ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
więcej ->

 
 

Ceny Paliwa Osłabiają Imperium USA




Rekordowo wysokie ceny paliwa, dziesięciokrotnie wyższe niż dziesięć lat temu, zmieniają stan posiadania i stan politycznego znaczenia państw i całych gałęzi przemysłu na świecie. Analitycy przewidują, że ceny te nadal będą szły w górę i powodowały zmiany w kosztach transportu lotniczego i samochodowego, przy jednoczesnych skutkach zmian klimatycznych, które to zmiany wszystkie razem narzucają przyśpieszenie tempa wydobywania z nowych pokładów ropy naftowej i gazu ziemnego, oraz produkcję innych rodzajów paliwa.
Bogactwo i znaczenie polityczne Bliskiego Wschodu, Rosji i Wenezueli rośnie, podczas gdy znaczenie USA spada, w wielu częściach świata. Wzrost cen paliwa zwłaszcza zagraża ludziom ubogim mieszkającym w USA z dala od wielkich miast, którzy muszą wydawać coraz więcej pieniędzy na paliwo, żeby dostać się do miejsca pracy. Dwie dekady stosunkowo taniego paliwa minęły bezpowrotnie, a globalne zapotrzebowanie na paliwo szybko rośnie, zwłaszcza póki nie ma kryzysu gospodarczego w USA lub w Chinach, które spowodowałyby zwolnienie tempa przyrostu zapotrzebowania na paliwo.
Faktycznie w kwietniu 1980 polityczny chaos w Iranie i niepokój na Bliskim Wschodzie, spowodowały chwilowo wyższą cenę paliwa o dwa „dzisiejsze” dolary. Naturalnie wzrost gospodarczy jest nie odłączny od około 3% inflacji rocznie. Brak inflacji i nadzieja na niższe ceny towarów w przyszłości, powodują odkładanie zakupów na przyszłość, co prowadzi do kryzysu ekonomicznego.
Tak na przykład Delano Roosevelt, prezydent USA, doszedł do przekonania w 1937 roku, że tylko wojna może wyprowadzić gospodarkę Stanów Zjednoczonych z depresji. Redakcja „Time Magazine” wyrażała obawy w 1943 roku, że wojna skończy się zbyt wcześnie i wtedy, bez wielkiej siły wojsk USA w Europie, Waszyngton nie będzie mógł dyktować warunków pokoju. Natomiast w 1950 roku, wojna w Korei ponownie uratowała USA od kryzysu gospodarczego.
Obecne wysokie ceny paliwa, w dodatku do światowego kryzysu płynności finansowej spowodowanego, spekulacjami na rynku nieruchomości w USA, nie zagrażają jeszcze kryzysem gospodarki światowej. Amerykanie teraz wydają 4% dochodów na paliwo, podczas gdy w 1980 roku, wydawali 6%, oraz co ważniejsze, szybko rosną gospodarki w Azji, zwłaszcza w Chinach, w których ceny paliwa są subsydiowane przez państwo.
Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie wydają swe miliardowe zarobki na rozwój ekonomiczny, budowę szkół i dróg, jak też lotnisk, oraz nowych miast. Wartość eksportu paliwa z Bliskiego Wschodu i z Azji Środkowej w bieżącym roku będzie wynosić około 750,000 miliardów dolarów, czyli czterokrotnie więcej niż a 2001 roku. Fundusze inwestycyjne bogatych państw nad Zatoką Perską, dorównują, lub przewyższają wielkie fundusze Banku Japonii i pomagają finansowo bankom w USA.
W takiej sytuacji wpływy USA maleją, a Rosja wzrasta w siłę i jest w stanie głośno protestować przeciwko takim nonsensom, jak budowanie przez USA „Tarczy” w Polsce, niby przeciwko Iranowi, a w rzeczywistości, żeby szachować Rosję, wyrzutniami położonymi o cztery minuty lotu pocisku od Moskwy. Wzrost cen paliwa osłabia oś USA-Izrael i utrudnia jej zorganizowanie sankcji przeciwko Iranowi, w obronie monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie.
Chiny korzystają z osłabienia USA i zawierają korzystne układy z Iranem na dostawy paliwa z Iranu, który nie może niezależnie sprzedawać do Europy, powodu polityki osi USA-Izrael. Gospodarka Iranu działa nienajgorzej i trzyma się przy władzy obecny rząd w Teheranie. Hugo Chavez w Wenezueli steruje politykę przeciwko zadawnionej dominacji USA nad Ameryką Łacińską i utrudnia tradycyjny wyzysk „republik bananowych,” za pomocą dochodów za paliwo. Natomiast skok w górę cen paliwa o 10 dolarów za baryłkę, powoduje spadek o 1,5% produktu narodowego brutto, w najbiedniejszych krajach, które muszą paliwo importować.
A Londynie wprowadzono opłaty za wjazd samochodem do miasta do pracy, żeby zmuszać ludność do używania publicznego transportu. Wzrost ceny paliwa i jednoczesne zatruwanie środowiska podczas wzrostu temperatury na ziemi, powodują władze miejskie do stosowania „regulujących” opłat. Nowe prawo w USA nakazuje do 2020 roku podniesienie wydajności samochodów do 35 mil na galon, z obecnie legalnej wydajności 27,5 mil na galon benzyny. Niektórzy kandydaci na prezydenta mówią o podniesieniu wydajności samochodów do 55 mil na galon, w 2030 roku.
Wzrost cen paliwa daje okazję Japończykom do dominowania rynku samochodowego, dzięki doświadczeniu w budowie mniejszych i wydajniejszych samochodów. Podobna sytuacja jest w transporcie lotniczym. Wysokie ceny paliwa powodują usuwanie na złom niewydajnych starych samolotów i zmniejszanie ilości lotów w USA, zwłaszcza na deficytowych szlakach.
Pojawiają się nawoływania do „energetycznej niepodległości” USA, zastępowania benzyny za pomocą paliwa produkowanego z roślin, co podwyższa ceny kukurydzy i takich zbiorów rolnych jak trzcina cukrowa i buraki cukrowe, z których paliwo jest często używane jako 10% domieszka do benzyny w USA.
Obecnie rezerwy paliwa kontrolowane przez międzynarodowe korporacje są bez porównania mniejsze, niż rezerwy dwunastu firm kontrolowanych przez państwa takie jak Rosja, Indie i Chiny. Według instytutów badawczych rezerwy paliwa kontrolowane przez międzynarodowe korporacje stanowią tylko jedną dziesiątą znanych obecnie rezerw na świecie. Tak, więc wzrost cen paliwa, osłabia możliwości do rozprzestrzeniania imperium USA na świecie, co jest obecnie tematem dyskusji w prasie finansjery amerykańskiej, takiej jak „The Wall Street Journal.”


