ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
więcej ->

 
 

Kandydatura Henryka Szlajfera na Ambasadora Polski w USA?


Solidarnosc byla wielkim odruchem spolecznym przyciagajacym masy Polakow zmeczonych sowiecka niewola. Byl to ruch zupelnie otwarty i nie zabezpieczony przeciwko manipulacjom komunistycznych sluzb specjalnych i ludziom ze skrajnej lewicy. Dzisiejsza kandydatura Henryka Szlajfera na ambasadora Polski w USA, czlowieka ze skrajnie lewicowych odlamow Solidarnosci z ktorymi byl on blisko do 1989 roku, jest tego przykladem. Po 1989 roku byl on urzednikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, miedzy innymi byl on dyrektorem wydzialu amerykanskiego i naczelnym redaktorem dwujezycznego kwartalnika spraw miedzynarodowych ("Polish Quarterly of International Affairs"). Szlajfer studiowal ekonomie i socjologie oraz bral udzial w pracy Instytutu Studiow Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
Od roku 1968 nie wspominal publicznie swej dzialalnosci ani w opozycji ani w biurokracji panstwowej.

Szajfer pochodzi z jednej z najwazniejszych komunistycznych rodzin w Polsce. Jego wuj, rowniez Henryk Szlajfer, byl partyzanten sowieckim, najprawdopodobniej na sluzbie NKWD i zostal zabity w 1944 roku w walkach z antykomunistycznym polskim ruchem oporu. Jego rodzice, krewni i ludzie z bliskiego otoczenia zajmowali najwyzsze stanowiska w partii komunistycznej i w rzadzie po zajeciu Polski przez sily sowieckie i stworzeniu PRL'u.

W poznych latach piecdziesiatych az do polowy lat szecscdziesiatych konczyl on szkole srednia i styudia na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie nalezal do "lewicowych dysydentow" marksistow-trckistow trak zwanych "Komandosow," wraz z Adamem Michnikiem, czlowiekiem o bardzo podobnych rodzinno-partyjnych powiazaniach. Pamietamy jak w czasie palowania studentow przez Zomo, Michnik wrzeszczal na caly glos swoje nazwisko, co najprawdopodobniej ratowalo go "jako swojego czlowieka" przed ciosami palek policyjnych.

W czasie komunistycznej "anty-sjonistycznej czystki" Szajfer byl aresztowany w Marcu 1968 roku, w czasie demonstracji studenckich. Wedlug ksiazki Paul'a Lendvai'a "Antysemityzm Bez Zydow: Komunistyczna Europa Wschodnia" ("Anti-Semitism Without Jews: Communist Eastern Europe") w czasie przsluchan w wiezieniu, Szafer zalamal sie i stal sie donosicielem policji. Lendvai opiera sie na zeznaniach ofiar policji z 1968 roku. Fakt donosicielstwa Szlajfera moze byc zweryfikowany w archiwach tajnej policji w Instytucie Pamieci Narodowej w Warszawie.  
"Lista Wildsteina" dwukrotnie wspomina "Henryka Szlajfera," pierwsze odnotowanie dotyczy NKWDzisty, wuja obecnego Henryka Szlajfera. Drugie odnotowanie stwierdza ze (obecny kandydat na ambasadora w Waszyngtonie), Henryk Szlajfer byl kandydatem na agenta tajnej policji lub aktywnym agentem tajnej policji. Te dane sa przechowane w formie mikrofilmow (MKF) a oryginaly dokumentow byly celowo zniszczone przez komunistyczna tajna policje. W podobny sposob usunieto oryginaly dokumentow kompromitujacych prezydenta Aleksandra Kwasniewskiego.

"Lista Wildsteina" zawiera akta osobowe: IPN BU 644/596, KBW; oraz IPN BU 001043/1706, mikrofilmy MSW (ministerstwa spraw wewnetrznych). Sa to tak zawne "jedynaki MKF." Pierwszy zestaw liter i numerow dotyczy zabitego w 1944 roku NKWDzisty czlonka KBW. Drugi zestaw opisuje dzisiejszego kandydata na ambasadora Polski w Waszyngtonie. Ciekawy jest fakt, ze komunistyczna tajna policja zachowala mikorofilmy, ale zniszczyla oryginaly dokumentow. W ten sposob tajna policja zabezpieczyla kariery takich ludzi jak prezydent Aleksander Kwasniewski i Hebryk Szlajfer, obecny kandydat na ambasadora Polski w USA. Henryk Szlajfer is the chief contender for the post of Poland’s Ambassador to the USA.
Odnosniki:

See:
http://www.glos.com.pl/
http://www.glos.com.pl/lista_ipn.html
http://www2.glos.com.pl/IPN/s1.pdf
Paul Lendvai in his Anti-Semitism Without Jews: Communist Eastern Europe (Garden City, NY: Doubleday, 1971)
 “Donos dyplomatyczny,” Życie Warszawy, 27 April 2005
 http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_ListNews1&news_cat_id=9&news_id=62000
Michael Bernhard, Henryk Szlajfer, and Jan Kofman (eds.), Voices from the Polish Underground: Selections from Krytyka, 1979-1993
 (University Park, PA: Pennsylvania State University Press, 1995)

Szlajfer, Henryk, Polacy-Żydzi: Zderzenie stereotypów: Esej dla przyjaciół i innych (Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2003).

