ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zabicie Posłańca 
17 styczeń 2024      Daniel McAdams
Hipokryzja politycznych zbrodniarzy 
1 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Przykra refleksja osobista 
10 marzec 2021     
Głupota, czyli honor  
21 marzec 2016      Artur Łoboda
Maseczki skończą się niedługo.
Rozpoczną się za to procesy sądowe.
 
27 lipiec 2020     
Naród Polski został podbity, Rząd zdradził 
6 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Co Witkacy zobaczył w Rosji? 
10 kwiecień 2014      www.polskawalczaca.com
Staję wyraźnie po stronie Rostowskiego 
27 kwiecień 2011      Artur Łoboda
Metodologia porównawcza  
3 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Taśmy Neumana  
4 październik 2019      Alina
Ukryta tyrania 
3 sierpień 2022     
Temat PCR do przemyślenia 
24 październik 2020      Artur Łoboda
Koronawirus. Wyprodukowany w USA i Chinach. 
10 marzec 2020     
PODZIĘKOWANIE i do zobaczenia WIESŁAW SOKOŁOWSKI  
21 październik 2016      www.trwanie.com
Ból 
2 wrzesień 2010      Goska
"Zajmijmy się poważnymi sprawami" 
29 czerwiec 2017     
Wyjście z sytuacji bez wyjścia 
2 październik 2012      Artur Łoboda
CO CI ZROBIONO, POLSKO – wiersz – WIESŁAWA SOKOŁOWSKIEGO – wraz z komentarzem POEZJA i NAUKA 
15 maj 2018      www.trwanie.com
Dlaczego PiS nie powinien rządzić Polską? 
13 listopad 2013      Artur Łoboda
Kukiza - Samokrytyka (dla Michnika)  
11 kwiecień 2015     

 
 

Stadiony

Ostatnio w mojej miejscowości, podobnie jak w wielu innych w całej Polsce trwa budowa stadionów, hal sportowych itp.Realizowany jest tzw. program Orlik. Niby wszystko w porządku, rząd chce szkolić nowych sportowców, podnieść poziom kultury fizycznej. Zastanawia mnie jednak fakt, że po wybudowaniu stadionu stoi on praktycznie nieużytkowany, sporadycznie coś się tam dzieje, równocześnie trwa budowa dużej nowej hali sportowej, pomimo ze jedna już stoi.Tam gdzie mieszkam są naprawdę ważniejsze inwestycje, potrzebne dla społeczeństwa,np przedszkole, basen czy nowe drogi i chodniki więc po co komu nowe hale i boiska, które i tak w większości stoją puste. Kiedy zapytałem jednego urzędnika dlaczego tak się dzieje on odpowiedział, że rozumie że są ważniejsze priorytety ale mają takie dyrektywy wprowadzone odgórnie .Takie tłumaczenie dało mi do myślenia, że te obiekty tak naprawdę nie mają służyć polepszaniu kondycji ale mogą być pomocne w razie potrzeby gromadzenia dużych ilości ludzi na jednym małym terenie. Budowa boiska jest taka, że można na nim pomieścić większość mieszkańców i dobrze ich pilnować. Dodam tylko, że te inwestycje dotuje unia europejska. Tak więc do czego program "Moje Boisko Orlik 2012" ma służyć?

Komentarze :

Sugerujesz, że w razie jakiegoś wydarzenia zostaniesz zmuszony razem ze wszystkimi sąsiadami i rodziną do udania się na jedno miejsce co będzie dla Ciebie z jakiegoś powodu nie korzystne? Nie wiem czy rozumiem na czym polega twój problem? O co ci chodzi? Czego się obawiasz?

Ostatnio modne jest słówko "Depopulacja" , chyba tego się obawiam.

Bardzo dziekuje za ta wiadomosc. Tak, depopulacja trwa i znienacka moze bardzo przyspieszyc.
12 lipiec 2010

Goska 

  

Komentarze

 

A Ty znowu swoje - na jedno kopyto.
Kiedyś było "panem et circenses".
Dziś jest tylko "circenses". Chleba niech gawiedź sama znajdzie. Skierować na igrzyska dla pospólstwa. To prawdziwy cel tych działań.

2010-07-12
Artur Łoboda

 

No ale dwa duże stadiony w Krakowie, jeden obok drugiego, gigantyczny stadion "Wisły" i niewiele mniejszy "Cracovii" budowane jednocześnie dają do myślenia. To wygląda na programowy brak gospodarności, zwłaszcza że baseny pływackie obok budowli "Wisły" niszczeją.

2010-07-12
MG

 

Pani Gosiu!
Podobno jestem wyjątkowo nieufny, ale staram się nie popadać w przesadę. Przyznaję że piwniczne pralnie z betonowymi sklepieniami w warszawskich blokach budowanych przed 50 laty to były konspiracyjne schrony przeciwatomowe. Nie sądzę jednak aby możliwość przeznaczenia stadionów na obozy koncentracyjne była brana pod uwagę poza USA, Kanadą. i Koreą Płn. Trzeba kilkanaście lat rządów PiS aby i wydzielone euroregiony polskie znalazły się w tej grupie.

