|
Anda Rottenberg dostała tytuł naukowy dzięki "układom"
|
|
Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów odkryła, że na jednym z wydziałów Akademii Sztuk Pięknych tytuły naukowe były przyznawane z naruszeniem prawa. W związku z tym uczelnia straci uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego i doktora sztuk plastycznych. Aferę z „lipnymi doktoratami ASP” opisuje warszawski dodatek „Gazety Wyborczej”.
Wydziału Sztuki Mediów prof. Janusz Fogler próbował uczynić kilku prominentnych artystów magistrami i doktorami z naruszeniem prawa
— opowiada gazecie Dariusz Zawiślak, przedstawiający się jako „absolwent ASP”.
To on rozesłał do mediów druzgocące wyniki kontroli Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów po to, żeby „pokazać, co dzieje się na uczelni”. Oprócz cofnięcia uprawnień do przyznawania tytułów komisja odmówiła zatwierdzenia uchwał rady wydziału o nadaniu stopnia doktora znanej kuratorce Andzie Rottenberg i artyście Krzysztofowi Wodiczce. W przypadku Rottenberg stwierdzono, że „nie zostały zachowane warunki bezstronności oceny pracy doktorskiej”, ponieważ jeden z recenzentów był współautorem ocenianego dzieła. Z kolei w przewodzie doktorskim Wodiczki wykryto „istotne braki formalne, które dyskwalifikowały go pod względem prawnym”. Chodzi m.in. o oceny recenzentów, które nie odnosiły się do dzieła artystycznego, ale do dokonań doktoranta w ogóle.
Wątpliwości komisji wzbudziły również przewody doktorskie rysownika Andrzeja Dudzińskiego oraz znanego fotografika Tomasza Tomaszewskiego.
Jak wynika z kontroli, Tomaszewski miał w dwa lata „zrobić” licencjat i magistra, choć nie pozwalał na to regulamin studiów, a następnie zaczął się doktoryzować.
Na Wydział Sztuki Mediów wkroczyła Polska Komisja Akredytacyjna, która przeprowadzi ocenę programu nauczania. Poprosił o to rektor ASP.
Przedruk, autor: wSumie.pl
|
|
2 grudzień 2015
|
|
wSumie.pl
|
|
|
|
WYBORY 2005
wrzesień 24, 2005
zaprasza.net
|
Komunikat z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej
czerwiec 26, 2002
PAP
|
"Prezent z Brukseli "
listopad 19, 2004
Ewa Łosińska
|
Wielki mit pod nazwą Unia Europejska - padł.
listopad 27, 2002
Artur Łoboda
|
Rząd poręczył, my oddamy
lipiec 4, 2002
PAP
|
Chiny uniezależniają się ekonomicznie od USA
kwiecień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kto powinien wypłacić odszkodowanie Walentynowicz i innym pokrzywdzonym?
marzec 1, 2005
Leszek Skonka
|
Tolerancja
wrzesień 9, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Brytyjskie kuracje
marzec 16, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Column One: Jews Wake Up!
grudzień 9, 2006
przysłał ICP
|
"Żółte Niebezpieczenstwo?"
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dzisiaj zakupujemy sprzęt wojskowy od maleńkiej Finlandii
grudzień 20, 2002
zaprasza.net
|
"Reformy"
marzec 3, 2004
Ala
|
Przeminął czas
styczeń 12, 2004
przesłała Elżbieta
|
Milion do wyparcia
sierpień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Prawie jak patriota
lipiec 4, 2008
Artur Łoboda
|
Policzek dla Unii Europejskiej
luty 3, 2003
PAP
|
Drodzy Rodacy
wrzesień 29, 2006
mik4
|
Rzeczpospolita pomieszana
czerwiec 11, 2007
Olaf Swolkień
|
Znaczenie obrony przeciwlotniczej Iranu
listopad 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|