ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Nie popadajmy w paranoję 
15 luty 2018     
Korzyść z wyjścia Anglii... 
30 styczeń 2020     
Globaliści planują "zaszczepić" ludzkość poprzez żywność 
10 styczeń 2023      Jakub Bruns
Polska Leni Riefenstein 
21 luty 2020     
"To partia, która kieruje się zasadami marksistowskimi"  
25 wrzesień 2020     
Przestępstwa w Wydziale Architektury UM Krakowa  
31 marzec 2019      KK
do Bengazi i Misuraty do Libii płyną DWA amerykanskie okręty wojenne z liczbą 10 tysiecy żołnierzy 
25 marzec 2011      "obywatel RP" zapewne z USA (wkleił MG)
Głosy oporu (przeciw terrorowi koronawirusa) 
6 wrzesień 2020     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (30.06.2011) 
3 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Ofiary równe i równiejsze 
23 marzec 2024      Artur Łoboda
Wizyta Prezydenta Brazylji w Izraelu 
19 marzec 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Goralskie Highlanders ‘Veto’ Lockdown And Hope The Whole Country Will Follow (Poland) 
19 styczeń 2021      By Patryk Vlod
Kukiz zgłupiał do reszty 
10 luty 2017     
Czy żołnierze ONZ byli wykorzystywani jako kanadyjscy „gliniarze” podczas autorytarnej odpowiedzi Trudeau na Konwój Wolności? 
1 marzec 2022     
Politycy otrzymują sól fizjologiczną zamiast wstrzyknięcia mRNA 
26 listopad 2021     
POGODNI ŻYJĄ DŁUŻEJ !!!  
28 styczeń 2014      /-/Ewa Englert-Sanakiewicz
Rozmowa z Elżbietą 
10 luty 2011      Artur Łoboda
Kto mieczem wojuje 
10 luty 2025     
Goniąc króliczka 
23 marzec 2017     
Oświadczenie w sprawie żądań Ringer Axel Springer Polska wobec wydawcy „Warszawskiej Gazety” 
1 kwiecień 2017      Warszawska Gazeta

 
 

Katechizm Polaka XXI wieku



Wobec totalnego zamętu kulturowego i politycznego - do jakiego doprowadziły wrogie Polsce siły zewnętrzne i ich lokalni - żyjący w Polsce agenci, bardzo często zadaję sobie pytanie:
co w takiej sytuacji należy robić?

Od lat analizuję też cel i sens wypowiedzi dyskutantów tego Portalu.
Po masie prowokacji i awantur - w które niestety też dałem się w przeszłości wciągnąć, zdecydowałem się zablokować agenturę i pogrobowców aparatu terroru PRL.
Dziś mogę pozwolić sobie na istotne wnioski. W zasadzie znałem je na samym początku drogi - dwadzieścia lat temu, ale dopiero doświadczenia niechlubnej III RP potwierdziły wartość tych przemyśleń.
Najbardziej płodnym autorem jest u nas Profesor Iwo Cyprian Pogonowski.
Wielokrotnie zadawałem sobie pytanie: jaką wartość mają jego artykuły dotyczące historii Polski, oraz sytuacji na świecie.

Po latach lektury tekstów Pogonowskiego doszedłem do wniosku, że jest w nich bardzo ważne przesłanie.
Człowiek inteligentny potrafi rozwiązywać bardzo trudne zadania. Ale tylko geniusz ma tak zwany "szósty zmysł" - który podpowiada mu, w którą stronę szukać rozwiązań.

Z masy tekstów Pogonowskiego wyjawia się obraz zupełnie innej świadomości historycznej niż ta - którą nam wszczepiano w PRL-u.
O współczesnej nauce historii w szkołach ogóle lepiej nie mówić, bo to jedno wielkie pranie mózgów.
Jednym z fundamentów świadomości historycznej Polaków winna być świadomość wiecznej zdrady sojuszników. Począwszy od Napoleona - który nawet napisał do Cara Aleksandra I w liście, że nigdy nie dopuści do odrodzenia Państwa Polskiego.
Potem zdrada sojuszników Polski w 1939 roku i haniebna zdrada w Jałcie i Poczdamie.
Na koniec zdrada po 1989 roku - gdy zostaliśmy podstępnie wykorzystani dla interesów gospodarczych Zachodu.

Nie należy z tego powodu popadać w przygnębienie. Ale przy każdych kontaktach z politykami mieć świadomość ich tradycji zdrady i mentalności politycznych hochsztaplerów.
Kolejna przestroga dotyczy ukrytej agentury.
Po 1989 roku nastąpiło wiele "nawróceń" politycznych.
Dziś rządzą nami znów ludzie, którzy działali w aparacie terroru PRL, lub jego agenturze.
Tragiczny los milionów Polaków jest skutkiem takiego stanu rzeczy.
Ważnym przyczynkiem jest to - że organom terroru PRL udało się zwerbować znaczną ilość księży. Stąd późniejsza - agenturalna działalność hierarchii Kościoła Katolickiego - w ideologicznym motaniu polskich umysłów i głoszonej przez Kościół pochwale niszczenia gospodarki Polski.
Dzisiejszą Polską w znacznej części rządzi była esbecka agentura. A post-ubeckie media robią modelowe pranie mózgów.

