|
Klaudiusz Wesołek pierwszym więźniem politycznym
|
|
Klaudiusz Wesołek dwa dni temu trafił do aresztu w Sopocie rozpoczął w nim głodówkę. Za kratami ma spędzić dwa tygodnie, gdyż wcześniej nie poddał się wymierzonej przez Sąd Rejonowy w Sopocie karze robót społecznych za zakłócanie sesji rady miasta.
Klaudiusz Wesołek w 2009 roku wziął udział w happeningu w Urzędzie Miasta w Sopocie. Członkowie „Akcji Alternatywna Naszość” weszli na toczącą się w magistracie debatę dotyczącą sprawy odwołania z urzędu oskarżanego o korupcję prezydenta miasta, Jacka Karnowskiego i przebrani za piratów nawoływali do odwołania prezydenta.
Policja i prokuratura oskarżyła ich później o „zakłócanie sesji rady miasta krzykiem, śpiewem oraz wymuszaniem uległego zachowania na przewodniczącym rady miasta”. Problem w tym, że - według obrońców Wesołka - był on jako bloger tylko obserwatorem akcji.
– Klaudiusz Wesołek nie brał czynnego udziału w happeningu, a jedynie, jako niezależny dziennikarz nagrywał całe wydarzenie – mówi Poseł Zbigniew Kozak z PiS, który staje w obronie Wesołka.
Sprawa skończyła się skazującym wyrokiem Sądu Rejonowego w Sopocie. – Klaudiusz Wesołek dostał wyrok nakazowy w grudniu 209 roku. Został skazany na miesiąc ograniczenia wolności. Skazany powinien był stawić się do kuratora, który to nadzoruje wykonanie kary, a w tym przypadku kieruje do wykonania prac społecznych – tłumaczy sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Klaudiusz Wesołek nie pojawił się jednak u kuratora, bo jak stwierdził „sprzątanie pod urzędem miasta w Sopocie byłoby niehonorowe”. – Czuł się szykanowany. Dlatego poszedł siedzieć, bo ma wyraziste poglądy polityczne. Okazuje się, że w Polsce nie ma wolności słowa – mówi poseł Kozak. – Wesołek jest więźniem politycznym – dodaje.
Dwa dni temu Klaudiusz Wesołek w asyście policji został przewieziony do aresztu w Sopocie. Tam spędzi piętnaście dni, na wolność wyjdzie 5 maja. – Klaudiusz nie mógł zaakceptować takiego stanu rzeczy, dlatego postanowił rozpocząć głodówkę – mówi poseł Kozak, który jako jedyny miał możliwość zobaczenia się z osadzonym.
|
|
22 kwiecień 2011
|
|
tvp.info
|
|
|
|
Ponowne Zagrożenie Polski Bombardowaniem Nuklearnym
luty 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kasy fiskalne dla lekarzy i prawników.
sierpień 12, 2006
koala410
|
Stalinowskie korzenie SLD i Unii Wolności
marzec 9, 2005
Jerzy Robert NOWAK
|
Ponad 600 Irakijczyków zginęło w walkach w Faludży
kwiecień 12, 2004
PAP
|
Refleks szachisty
listopad 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Zniewolenie prezydentury USA?
październik 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawda czy fałsz? fakty sprawdzić każdy może..
wrzesień 20, 2005
Zefir
|
Krok do przodu w sprawie ochrony pacjenta
lipiec 21, 2003
IAR
|
Terapia szokowa w Iraku
marzec 31, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Stosunki Polsko-Krzyżackie (wypracowanie szkolne)
czerwiec 1, 2002
szkolne wypracowanie
|
Pogromy
lipiec 6, 2006
Marcin Zaremba
|
The Pogrom of Kielce
październik 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Moja Polsko
luty 4, 2003
|
Smiecie
czerwiec 13, 2005
vvv
|
Sadzawka Mamilli
styczeń 28, 2008
Izrael Szamir
|
"Wasze ulice, nasze kamienice"
październik 27, 2004
|
Fatima i wielki spisek
styczeń 29, 2006
Deirdre Manifold
|
U progu Kabaret Klika
listopad 18, 2003
www.kabaret-klika.prv.pl
|
Na usługach klasy rządzącej
listopad 10, 2003
|
Podobne kariery polityczne Bush’a i Putina
czerwiec 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|