ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Gadowski "dokłada rządowi" 
4 grudzień 2016      GadowskiTV
Podsumowanie w dniu 5.05.2022. (1) 
5 maj 2022      Artur Łoboda
Nareszcie jakaś pozytywna wiadomość z Polski... 
      tłumacz, wynarodowiony
Jak poprawić zasadę Jednomandatowych Okręgów Wyborczych 
8 maj 2015      Artur Łoboda
W wieku 95 lat zmarł 27 marca 2019 roku Jan Kobylański – polonijny biznesmen, sponsor Radia Maryja, były konsul honorowy Polski w Urugwaju. 
29 marzec 2019      Alina
Polskość to wielokulturowość 
30 grudzień 2017     
40 lat i nic się nie zmieniło. A nawet jest gorzej.  
5 czerwiec 2012      Artur Łoboda
Walki gangów politycznych w Polsce 
8 styczeń 2020      Artur Łoboda
Żołtarz Jezusów - przypisywany bł. Władysławowi z Gielniowa, XVI w. 
25 marzec 2016     
List otwarty do władz III RP oraz do Polskiego Społeczeństwa 
11 grudzień 2016     
Slavic and East European Journal  
14 lipiec 2010      przysłał ICP
Wielkie złodziejstwo przed Waszymi oczami 
6 kwiecień 2019      Artur Łoboda
Komu służy, a kogo niszczy Euro 
3 listopad 2012      Artur Łoboda
Wołyń 1943  
11 lipiec 2013     
Kagan's past service on an advisory board for Goldman Sachs 
11 maj 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Kryżowcy 
25 maj 2025      Artur Łoboda
Kto stał za przewrotem w Turcji? 
29 lipiec 2016      www.independenttrader.pl
„Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” Janusz Szewczak  
5 marzec 2016     
Gaza to izraelski Auschwitz, a 7 października to palestyńska Noc Kryształowa 
18 październik 2024     
ISLANDIA: Kultura receptą na kryzys  
31 marzec 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Na jedwabnym szlaku w niepewną przyszłość

Nieomylny znak, na to że chiński smok wyruszył w końcu na podbój świata, stanowi międzynarodowa konferencja dotycząca „nowego szlaku jedwabnego”, w której uczestniczą przywódcy 29 państw[i]. Jej inicjator, Chiny mają nadzieję, w dłuższej perspektywie, na osiągniecie tą drogą roli globalnego hegemona, a w krótszej na pozbycie się tysięcy miliardów bezwartościowych dolarów nagromadzonych przez dekady swego wyrobnictwa dla USA.

Głównym partnerem Chin w tym przedsięwzięciu jest Rosja, a głównym oponentem Stany Zjednoczone. Jednakowoż ewentualny sukces ChRL oznacza klęskę obu wspomnianych państw. Oznacza amerykańskie bankructwo, oraz „skonsumowanie” przez „smoka” azjatyckich obszarów Federacji Rosyjskiej. Zarówno Moskwa, jak i Waszyngton zdają sobie z tego sprawę. Putin zmuszony jest rozgrywać tą partię „krótkoterminowo”, w obliczu śmiertelnego zagrożenia ze strony Zachodu (USA/NATO). Waszyngton, któremu od dawna już pali się grunt pod nogami, uzyskuje teraz dodatkowy bodziec do siłowego scementowania swego „nowego porządku światowego”.

Pomimo, że z logicznego punktu widzenia, chińska zagrywka wydaje się być mistrzowską, to fakt, że odbywa się, jak wszystko w tym państwie o cztero-milenijnej historii, w żółwim tempie, doprowadzi ją zapewne do fiaska.

Narastająca lawinowo świadomość amerykańskich neokonserwatystów o szybkim końcu ich globalnych rządów, może w konsekwencji pchnąć Waszyngton do szaleństwa rozpętania nuklearnego konfliktu z Rosją i Chinami.

Długoletni znawca Waszyngtonu, Dr Paul Craig Roberts, w swym najnowszym artykule[ii], tak to ujmuje:

“What we are facing today is a nuclear rogue state run by demented individuals who, steeped in a culture of racial superiority, total impunity and imperial hubris, are constantly trying to bring us closer to a nuclear war. These people are not constrained by anything, not morals, not international law, not even common sense or basic logic. In truth, we are dealing with a messianic cult every bit as insane as the one of Jim Jones or Adolf Hitler and like all self-worshiping crazies they profoundly believe in their invulnerability.”

