ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

W 35. rocznicę Stanu Wojennego oskarżam PiS! 
13 grudzień 2016     
“Jews in Poland and Russia” Book Review 
20 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Sprawa patologicznych insynuacji "solidarnościowego" księdza Małkowskiego - przykład wpisów odrzucanych przez "papieski" portal www.wirtualnapolonia.com 
20 sierpień 2010      Gasienica
Czego nie rozumie liberalna hołota 
20 listopad 2015      Artur Łoboda
List do "pisarza" Jana Tomasz Grossa... 
13 padziernik 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Zgodność z naturą Narodu 
13 czerwiec 2013      Artur Łoboda
JOW - plusy i minusy (1) 
30 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Brexit 
17 marzec 2016      Artur Łoboda
Konsekwencje ponosić będą zwykli ludzie 
18 marzec 2014      Artur Łoboda
Wyniki wyborów w Anglii, a sprawa JOW 
8 maj 2015      Artur Łoboda
Polacy zapłacą VAT na kolesiów Tuska  
3 sierpień 2010      Rebel
Dla kogo Trzecia RP jest ojczyzną? 
24 czerwiec 2011      Artur Łoboda
Wymuszanie fałszywych zeznań przez CIA? 
23 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Oby to był początek światowego powstania narodów  
6 lipiec 2015      Artur Łoboda
UE moze zabijac demonstrantow 
24 maj 2010      Goska
Listy do Ministranta - Część IX 
14 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Krytyk i poeta 
1 wrzesień 2011      Zygmunt Jan Prusiński
Nowe kryteria lichwy 
13 listopad 2012      Artur Łoboda
Przypowieść o nierozsądnych podróżnych 
22 kwiecień 2017      Paweł Ziółkowski
Prostactwo podstawową strategią głównych mediów 
7 listopad 2012      Artur Łoboda

 
 

Obchody 32. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i 30. rocznicy powstania „Solidarności Walczącej” – 2012 r.

Program

15 sierpień – Gdynia

Godz. 10:00 Msza w kościele NMP (ul. Świętojańska) w Gdyni
Godz. 12:00 Złożenie kwiatów przy Płycie Pomniku Marynarza Polskiego oraz przy pomniku
żołnierzy AK i pomniku żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie,
Godz. 13:00 Otwarcie miasteczka wystawowego w Gdyni – cykl wystaw ustawionych w kompleks pokazujący „Drogę do Wolności” - („Kontynuacja walki zbrojnej po 1945 roku – „V Brygada Wileńska, łupaszka, Inka”, „II konspiracja na Pomorzu – procesy stalinowskie” , „Grudzień 70” „Solidarna Gdynia”, „Solidarny Gdańsk”, „Solidarność Walcząca”, „Organizacje opozycyjne lat 80’- ROPCiO, KOR, WZZ, Krąg Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego, RMP, KPN, SW, OKOR, PPN, FMW, LDPN Niepodległość, NZS” + inne.)
Godz. 15:00 Promocja albumu „Ludzie Sierpnia 80’ w Gdynia” autorstwa Andrzeja Kołodzieja,
Danuty Sadowskiej i Romana Zwiercana. Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1

31 sierpień – Gdańsk

Godz. 10.00 Oficjalne złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku
Godz. 16.00 Złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku przez delegacje uczestników konferencji
Godz. 17:00 Msza w kościele św. Brygidy w Gdańsku

godz. 19.00
Sala BHP Stoczni Gdańskiej, ul. Doki 1,

Uroczysty Zjazd w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i 30 rocznicy utworzenia - „Solidarności Walczącej”.
„Drogi do Niepodległości”
- Wystąpienie gospodarzy (NSZZ „Solidarność, ECS, IPN, FPIH) dr łukasz Kamiński
- Wystąpienie przedstawiciela władz Państwowych
- Wystąpienia zaproszonych gości oficjalnych
- Oficjalne wystąpienie przewodniczącego Solidarności Walczącej, Kornela Morawieckiego,
Koncert okolicznościowy
(„Pierwszy Przegląd Piosenki Prawdziwej - Zakazane piosenki - 30 lat póęniej”. Utwory w wykonaniu młodzieży.)

