     
PRZESTĘPCY - "ekspertami" kolejnego polskojęzycznego nieRządu 
6 luty 2024     
Zbrodniarz naucza historii 
9 maj 2015      Artur Łoboda
Prawdziwy szef Kongresu przyjeżdża do miasta 
29 lipiec 2024      Eric Margolis
Czy świat idzie drogą nazistowskich Niemiec? 
22 grudzień 2021     
Przedsiębiorstwo Holokaust i celowe wykańczanie polskich firm | Ewa Rzeuska 
2 kwiecień 2019      Alina
Powstanie Styczniowe 
21 styczeń 2017      Paweł Ziółkowski
Buzek na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego 
15 czerwiec 2009      Artur Łoboda
13 grudnia Minister Zdrowia nasyła ochroniarzy przeciwko Posłom oczekującym informacji publicznej 
13 grudzień 2021     
Co Tradycyjna Medycyna Chińska mówi o cyklu snu pozwalającym zachować zdrowie i zapobiegać chorobom? 
8 kwiecień 2024      Olivia Cook
 
25 marzec 2014     
Prawda w końcu kiedyś wypływa 
13 listopad 2023      Artur Łoboda
Co nas czeka pod nowym nieRządem ? 
9 grudzień 2023      Artur Łoboda
Lekcja historii: SZCZEPIONKA NA OSPĘ spowodowała więcej Zgonów niż sam wirus 
15 czerwiec 2022      SD Wells
MARZEC 1968 - wspomnienie - WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
9 marzec 2018      www.trwanie.com
Badanie masowej histerii ponad 1 stopień w zmianach klimatu od 1850 r. 
10 wrzesień 2021      Misz
GORSZE NIŻ CBDC: Globaliści publikują plan światowego ZNIEWOLENIA finansowego w ramach „ujednoliconej księgi” 
12 lipiec 2023      Mike Adams
Zdrojewszczyzna w kulturze  
9 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Doktor Roberto Petrella 
3 wrzesień 2020      Wegeta

 
 

To PiS finansuje współczesnych szmalcowników w kulturze

Fala antypolonizmu nie jest kwestią ostatnich miesięcy.
Wzbudzana jest od co najmniej pół wieku, ale uwydatniła się w momencie - gdy Polska zaczęła odbudowywać swoją gospodarkę po latach balerowiczowskiego zniszczenia.
Kiedy żydowscy złodzieje zobaczyli, że jest już co kraść - to wzmogli działania przeciwko Polsce.
Od - co najmniej siedemnastu lat pisałem o zawłaszczeniu instytucji kultury przez neostalinowskie bydło.

Jeszcze w roku 2000. rozczulałem się nad pracownikami naukowymi, którzy w 1968 roku zmuszeni byli do opuszczenia Polski i przywołałem fakt, że po opuszczeniu przez nich Polski - ówczesna władza musiała mianować "profesorów magistrów". To skutkowało obniżeniem poziomu szkolnictwa wyższego na następne lata - do dnia dzisiejszego.
Ale też było bardzo wyraźnym dowodem zawłaszczenia w latach PRL-u szkolnictwa wyższego przez stalinowską kastę żydowskiego pochodzenia.
Mimo tego exodusu w Polsce pozostało jeszcze sporo nauczycieli żydowskiego pochodzenia, którzy nie mieli nic wspólnego ze stalinizmem!

W Trzeciej RP szczególnie agresywny - żydowski antypolonizm miał miejsce pod rządami Platformy Obywatelskiej - która bardzo hojnie finansowała wszelkie antypolskie prowokacje!
Z tego powodu napisałem sporo tekstów opisujących to zjawisko. Nawet o "Muzeum Polin" napisałem na podstawie doniesień prasowych i materiałów w sieci. Tuż po jego otwarciu stwierdziłem, że służyć ono będzie fałszowaniu historii.

W chwili objęcia władzy nad Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez pisowskiego wicepremiera Piotra Glińskiego, napisałem do niego kilka ważnych uwag - w tym najważniejszą - przestrzegającą przed okupowaniem instytucji kultury przez neostalinowską dzicz - nazywaną zamiennie żydohołotą.
Gliński nie raczył odpowiedzieć na moje pisma. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, którzy przynajmniej spełniali wymogi Prawa prasowego i Prawa administracyjnego.
Innymi słowy Gliński dał sygnał, że "ma mnie w d...".
Tylko, że nie tylko mnie obraził, ale WSZYSTKICH Polaków, którzy stali się ofiarami NEOSTALINOWSKIEGO BYDŁA w instytucjach kultury - finansowanego z Naszych podatków!

Nie chce mi się komentować większości antypolskich ekscesów w polskojęzycznych mediach i finansowanych przez Piotra Glińskiego instytucjach antykultury.
Wystarczy to - co pisałem w przeszłości.