„Mamy obecnie do czynienia z bandyckim nuklearnym państwem, rządzonym przez obłąkanych osobników, pogrążonych w kulturze swej rasowej wyższości, totalnej bezkarności i imperialnej aroganckości, którzy nieustannie próbują przybliżyć nas do wojny nuklearnej. Ludzie ci nie są niczym ograniczeni, ani moralnością, ani prawem międzynarodowym, ani zdrowym rozsądkiem, czy elementarną logiką. W rzeczywistości mamy do czynienia z mesjanistycznym kultem, równie niepoczytalnym, jak Jima Jonesa, czy Adolfa Hitlera, którzy jak wszyscy samo uwielbiający się szaleńcy przekonani są o swej nietykalności.”

Dr Roberts, który zna tzw. deep sate[iii] od podszewki, już kilka lat temu proponował Rosji i Chinom strategię ekonomiczną, która w krótkim czasie rzuciłaby Zachód na kolana. W jej rezultacie nastąpiłoby globalny chaos finansowy, ale jak słusznie argumentował, „chaos finansowy jest lepszą alternatywą od globalnego konfliktu nuklearnego”. Natomiast fakt, że dr Roberts był autorem tzw. „reaganomics”[iv], która za czasów prezydenta Ronalda Reagana[v] doprowadziła ZSRR do gospodarczego upadku, gwarantował sukces jego propozycji.

Niestety Chińczycy nie zdecydowali się na ten krok, a sama Rosja była gospodarczo za słaba do odniesienia sukcesu w tym projekcie.

W rezultacie doszliśmy do dnia dzisiejszego, kiedy to Waszyngton uwikłany jest na dodatek w konflikt wewnętrzny pomiędzy prezydentem Trumpem a neokonserwatystami (deep state) i w którym to tak naprawdę nie wiadomo kto i w jakim stopniu kontroluje sytuację tego rozpadającego się supermocarstwa. A to nie wróży ludzkości nic dobrego.


Bibliografia:

[i] http://www.hindustantimes.com/india-news/chinese-president-xi-pledges-billions-for-new-silk-road-snubs-india/story-O0Yl4DllP7gbYh3XeLhvoK.html

[ii] http://www.paulcraigroberts.org/2017/05/12/sakers-take-human-extinction-hands-satanic-neoconservatives/

[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_state_in_the_United_States

[iv] http://www.investopedia.com/terms/r/reaganomics.asp

[v] https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan
16 maj 2017

dr nowopolski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Rok 1612
grudzień 24, 2007
.
Wypowied? Płk. Chwastka z 5 lutego
luty 22, 2003
Zakłamane referendum
lipiec 2, 2003
przesłała Elżbieta
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (3)
listopad 14, 2003
INŻ. ANNA KOZIOŁ
Czwartego lutego 2006
luty 4, 2006
Artur Łoboda
Dla biednych nawiedzonych i poszkodowanych nie nadążających za nauką i postępem
sierpień 4, 2005
Gregory Akko
Z perspektywy "synów Seta"
sierpień 7, 2006
Stanisław Michalkiewicz
"Zła gospodarka wynika ze złej prywatyzacji"
marzec 25, 2004
PAP
TO JAK TO Z TYM..DOLAREM???.
kwiecień 21, 2008
surrealista
Apel do prezydenta
lipiec 16, 2007
Kobieta tytan
Poziome drabinki bezpieczeństwa
styczeń 15, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
SYSTEM PODATKOWY Polska potrzebuje naprawy cz.4.
październik 16, 2007
Dariusz Kosiur
Różne światy - czyli - co Wy tu robicie?!
październik 25, 2007
Artur Łoboda
Marshall McLuhan ORAZ 30 LAT ISTNIENIA AUTORSKIEJ GALERII „ZA” IM. MARIANA BOGUSZA
luty 16, 2006
Agnieszka (Jaga) Sokołowska
General Conclusion of Irving’a trial
kwiecień 15, 2008
przysłał ICP
Łyżwiński na prezydenta.
grudzień 11, 2006
Jan Lucjan Wycislak
Zbrodnicza kpina
wrzesień 26, 2004
Sport - szlachetna rywalizacja?
lipiec 18, 2006
MirNal
(Ostrzeżenie) Samoobrona za Geremkiem
lipiec 15, 2004
Polskie obozy koncentracyjne jako te japońskie bomby atomowe
październik 31, 2004
Mirosław Naleziński
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media