ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Samo zdrowie 
29 maj 2020      Artur Łoboda
Zbrodnia zaniedbania 
18 marzec 2020     
Jak Majchrowski zamienił Urząd Miasta Krakowa w mafijną strukturę przestępczą? 
28 wrzesień 2025     
Do młodzieży polskiej (4) 
24 kwiecień 2012      Artur Łoboda
Negowanie komunizmu było kiedyś "zbrodnią" zagrożoną zsyłką do gułagu.
Dzisiaj zbrodnią jest negowanie "epidemii" SARS CoV-2, a zagrożone jest pozbawieniem praw wykonywania zawodu.
 
8 sierpień 2020     
Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów 
18 kwiecień 2009      PAP
Łukaszenka jednak popełnił błąd  
14 sierpień 2020     
Czym się różni lekarz od rosyjskiego żołnierza na Ukrainie? 
30 kwiecień 2022      Artur Łoboda
Izba Poselska najwyższą władzą w Polsce od 1501 do 1791 roku 
14 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
15 niewygodnych pytań ws. żydowskich.  
1 kwiecień 2018      medianarodowe.com
Strefa interesów 
14 grudzień 2023      Artur Łoboda
PO CO MARSZAŁEK TOMASZ GRODZKI SENATU CHCE LECIEĆ DO USA? 
30 listopad 2019     
Burmistrz wydaje dekret, aby strzelać do niemieckich krytyków szczepionek ?! 
7 luty 2022      Gandalf Sprawiedliwy
Przestępstwo międzynarodowe
zdrada państwowa
 
6 luty 2020     
Sprawiedliwy wśród bankierów świata 
28 kwiecień 2020     
Czego NIKT nie chce widzieć w temacie aborcji 
6 październik 2016     
W pięćdziesiąt lat po liście 34. intelektualistów 
14 marzec 2014      Artur Łoboda
Historia alternatywna. Temat do przemyślenia. 
31 styczeń 2026     
Zacznijmy zadawać podstawowe pytania 
7 grudzień 2018     
Covid, 9/11 i wieczna wojna  
15 wrzesień 2021     

 
 

Nuklearne Zaskoczenie USA przez Chiny


Arsenał nuklearny Chin był do niedawna oceniany w USA na między 80 do najwyżej 400 pocisków między kontynentalnych z głowicami nuklearnymi. Obecnie „nuklearne zaskoczenie”
USA przez Chiny nastąpiło z chwilą, kiedy po niedawnym trzęsieniu ziemią dokonano szczegółowych badań tajnych dokumentów chińskich, fotografii satelitarnych i przekazów internetowych, z których wynika, że Chiny prawdopodobnie mają około 3000 pocisków nuklearnych i są na drodze do szybkiego ich podwojenia.

Ostatnio, badania w Georgetown University, dokonane pod nadzorem specjalisty z Pentagonu ustaliły, że Chińczycy zbudowali sieć tuneli około 5,000 km. długości, głównie w prowincji Sichuan. Tunele te chronią chiński arsenał nuklearny. Kontrolę nad siecią tuneli z pociskami gotowymi do ustawienia na wyrzutniach sprawuje tajnie jeden z wydziałów dowództwa chińskiej artylerii, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo nuklearnego arsenału Chin.

W 2008 roku silne trzęsienie ziemi w prowincji Sichuan spowodowało mobilizację tysięcy ratowników. Jednocześnie zdjęcia ze szpiegowskich satelitów pokazały na zboczu góry mozaikę zapadniętych tuneli, które nazywano „Podziemnym Wielkim Murem Chin” na pamiątkę wielkiej ściany obronnej okalającej Chiny z północy. (Wielki mur chiński jest widzialny z przestrzeni kosmicznej przez astronautów jako jedyna budowla ludzka dostrzegalna i lotów ponad ziemią.)

Według opinii Grzegorza Kułackiego, specjalisty od broni nuklearnej, strategia posługiwania się tunelami w celu chronienia pocisków nuklearnych czyni te pociski stosunkowo bardziej bezpieczne niż pociski gotowe do wystrzału umieszczone w silosach. W każdym razie panuje niepewność ile faktycznie pocisków międzykontynentalnych gotowych do strzału Chiny mają.
Jedynie sami Chińczycy znają prawdziwy stan rzeczy. Ja dotąd Chiny najintensywniej przestrzegały swych tajemnic nuklearnych wśród pięciu potęg nuklearnych „uznanych” przez
„międzynarodowy traktat o nie rozpowszechnianiu broni nuklearnych.”

Rosja i USA podpisały traktaty ograniczające ich arsenały nuklearne za pomocą inspekcji. Natomiast Chiny przyznawały się tylko do niesprawdzalnego minimalnego arsenału, jakoby „wystarczającego do odstraszania” potencjalnych wrogów Chin. Tymczasem oficjalnie USA ma 5000 głowic nuklearnych, podczas gdy Rosja ma 8000 głowic nuklearnych w ich arsenałach gwarantujących „obopólne zniszczenie na wypadek wojny nuklearnej.”

