|
Zawsze się znajdzie winnego tylko nie rzeczywistego sprawcę
|
|
Wyroki dożywocia i 25 lat więzienia dla łódzkich sanitariuszy: Andrzeja Nowocienia i Karola Banasia oraz 6 lat więzienia dla lekarza pogotowia Janusza Kulińskiego są ostateczne. Dziś Sąd Najwyższy oddalił kasacje obrony w głośnym procesie "łowców skór", skazanych za zabijanie pacjentów pogotowia i handlowanie informacjami o zgonach z zakładami pogrzebowymi.
"Korzeniem wszelkiego zła jest chciwość" - od tych słów z listu św. Pawła do Tymoteusza sędzia SN Stanisław Zabłocki rozpoczął uzasadnianie wyroku. Sąd podkreślił, że to właśnie chciwość zaprowadziła oskarżonych za kraty.
- Ta sprawa pokazuje, jak głęboki może być upadek człowieka, gdy pękną w nim hamulce moralne. Jeden z oskarżonych wręcz chełpił się dokonanym zabójstwem. Mówił, że "puknął" kobietę, która miała wysypkę. To oznaczało pozbawienie jej życia. W pamięci pozostanie nadany przez media tej sprawie kryptonim - "łowcy skór", ale też to, że skazani wycenili ludzkie życie. I to tak nisko - tysiąc złotych do podziału na czterech - mówił sędzia Zabłocki.
PAP
Komentarz
Do początku bieżącego roku, mottem tego Portalu był fragment z Kwiatów Polskich - Tuwima:
"słowom naszym - zmienionym chytrze przez krętaczy jedyność przywróć i prawdziwość. Niech prawo zawsze prawo znaczy a sprawiedliwość - sprawiedliwość".
Byliśmy jedynymi - którzy w tym kraju bezprawia (realizowanego przez pogrobowców stalinowskiego bandytyzmu), mieli odwagę krzyczeć że W POLSCE BEZPRAWIE NAZYWANE JEST PRAWEM!!!
Mieliśmy tyle godności by nie sprzedać się - jak większość społeczeństwa i wyraźnie artykułować że bez praworządności Polska upadnie. A nie ma człowieczeństwa bez godności i honoru.
Z drugiej strony była zorganizowana grupa przestępcza o nazwie "Wymiar Prawa" - sędziowie i prokuratorzy który ścigali ludzi ujawniających przestępstwa - informujący przestępców o śledztwach i wskazujących świadków których potem przestępcy zabijali.
Ta HANIEBNA struktura winna być przepędzona na cztery wiatry - albowiem nie znalazł się w niej - ani jeden uczciwy - któryby przeciwstawił się tej zwyrodniałej grupie przestępczej.
To - że gdzieś doszło do takiego wynaturzenia jakie zaistniało w wypadku tzw. "łowców skór" jest konsekwencją panującego w Polsce bezprawia i bezkarności.
Wyrok - jaki zapadł w opisanym powyżej procesie jest w pierwszym rzędzie ujawnieniem haniebnej roli Wymiaru Prawa w inicjowaniu i kształtowaniu Polski jako pastwa bezprawia.
|
|
28 październik 2009
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Profesor Poznański w Toronto
luty 6, 2005
|
Ciemność z Zachodu
czerwiec 6, 2008
Izrael Szamir
|
150. rocznica śmierci Adama Mickiewicza
listopad 26, 2005
Artur Łoboda
|
Artyści wybierają Unię Europejską
grudzień 12, 2005
|
można w najpodlejszym systemie robić coś pożytecznego...
Redakcyjna rozmowa z Mikołajem Kozakiewiczem
czerwiec 2, 2002
Krzysztof Markuszewski
|
Ojczyzna Żydów, Deklaracja Balfour’a Destabilizacja Świata
grudzień 27, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Miller: 1 stycznia 2004 datą najwłaściwszą
lipiec 29, 2002
IAR
|
Kto i dlaczego mordował ludność polską na Wołyniu?
lipiec 12, 2003
przełslała Elżbieta
|
Pan premier Kaczynski Zydom obiecal!!!!
marzec 3, 2007
zrodlo: http://www.jta.org/cgi-bin/iowa/breaking/1
|
Meldunek z podróży do "czarnej dziury" Europy
sierpień 30, 2006
Marek Głogoczowski
|
KOMU ZAUFAC
maj 21, 2003
Ks. Arcybiskup Kazimierz Majdanski
|
Rosja może odpowiedzieć atakiem nuklearnym na Polskę jeśli ta umieści na swoim terenie "Patrioty"
sierpień 15, 2008
"Pravda"
|
Smiac sie czy płakac?
listopad 6, 2008
mik
|
"Nieudane Państwa" i "Fasadowe Demokracje"
październik 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Krótka przypowieść o Sacrum
listopad 15, 2007
rodman
|
Wydano wyrok !!!
kwiecień 19, 2003
przysłała Elżbieta
|
Tryptyk
luty 16, 2009
...
|
O pracę będzie coraz trudniej
luty 21, 2003
Bartosz Krzyżaniak http://www.zw.com.pl/
|
Amerykańscy Weterani Przeciwko Wojnie
marzec 19, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Próba symulacji
lipiec 11, 2008
Artur Łoboda
|
|
|