ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Widziane z Budapesztu 
6 sierpień 2014      Artur Łoboda
To sami Polacy są swoimi największymi ciemiężycielami 
21 maj 2014      Artur Łoboda
Wyjście z sytuacji bez wyjścia 
14 wrzesień 2019     
PRZERAŻAJĄCE! Śmierć mózgu nie istnieje. Organy pobiera się od żywych ludzi! prof. Talar i Norkowski 
25 czerwiec 2019      Alina
"Ojcowie założyciele" ISIS 
26 styczeń 2016      Artur Łoboda
Publikowane ukradkiem, w nocy. Wycofane z czołowki nad ranem... 
28 kwiecień 2010      tłumacz
70. rocznica zamachu na kata Warszawy 
1 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Strzeżcie się tych psychopatów  
1 czerwiec 2015      Artur Łoboda
15 tysięcy doświadczeń 
21 październik 2022     
Co przyniesie nam przyszłość 
31 grudzień 2012      Artur Łoboda
Manifest antyglobalistyczny 
7 grudzień 2024     
Prawdziwe lekarstwa 
1 kwiecień 2020     
Odezwa Livny: świadectwa z Izraela 
8 marzec 2022     
Dwa zmarnowane lata 
25 październik 2017     
Jedno z pierwszych oszustw na temat "badań" kowida 
22 maj 2021     
GRAD W TEXASIE 
4 czerwiec 2020      Alina
Ubierzmy wszyscy jarmułki ! 
4 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Zostać "antysemitą" to powód do dumy 
25 maj 2025     
"Kto ratuje jedno życie" 
3 czerwiec 2024     
Jeśli nie PiS to kto? 
26 marzec 2020      Artur Łoboda

 
 

Jedyna rozsądna przyszłość Polski

Każda metoda badawcza wymaga staranności doboru wykorzystywanych danych.
Wystarczy podać jeden niepoprawny element, a wynik końcowy będzie błędny.

We współczesnym życiu społeczno-politycznym nikt się już nie przejmuje poprawnością przyjętych danych.
Wszystkie - rzekome autorytety polityczne drugiego obiegu - bredzą - przy wykorzystaniu dowolnie zmanipulowanych danych wyjściowych.
Życia by mi nie starczyło - by wyprostować każdy idiotyzm.
W tym przedświątecznym dniu rozwinę tylko dwa powiązane ze sobą tematy.

Pseudoautorytety intelektualne drugiego obiegu bardzo często powołują się na powiedzenie Bismarcka: "Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sk…synem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi", które powiedzenie pozwolę sobie wyjaśnić.
Dzisiejsze rozumienie socjalizmu jest pochodną wielu lat dyktatury ciemniaków, którzy marnowali ciężką pracę społeczeństwa.
Ale w XIX wieku - gdy żył Bismarck toczyła się walka o podstawowe prawa pracowników, które z powodu nadpodaży siły roboczej w praktyce nie istniały.
Tak naprawdę dopiero faszyści wprowadzili opiekę pracownika we Włoszech lach dwudziestych - XX wieku.
Socjalizm był wiec wtedy walką o podstawowe prawa człowieka i był tożsamym z chrześcijańskimi wartościami etycznymi.
Dlaczego więc na stare lata człowiek miał porzucić humanistyczne wartości etyczne?

Wraz z upływem lat organizmy ludzkie ulegają degeneracji.
Nie inaczej jest z mózgami, które najczęściej podlegają silnemu zwapnieniu.
To się nazywa sklerozą.
Zdegenerowany mózg nie jest w stanie logicznie myśleć. Przede wszystkim brak w nim wszelkich witalnych czynników, a dominuje strach przed światem.

Od tej reguły są wyjątki. Dotyczą osób, które przez całe życie ćwiczą swoje umysły.
Spotkałem się z przykutymi do krzesła intelektualistami, którzy wykazywali ogromną sprawność umysłu - wynikającą z nieprzerwanego treningu.

Czy stary sklerotyk powinien być "socjalistą".
Przypuszczam, że poczyniłby ogrom szkód.

I w tym momencie pozwolę sobie zadać pytanie: czym jest starość?
Czy decyduje o niej zapis daty urodzenia, stan fizyczny organizmu - czy stan umysłu?

Starość to w pierwszym rzędzie stan umysłu - gdy człowiek nie walczy z żywiołami, lecz bezradnie pozwala się przez nie nieść.

