ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

24 lata rzekomego "liberalizmu" 
19 lipiec 2013      Artur Łoboda
Smarzowski "Kler" 
2 październik 2018      Artur Łoboda
Szwindel 
20 kwiecień 2020     
Eutanazja ludzi starszych. Chamstwo dalej się w Polsce panoszy 
14 maj 2019     
Pandemia bez pandemii
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) znacznie osłabiła definicję pandemii w 2009 roku - i otworzyła drzwi do manipulacji terminem pandemia.
Fragment książki „Virus-Wahn”.
 
7 wrzesień 2020     
Antywojenny protest w Stuttgarcie 
3 kwiecień 2021     
W tym narodzie ginie rdzeń Polski ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Antologia w Słupsku... 
24 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Szkolny przykład manipulacji - komentarz 
9 styczeń 2021      Artur Łoboda
Większość lekarzy to wtórni analfabeci 
12 marzec 2020     
Jak prawnicy z branży farmaceutycznej wykorzystują pieniądze podatników, aby odeprzeć ponad 1000 pozwów od ofiar szczepionki przeciwko koronawirusowi 
15 kwiecień 2025      Karsten Montag
Po tym, jak „wzmacniacz” szczepionki Covid-19 spowodował paraliż kobiety, lekarze zaproponowali jej uśpienie, aby „wynagrodzić to” 
13 marzec 2024     
«Made in Reuters»  
1 marzec 2021     
Opera na wydmach 10 
18 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
PRZYZWOICI BANDYCI cz.5 wywiad z poetą WIESŁAWEM SOKOŁOWSKIM  
19 kwiecień 2016      www.trwanie.com
Możemy czuć się "bezpiecznie"  
12 styczeń 2022     
*** 
11 styczeń 2018      Jolanta Michna
KSeF - WYSTĄPIŁ BŁĄD 
6 luty 2026     
"RENEGACI" Leszka Wichrowskiego 
25 czerwiec 2015      Marcin Dybowski
Idealna burza: Jak globaliści kreują kryzysy, aby zniewolić ludzkość 
16 marzec 2026     

 
 

Tarcza nad Azją

USA planuje nowy system pocisków anty-rakietowych w Azji w obliczu odwołania budowy serii kolosalnych lotniskowców typu Gerald Ford w stoczni w Wirginii z powodu wzmocnienia obrony wybrzeży Chin w formie pocisków ustawianych w zenicie lotniskowca gotowych do niszczącego ataku dokonywanego z błyskawiczną szybkością wspomaganą siła grawitacji.

Jak wiemy w epoce wielkich arsenałów nuklearnych w rzeczywistości istnieje gwarantowane obopólne zniszczenie walczących potęg posiadających takie arsenały nuklearne jak rosyjski, amerykański i chiński. Oczywistym skutkiem tego stanu rzeczy jest unikanie kolizji przez potęgi nuklearne, co nie wyklucza posługiwania się taktyką dawania fałszywych gwarancji słabym sojusznikom w celu dominowania ich i kontrolowania ich systemu obrony.

Udzielanie fałszywych gwarancji przez USA jest dobrze opisane przez profesora Carpentera, wice prezesa instytutu CATO w Waszyngtonie w jego artykule p.t. „Granice Odstraszania” („Limits of Deterrance”) w którym to artykule profesor Carpenter stwierdza, że rząd USA daje fałszywe gwarancje obrony sprzymierzonym państwom. Gwarancje te porównuje on do czeków bez pokrycia.

Chiny są często określane w rozważaniach strategicznych w USA jako przysłowiowy „nie widoczny słoń” z powodu powiązań ekonomicznych i zaciągania pożyczek przez Waszyngton w celu prowadzenia wojen na kredyt. Podczas gdy na długą metę głównym zagrożeniem pozycji USA w regionie Pacyfiku są Chiny, w celu nie urażania tego mocarstwa, propaganda amerykańska twierdzi, że jakoby głównym zagrożeniem w Azji Wschodniej jest Korea Północna – podobnie jak w sprawach „Tarczy” w Europie jakoby zagrożeniem głównym jest Iran a nie Rosja.

Tymczasem Rosja grozi użyciem broni nuklearnych przeciwko amerykańskim wyrzutniom systemu Tarczy mającym być umieszczonym na Pomorzu, czyli cztery razy bliżej do Moskwy niż były oddalone od Waszyngtonu rakiety sowieckie umieszczone na Kubie w 1962 roku. Rakiet tych prezydent Kennedy pozbył się za cenę usunięcia rakiet amerykańskich zagrażających Związkowi Sowieckiemu a umieszczonych na terenie Włoch i Turcji.