Bywają od tego wyjątki - w rodzaju nielicznych programów Telewizji Trwam, czy programów Pospieszalskiego. Ze względu na eksponowaną traumę niedoli Polaków, nacechowane są jednak odpychającą dla większości formą.

Kolejna - niebezpieczna dla nas grupa to użyteczni głupcy - których określiłem kiedyś mianem "pseudopatriotami - idiotami".
Tacy dają się nabrać na każde kłamstwo.
Jako choćby takie brednie pisane bez żadnych konsekwencji przez różnych Pająkopodobnych pseudohistoryków.
Różne sensacje o żenującym poziomie prowokacji dochodziły do mnie przez ostatnie lata. Na przykład chorobliwa brednia, że Rząd Drugiej RP rozbrajał armię polską od 1936 roku. Mam więc pytanie: z czego to mielibyśmy się rozbrajać?
Dziesięć lat wcześniej nie mieliśmy prawie żadnego uzbrojenia. A w 1939 roku zadaliśmy Niemcom większe straty - niż uzbrojone po zęby armie Francuskie z Angielską. Chociaż one miały swoją Linię Maginota a my mieliśmy 100 kilometrów od granicy Niemiec do naszej stolicy.

Ci - którzy dobrze znają historię Polski nie dają się nabrać na prowokacyjne sensacje.
Naiwni bardzo szybko zachłystują się opowieściami agentów wspływu.
Niektórzy bez oporów przyjęli, że Karol Wojtyła był sowieckim agentem.
Autorem takich bredni jest Henryk Pająk, który jeszcze niedawno pisał peany na temat rosyjskiego patriotyzmu Putina.
A dziś dokonał obrotu o 180 stopni i głosi że jest instrumentem działania oligarchów.
Dobrze, że chociaż raz przyznał się do błędu. Ale ile wcześniej namieszał w umysłach Polaków.

Na dziś dzień musimy bardzo pilnować się wszelakich prowokacji. Sensacyjnych bajek o naszej historii.
Nie podlega wątpliwości, że grupa polskich masonów stworzyła Konstytucję 3 maja i jako jedyna siła w Polsce podjęła się próby ratowania naszej państwowości pod koniec XVIII wieku. Przeciwstawił się im Kościół Katolicki - który sprowadził do Polski zaborców.
Dzisiejsi masoni mają zupełnie inne pomysły na działanie.
W ogóle nie można łączyć działań tych struktur w różnych wiekach. Nie mówiąc o identyfikowaniu z nimi innych struktur - jak choćby karbonariuszy.
Usłyszałem niedawno paranoiczne stwierdzenie, że Garibaldi był rzekomo wielkim bandytą bo chciał stworzyć Unię Europejską.
Ponieważ walczył o zjednoczenie Włoch to na pewno też chciał "zjednoczonej Europy".
Takie chore wywody głoszą ludzie, którzy zachłysnęli się sensacyjnymi prowokacjami a nie mieli wystarczająco wiedzy by przeprowadzić ich krytyczną ocenę

Wszystkowiedzący zbawcy znają odpowiedź na pytanie: kto jest winny niedoli Polaków?
Nie widzą tylko jednego - że sami daliśmy się różnym łotrom podejść.
Czy już nie pamiętacie - jak głosowaliśmy na AWS? .... która później okazała się najzwyklejszą polityczną hołotą.

Musimy zdobyć jak najwięcej wiedzy politycznej, historycznej i społecznej, wystrzegając się awanturniczych sensacji.
20 maj 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Bilans kosztów członkostwa Polski w UE
lipiec 2, 2006
Dariusz Kosiur
Film o nas
marzec 30, 2008
Marek Jastrząb
Czerwony Krzyż w Iraku
kwiecień 8, 2003
przysłała Elzbieta
Matrix
maj 6, 2003
zapodał z Michael Journal - "jasiek z toronto"
Za Putinu!
styczeń 9, 2008
MAREK BARAŃSKI
Dlaczego gwiazda spadła z firmamentu?
listopad 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Majaczenia Korwina
czerwiec 15, 2007
Stanisław Tymiński
czerwiec 8, 2005
wp.pl
Lekcja historii - Faszyzm we Włoszech
sierpień 9, 2004
Jolanta Kaczmarek
KOMUNIKAT ZARZADU GLÓWNEGO KONGRESU POLONII KANADYJSKIEJ
styczeń 30, 2003
Spotkanie NSZ-owca z Żydem w "pałacu cudów"
październik 30, 2003
Idzie nowe
listopad 14, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Pmiętaj synu
lipiec 17, 2003
przesłała Elżbieta
Swiat unijnych iluzji (2)
kwiecień 4, 2003
Jerzy Robert Nowak
Człekozwierz, komu potrzebny?
styczeń 1, 2008
przesłał .
Syndrom Olewnika
styczeń 26, 2009
Witold Filipowicz
Bykołówstwo
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Rozmowa Adama Sandauera z Gabrielem Janowskim członkiem Ruchu Patriotycznego
wrzesień 24, 2005
zaprasza.net
Czy atak z 11 września 2001 był prowokacją?
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Tarcza
sierpień 17, 2008
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media