Tempo rozbudowy arsenału nuklearnego Chin jest przyśpieszone uruchomieniem zapory na „trzech przełomach” rzeki Jangtse. Faktem jest, że w czasie Drugiej Wojny Światowej, elektryczność z zapór wodnych „Tennessee Valley Authority” przyśpieszyła budowę bomb nuklearnych USA, których eksplozje nad Hieroshimą i nad Nagasaki w 1945 roku, wielu uważa za zbrodnię międzynarodową, zwłaszcza że celem czyli „ground zero” bomby w Nagasaki była jedyna katedra katolicka w Japonii.

Sprawa sankcji karnych przeciwko Iranowi w celu zapobiegnięcia budowy irańskiego arsenału nuklearnego ostatnio natrafiła na trudności. Stało się to, gdy próbowano zastosować blokadę transakcji kupna-sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego przez Iran za pomocą skomplikowanych i niebezpiecznych posunięć banków centralnych. Analitycy dowiedli, że takie manipulacje mogą spowodować światowy kryzys finansowy i wobec tego taktyka ta została zaniechana przez USA.

Wyłoniono nowe interpretacje konfliktu przeciwko Iranowi. Zamiast koncentrować się nad sprawą uzbrojenia nuklearnego Teheranu teraz w Waszyngtonie szerzy się pogląd, że głównym problemem jest równowaga sił w Zatoce Perskiej i na całym Bliskim Wschodzie. Przyznano, że nie chodzi o zagrożenie nuklearne Izraela, ale o regionalną równowagę sił, która wynikłaby ze straty monopolu nuklearnego przez Izrael na Bliskim Wschodzie.

Podobnie jak nawoływanie AEI do wojny przeciwko Irakowi doprowadziło do ataku na Irak w Marcu 2003, tak obecnie AIPAC oraz AEI mobilizują nagonkę na Iran, ponieważ bieżące
wysiłki, mające na celu uniemożliwienie Iranowi budowy broni nuklearnych, nie powiodły się.

Spodziewa się, że AEI nadal będzie podżegać do napaści na Iran w 2012 roku aż do momentu kiedy prezydent Obama, lub jego następca, zakomunikują że albo USA dokonało ataku na Iran albo, że Izrael zaatakował Iran, z poparciem Waszyngtonu, w celu zachowania monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie. Stało by się to za pomocą zmiany reżymu w Iranie być może w formie powrotu Szacha do władzy wraz z odpowiednim aparatem terroru. Obecnie jest oczywiste, że ludność Iranu włącznie ze wszystkimi odcieniami politycznymi nie tylko popiera, ale żąda uznania prawa Iranu do rozwijania w pełni irańskiego potencjału nuklearnego bez przeszkód ze strony Izraela, USA etc.

Nuklearne zaskoczenie USA przez Chiny rozmiarem chińskiego arsenału nuklearnego i walka o zachowanie monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie, spowodowały poparcie Chin dla Iranu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jak i sprzeciw Chin przeciwko stosowaniu sankcji karnych wobec Iranu przez ONZ.

www.pogonowski.com
5 grudzień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Odbudowa owszem ale nie w Faludży
lipiec 2, 2006
Dahr Jamail
Sprawy płk. Chwastka ciąg dalszy.
listopad 24, 2002
PAP
PIEŚŃ SŁOWIAŃSKA DO „ŁUPASZKI”
luty 9, 2009
Zygmunt Jan Prusiński
Jerzy "I: na celowniku prokuratury na
marzec 9, 2006
przysłał Zygmunt Jan Prusiński
Czy odbędzie się 13 maja referendum na temat współudziału Polski w agresji na kraje Islamu?
grudzień 28, 2006
PAP
Dokąd Polsko ?!
luty 21, 2003
Artur Łoboda
Żydowskie nagrobki jako fundament stodoły
listopad 11, 2003
Polskie Huty Stali już nie polskie
październik 27, 2003
IAR
Stowarzyszenie Primum Non Nocere - pytania do tych którzy chcą kandydować w wyborach prezydenckich
maj 20, 2005
Adam Sandauer
Demonstracje w Davos, starcia w Landquart
styczeń 26, 2003
PAP
Prezydenckie menu
wrzesień 5, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Stabilne perspektywy wiarygodności polskich banków
grudzień 3, 2002
PAP
Pl.Jokes.Diamenty???Walenty???
luty 13, 2007
8IIIFAN
xxx
grudzień 10, 2006
Wychodzi szydło z worka
sierpień 10, 2006
Brońmy Białorusi przed Globalną Mendą!
październik 3, 2005
Byli szefowie Agencji Rynku Rolnego wśród oskarżonych o wyłudzenie zboża
czerwiec 28, 2002
PAP
Jakie ma intencje "elita przywódcza świata"
wrzesień 16, 2005
Marek Głogoczowski
Odwołany koncert - zmiana terminu DELIGHT
kwiecień 4, 2005
"¬ródło naszej chwały"
kwiecień 21, 2005
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media