WWW.pogonowski.com
4 styczeń 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Naród musi stać się suwerenem we własnym państwie
październik 27, 2005
Jan Dziżyński
"Można świętować"
marzec 16, 2006
Window on Eurasia: Russian Anti-Semites Play Up Links Between Georgia and Israel
sierpień 29, 2008
Paul Goble
Muzeum Polskie w Rapperswilu zagrożone likwidacją
maj 31, 2008
PAP
Bankrucja Największym Zagrożeniem USA
styczeń 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zachłyśnięcie szmirą, czyli sukces po Polsku
listopad 18, 2007
Marek Olżyński
Polska - początek czy koniec drogi
styczeń 11, 2005
Artur Łoboda
True fact złodziej story
listopad 19, 2006
Andrzej Reymann
Do prostego człowieka
luty 28, 2003
Julian Tuwim
Zmierzch Blaira początkiem końca globalizmu?
maj 13, 2007
G. Cimek
Lepper: papież już nie jest entuzjastą UE (znawca 3)
sierpień 18, 2002
PAP
Płażyński: papieżowi chodziło o liberalizm światopoglądowy (znawca 6)
sierpień 18, 2002
PAP
Bank centralny musi być niezależny (od dobra Polski) - twierdzi Prezydent RP
styczeń 8, 2004
"Tolerancja" niczym "judzenie"
marzec 1, 2005
PAP
Dlaczego Kwaśniewski musi stanąć przed Trybunałem Stanu
czerwiec 1, 2004
Artur Łoboda
Krótko o protestach lekarzy i pielęgniarek
lipiec 1, 2007
Dariusz Kosiur
Świat według Wildsteina
luty 9, 2007
Olaf Swolkień
"Och, Zyta" KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
wrzesień 12, 2002
SOBCZAK & SZPAK http://www.angora.pl
Prawda podobno wyzwala
październik 17, 2006
PAP
Wallerstein: Tarcza antyrakietowa: szalony pomysł czy racjonalny cel?
lipiec 25, 2007
Immanuel Wallerstein
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media