1 września - Gdynia
Sala Konferencyjna Zarządu Portu Gdynia – ul. Roterdamska 9, w Gdyni.
Przed konferencją, rano (4:45) delegacje uczestników (poczty sztandarowe) składają kwiaty na Westerplatte.

Konferencja

Drogi do Niepodległości
Konferencja Organizacji Opozycyjnych i Podziemnych - ich wkład w walkę o niepodległość w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i 30 rocznicę powstania Solidarności Walczącej.
Otwarcie konferencji
8.45 - Wystąpienie gospodarzy – wprowadzenie (IPN) dr łukasz Kamiński
Droga do Solidarności prowadzenie dr hab. Mieczysław Golon
9.00 - ROPCiO (Andrzej Czuma)
9.30 - KOR (Jan Lityński)
10.00 - WZZ (Andrzej Kołodziej)
10.30 – Krąg Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego (Marek Stępa)
11.00 - RMP (Aleksander Hall)
11.30 - KPN (Leszek Moczulski)
Solidarność
12.00 - Geneza ruchu (IPN) Tomasz Kozłowski
12.20 - Struktura (IPN) Grzegorz Wołk
12.40 – I Zjazd NSZZ „Solidarność” i Posłanie do narodów Europy Wschodniej (IPN) Grzegorz Majchrzak
13.00 - Dyskusja

ok. 14.00 PRZERWA OBIADOWA - (dziedziniec Zarządu Portu Gdynia – rozstawione stoły)
prowadzenie dr hab. Grzegorz Berendt
15.00 - Wprowadzenie Stanu Wojennego (IPN) Jan Olaszek
15.20 - Konspiracja, powstanie TKK (Zbigniew Bujak)
16.00 - Dyskusja
Organizacje podziemne - 30 lecie powstania Solidarności Walczącej
16.30 - Geneza powstania (Kornel Morawiecki)
16.50 - Struktura (Andrzej Myc)
17.10 - Formy działania (Wojciech Myślecki)
17.30 - Wspieranie NSZZ Solidarność i ruchów niepodległościowych (Andrzej Kisielewicz)
17.50 - Przedstawicielstwa zagraniczne (Włodzimierz Strzemiński)
18.20 - Konspiracja w konspiracji - przygotowanie do czynnego oporu - (Roman Zwiercan)
18.40 – Dyskusja

Ok. 19.00 - „Biesiada z bardami pod parasolami” (dziedziniec Zarządu Portu Gdynia - rozstawione stoły)

2 września - Gdynia
Sala Konferencyjna Zarządu Portu Gdynia – ul. Roterdamska 9 w Gdyni.

Konferencja cz. II

Organizacje konspiracyjne
9.40 - Solidarność Walcząca (Wojciech Myślecki)
10.00 - OKOR (Janusz Szkutnik)
10.20 - KPN (Leszek Moczulski)
10.40 - PPN (Romuald Szeremietiew)
11.00 - FMW (Robert Kwiatek)
11.20 - LDPN Niepodległość (Jerzy Targalski ”Józef Darski”)
11.40 - NZS
12.00 - czas do ustalenia (rezerwa)
12.40 - Podsumowanie (IPN) Grzegorz Wołk
13.00 – Dyskusja

ok. 13.30 PRZERWA OBIADOWA (teren przy Sali konferencyjnej – rozstawione stoły)

