ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Poronione pomysły gospodarcze 
20 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Kto jest najważniejszą osobą w Państwie? 
25 listopad 2025     
"Patriotyczny film" 
24 marzec 2016      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część dwunasta 
22 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Zbrodnia przeciwko ludzkości: Nowe zastrzyki genowe mRNA dla wszystkich  
11 luty 2026     
Dlaczego Tusk nie zgodzi się na debatę z Gowinem? 
28 lipiec 2013      Artur Łoboda
Czy to jest narodowy liberalizm? 
14 marzec 2013      Artur Łoboda
12 czerwca 2012 roku w Warszawie 
11 czerwiec 2012      Artur Łoboda
Paranoiczna rusofoba polskich publikatorów 
      tłumacz, wynarodowiony.
Władza w rękach obłąkanych 
22 marzec 2017     
Pogrzeb Polski 
19 kwiecień 2022      Iwona Wiktoria
Wskaźniki urodzeń gwałtownie spadają na Węgrzech z powodu masowych „szczepień na kowboje”, mówi poseł MP 
7 lipiec 2022      Ethan Huff
Europa i USA Zmniejszają Wydatki na Zbrojenia 
24 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Ku Pamięci księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego 
9 styczeń 2024      Artur Łoboda
4 badania uzupełniają dowody na promieniowanie elektromagnetyczne związane z technologią bezprzewodową u ludzi 
19 styczeń 2023      Suzanne Burdick
Pokolenie Dody 
28 styczeń 2010      Artur Łoboda
Święty Żyd 
20 listopad 2018     
"Precz z komuną" 
3 październik 2011      Artur Łoboda
Prawa tworzone przez kretynów-również w kwestii alkoholu 
8 styczeń 2010      Artur Łoboda
Antysemityzm Kościoła Katolickiego 
9 maj 2013      Artur Łoboda

 
 

Polacy masowo uciekają na zachód Europy - zbliżamy się do rekordowej emigracji






Dotychczasowy oficjalny rekord ilości Polaków pozostających poza granicami kraju padł w 2007 roku, kiedy było ich tam ponad 2,27 mln. Okazuje się, że strumień ludzi uciekających z "zielonej wyspy" raczej wzbiera niż słabnie, a już zupełnie nie ma mowy o odwróceniu trendu. Według raportu dziennika Rzeczpospolita, już w 2014 roku, możemy ten niechlubny rekord poprawić.

Wejście Polski do Unii Europejskiej większości ludzi kojarzy się pozytywnie, jako zdobycz. Jest to jednak przyczyna wszystkich problemów. Na skutek wejścia do Wspólnoty nastąpiło wyrównanie poziomów cen towarów. Litr benzyny kosztuje w całej UE mnie więcej tyle samo, z uwzględnieniem lokalnej siły nabywczej. Paliwo jest prawie dwa razy droższe niż w bogatych Stanach Zjednoczonych.



Jednocześnie z wyrównywaniem cen towarów powinny rosnąć pensje Polaków, ale niestety nie wzrosły tak bardzo jak powinny i proces ten w wielu miejscach wydaje się być w zawieszeniu. Nadal wiele osób pracuje za przysłowiowe 1500 netto, pracując cały miesiąc po 8 godzin dziennie.



Rząd w Polsce ciągle mówi o potrzebie tworzenia nowych miejsc pracy, ale jednocześnie dociska śrubę przedsiębiorcom i to przeważnie z segmentu małych i średnich firm, oszczędzając wielkie korporacje. Prawda jest taka, że miejsca pracy powstają w 2/3 w małych firmach, które gnębione wysokimi podatkami nie są w stanie zapłacić ludziom więcej.



Poza tym nałożenie ponad 47% podatku na pracę etatową zwanego składką ZUS, powoduje, że nawet, jeśli przedsiębiorca chce dać komuś zarobić to pasożytujące państwo będzie próbowało zabrać swój haracz z ciężkiej pracy takiego człowieka. Haracz ten jest tak duży, że wypłaty są małe i gdy ktoś nie ma perspektywy zmiany zaczyna myśleć o emigracji.