Bliżej prawdy wydaje się Pan AŁ ale przypisywanie polskim władzom subtelnych zorganizowanych działań dla rozładowania napięć społecznych to przecenianie tych władz.

Moje wyjaśnienie jest trywialne. Takie lokalne przeinwestowania to przejawy PRL - owskiej mentalności. Zbiorowe zakupy ziemniaków na zimę, wycieczki na grzyby zakładowym autokarem, turnieje wsi i miasteczek miały skupić ludność wokół zakładów pracy i władz terenowych. Do tego dochodzi brak poszanowania dla funduszów społecznych (głównie DOTACJE) i tradycja nieuwzlędniania rachunku ekonomicznego.

Świetnym przykładem takiej niegospodarności wynikającej z niezdrowych ambicji jest budowa akwaparku w Kłodzku..
http://tvkk.wrzuta.pl/film/0Db8yDQZ24s/budowa_aquaparku_w_klodzku
O ile budowa akwaparku w pobliskiej (30 ? km) przygranicznej Kudowie jest udanym przedsięwzięciem rynkowym bo uwzględnia wykorzystanie lokalnych wód termicznych i napływ czeskich klientów
http://www.kudowa.zdroj.pl/content/view/79/
o tyle inwestycja w Kłodzku pozbawiona tych atutów skazana jest na los innych skansenów polskiej głupoty. Miejscowa ludność jest zbyt nieliczna i zbyt uboga aby zapewnić funkcjonowanie obiektu po wyczerpaniu dotacji. Dla porównania, godzinny pobyt w stołecznym akwaparku to koszt 11 złotych czyli $4
http://www.pora.pl/venue/aquapark-wesolandia

Przyznaję że nie stać mnie na subsydiowanie polskich akwaparków przez wykupywanie regularnych wielogodzinnych pobytów. Owszem, zimowe korzystanie z ośrodka w Kudowie (basen 28 stopni, jaccuzi 35) może być atrakcyjne, ale już nie latem. Tani miesięczny pobyt w Egipcie (pokój dwuosobowy z klimatyzacją, śniadanie, obiadokolacja, przelot) kosztuje 2600 złotych, temperatura Morza Czerwonego 28 stopni, naturalne kąpiele solankowe i solarium gratis... Osobom wytrzymałym na saunę i znoszącym kąpiele w temperaturze przekraczającej 40 stopni polecam tureckie kurorty http://pl.wikipedia.org/wiki/Pamukkale w zbliżonej cenie. Atrakcje przyrodnicze i historyczne na skalę światową gratis...

Oczywiście wśród głupich nowobogackich Polaków nie ma zainteresowania takimi pobytami i polskie biura podróży nie organizują takich wycieczek. Muszę sam załatwiać łączenie turnusów, wykupywanie tylko czarterowych przelotów itp. Stada polskich nowobogackich latają na tydzień na Dominikanę za 4000 złotych co stanowi odpowiedź na pytanie jak w najkrótszym czasie wydać jak najwięcej pieniędzy aby jak najmniej zobaczyć i wypocząć... Nie mają wyboru. Przecież nie znają języków obcych , a i z indywidualnym korzystaniem ze zdobyczy cywilizacyjnych radzą sobie nie lepiej niż były polski Prezydent....



2010-07-13
tłumacz, wynarodowiony

  

Archiwum

Oficjalne zatwierdzenie Putina na Premiera 8 maja 2008 przekształciło sie w expose programowe
maj 9, 2008
tłumacz
Robotnicy amerykańscy najwydajniejsi na świecie
wrzesień 2, 2003
Szczegółowa instrukcja USA dla Słowenii mającej teraz prezydencję unijną, kiedy i jak EU ma uznać Kosowo i jak ma to konkretn
luty 20, 2008
marduk
Unia Europejska zjednoczona... cudem?
sierpień 19, 2004
Quo vadis Poloniae - List otwarty
marzec 22, 2006
Markiewicz Michał
Polonia Pięciu Kontynentów
maj 13, 2005
zaprasza.net
To nie jest nasza wojna!
APEL RADNYCH KROSNA

marzec 30, 2003
Fundamentaliści protestancy w USA
wrzesień 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Takich mamy kretynów w Kościele
wrzesień 11, 2007
PAP
David Irving: "Żydzi powinni sami sobie zadać pytanie dlaczego są tak znienawidzeni"
grudzień 24, 2006
bibula- pismo niezależne
11 Listopada
listopad 19, 2006
Bogusław
Retrospekcja, czyli rzecz o...
maj 2, 2006
Marek Olżyński
Antyzwiązkowa krucjata
styczeń 24, 2004
Adrian Dudkiewicz
Międzynarodowy Fundusz Walutowy znów ma dużo do powiedzenia na tematy wewnętrzne Polski
czerwiec 26, 2002
PAP
Rocznica 11 września Nie nasz cyrk, nie nasze małpy
wrzesień 11, 2007
Michał Miłosz
Wiersze tylko na Jutro
listopad 11, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
List otwarty do Polaków
czerwiec 3, 2003
Koszmar Więzień w USA
kwiecień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Broń końca czasów
styczeń 17, 2004
Adrian Dudkiewicz
"Czerwony książe" uciekł .....
maj 6, 2004
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media