ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
więcej ->

 
 

Łotr - który zniszczył polskie górnictwo ma jeszcze czelność coś powiedzieć

Jerzy Buzek

Najważniejsze obecnie czyste technologie węglowe to takie, które spowodują, że sprawność polskich elektrowni wzrośnie z 34 do 46-48 proc., a nawet do 50 proc. - mówi Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Jaką węgiel ma przyszłość w Unii Europejskiej? Wydaje się, że rysuje się ona w czarnych kolorach...

- Węgiel ma kolor czarny, ale przyszłość węgla w Unii Europejskiej na pewno nie rysuje się w czarnych kolorach. Jesteśmy świadkami, być może nieoczekiwanego, odrodzenia i powrotu do węgla na dużą skalę.

Gdy w Parlamencie Europejskim cztery lata temu mówiłem o konieczności realizacji programów unijnych dotyczących czystych technologii węglowych, to te pomysły były raczej odrzucane. Dziś główny program Unii Europejskiej w zakresie energetyki dotyczy wychwytywania i podziemnego magazynowania CO2 i związany jest przede wszystkim z energetyką węglową.

Dzisiaj wszyscy o tym mówią, ponieważ węgiel, brunatny lub kamienny, występuje w wielu krajach europejskich, wszyscy chętnie go stosują. Musimy się tylko nauczyć wykorzystywać go tak, aby nie powodował żadnych szkodliwych emisji i zagrożeń. To jesteśmy w stanie zrobić. Doprowadzi to jednak do tego, że energia produkowana z węgla będzie nieco droższa. Aby wzrost cen energii był niewielki, konieczny jest rozwój nowoczesnych technologii. Rozwój technologii z kolei niesie ze sobą rozwój cywilizacyjny, więc skoro musimy opracować nowe technologie węglowe, to w wielu dziedzinach możemy przy okazji dokonać wielkiego postępu.

- Myśli pan o konkretnych przypadkach...

- Najlepszym przykładem tego, w jaki sposób - wydawałoby się dość wąskie - rozwiązania technologiczne wpływają na życie, jest program kosmiczny w Stanach Zjednoczonych. W ciągu 10 lat od jego rozpoczęcia wysłano człowieka na Księżyc, co nie miało bezpośredniego przełożenia na życie obywateli. Okazało się jednak, że przy okazji rozwinięto tyle technologii, wymyślono tyle materiałów, rozwinięto techniki informatyczne na wielką skalę, że od tego momentu Stany Zjednoczone zdobyły przewagę nad całym światem.

Bardzo abstrakcyjne zadanie, nie dające niczego konkretnego, spowodowało fantastyczny rozwój amerykańskiej gospodarki.

Nasze zadanie nie jest tak abstrakcyjne.

Takie wykorzystywanie węgla, aby nie był szkodliwy dla środowiska, jest czymś konkretnym i może być wielkim napędem rozwoju technologicznego.

- Wydaje się, że polska energetyka widzi czyste technologie węglowe dopiero w perspektywie kilkunastu lat. Czy to słuszne podejście?

- Zależy, o jakich czystych technologiach węglowych się mówi. Najważniejsze obecnie czyste technologie węglowe to takie, które spowodują, że sprawność polskich elektrowni wzrośnie z 34 do 46-48 proc., a nawet do 50 proc. To trzeba zrobić w co najmniej 40 proc. polskich bloków w ciągu 10 lat. Stare bloki są mało sprawne, niemal się rozsypują, tam marnuje się polski węgiel. Technologie czystego węgla polegają na stosowaniu parametrów supernadkrytycznych, zgazowaniu węgla, stosowaniu zamkniętych cykli, spalaniu w tlenie i w podwyższonym ciśnieniu. To są technologie, których stosowanie i rozwój przyczynia się do ograniczania emisji CO2.

Każdy nowy blok powinien być budowany w oparciu o te technologie.

Ważną technologią, która wejdzie do powszechnego użytku, choć najwcześniej za 15 lat, jest wychwytywanie i podziemne magazynowanie CO2. Mniej więcej w tym samym czasie, w perspektywie dwóch dekad, będzie możliwe przemysłowe zastosowanie podziemnego zgazowania węgla. To jest przyszłość, ale nie tak odległa, jak się niektórym wydaje. Są jeszcze dwie technologie, które można już teraz wdrażać: upłynnianie i zgazowanie węgla. Można z węgla produkować gaz syntetyczny, np. na potrzeby chemii, oraz paliwa płynne do pojazdów.

Słyszę często obawy, że nowe technologie będą bardzo kosztowne. W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania, z których wynika, że cena energii z węgla razem z kosztowną instalacją CCS jest niższa niż z elektrowni wiatrowych. W Polsce może być podobnie.

Nowy przemysł
18 styczeń 2009

Dariusz Ciepiela 

  

Archiwum

Ośle uszy.
czerwiec 6, 2008
Bogusław
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (1)
styczeń 31, 2005
Gregory Akko
Instytut Analiz Bezpieczeństwa Narodowego ProPolonia.pl
marzec 4, 2009
Dariusz Kosiur
Afganistan i kara śmierci za odejście od Islamu
marzec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Listonosz odchodzi na emeryturę
wrzesień 11, 2002
opowiedział Krzysztof K
Pomnikowy przykład podłości
listopad 14, 2006
Remigiusz Okraska
Drogie państwo
lipiec 29, 2003
Teresa Kuczyńska
Do widzenia ślepa Genia!
luty 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Śmierć czai się w skałkach-haki śmierci.
listopad 23, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Jest śledztwo w sprawie NFI Jupiter
sierpień 20, 2002
PAP
Bez retuszu-Jerzy Robert Nowak
październik 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
Izrael musi zostać zniszczony!
sierpień 15, 2006
Adam Gmurczyk (prezes NOP)
Lausanne Conference For One Democratic State in the whole of Palestine/Israel
czerwiec 12, 2004
Israel Shamir
Aktualizacja strony http://zaprasza.net/kolton W zwiazku z przyjeciem do Uni Europejskiej RUMANIA i BULGARIA nalezy popraw
lipiec 7, 2007
Henry Kolton
Islam zwycięża w wyborach demokratycznych
wrzesień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Metafora
maj 11, 2004
Artur Łoboda
EBOR - kolejny skok na kasę
listopad 23, 2003
PAP
2009.02.21. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 21, 2009
tłumacz
Czym Sarah Palin zagraża Polsce?
wrzesień 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Sport - szlachetna rywalizacja?
lipiec 18, 2006
MirNal
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media