Wolna Polska Gwarancją Wolnej Europy i świata
14.30 – Działania na Wschodzie, Czechosłowacja - „Wydział Wschodni” Solidarności Walczącej
Wystąpienia gości zagranicznych (max po 15-20 min. na prezentacje) m.in. przedstawicieli byłych organizacji opozycyjnych:
14:50 - Opozycja Białoruska albo przedstawiciele Polaków na Białorusi, (Valery Bujval, Siarhiej Papkou)
15.10 - Gruzja (Tarieł Gwiniaszwili, Wachtang Dzabiradze, Aleksandr Rusiecki)
15.30 – Estonia (Valeri Kalabugin, Lagle Parek, Kalle Jürgenson, Trivimi Velliste)
15.50 – Litwa (Leonardas Vilkas, Adas Jakubauskas, Saulius Pečeliűnas, Andrius Tučkus, Tadas Vyđniauskas, Genovaitë Đakalienë)
16.10 – Ukraina (Oles Shevchenko, Ali Khamzin, Snaver Kadyrov, Shevket Kaibullaiev, Shevket Kaibullaiev)
16:30 – Rosja (Podrabinek Alexander)
16.30 Dyskusja

17:00 „Przesłanie Solidarności dla Europy i świata” – debata - przedstawiciele ECS, IPN, NSZZ „Solidarność” i Solidarności Walczącej (Basil Kerski, łukasz Kamiński, Piotr Duda, Kornel Morawiecki)

ok. 18.00 - Zakończenie

GOśCIE SPECJALNI KONFERENCJI
Władimir Bukowski – Anglia/ Rosja
Natalia Gorbaniewska – Francja/ Rosja
Mustafa Dżemilew – Krym/ Ukraina
Sergei Kowalew - Rosja
Ludmiła Aleksiejewa - Rosja
Stanisław Szuszkiewicz – Białoruś
Petruska Sustrowa - Czechy
Petr Blazek - Czechy

Integralną częścią obchodów będą wystawy plenerowe i wewnętrzne ustawione (poza „Miasteczkiem Wystawowym” w Gdyni) przed i w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.
31 lipiec 2012

Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna 

  

Komentarze

  

Archiwum

Jeszcze będziemy miło wspominać Busha :)
luty 9, 2008
marduk
"Jedynie słuszna" interpretacja antysemityzmu
styczeń 25, 2004
Brak glutów na Euro 2012?
grudzień 16, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czyje taśmy.
wrzesień 29, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Serwis wiadomości w 2 językach o wydarzeniach na terenie byłego ZSRR
marzec 8, 2008
tłumacz
Zgodnie z przewidywaniami - Prezydent nie przyszedł
marzec 15, 2005
(PAP/zaprasza.net)
Rząd zajmie się strategią
Dla polskiego sektora energetycznego śmierć

styczeń 24, 2003
Adam Zieliński
NIK w zachodniopomorskiej ANR
maj 25, 2004
Wojciech Jurczak
Młodzieży-ratujcie się II
lipiec 27, 2008
mik
(PO)lowanie na zmutowany wirus - „Tageszeitung”...
lipiec 14, 2006
nadesłał Marek Olżyński
$$$
kwiecień 22, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Dbajmy o edukację
marzec 9, 2008
Dariusz Kosiur
PiS nie wepchnal Polski do jewRopejskiego kolchozu, nie uchwalil budzetu na rok 2006, ani nie podpisal porozumienia wyslania
czerwiec 17, 2006
jasiek z toronto
Refleksje jeszcze raz
czerwiec 28, 2003
przesłała Elżbieta
Globalista
lipiec 27, 2003
Paweł Mondel
Lekarstwa wedlug recepty starotestamentowego belzebuba
wrzesień 3, 2007
Maruch
Również Mazowieckiemu Irak stwarza poważne zagrożenie.
wrzesień 13, 2002
zaprasza.net
Dlaczego 2+2=4
czerwiec 24, 2008
Artur Łoboda
"Wojna z terrorystami"
kwiecień 6, 2003
Dyktatura moneteriatu
lipiec 18, 2004
Nasz Dziennik
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media