|
Uchwała Konferencji Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW
|
|
Świadomi historycznej szansy, jaką stwarza referendum 6 września br., apelujemy do wszystkich obywateli Rzeczypospolitej o masowe opowiedzenie się za usunięciem najpoważniejszej wady ustrojowej naszego państwa, jaką jest patologiczna ordynacja wyborcza do Sejmu i oddanie głosu na TAK w odpowiedzi na pierwsze pytanie referendalne: „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?”.
Ruch JOW, założony 22 lata temu przez śp. prof. Jerzego Przystawę, promuje równą dla wszystkich swobodę kandydowania w wyborach do Sejmu RP, przeprowadzanych w 460 Jednomandatowych Okręgach Wyborczych. Od maja br. prowadzimy kampanię referendalną i udzielamy poparcia eksperckiego oraz logistycznego wszystkim grupom społecznym i politycznym walczącym o tę fundamentalną metareformę.
Popieramy Pawła Kukiza w popularyzacji idei JOW i kampanii na rzecz udziału w referendum. Paweł Kukiz, wywarł znaczący wpływ na decyzję Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o ogłoszeniu referendum. Ruch JOW czekał na taką szansę dwa dziesięciolecia. Cieszymy się razem z Pawłem z jego wielkiego sukcesu i nie ustajemy w pracy na rzecz zwycięstwa w kampanii referendalnej.
Szczególnie gorąco deklarujemy nasze poparcie dla środowisk samorządowych biorących udział w naszej wspólnej kampanii referendalnej. Ruch JOW przez 22 lata swego istnienia czuł się integralną częścią tych środowisk. W samorządach idea JOW żyje najsilniej i tam Ruch JOW zawsze miał największe wsparcie. Ustawa o samorządzie terytorialnym z 1990 r., która diametralnie zmieniła charakter ustrojowy, funkcjonalny i prawny gmin w III Rzeczypospolitej, była najdalej idącą i najlepiej przeprowadzoną reformą ustrojową ostatniego 25-lecia. Stworzyła ona warunki dla odbudowania obywatelskich wspólnot lokalnych i realizacji ludowładztwa na poziomie gmin. To dzięki samorządom i powstałym tam patriotycznym wspólnotom, możemy dziś sięgnąć po prawdziwie wielką reformę, jaką jest radykalna zmiana sposobu wybierania posłów i przywrócenie podmiotowości obywatelom.
Apelujemy o masowe wsparcie naszej kampanii referendalnej do milionów Rodaków na całym świecie, a szczególnie zamieszkujących Wyspy Brytyjskie, gdzie Paweł Kukiz z postulatem JOW, odniósł zwycięstwo w I turze wyborów prezydenckich, osiągając w każdym z 46 obwodów wyborczych poparcie ponad 50%.
Dostrzegając lawinowo rosnącą popularność postulatu JOW wśród coraz liczniejszych grup społecznych, często różniących się ideologią i celami politycznymi, Ruch JOW buduje jedność w pracy wszystkich środowisk promujących JOW.
Warszawa, 18 lipca 2015
|
|
4 sierpień 2015
|
|
Ruch JOW
|
|
|
|
Świat Katiuszy w Izraelu i Piekło w Libanie
lipiec 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Samobojki
czerwiec 27, 2003
przesłała Elżbieta
|
Apel do Narodu Polskiego
maj 13, 2003
przesłała Elżbieta
|
W dniu ataku na Irak spotykamy sie o 17.00 w dziesiatkach
miast Polski, by zademonstrowac swoj protest przeciwko tej
wojnie
marzec 20, 2003
|
"Przechwycić 8-9 mld zł" - dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne
listopad 7, 2003
|
Wojna przeciwko Irakowi "zbrodnią przeciwko pokojowi"
luty 24, 2003
PAP
|
20 mld euro na inwestycje ekologiczne
sierpień 24, 2002
IAR
|
Pewna Polonijna Inicjatywa
listopad 27, 2003
patriota.pl Forum
|
"Rolnicy zarobią dzięki unijnym zasadom interwencji"
lipiec 16, 2002
PAP
|
Gdzie się podziały pieniądze z Planu Paulsona
styczeń 12, 2009
|
Kandydatura Henryka Szlajfera na Ambasadora Polski w USA?
maj 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Harpagoni, na start! (2)
kwiecień 15, 2008
Marek Jastrząb
|
I po balu !
listopad 8, 2007
Olaf Swolkień
|
Piłkarski Totek SUPERTOTO
dużo korzystniejszy niż Duży Lotek!!!
listopad 1, 2007
ALEKS
|
Rekomendowani
czerwiec 29, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
|
WŁOSKIE "obozy koncentracyjne" zapraszają POLAKÓW
wrzesień 13, 2006
tatar
|
Czarna Wdowa
styczeń 3, 2009
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Konstytucja 3 maja
kwiecień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Umysłowy uwiąd
październik 28, 2008
Karol Jasiński
|
Ameryka traci wpływy w byłych republikach sowieckich
październik 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|