Before 1989 Szlajfer was associated with the leftist circles, including in “Solidarity”. After 1989, he began working for the Ministry of Foreign Affairs. Among other things, he has served as Director of the Ministry’s Americas Department and the editor-in-chief of the bi-lingual (Polish and English) Polish Quarterly of International Affairs. An economist and sociologist by training, he was also affiliated with the Institute of Political Studies of the Polish Academy of Sciences. However, after 1968, he has always kept a very low profile – in both his dissident and bureaucratic incarnations.

Szlajfer comes from a top Communist family in Poland (his uncle – also Henryk Szlajfer -- was a Soviet “partisan,” almost certainly with the NKVD, who was killed in 1944 most likely by anti-Communist Poles). His parents, relatives, and friends occupied top posts in the Communist party and government after the Soviets occupied Poland in 1944.  

In the late fifties through the mid-sixties high-school and in college (University of Warsaw), Szlajfer participated Adam Michnik’s “dissident” Marxist (Trotskite) group called “The Commandoes.” Michnik has a similar family background as Szlajfer.
 
In 1968, Szlajfer was targeted by the secret police during the Communist “anti-Zionist campaign.” Szlajfer was one of the student leaders arrested by the secret police during the disturbances and student riots in March 1968. The unrest erupted in the wake of the banning of a Romantic-era play, Adam Mickiewicz’s “The Forefathers’ Eve,” by the secret police because it was considered “anti-Soviet.” (It does have many anti-Russian elements.)

In any event, Szlajfer allegedly broke down under interrogation and became an informer following March 1968. This was recorded by Paul Lendvai in his Anti-Semitism Without Jews: Communist Eastern Europe (Garden City, NY: Doubleday, 1971). Lendvai’s contention, based upon information from other victims of the 1968 “anti-Zionist campaign,” can be verified in the secret police archives at the Institute of National Remembrance in Warsaw.

An entry or, more precisely, two entries for “Szlajfer Henryk” are recorded on the so-called “Wildstein’s list” – IPN BU 644/596, KBW, akta osobowe; and IPN BU 001043/1706, Mikrofilmy MSW, jedynki MKF. The first entry denotes personal files and likely concerns Henryk Szlajfer the uncle who was with Poland’s NKVD (KBW). The second entry regards the Henryk Szlajfer in question. The “jedynki MKF” information denotes that Henryk Szlajfer was either a candidate for a secret agent or a secret agent. “MKF” means that the material exists on microfilm only. It appears that the original of the operational acts of Henryk Szlajfer was destroyed by the Communist secret police and now any inquiry will have to base itself on analysis of the microfilm. (The same concerns many other cases, including
Poland’s ex-Communist President Aleksander Kwaśniewski, whose original papers were largely destroyed).
 
See:

http://www.glos.com.pl/
http://www.glos.com.pl/lista_ipn.html
http://www2.glos.com.pl/IPN/s1.pdf

Paul Lendvai in his Anti-Semitism Without Jews: Communist Eastern Europe (Garden City, NY: Doubleday, 1971)
 “Donos dyplomatyczny,” Życie Warszawy, 27 April 2005
 http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_ListNews1&news_cat_id=9&news_id=62000
Michael Bernhard, Henryk Szlajfer, and Jan Kofman (eds.), Voices from the Polish Underground: Selections from Krytyka, 1979-1993
 (University Park, PA: Pennsylvania State University Press, 1995)
Szlajfer, Henryk, Polacy-Żydzi: Zderzenie stereotypów: Esej dla przyjaciół i innych (Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2003).
3 maj 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Sąd nad Rządem, czy Rząd nad Sądem
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
Czas polityki realnej
grudzień 20, 2006
darek
Saddam Husajn ofiarą mordu sądowego
listopad 5, 2006
marduk
Byt Polski zagrożony zgodą na „Tarczę”?
lipiec 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Dyktatura czyni przygotowania
maj 8, 2003
ABW zajmie się zwalczaniem korupcji
czerwiec 28, 2002
PAP
Imperium dostaje zadyszki
październik 10, 2006
Ignacy Nowopolski
Tylko Polska ma Balcerowicza i fundację Sorosa, dlatego ...
sierpień 11, 2004
Jędrzej Bielecki
WOŚP na Hali Krupowej i Luboniu Wielkim
styczeń 4, 2005
„Islamo-faszym” czy „energo-faszyzm?”
styczeń 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
takie tam
wrzesień 15, 2005
broda
Krytyczna Rola Polski w 1939 roku
wrzesień 1, 2004
100 tysięcy zł czeka na Ciebie
listopad 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Uczciwy demokrata doszedł do tych samych wniosków co ks.Jankowski
maj 13, 2005
czytelnik
Żydowska studentka sama malowała swastyki na swoich drzwiach - wideo NBC
luty 28, 2008
NBC
POLSKA - UNIA 7
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Dariusz Benedykt Ciesielski - ZAŻALENIE
grudzień 4, 2004
Dariusz Benedykt Ciesielski
Władze w Iraku zatrudnią funkcjonariuszy reżimu Saddama
kwiecień 25, 2004
PAP
To nie kryzys, to już patologia....
styczeń 13, 2007
Marek Olżyński
Interes Kościoła
marzec 6, 2004
SOBCZAK I SZPAK
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media