|
Brzoza stalowo-tytanowa
|
|
Oglądając zdjęcie słynnej brzozy smoleńskiej, przed oczami pojawił się zupełnie inny widok.
Był to widok budynku World Trade Center przeciętego przez konstrukcję samolotu.
Potężne stalowe słupy zostały przecięte zarówno przez kadłub - jak też skrzydła samolotu - na całej ich rozpiętości.
Chociaż konstrukcja budynku WTC była dużo solidniejsza od konstrukcji samolotu to siła pędu spowodowała wycięcie potężnych słupów konstrukcji budynku.
Kiedy więc jacyś "eksperci" Rządu Tuska twierdzą, że dwudziestocentymetrowa brzoza odcięła skrzydło samolotu - pozostając jednocześnie na swoim miejscu to informację taką mogę traktować tylko jako majaczenie psychopaty.
Gdyby przedmiotowa brzoza rzeczywiście stanęła na drodze skrzydeł samolotu i gdyby jakimś cudem uszkodziła skrzydło to NA PEWNO została by odrzucona na bardzo dużą odległość, a nie spoczywać na swoim miejscu.
O ile brzoza ta została złamana w kontakcie z prezydenckim Tu-154, to jedynym wytłumaczeniem tego faktu może być wielki odrzut z silników samolotu.
Aby słup grubości 20 centymetrów odciął skrzydło samolotu to musiałby być wykonany ze stopu stalowo-tytanowego i posiadać masę kilkakrotnie przekraczającą masę samolotu, który waży 50 ton. Taki słup musiałby ważyć zatem kilkaset ton, lub przy mniejszej wadze być zakotwiczony do podłoża na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych i głębokości kilku metrów.
Zasadniczo omijam temat katastrofy w Smoleńsku. Skoro jednak żaden ekspert nie podał tak obrazowego argumentu to zmuszony jestem zrobić to sam.
Foto: Budynki WTC po ataku 11 września 2001 roku. Bardzo dokładnie widać, że samolot przeciął słupy konstrukcyjne budynku na wylot. W Smoleńsku to rzekomo brzoza była twardsza od konstrukcji samolotu.
|
|
27 styczeń 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Andersen zapłaci 60 mln dolarów
sierpień 28, 2002
|
Biurokraci unijni fałszują ustalenia z Kopenhagi.
styczeń 27, 2003
IAR
|
Prezydent Bushcheney, Iran i Ceny Paliwa
styczeń 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zniesienie obowiązku wizowego między Rosją a Izraelem
wrzesień 20, 2008
tłumacz
|
Artyści przeciw wojnie
luty 7, 2003
A@A
|
CIA pomagała Janowi Pawłowi II
umentalny "Karol Wojtyła: człowiek, który zmienił historię", w którym były szef CIA ujawnia,
marzec 23, 2006
AFP
|
Reguła symbiozy
kwiecień 21, 2005
Witold Filipowicz
|
"Bardziej swobodnie"
kwiecień 27, 2003
zaprasza.net
|
Morel
maj 13, 2003
przesłała Elżbieta
|
Germańskie pochodzenie „słowiańskich” języków .
sierpień 22, 2007
Tezlav von Roya
|
Geje pomiędzy ofiarami
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Do pracy organicznej zaprasza.net
grudzień 19, 2006
luzak
|
"Upiór Iraku" na potkaniu u szczytu w Rydze
grudzień 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Inz. Weronika Falikowska - Wroclaw - Solidarnosc
maj 5, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
ZMARNOWANE PAŃSTWO
marzec 4, 2003
|
Dla jego bolesnej męki
październik 21, 2008
wikipedia.pl
|
Benedykt XVI - tylko językowo
kwiecień 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Roboty przymusowe
kwiecień 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Co z marginesem społecznym?
październik 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (2)
luty 2, 2005
Gregory Akko
|
|
|