|
| Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID |
|
|
|
| Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia |
|
| |
|
| Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania |
|
Monika Jaruzelska zaprasza
|
|
| Niezależna witryna Alexa Jones'a |
|
| Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji |
|
| Człowiek 2.0 |
|
| Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR |
|
| PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL. |
|
| Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010 |
|
| Nazwisko Horban na mapie świata |
|
| |
|
| Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami |
|
| |
|
| WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury |
|
| Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) |
|
| Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej |
|
| Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy |
|
| "Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki |
|
| |
|
| Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu |
|
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami". |
|
| Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego |
|
| Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią |
|
| Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem |
|
| Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag |
|
| 5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy |
|
| |
|
| Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith |
|
| Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. |
|
| Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok |
|
| |
|
| Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie |
|
| Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". |
|
| Wezwanie do przebudzenia |
|
| Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem |
|
| Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem |
|
| |
więcej -> |
|
Bankowcy mają wątpliwości...
|
|
...a najbardziej obawiają się pożyczania pieniędzy kulejącym firmom
Bankowcy z dużym zaciekawieniem przyjęli propozycję Grzegorza Kołodki, dotyczącą ich roli w pobudzeniu gospodarki. Jednak na razie pomysł wicepremiera budzi więcej pytań i obaw niż zadowolenia. Powód? Prosty - pożyczanie pieniędzy słabym firmom to pewna utrata środków.
Zgodnie z propozycją wicepremiera Grzegorza Kołodki banki będą mogły zaliczać do kosztów uzyskania przychodów rezerwy na kredyty wątpliwe i stracone. Będą mogły też w nie wrzucić część umorzonych kredytów dla restrukturyzowanych przedsiębiorstw, a 20 proc. od tej kwoty odpisać od podstawy opodatkowania. Jednak w zamian banki zostaną zobowiązane do uruchomienia kredytów dla firm znajdujących się w trudnej sytuacji.
- Nic z tej propozycji nie rozumiem. Banki i tak kredytują przedsiębiorstwa znajdujące się w trudnej sytuacji, w dodatku mogą część rezerw odpisywać od podstawy opodatkowania. Tu chodzi więc chyba o rozszerzenie listy tych odpisów - przypuszcza Andrzej Topiński, prezes Związku Banków Polskich.
Liczne kontrowersje
Propozycja ministra Grzegorza Kołodki budzi już sporo kontrowersji.
- Umarzanie kredytów nie jest w interesie klientów, którzy powierzyli swoje oszczędności bankom, a nierówne traktowanie kredytobiorców byłoby niebezpiecznym precedensem i zachętą dla niesolidnych dłużników - uważa Jarosław Dąbrowski, wiceprezes zarządu Raiffeisen Bank Polska.
Dodaje, że w gospodarce wolnorynkowej należy unikać zbyt głębokich administracyjnych ingerencji.
Bardziej dyplomatyczne stanowisko zajmuje Pekao SA.
- Na razie propozycję uważamy za godną rozważenia i czekamy na szczegóły. Nasza decyzja zależy m.in. od tego, ile zaoszczędzimy na podatkach i do jakiej wysokości będziemy musieli się angażować w finansowanie nierentownych przedsiębiorstw - mówi Sebastian Łuczak, rzecznik Pekao SA.
Banki interesuje również, według jakiego klucza będą wybierane firmy, które mają kredytować, kto będzie oceniać ich program naprawczy oraz jakie otrzymają zabezpieczenie długu.
- Taki projekt jest do zaakceptowania pod warunkiem, że banki będą miały wpływ na przyjęcie programu restrukturyzacji w takich przedsiębiorstwach. Elementem kluczowym jest również określenie, w jakiej wysokości i na jakich warunkach banki będą zobowiązane do otwierania linii kredytowych - mówi Włodzimierz Grudziński, prezes BISE.
Efekt koła
Najwięcej pytań do wicepremiera, ale i wątpliwości, dotyczy właśnie firm w trudnej sytuacji, które teraz miałyby kredytować banki.
- Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że część firm, które skorzystałyby z linii kredytowych, nie ma żadnych perspektyw, w konsekwencji więc środki już wkrótce mogłyby być zaliczane również do grupy straconych. Z pewnością polskiej gospodarce potrzebne są rozwiązania niekonwencjonalne, ale skutek finansowy tego przedsięwzięcia per saldo może być negatywny - uważa Piotr Epsztein, członek zarządu Banku Współpracy Eeuropejskiej.
To właśnie efektu zamkniętego koła najbardziej obawiają się bankowcy i bankowi ekonomiści.
- Propozycja zachęca do udzielania kredytów firmom słabym, które i tak nie mają szans w gospodarce rynkowej, więc jest duże prawdopodobieństwo, że mimo chwilowego ratunku i tak padną. Banki więc będą teraz odpisywały złe długi, by udzielać kredytów, które za chwilę znów zwiększą portfel nieregularny - zauważa Piort Bielski, ekonomista BZ WBK.
Nie podoba mu się również to, że stworzony zostanie nierówny, nie oparty na zasadach rynkowych dostęp do finansowania. Obawia się nawet, że firmy w dobrej kondycji zaczną mieć problem z uzyskaniem kredytów.
|
|
5 sierpień 2002
|
|
B. Tomaszkiewicz, A. Morawiecka - Puls Biznesu
|
|
|
|
Korzysci z inwestycji zagranicznych i stymulacji rozwojowych.
Koszty aneksji do UE (7)
marzec 31, 2003
Włodzimierz Bojarski
|
Nowa Floriańska
marzec 6, 2006
www.krakow.pl
|
One for oil and oil for one
marzec 8, 2005
Przysłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Egipskie imperium białego człowieka.
sierpień 31, 2006
Zbyszek Koreywo
|
Czy Państwo odpowiada za swych niepoczytalnych obywateli?
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Połykanie wielbłąda?
lipiec 31, 2005
opolskoma
|
Bezpieczne miejsca zabaw
lipiec 5, 2004
|
EBOR dalej inwestuje w Polsce
sierpień 12, 2004
IAR
|
Licytacja hasła WOŚP
styczeń 10, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Iluministyczna propaganda zwyrodnień
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
|
Zaglada ludzkosci
maj 8, 2006
przeslala Elzbieta
|
Do wiadomości PiS.
październik 27, 2005
Jan G. Grudniewski
|
Azerbejdżan wobec rywalizacji USA i Rosji
wrzesień 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Żegnaj mój świecie
marzec 5, 2008
Artur Łoboda
|
"Obniżka stóp byłaby nieodpowiedzialna"
lipiec 12, 2002
PAP
|
Żydzi z USA oszukują ocalałych?
wrzesień 28, 2007
BIBULA
|
Living the Life of Riley in Poland
marzec 27, 2007
przysłał ICP
|
Piechota chce bronić Cegielskiego
czerwiec 18, 2002
PAP
|
4 Rzeczpospolita w natarciu
grudzień 21, 2005
interia.pl
|
Łatwo "obrzucić błotem", trudniej przyznać się do błędu
grudzień 3, 2002
PAP
|
więcej -> |
|