|
Opium dla mas zwietrzało
|
|
Zawsze irytował mnie infantylizm różnorakich "proroków" gospodarki i wszelkich rzekomych autorytetów w tej dziedzinie.
Jednym z fundamentalnych kłamstw jest stwierdzenie, że kapitalizm doprowadził do rozwoju technologicznego na świecie - w tym do pierwszej rewolucji przemysłowej.
To oczywiste kłamstwo.
Źródłem rozwoju technologii w XIX wieku były odkrycia naukowo-techniczne, dokonane od końca XVIII wieku - głównie wynalezienie maszyny parowej.
Finansiści wykorzystali te odkrycia dla własnych celów i dzięki technologii przemysłowej przejęli rzeczywistą władzę nad światem.
Drugą rewolucję przemysłową zapoczątkował rozwój technologii informatycznych.
Pierwszy zbudowany tranzystor uznany był za gadżet, który nie będzie miał szerszego zastosowania w gospodarce.
Była to żenująca pomyłka bo bez tranzystora nie byłoby niniejszego tekstu i nie byłoby w ogóle Internetu.
Wielki kapitał wycisnął jednak z technologii informatycznej wszystkie soki powielił swoje dochody.
Przez wiele lat narkotyzowano ludzkość nowinkami technicznymi - co pozwalało na długotrwałe odwrócenie uwagi od ważnych dla świata problemów.
Ale i w obrębie wielkiego kapitału panuje duże zróżnicowanie. Niektóre jego działania - dając zysk właścicielom - służą przy okazji rozwojowi społecznemu.
Najgorsze są jednak kapitalistyczne hieny, które nie wnosząc nic do cywilizacji - zatruwają gospodarkę świata by w efekcie żywić się padliną.
Krytykując w przeszłości gangsterów ekonomicznych - prowadzących świat do katastrofy gospodarczej, otrzymywało się etykietkę "oszołoma".
Wszystkowiedzący i rzekomo nieomylni, nie dopuszczali nawet spowolnienia gospodarczego a kryzys ekonomiczny nie wchodził w rachubę.
Ten kryzys zapowiadałem przez lata i są na to dowody.
Przez kilka lat publikowany był na witrynie The Jewish Tribal Review pod tytułem "Globalism. A View from Poland".
Witryna przestała istnieć bo za dużo demaskowała.
A konkluzją z mojego artykułu było stwierdzenie, że żydowscy spekulanci i zwykli złodzieje, którzy doprowadzili w przeszłości do upadku Rzeczypospolitej Szlacheckiej, doprowadzą również do upadku gospodarki świata.
Jeszcze kilka lat temu szarpałem się, pisałem tekst wzywające ludzi do opamiętania.
Kiedy nawet we własnych szeregach trafiałem jedynie na durniów i kanalie to dałem sobie spokój.
Dziś tylko odliczam czas do tragedii i staram się każdy dzień spędzić ciekawie i satysfakcjonująco.
Jaką formę będzie miała zbliżająca się apokalipsa? - tego nie wiem.
Może to będzie zwielokrotniona powtórka z tragedii I Wojny Światowej - zakończona światową rewolucją?
Albo inna forma obłędu wywołana zjawiskiem nazywanym "globalizmem".
Analizując historię ostatnich 10 lat stwierdzić muszę, że zburzenie WTC nie było - wbrew naszym wcześniejszym przypuszczeniom - próbą zatuszowania matactw finansowych.
ZBURZENIE WTC BYŁO OTWARCIEM ŚCIEŻKI DO OSZUSTW FINANSOWYCH NA NIESPOTYKANĄ W PRZESZŁOŚCI SKALĘ.
W ostatnich latach - żydowski bank drukujący dolary - Federal Reserve, bez zgody Kongresu Stanów Zjednoczonych, wydrukował tysiące ton dolarów, które wykorzystano do potężnych operacji finansowych na całym świecie.
W ich wyniku gospodarka świata poddana jest monstrualnym spekulacjom.
To ewidentny akt wojny przeciwko stabilności gospodarczej świata.
Kto podejmie to wyzwanie?
PAP donosi
"Ponad 700 uczestników protestu w Nowym Jorku przeciw niesprawiedliwościom systemu gospodarczego zostało aresztowanych w sobotę wieczorem na Moście Brooklyńskim przez amerykańską policję. (....)
Protesty na Wall Street, w sercu finansowym miasta, trwają od dwóch tygodni. Ich uczestnicy buntują się przeciw nieuczciwemu - jak twierdzą - traktowaniu mniejszości, w tym muzułmanów, a także m.in. nadmiernemu użyciu siły przez policję, dużemu bezrobociu i przejmowaniu domów należących do ludzi, których nie stać na spłatę pożyczek."
To początek. Kiedyś nastąpi eksplozja.
|
|
2 październik 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Giertych mial w pierwszym planie objac teke
ministra transportu. Dzieki Bogu za to ze tak sie nie stalo.
listopad 11, 2006
Polityka
|
Tworzymy jeden naród
lipiec 30, 2004
Andrzej Kumor
|
Film o 11/09/2001 dostępny w "Biedronce"
wrzesień 17, 2006
J. Duranowski, www.pnlp.org.pl
|
Czy doczekamy się Polskiego kongresmena w USA?
luty 28, 2009
Gregory Akko
|
Oblicze mediów
SOBCZAK i SZPAK
grudzień 4, 2003
SOBCZAK i SZPAK
|
Wewnętrzni okupanci albo piąta liga
czerwiec 18, 2005
Artur Łoboda
|
USrael’s masterminded “defeat blitz” in Caucasus
sierpień 21, 2008
Marek Głogoczowski
|
"Wolne media w TVP"
maj 27, 2004
|
Wielki i usilnie przemilczany
grudzień 7, 2006
luzak
|
Sting i Penderecki przegrali z Rubikiem.
styczeń 13, 2007
|
Umieć nadąrzyć za Ameryką?
październik 28, 2008
Gregory Akko
|
5 kłamstw na temat sytuacji w Strefie Gazy
styczeń 6, 2009
AWT
|
Wirus H5N1 zaatakował "GW" ?
marzec 7, 2006
Marek Olżyński
|
Boże chroń nas przed ekonomistami
styczeń 28, 2003
Artur Łoboda
|
Zbrodnia Katyńska - 15.03.05 godz.15:30
marzec 8, 2005
Adam Słomka - Przewodniczący Konfederacji Polski
|
Czy Następny Akt Międzynarodowego Terroru Wnet Nastąpi?
luty 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Świąteczna choinka
grudzień 24, 2002
|
Dajcie szansę rozumowi
marzec 21, 2004
zaprasza.net
|
Wedle polityków "jest już sposób na lichwę"
luty 8, 2006
Monika Krześniak
|
Jan Paweł II: zróbmy wszystko, by uniknąć wojny
marzec 2, 2003
PAP
|
|
|