Obecne plany wielkiej ekspansji amerykańskiego systemu obrony przeciw rakietom w regionie Oceanu Spokojnego są głównie skierowane przeciwko Chinom. Chodzi o azjatycką wersję systemu nazywanego w Europie „Tarczą” bez porównania na większą skalę. W Japonii ma być zbudowana wielka centrala radarowa oraz są plany zbudowania podobnej centrali na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Rząd prezydenta Obamy formułuje nowy program strategiczny po dziesięciu latach wojny przeciwko Irakowi i Afganistanowi.

W USA szerzy się opinia, że atak na Irak był dokonany kosztem ponad 5000 zabitych Amerykanów oraz 50,000 kalek. Stało się to wyłącznie dla dobra Izraela według opinii profesora Zelikowa, prezesa komisji 9/11 dotyczącej zburzenia trzech wieżowców w Nowym Jorku przez atak terrorystów. Obecnie w smutnej perspektywie historii niestety największa ilość żołnierzy USA popełnia samobójstwa mimo tego, że zgłaszają się oni na ochotnika.

Obecnie USA planuje instalację w Japonii nowy tym radaru „X-band,” który ma być w akcji razem z lądowymi wyrzutniami typu THAAD oraz wyrzutniami na okrętach w celu zestrzeliwania pocisków z wyrzutni w Korei Północnej i w Chinach.

Cała kula ziemska jest podzielona przez Pentagon działający w Waszyngtonie na siedem okręgów patrolowanych przez siedem flot zawierających lotniskowce. Asymetryczna strategia Chin jest oparta na przekonaniu, że „co USA widzi to może zniszczyć.” Żeby wykazać się posiadaniem broni zdolnej do „oślepiania USA” Chińczycy postawili w orbicie własnego satelitę-szpiega, poczym zestrzelili go strzałem z powierzchni ziemi. Stało się to ku wielkiemu niezadowoleniu Pentagonu.

Amerykańska marynarka wojenna przygotowuje plany powiększenia floty okrętów z wyrzutniami przeciw-rakietowymi z 26 okrętów obecnie, do 36 okrętów w 2018 roku, według The Wall Street Journal z 23 sierpnia. 2012. Ocenia się, że 60% tej floty będzie patrolować Ocean Spokojny w regionie Azji. Według bieżących planów siły zbrojne armii USA mają być powiększone za pomocą dodatkowych jednostek wyrzutni typu THAAD (Terminal High Altitude Area Defense,) Według obecnych planów armii USA w toku jest konstrukcja sześciu jednostek THAAD w ramach ”Tarczy nad Azją.”

WWW.pogonowski.com
24 sierpień 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Szwecja ostrożna wobec nowych krajów UE
sierpień 19, 2002
IAR
Do Pracowników Ochrony Zdrowia
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur 1605.2006
Syndrom oblężonej twierdzy
maj 5, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski, Krzysztof Warecki
Warto Przypomnieć
"Rozkradzione bogactwo"

luty 19, 2004
Andrzej Kumor
Akcjonariusze przeciwko AOL
sierpień 11, 2002
PAP
celulit i bilbord (nie cellulit i billboard)
maj 4, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
W Sejmie wrze, rolnicy czekają PAP
grudzień 7, 2002
PAP
Za kulisami wielkiej mistyfikacji. Działalność Leona Taxila (1885-1897)
lipiec 30, 2008
Waldemar Wojnar
Klasa w urzędzie - nasza unijna specjalność
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Takie sobie, dziwne wydarzenie
październik 17, 2008
Artur Łoboda
Bracia Polscy
październik 6, 2003
ZIMOWE ALELLUJA WIELKANOCNE
marzec 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Teraz doradza Kaczyńskiemu
marzec 11, 2006
PAP
Prawdziwe "zawracanie kijem Wisły" Proces pułkownika Ryszarda Chwastka
grudzień 6, 2002
Lech Michałowski
Korespondencja z Bagdadu
lipiec 5, 2003
http://www.przekroj.com.pl
Odpowiedzialność za słowa
kwiecień 25, 2003
PoDUPAdłe organy
lipiec 16, 2005
Mirnal
Testament rotmistrza Pileckiego
maj 7, 2005
Wojciech Kozlowski
Watykan przeciwko amerykańskiemu awanturnictwu
styczeń 18, 2003
IAR
PRL-BIS wprowadził zapis do Konstytucji RP zezwalający na zadłuzanie kraju do poziomu 3/5 wartości PKB
styczeń 15, 2006
AdamP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media