|
Do końca świata?
|
|
Moich czytelników irytować musi częste przypominanie, że w niektórych działaniach byłem pierwszą osobą, która podjęła problem.
Czy jednak mam w tej sprawie milczeć?
Czy mam pozwalać - by różni oszuści przefarbowali się po raz kolejny i prowadzili Polaków na manowce?
Do około 2005 roku wszystkie główne portale internetowe prowadziły totalitarną cenzurę wobec informacji nieprzychylnych rządzącej ekipie.
Zmiana nastąpiła dopiero wobec Rządu PiS.
Ich już "można było krytykować".
Po przejęciu władzy przez Tuska - powrócono do cenzury dyskusji internetowych. Ale odejście Internautów na fora niezależne i ubytek odwiedzających spowodowały, że w trosce o dochody z reklam poluzowano na tych portalach cenzurę.
To forum było w przeszłości bardzo aktywne. Poświęciłem temu ogrom czasu i energii. Gdy jednak zamierzony cel został osiągnięty, ograniczyłem swoje obowiązki i zablokowałem forum przed prowokacjami agentury - co niestety, ograniczyło też aktywność osób postronnych.
Pozwolę sobie w tym momencie przypomnieć, że pierwsze forum - na jakim prowadzono w miarę niezależne dyskusje to była Hoga.pl
Działo się to w latach 2000-2002. W tym samym czasie wszystkie inne portale internetowe prowadziły totalitarną politykę wobec wolności słowa.
Być może byli wtedy w Polsce ludzie, którzy posiadali podobną do mnie wiedzę, ale miałem wcześniej od nich dostęp do Internetu.
Już w roku 2000. skrytykowałem publicznie całą otoczkę wobec działania Owsiaka i WOSP.
Doskonale widziałem, że to działanie zastępcze - służące spacyfikowaniu aktywności młodzieży.
Niosło ono ze sobą haniebny rytuał wpajania młodzieży, że żebranie jest czymś normalnym.
Mój kolega był wtedy informatykiem NFZ i przekazywał mi informacje - jakie przewałki dokonywane są w trakcie dysponowania środkami na ochronę zdrowia w Polsce.
Z szacunków wynikało, że oszuści powiązani ze światem polityki przejmują corocznie kwoty kilkadziesiąt razy większe - niż cała ta "Orkiestra Pomocy" zbierała.
To bardzo ładnie wygląda gdy widzimy w szpitalu plakietkę "WOSP".
Ale nikt nie stworzył rankingu: ile osób umarło z powodu oszustw na ogromną skalę - dokonywanych w ochronie zdrowia?
A działania Owsiaka służyły głównie odwróceniu uwagi od najważniejszych problemów Polaków. Również od okradania pacjentów.
Jako młody chłopak błędnie przywołałem łacińską maksymę "panem et circenses". Zamiast "chleba i igrzysk" powiedziałem "wina i igrzysk".
Wywołało to niezłe rozbawienie nauczycielki, ale taka była rzeczywista polityka wobec "plebsu" który - napojony winem szedł oglądać igrzyska.
Owsik dokładne to samo dziś czyni. Jednak zamiast wina - młodzież zażywa prochy - uczestnicząc w imprezach organizowanych przez tego człowieka.
Nie jestem starym ramolem i doskonale pamiętam - jaki byłem w młodości.
Jednak wtedy doskonale widziałem granice młodzieńczej wolności.
Młodzież znajdująca się pod wpływem Owsiaka zachowuje się jak naćpany kierowca - który doprowadza do wypadku.
Gdy wytrzeźwieje uświadamia sobie, że zmarnował życie sobie i innym.
To samo jest młodzieżą, która spada na ziemię w kolejce do bezrobocia.
Bloger MatkaKurka miał ogrom szczęścia, że trafił na uczciwego sędziego.
Ale sprawa nie została jeszcze zakończona.
Decyzją polityczną można jeszcze odwrócić wszystko do góry nogami.
Nie cieszmy się - póki wyrok nie jest prawomocnym.
|
|
30 wrzesień 2014
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Czesi zrobią to, co się nawet Stalinowi nie śniło
luty 28, 2008
marduk
|
Młodociane dziewczynki
październik 22, 2005
Mirnal
|
Afera tysiąclecia?
maj 19, 2006
kazik
|
Na zlecenie
czerwiec 27, 2003
Andrzej Kumor
|
Program dla bogaczy?
wrzesień 7, 2005
|
Przedłużone śledztwo ws. wypłat w EuRoPol Gazie
grudzień 23, 2002
PAP
|
Może to sygnał...
grudzień 28, 2005
Niepodległość Polski Katolickiej
|
2030
lipiec 20, 2008
|
UWAGA: Bartoszewski chce emigrowac!!!!! Jak chcesz mu w tym pomoc GLOSUJ NA PiS!!!!!!!!!
październik 19, 2007
.
|
Wszystkowiedzący znają odpowiedzi na wszystkie pytana
listopad 9, 2008
Artur Łoboda
|
Polska znowu na pierwszy ogień?
sierpień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Bo życie przerosło kabaret"
RZECZYWISTE POPARCIE
czerwiec 19, 2003
|
Apel przed referendum
maj 27, 2003
przesłała Elżbieta
|
Cel Uświęca Środki Podczas Rządów Bush’a w USA
grudzień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Najlepsi mecenasi kultury nagrodzeni
wrzesień 16, 2002
PAP
|
Krakowskie Dziedzictwo Kultury Technicznej i Przemysłowej
luty 21, 2005
www.krakow.pl
|
“Wyznania ekonomicznego hitmana”
październik 8, 2006
"Dziś"
|
Polecenie wydane poddanemu
styczeń 13, 2009
PAP
|
Od piwa głowa krzywa
kwiecień 17, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Latająca trumna i awans polaków
listopad 15, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|