ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Po co Boni spotkał się z Zuckerbergiem? 
23 maj 2013      Artur Łoboda
Każdy mówi za siebie 
23 luty 2018      Artur Łoboda
Węzeł gordyjski 2 - Konstytucja 
25 maj 2015      Artur Łoboda
Nauki płynące z Ukrainy (2) 
24 luty 2014      Artur Łoboda
Kto odwołał Beatę Szydło? 
10 grudzień 2017      Artur Łoboda
Po kolizji samochodu prezydenckiego w Krakowie ... 
28 luty 2018     
Tusk jest pewien dyspozycyjnej Prokuratury 
17 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Dla urzędów skarbowych SUWEREN jest ZEREM 
21 lipiec 2016      Alina
Polska. Tanio sprzedam lub wynajmę 
6 padziernik 2014      www.polskawalczaca.com
Deklaracja Paryska
Europa, w jaką wierzymy
 
10 padziernik 2017     
Przed szkodą i po szkodzie głupi 
20 luty 2012      Artur Łoboda
Tak zwane ataki hakerów to narzędzia przestępców 
13 maj 2017     
Zachorowania na świńską grypę w USA - stan na 14 listopada 2009 
22 listopad 2009      tłumacz
ŻYCIE POWSTAJE TYLKO Z ŻYCIA I co z tego Prawa Natury dla „christianus” wynika 
5 listopad 2010      Gasienica
Demokracja a JOW 
4 sierpień 2015      Artur Łoboda
Kolejne szaleństwa Bena Bernanke 
9 wrzesień 2016      www.independenttrader.pl
Aby nie zabito już żadnego dziecka... Ważna petycja! 
25 marzec 2016      Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ciągłego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdana Zdrojewskiego (część III) 
9 maj 2014      Artur Łoboda
ROZBIJ MURY KARTKĄ OTUCHY I WSPARCIA 
2 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Znienawidzony przez platformowców film 
16 kwiecień 2015      Artur Łoboda

 
 

Miliardy dla kolesi - lepsze życie dla sitwy.


To chaos dziś rządzi Polską




Najbliższy współpracownik premiera Donalda Tuska Igor Ostachowicz już był w ogródku i witał się z gąską za 2,5 mln zł, a dziś rezygnuje ze stołka w PKNORLEN. Ostachowicz miał z premierem Tuskiem chemię dostał więc petrochemię. Ale premier Kopacz zapomnieli panowie poinformować na czas.

Mają całkowitą rację w Ministerstwie Skarbu Państwa - Karpiński jak i Tusk, że PR-owiec Ostachowicz ma unikalne kompetencje, ma on przecież ekskluzywną i bardzo niebezpieczną wiedzę o szczegółach wszystkich wielkich afer rządu PO-PSL. Poczynając od afery stoczniowej, hazardowej, info-afery, Amber-Gold, rokowań handlowych wokół Grupy Azoty, afery taśmowej, nie mówiąc już o skandalicznych działaniach tego rządu i premiera Tuska dotyczących tragedii smoleńskiej, czy wreszcie na temat kilku zagadkowych zgonów w ostatnich latach.

Gdyby miał więc utrzymywać się tylko z pisania książek, mógłby stworzyć niewątpliwie wielce dochodowe bestsellery, ale mógłby tym samym dostarczyć roboty na całe lata CBA, ABW, prokuraturom i sądom. Choć przecież już dziś szafy w CBA uginają się pod ciężarem kwitów dotyczących styku polityki i biznesu, urzędów państwowych oraz spółek Skarbu Państwa. Gdyby taki doradca byłego premiera mógł zechcieć być tzw. „głębokim gardłem” byłoby polityczne trzęsienie ziemi, byłoby znacznie groźniej i ciekawiej niż na taśmach hańby.

Omerta - czyli zmowa milczenia to fundament działania mafii, sitwy i politycznych gangów. Za milczenie trzeba płacić często, gęsto dobrze płatnymi stołkami, m.in. w spółkach Skarbu Państwa. Duże spółki już od dawna są prywatnym folwarkiem władzy, a koalicja PO-PSL nie ma już żadnych, absolutnie żadnych hamulców w dojeniu polskiego państwa. Niewątpliwie rządowa sitwa żyje coraz bardziej dostatnie, wynagrodzenia członków zarządów dużych spółek sięgają od 0,5 mln zł do nawet 3,5 mln zł, plus dodatkowe bonusy oraz zwrot kosztów. Do tego dochodzą często odprawy po opuszczeniu stołka dochodzące często do kwoty 5-7 mln zł na osobę. Bardzo często te fortuny to ukryta forma podziału wpływów przez różne frakcje partyjne i różne służby specjalne, spłata starych zobowiązań czy wręcz ukryta forma korupcji nie tylko politycznej. Ale bardzo często to też forma zamykania ust i uciszania tych , którzy dużo wiedzą.