Oczywiście wśród emigrantów są tez ludzie odważni, pragnący przygody. Wyjeżdżają i nagle okazuje się, że można uczciwie pracować w kraju, w którym haracze są mniejsze i żyć na poziomie podróżując po świecie. Nic dziwnego, że rośnie liczba ludzi, którzy też, tak jak były premier Tusk, pragną uwolnić się od tego syfu i zaznać normalności.



Fala emigracji z Polski na zachód może teraz dopiero przybrać na sile. Sytuacja geopolityczna Polski jest nie do pozazdroszczenia. Wszyscy rozprawiają o wojnie z Rosją, a w polskim wojsku trwa cicha mobilizacja.



Nagle mundurowi zaczęli spisywać samochody do wykorzystania przez armię. W całym kraju WKU wysyłają wezwania rezerwistom, starając się między innymi ustalić stan inwentarza do pełnienia roli mięsa armatniego. Wojsko nie wie po prostu ilu z młodych ludzi, którzy na wypadek wojny będą nosić karabiny, pozostało jeszcze w Polsce.



Powstanie takiej atmosfery spowoduje, że jeszcze więcej młodych ludzi pomyśli o emigracji z kraju o tak niepewnej przyszłości. Niewątpliwie eskalująca się sytuacja międzynarodowa może spowodować wzrost ilości emigrantów z Polski. Nikt przecież nie chce zginąć za naszą klasę polityczną, która wplątała nas w prawdopodobny konflikt z Rosją.



Gdy podsumuje się czynniki ekonomiczne i polityczne należy się spodziewać, że będą stymulowały eksodus Polaków na zachód. Nie należy się też spodziewać, że ktoś, kto żyje na emigracji w dobrobycie, wpadnie na pomysł, aby wrócić do zagrożonej wojną Polski.



Dla tych, którzy jednak zostają w kraju nad Wisłą, to raczej zła wiadomość. Oznacza to, że ciężar utrzymania potężnej rzeszy emerytów, rencistów i udających pracę urzędników, będzie rozłożony na coraz mniej osób. Niewątpliwie skutkiem emigracji będzie podwyższenie podatków i fiskalnej kontroli nad niedobitkami tych, którzy jeszcze tu zostali.



http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polacy-masowo-uciekaja-zachod-europy-zblizamy-sie-rekordowej-emigracji



-
25 wrzesień 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Współcześni barbarzyńcy zaatakowali ponownie !
marzec 22, 2003
Adam Śmiech
Mafia w Kościele Mariackim
czerwiec 19, 2006
Stan Dawid Ligoń
Duch zstąpił ...
kwiecień 5, 2005
Artur Łoboda
Rezerwy Federalnej - ?ródła jej pochodzenia, historii i obecnej strategii
czerwiec 30, 2008
Nasze gniazdo
październik 30, 2005
Artur Łoboda
Imperium Mundi - polityczna forma globalizacji
listopad 14, 2006
Tomasz Gabiś
Światowy Dzień Chorego 2005 r.
luty 11, 2005
Adam Sandauer
Media -IV władza ta kryształowa
grudzień 11, 2006
A.Sandauer
Wymiana dowodów do 2007 roku
lipiec 26, 2002
PAP
71 agentów SB podczas zjazdu "Solidarności" w 1981 r.
styczeń 22, 2003
Artur Łoboda / PAP
Niemcy krytykują niskie podatki w Europie Wschodniej
kwiecień 11, 2004
PAP
Przemówienie Dorna, którego nie chciano słuchać
listopad 23, 2007
Ludwik Dorn
Argentyński Buzek
kwiecień 25, 2004
PAP
Globalizacja jako miraż
kwiecień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Tarcza" nie jest warta odnowy Zimnej Wojny USA z Rosją
lipiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Biblijny Raj
październik 27, 2006
mik4
Czy mamy dziś do czynienia z rozbiorem Polski?
Czy to jest zdrada narodowa?

kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
Lichwa w majestacie prawa
sierpień 14, 2002
PAP
Serwis wiadomości w 2 językach o wydarzeniach na terenie byłego ZSRR
marzec 8, 2008
tłumacz
Tajemnicze przeciąganie polityków SLD do Samoobrony
marzec 24, 2004
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media