ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czy Rząd chce przejąć biznesy? 
18 styczeń 2021      Artur Łoboda
Ptasia grypa? 
23 październik 2025      Artur Łoboda
Obcość Żydów i straty wojenne w Polsce 1939-1945 
9 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
„Szczepionki” do zakrzepów wywołują BOOM w branży usuwania skrzepów krwi 
9 maj 2022      SD Wells
Nowe kryteria lichwy 
13 listopad 2012      Artur Łoboda
Ewa Juszko-Pałubska w stanie wojennym trafiła na cztery lata do więzienia 
13 grudzień 2011      ...
"Nie świruj, idź na wybory" - spot DOSKONAŁY 
19 wrzesień 2019      Alina
Walka dwóch skorpionów?  
23 październik 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Pora się opamiętać względem Trumpa 
10 styczeń 2026      Artur Łoboda
Dalekie przyczyny obecnej wojny na Ukrainie 
11 kwiecień 2022     
Grzegorz Braun vs FAŁSZYWA pandemia * AWANTURA z Witek i Terleckim * Podwyżki dla Posłów 
5 wrzesień 2020     
Wspomnienie o znakomitym Aktorze - Panu Wiktorze Sadeckim - wspomina Ewa Englert-Sanakiewicz 
23 styczeń 2014      /-/ Ewa Englert-Sanakiewicz
Precz z cenzurą! 
20 czerwiec 2020      KlejNuty
Utrwalacze 
23 kwiecień 2016      Izabela Brodacka
To trzeba koniecznie obejrzeć!  
19 maj 2019      Alina
To trzeba zobaczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
19 marzec 2025      Georgina Orwell
Biliony w minerałach w Afganistanie. 
29 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Polska: Ramię w ramię z banderowcami 
29 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Kto jeszcze dziś pamięta Carla Bedermana 
9 marzec 2017      Artur Łoboda
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 
31 grudzień 2024     

 
 

Pytania i odpowiedzi związane z katastrofą w Smoleńsku

Ze wzgledu na niski poziom wiedzy pozostałych w Polsce Polaków i cenzurę zdecydowałem się na poniższe opracowanie