To przecież nie kto inny jak premier D. Tusk apelował jeszcze nie tak dawno o walkę z kolesiostwem, układzikami czy nepotyzmem, no chyba, że ktoś ma w zanadrzu potężne haki. A że były premier Tusk potrafi być hojny dla tych, którzy umieją milczeć najlepiej świadczą przypadki prezesa PGE K. Kiliana, A. Grada czy stanowiska i posady E. Kopacz i E. Bieńkowskiej. Skruszonych bossów więc w tej ekipie raczej nie będzie, chłopcy i dziewczyny z ferajny wiedzą, że milczenie może być złotem. Przecież nawet tak sponiewierany przez Tuska dziś minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna nie puścił pary z ust choć ostrzegał, że „spisane będą czyny i rozmowy „- jak widać, warto było milczeć i czekać.

W sprawie jednej za największych afer 25-lecia tzw. infoaferze panuje nadal doskonała cisza i nawet za granicą głównie w USA wiedzą na jej temat znacznie więcej niż w Polsce. Tak widocznie politycy PO - PSL rozumieją demokrację, kasa za milczenie, kto nie z nami ten przeciwko nam. Wtedy przy pomocy usłużnych mediów, które też dostają potężną kasę, najczęściej w formie reklam ze spółek Skarbu Państwa, nawet największe przekręty i afery na miliardy złotych da się spokojnie zamieść pod dywan. Ta wiedza o aferach i działaniach najważniejszych osób w państwie to zwłaszcza dla ludzi służb specjalnych, skuteczny kapitał wymienny na awanse i grube miliony.

Właśnie zaczyna się w rządzie i koalicji PO-PSL tzw. realizacja zysków - bo oni już wiedzą, że idą na dno i trzeba coś jeszcze wyrwać tylko dla siebie. Wiadomo też, że duże spółki SP będą miały pod koniec roku nie tylko znacznie gorsze wyniki, ale niektóre nawet miliardowe straty. Wygrana ekipy Tusk-Kopacz to przegrana Polski i Polaków i nowe wydatki z naszej wspólnej kasy. Efekt Tuska błyskawicznie zamienił się w syndrom Ostachowicza, ale zostali przecież jeszcze Graś czy Nowak, którzy też znają wiele ponurych tajemnic tego rządu. Czy dla nich znajdą się miejsca w zarządach np. PZU czy KGHM?

Dojenie polskiego państwa jeszcze trochę potrwa, bo ta władza już dawno przekroczyła wszelkie granice bezczelności i pazerności. Wykazuje się za to skrajnym cynizmem i zupełnym brakiem hamulców, czy zasad nie mówiąc już o tzw. ładzie korporacyjnym i europejskich standardach. Premier Kopacz powinna natychmiast zdymisjonować ministra Karpińskiego, który wcześniej powinien odwołać zarówno całą Radę Nadzorczą PKN - ORLEN jak i jej prezesa Krawca, który wcześniej zabłysnął już na słynnych taśmach hańby.

Chciałoby się powiedzieć: Ludzie, gdzie my żyjemy, kto nami rządzi? To już Bantustan czy jeszcze tylko Sycylia nad Wisłą? Ale rekord świata jest - Ostachowicz jednodniowym członkiem Zarządu PKNORLEN, może więc jednak coś napisze?

autor: Janusz Szewczak
http://wpolityce.pl/polityka/215519-miliardy-dla-kolesi-lepsze-zycie-dla-sitwy-to-chaos-dzis-rzadzi-polska?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wPolitycepl+%28wPolityce.pl+%2F+wSumie.pl+-+Najnowsze%29



-
27 wrzesień 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Dziś w Telewizji pokazali...
lipiec 12, 2003
Alina
Strategia promocji Krakowa - we? udział w dyskusji
grudzień 7, 2007
Wyznawcy mamony, czy prawdziwe oblicze Kościoła?
grudzień 17, 2005
PAP
Czarna Wdowa
styczeń 3, 2009
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
"Prezent z Brukseli "
listopad 19, 2004
Ewa Łosińska
Kołodko zostaje
Miller też

grudzień 19, 2002
Adam Zieliński
Czy to nie prorokacja?
listopad 29, 2006
Jan
Kłamstwo od tronu
lipiec 25, 2003
Andrzej Kumor
Indie i Globalizacja
luty 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Gdzie istnieje prawo zbliżone do ideału?
luty 23, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Ocean możliwości Chin"
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (2)
luty 2, 2005
Gregory Akko
Filantopia i sznur
listopad 17, 2003
Artur Łoboda
Wstydliwi pałkarze z "Wyborczej"
styczeń 27, 2006
Czesław T. Niemczyński
Replika pokoju Anny Frank powstanie w... anglikańskiej katedrze w Liverpool
wrzesień 20, 2007
bibula
10 tys. zł za paraliż miasta
luty 21, 2008
PAP
Oceń wygląd zmarłego!
padziernik 21, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
“Wyznania ekonomicznego hitmana”
padziernik 8, 2006
"Dziś"
PO komuszy stan
listopad 1, 2005
Marek Olżyński;
TIR-y
sierpień 4, 2005
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media