Fundamentalna dla wielu moich wypowiedzi - łacińska maksyma "głupcy - gdy ich bieda dosięgnie w przeciwieństwa uciekają" będzie mottem drugiej części wypowiedzi.

(W oryginale przysłowie brzmi tak: Dum vitant stulti vitia, in contraria currunt - głupcy gdy unikają błędów wpadają w przeciwne błędy.)

Winston Churchill powiedział: "demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, tylko, że lepszego nikt jeszcze nie wymyślił.
Jedyną rzeczą, której powinniśmy się bać jest strach."

W pełni zgadzam się ze słowami Churchilla.
Jednak cała obecna "prawicowa" bądź "narodowa" część sceny politycznej twierdzi od dłuższego czasu, że demokracja jest największym złem.
Delikatnie określę to przytoczonym na wstępie artykułu - błędnie wykorzystanymi danymi wyjściowymi.

Po 1989 roku dokonano zmasowanego ataku na umysły Polaków.
Młodzież - przez wszystkie te lata ogłupiano różnymi oszustwami.
Najpierw rozgłaszano młodzieży, że szkoły zawodowe to wylęgarnia bezrobotnych - że trzeba skończyć studia by znaleźć pracę. Po latach - gdy wytworzono całą armię absolwentów różnorakich kierunków studiów - powiedziano młodzieży, że trzeba było skoczyć szkoły zawodowe.
Takie kręcenie się wokół własnego ogona - jest przyczyną frustracji większości społeczeństwa. A frustracja odbiera rozum.
Dlatego różnorakie przygłupy głoszą dziś, że demokracja jest najgorszym złem.
Ludzie ci - do dnia dzisiejszego nie rozumieją podstawowych prawd - które winny być oczywiste dla każdego myślącego człowieka.

Społeczeństwo upośledzone intelektualnie nie jest w stanie pokierować samymi - sobą.
Demokracja wprowadzona przez ludzi upośledzonych - będzie równie chora jak każdy inny system wprowadzony przez idiotów.

Dlatego - od dwudziestu lat prowadzi się akcję ogłupiania Polaków - z bardzo dobrymi wynikami.
Demokrację mogą stworzyć tylko ludzie wykształceni - żyjący zgodnie z podstawowymi zasadami etyki.
I dlatego od lat staram się edukować Polaków - w fundamentalnych dla przyszłości Narodu tematach. Jednocześnie przypominam konieczność przestrzegania podstawowych norm etyki.

Tych najbardziej oczywistych prawd nie rozumieją ludzie, którzy bezprawnie szermują hasłami patriotyzmu.
Tylko odrodzone intelektualne Społeczeństwo Polskie przywróci demokrację w Polsce i prowadzić będzie politykę korzystną dla Państwa Polskiego, oraz jego mieszkańców.

23 grudzień 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Wielu dziennikarzy postępuje nieetycznie
grudzień 2, 2002
http://www.naszdziennik.pl/
Komunikat
styczeń 4, 2006
Zbigniew Rutkowski
Polska sie rozwija, tylko nie wiem dlaczego ucikaja z niej nawet bezdomni i to w towarzystwie duszpasterza?
październik 31, 2006
Patriota
Konsolidacja kapitału
luty 26, 2004
Reuters
PKNORLEN (PKN): 6 milionów odprawy
sierpień 14, 2004
PAP
Wystarczy jedno robaczywe
październik 27, 2007
Dziennik
Zagadka
maj 18, 2005
Bez komentarza
Przyjazne przesiadki
styczeń 6, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
MS: Jest porozumienie UniCredit - MSP
kwiecień 6, 2006
Tryptyk
luty 16, 2009
...
Hołd ofiarom grudnia 13.XX.1981 Dla mojego brata Antoniego Browarczyka
grudzień 13, 2005
Grażyna Browarczyk
Prawo dżungli czyli „twórcze niszczenie”
kwiecień 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Montownia SB-kich pomysłów
styczeń 23, 2006
Marek Olżyński
To nie jest dom wariatów - to rynsztok
styczeń 8, 2004
PAP
ADHD - mali chuligani pod ochroną orzeczeń medycznych
grudzień 2, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kajmany - raj dla hedgefundów
czerwiec 15, 2008
Miejcie nadzieję
marzec 14, 2009
Adam Asnyk
AMERYKANIZM
listopad 14, 2007
przesłała Gośka
Odezwa do ludojadów
maj 18, 2008
Wiesław Sokołowski
Berlin a Polska
wrzesień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media