1. O lotnisku w Smoleńsku.
Małe zapasowe lotnisko wojskowe SIEWIERNYJ (pólnocny) używane jest do celów cywilnych parę razy w roku (delegacje urzedników i przewozy towarów). Długość pasa 2500 m, szerokość 49 metrów. Używane jako cywilne do roku 1941. Zdolne do przyjmowania samolotów o wadze powyzej 70 ton. Administrowane przez wojsko. Wśród pasazerskich samolotów cywilnych które korzystały z tego lotniska źródła wymieniają tylko Jak40 i An24. Są to samoloty o rozpietosci skrzydeł ponizej 30 m i dobiegu około 500 m.
2. O samolocie prezydenckim.
Tu154M to kolos zdolny zabierać 180 pasażerów. Zasieg 6600 km, a więc zdolny do przelotów trnsatlantyckich (dla porównania odległość Londyn-Halifax wynosi tylko 4600 km). Dobieg 2100 metrów. Rozpiętość skrzydeł 38 metrów. Oczywiście wyposażony we wszystkie pomoce nawigacyjne ułatwiajace lądowanie na lotniskach cywilnych przystosowanych do przyjmowania samolotów tej wielkosci. Wylądowanie tym samolotem na lotnisku w Smoleńsku byłoby sztuką nawet przy optymalnych warunkach pogodowych.
3. Charakter wizyty.
Nieoficjalna wizyta prywatna. Lech Kaczyński publicznie obrażał byłą głowę państwa rosyjskiego używaniem terminu PUTINADA. Asystent Siergiej Jastrzembski miał zadanie rerezentować ówczesnego prezydenta Putina w nienawistnych kontaktach z LK. Obecny prezydent Miedwiediew również nie zyczył sobie kontaktów z LK. Potraktowanie wizyty jako oficjalnej nakładałoby na Dimitra Miedwiediewa dyplomatyczny wymóg spotkania się z LK.
4. Konsekwencje charakteru wizyty.
Wizyty prywatne organizowane są przez osoby prywatne. Oczywiscie nie mają wpływu na harmonogram odbywających się uroczystosci. Gdyby LK spóźnił się, nikt by na niego nie czekał, z wyjatkiem przedstawicieli polskiej ambasady.
5. Liczba podejść do lądowania.
Początkowo ukazała się informacja o 4 podejsciach do lądowania. Później zmieniono ją na 1 podejście i 3 okrążenia wieży kontrolnej. To w rzeczywistości ta sama informacja, tylko zmiana terminologii na formalną. Samolot 4 razy nalatywał na pas startowy stopniowo obniżając wysokość i zapoznając się z topografią terenu. Rzeczywiście, dopiero czwarty nalot miał na celu kontakt z ziemią , a więc był formalnym podejściem do lądowania. Nawet kompletny laik musi przyznać że "krązenie wokół wieży kontrolnej" jest czymś nienaturalnym i nie powinno być ignorowane w doniesieniach publikatorów.
6. Różnica czasowa między Smoleńskiem a Warszawą.
W latach 1611-1667 Smoleńsk należał do Rzeczpospolitej, a więc wydaje się niedaleko...
Znając współrzędne obu miast można dokładnie wyliczyć odległość. W internecie nie moge znaleźć gotowego wyniku. Nie chce mi się wyciagać tablic nawigacyjych, a więc posłużę się rachunkiem uproszczonym; kalkulator i współrzedne obu miast mam w komputerze.
d= E/360 x L x cos l
gdzie E - długość równika (equator)
L - różnica długosci geograficznej (longitude)
l - średnia szerokość geograficzna (latitude)
E= 40 000 km
L = 11 stopni
l = 53 i 1/2 stopnia cos l = 0,595
d = 40 000/360 x 11 x 0,595 = 730 km, a więc tylko około połowy odległości do Paryża.
Jednak jest to aż dwie strefy czasowe. Kiedy samolot wylatywał z Warszawy o godzinie 0723, w Smoleńsku była 0923.
Odnoszę wrażenie że organizatorzy lotu, a na pewno sam Prezydent LK, nie byli świadomi tej rozpiętosci czasowej. Przecież w najlepszym przypadku byliby na miejscu w Katyniu około godziny 11-ej czasu lokalnego.
7. Ewentualne naciski Lecha Kaczyńskiego na pilota.
Bardzo prawdopodobne. LK miał już udokumentowaną historię nacisku na pilota w czasie lotu do Gruzji.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/pilot-prezydenta-mial-racje_81437.html
Tym razem motywacja do nacisku była dużo silniejsza: brak ograniczeń w postaci innych prezydentów na pokładzie, zbędny lot i ośmieszenie się w przypadku skorzystania z lotniska zapasowego.
Przy okazji, nieznani sprawcy pousuwali wszystkie prezentacje video na których bufon LK zapewnia że zrobi porzadek z nieposłusznym pilotem który odmówił bezpośredniego lotu do Tbilisi.
8. Ewentualny udział służb specjalnych Rosji w spowodowaniu wypadku.
Nie można całkowicie wykluczyć. Niewykorzystaniie barana bufona który się sam podkłada byłoby grzechem. Ale jak to zrealizować od strony technicznej?
Blokada sterów uruchamiana dopiero przy trzecim okrążeniu wieży kontrolnej brzmi śmiesznie. Trochę lepiej stworzenie sztucznej mgły nad lotniskiem. Ale to ostatnie musiałoby być połączone z pełnym rozeznaniem w poczynaniach i zamierzeniach Lecha Kaczyńskigo, łącznie z brakiem reerwy czasowej. Tymczasem powszechnie wiadomo że poczynania idiotów są nieprzewidywalne.
9. Ewentualny udział ekipy Tuska w spowodowaniu wypadku.
Wykluczony. Wbrew pozorom układ Okrągłego Stołu to niemal monolit. W wielu ważnych sprawach talich jak udział w zbrodniczych wyprawach zagranicznych, wprowadzanie elementów państwa policyjnego, rola Usraelskiego Osła Trojańskiego w Europie, opóźnianie integracji w UE itp Po i PIS współdziałają. Ujawnienie prawdziwych przyczyn katastrofy, tj paranoidalnej bufonady LK, mogłoby zachwiać Okrągłym Stołem.
Zatem wprost przeciwnie. Podejrzewam ze Tusk jest szantażowany przez Rosjan którzy znaja prawdziwą przyczyne katastrofy i nie ujawniają jej na życzenie strony polskiej. Ale to kosztuje... Tak sobie tłumaczę niezwykle szybkie i zdecydowane odszczekanie posądzenia Rosji o mataczenie przez posła Artura Górskiego.
http://forum.wprost.pl/polska/?w=265944
Gówno Artur Górski

tłumacz 

  

Komentarze

  

Archiwum

Sukces
luty 6, 2004
SOBCZAK i SZPAK
Rozpętali wojnę cywilizacji
kwiecień 6, 2003
Koniec państwa czy państwa w państwie?
grudzień 17, 2006
Remigiusz Okraska
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Bulterier Kaczyńskich - Jacek Kurski znów atakuje. Prawie wszystko o Kurskim.
czerwiec 18, 2006
Zdzisław Raczkowski
John McCain - Wojowniczy Kandydat na Prezydenta USA
marzec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Michalkiewicz na żywo – nagranie ze spotkania! Historia ustrojowa Rzeczypospolitej (plik mp3)
sierpień 15, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
POLSKA - UNIA 21
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Cadbury wycofuje tysiące batonów
wrzesień 14, 2007
PAP/AFP
Niecierpliwość
lipiec 13, 2008
Marek Jastrząb
Chciejstwo
luty 26, 2004
Ojczyzna.pl
W obronie demokracji i praworzadności. Reportaż z udanej operacji przeprowadzonej dla ukrócenia samowoli policji.
luty 26, 2008
tłumacz
Czy Amerykanie sami sobie zadali klęskę?
marzec 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kulig na koszt niezaproszonych
maj 16, 2003
www.polandsecurities.com/orlen
Brawo Minister Giertych- (Irak)
listopad 7, 2006
marduk
Droga do WOLNOSCI?? WOLNOSCI ???WOLNOSCI ?????????????
listopad 17, 2006
emigriusz.z
Komunikat
maj 22, 2006
przeslala Elzbieta
Zrezygnujcie z życia. To będzie kompromis.
wrzesień 26, 2003
Miał być. SOBCZAK i SZPAK
grudzień 31, 2002
http://www.angora.pl/
Upiorna błazenada żony błazna
luty 10, 2006
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media