|
Centrala Swiatowego Ryzyka
|
|
Munich Re [Reinsurance] - Firma niemiecka z Monachium.
Firma ta ubezpiecza firmy ubezpieczeniowe. Przejmuje ryzyko, które jest zbyt wielkie dla takich towarzystw jak Allianz czy Gothaer. Razem ze swoimi siostrzanymi firmami Munich Re zatrudnia 47 tysięcy pracowników na wszystkich kontynentach i ubezpieczona jest tu w sposób pośredni ponad jedna czwarta światowej ludności – około 2 miliardów ludzi. Decyzje przez nich podejmowane, okoliczności towarzyszące ich narodzinom i śmierci – wszystko to przekazywane jest do Monachium, opracowywane za pomocą metod eksploracji danych, przetwarzane i wiązane wciąż na nowo z innymi zdarzeniami. Celem jest znalezienie reguł rządzących owym chaosem, prawdopodobieństw w morzu nieprawdopodobieństwa.
W taki sposób ryzyka współczesnego świata rozkłada się na czynniki pierwsze, jest to ambitna próba stworzenia sieci bezpieczeństwa dla globalnego kapitalizmu – za pomocą instrumentów pokładowych, bez ingerencji państwa.
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/w-centrali-swiatowego-ryzyka,1,3691710,kiosk-wiadomosc.html
Trudno mi jest uwierzyc, ze istnieje na swiecie jedna jedyna firma ubezpieczeniowa, ktora ubezpiecza wszystkie firmy ubezpieczeniowe, w ktorych ubezpieczamy sie my. To wlasnie firma Munich Re decyduje o tym, jakie wysokie placimy ubezpieczenia i jakie rabaty oraz za co mozemy uzyskac. Czyli wszyscy jestesmy uzaleznieni od niemieckiej firmy Munich Re !
Prosze przeczytac bardzo ciekawy artykul na temat tej firmy, z ktorego mozna sie dowiedziec, jakimi metodami pracuje ta firma, ktora ma swoje przedstawicielstwa na calym swiecie. W Warszawie juz tez sie ulokowala i chyba tylko dzieki jej rozeznaniu w Polsce juz nikt nie moze sie ubezpieczyc od powodzi.
Zmien pogode pilotem : http://wiadomosci.wp.pl/kat,28434,wid,5805253,wiadomosc.html?ticaid=113a8
|
22 wrzesień 2010
|
Goska
|
|
|
Reasekuracja nie jest czymś nowym.
Nawet w okresie największego rozkwitu socjalizmu ubezpieczyciele państwowi byli zbyt mali aby być w stanie ponosić ryzyka międzynarodowej odpowiedzialności w żegludze.
Statki polskich armatorów PLO i PŻM były ubezpieczone w polskim towarzystwie ubezpieczeniowym WARTA. Wstydliwie ukrywano przed opinia publiczną że WARTA była reasekurowana w LLOYDS. Ta założona w Londynie spółka ma przedstawicielstwa w ponad 200 krajach
http://www.lloyds.com/ |
2010-09-22
tłumacz
|
 |
|
Lloyds jest tez ubezpieczony w Munich Re. Wszyscy sa ubezpieczeni w Munich Re |
2010-09-25
Goska
|
|
|
|
Szmatława Strategia?
marzec 24, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
USA:Kryzys na rynku kredytów mieszkaniowych
styczeń 14, 2008
|
Płk. Chwastek zwolniony z armii
sierpień 19, 2002
IAR
|
Mniejszość niemiecka głosuje w wyborach do Bundestagu
wrzesień 21, 2002
PAP
|
Michalkiewicz: Poronienia na Dzień Życia
kwiecień 1, 2006
S. Michalkiewicz
|
Militaryzm polski - fakty i mity
marzec 17, 2007
nebuchadnezar
|
Nauczyciela wycieczka do Kanady
marzec 29, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Wiadomość grubymi nićmi szyta
kwiecień 27, 2003
|
Unia Europejska to szatan
lipiec 20, 2006
Tomasz Teluk
|
"Powszechna Encyklopedia Filozofii"
styczeń 22, 2007
przeslala Elzbieta
|
Polowanie Na Zyski Z Nieruchomosci
luty 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nowa tradycja - kolejna milenijka?
grudzień 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Jan Józef Lipski
Ojciec Różowego Salonu
lipiec 11, 2006
Karol Górski
|
Uniżenie
marzec 22, 2008
www.krakow.pl
|
Odsiedział 18 lat za ujawnienie planów atomowych Izraela
kwiecień 25, 2004
PAP
|
Polityczna Niepoprawność
marzec 18, 2008
Marek Jastrząb
|
Smutek po katakli?mie
styczeń 5, 2005
Mirosław Naleziński
|
Dwa teksty
październik 14, 2004
|
Kompleksy Kwaśniewskiego
listopad 19, 2003
|
Właściwy człowiek
styczeń 28, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|