Pamiętajmy jednak, że za wszystkimi oszczerstwami wobec Polski w tak zwanych "instytucjach kultury", stoi polityka Piotra Glińskiego, który cały czas represjonuje prawdziwą polską kulturę w dostępie do środków publicznych.
W ten sposób współcześni szmalcownicy w kulturze szantażują donosem do Niemców przeciwko Narodowi Polskiemu o "antysemityzm".
19 marzec 2018

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Trochę z innej beczki, ale nie wiem gdzie to moje znalezisko wpisać.
Otóż przyznaję się bez bicia, że jestem zachwycona drugim tureckim serialem, którego oryginalny tytuł "Cesur ve güzel" - "Odważny i piękny" został przez TVP niejako wykastrowany i przetłumaczony jako "Meandry uczuć". Pierwszy to "Wspaniałe stulecie".
Co mnie zachwyca? Świetny scenariusz, tempo, gra i uroda aktorów, przepiękne zdjęcia, muzyka, doskonale dopasowana do akcji, inteligentne, lekkie dialogi, no i samochody ...

W jednym z odcinków w scenografii noworocznej pojawiły się elementy, których nie spodziewałam się we współczesnym tureckim serialu: choinki bożonarodzeniowe!
Do tego odcinka żaden element religijny nie pojawił się w filmie, nie ma modłów 5x dziennie, nie ma ślubu w meczecie, ani kościele, nie ma kobiet ubranych w muzułmańskie stroje, ani wśród bohaterów, ani w tle np. na ulicach Stambułu, stroje młodych bogatych kobiet są raczej sportowo-wyzywające niż muzułmańskie. Nawet jak na warunki polskie główne bohaterki serialu są raczej rozebrane niż ubrane.
To, że film jest świetny nie przesłania mi świadomości, że nie cała Turcja tam jest. Oprócz wątków religijnych nie ma tam też żadnego wątku politycznego w znaczeniu polityki państwowej, bo polityka lokalna w wydaniu mafijnym jest niejako głównym bohaterem zbiorowym tego serialu.

Dlatego poszukałam sobie hasła chrześcijanie w Turcji. No i to warto prześledzić, nawet może zmusić redakcję katolicką TVP do zainteresowania się tematem, bo jakoś nie mamy z tamtych terenów żadnych wieści.
Znalazłam taki oto tekst: https://pl.aleteia.org/2017/07/08/turcja-ziemie-chrzescijan-skonfiskowane-przez-rzad/
Nieprawda, że uroczy? Dlatego warto oglądać tureckie seriale .... krytycznie i sięgając do wiedzy, którą scenarzyści omijają z daleka.

Mam też wielką nadzieję, że w tureckich archiwach znajdą się kiedyś dokumenty dotyczące historii Polski. Turcja nigdy nie była najechana przez Szwedów, Niemców, Związek Radziecki, ani inne gady, dzięki czemu ma NIEZNISZCZONE ARCHIWA. Mam nadzieję, że znajdzie się turecki Polak, który odkryje całą polską historię znajdującą się w tureckich archiwach.

2018-03-23
Alina

 

jak to sie dzieje ze od momentu omamienia ludzkosci farmazonami o demokracji tak w POLSCE jak i w wiekszosci PANSTW RZADY SPRAWUJA NIENAWIDZACE WLASNYCH NARODOW KREATURT JAK POSLY W SEJMIE
I GLINSKO I MORAWIECKO PODOBNE Z WSZAWO PRZYMRUZONYUMI OCZKAMI INDYWIDUA ..SITA DEMOKRATYCZNYCH
WYBOROW PROMUJA ONLY I WYLACZNIE NEGATYWNE KREATURY DO NAJWYZSZYCH URZEDOW I STANOWISK W PANSTWACH NA CALYM SWIECIE .. JAK TO ...JAK TO ..JAK TO SIE DZIEJE .. WIE KTO CZY NIE WIE NIKT .. TYLKO CHAZARY I SYJONISTY WIEDZA A NIKT WIECEJ NIE ..WIE

2018-03-27
wues

  

Archiwum

Sądzi, choć kradła
luty 19, 2003
Wojciech Tołyż http://www.se.com.pl/iso/
Jan Paweł II
listopad 22, 2005
Jan Paweł II
Manipulating the herd
lipiec 13, 2005
D.I.
Amerykanie mają do wyboru tylko mniejsze zło
październik 31, 2008
Artur Łoboda
Zapomniane strajki
sierpień 9, 2003
przesłała Elżbieta
Amerykańskie życie na niby
listopad 9, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Amerykańskie bakructwa.
lipiec 10, 2002
PAP
Takich sobie oszustów wybraliśmy
listopad 27, 2003
Artur Łoboda
Trzej obywatele PRL czy Liber Chamorum.
maj 26, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Kulczenie najbogatszego - jeszcze opinia czy już obraza image'u?
listopad 17, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
KOŚCIÓŁ A MASONERIA
kwiecień 5, 2004
Co Polska dała światu
styczeń 4, 2004
Nasz Dziennik
I jak tu nie być antysemitą?
listopad 14, 2006
Dorota
Proklamacja przeciwnika Stanów Zjednoczonych
maj 18, 2004
przesłał Adrian Dudkiewicz
"Dziennikarska rzetelność"
sierpień 20, 2002
PAP
POBIEGLIŚMY W MGŁĘ BEZ TOASTÓW
czerwiec 17, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Kozakiewicz sprzedał swój gest
czerwiec 4, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Walka z korupcją: ani programów, ani pieniędzy (gdzie się podziały ?)
sierpień 15, 2002
"Polityka"
„Rewolucja pajaców” w Kijowie : Rhur Gas kontra Gasprom?
grudzień 7, 2004
Marek Głogoczowski
Do polskiej - lewicowej młodzieży
marzec 28, 2004
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media