ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
więcej ->

 
 

Na pastwę szakali. ( Tym razem Brunono Schulz )

12 lipca, w 110. rocznicę urodzin Brunona Schulza, w Drohobyczu zostanie odsłonięta tablica jego pamięci. Kontrowersje wzbudza jej treść - określa się na niej Schulza jako "pisarza żydowskiego, mistrza mowy polskiej".

Tablica, której oficjalne odsłonięcie odbędzie się w piątek, już zawisła na domu Schulza w Drohobyczu. Wykonana jest z czarnego granitu, waży ponad 120 kg. Napisy są w trzech językach - z lewej strony jest napis ukraiński, z prawej - hebrajski. Napis w języku polskim jest pośrodku, umieszczony pod wizerunkiem pisarza. Wszystkie napisy mają jednakową treść: W tym budynku, w latach 1910-1941, żył i tworzył wybitny pisarz i malarz żydowski, Bruno Schulz, wielki mistrz słowa polskiego.

Krzysztof Sawicki, konsul generalny RP we Lwowie, określił sprawę tablicy w Drohobyczu jako "skandaliczną".

Nikt treści napisu na tablicy nie konsultował ze stroną polską. Dopiero wczoraj zaproszono mnie na jej odsłonięcie. Nie miałem nic przeciwko temu, by na jego domu był napis także w języku hebrajskim. Zaprotestowałem jednak, gdy dowiedziałem się, że Schulza określa się tam jako pisarza i malarza żydowskiego, bo to nie odpowiada prawdzie. Jest wiele dowodów, że Schulz wycofał się z gminy żydowskiej, pisał po polsku - powiedział Sawicki.

Innego zdania jest Alfred Schrayer, zamieszkały w Drohobyczu żydowskiego pochodzenia historyk literatury, znawca twórczości autora "Sklepów cynamonowych", jeden z niewielu żyjących do dziś uczniów Brunona Schulza.

Schulz rzeczywiście wystąpił z żydowskiej gminy wyznaniowej w 1937 roku, ale się nie wychrzcił i jako Żyd został zastrzelony. Uważam, że treść tablicy odpowiada prawdzie. Związki Schulza z literaturą polską i polskością zostały w moim odczuciu należycie wyeksponowane przez honorowe miejsce, jakie zajmuje polski napis na tablicy - powiedział Alfred Schrayer.

Bruno Schulz urodził się w Drohobyczu 12 lipca 1892 r. Był najmłodszym synem właściciela sklepu bławatnego, kupca Jakuba Schulza. Uczył się w drohobyckim gimnazjum, w 1911 r. zdał maturę. Próbował studiów architektonicznych na Politechnice Lwowskiej. W 1913 r. kilka miesięcy studiował w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Zły stan zdrowia i ciężka sytuacja materialna po śmierci ojca zmusiły jednak Brunona Schulza do podjęcia stałej pracy zarobkowej. We wrześniu 1924 r. Schulz objął posadę nauczyciela rysunków w Państwowym Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Drohobyczu i pozostawał na niej, z krótkimi przerwami, do 1941 r.

W 1942 r., po zajęciu Drohobycza, Niemcy zatrudnili Schulza przy katalogowaniu skonfiskowanych książek. Przyjaciele pisarze, zwłaszcza Zofia Nałkowska, usiłowali ściągnąć go do Warszawy. Schulz otrzymał fałszywą kennkartę i pieniądze na wyjazd. Ustalono już nawet datę ucieczki. Niestety, kilka dni wcześniej Schulz został zastrzelony przez gestapowca.

Ocalała literacka spuścizna Brunona Schulza to dwa cykle prozy: "Sklepy cynamonowe" i "Sanatorium pod Klepsydrą", nieco opowieści i szkiców krytycznych zamieszczanych w czasopismach oraz przekład powieści Franza Kafki "Zamek". Dopełniają ją liczne listy do przyjaciół, m.in do Witkacego, Gombrowicza, Nałkowskiej, Tuwima. Bezpowrotnie przepadły wszelkie materiały do przygotowywanej powieści "Mesjasz".
10 lipiec 2002

PAP 

  

Archiwum

Korea a Rozgrywki na Bliskim Wschodzie
czerwiec 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Polityka skarbowa USA wobec kryzysu
wrzesień 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
THE ROLE OF ZIONISM IN THE HOLOCAUST
wrzesień 10, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Protest głodowy posła Nowaka w Sejmie i ponad 2 miesiące milczenia mediów
marzec 23, 2005
Adam Sandauer
Masoneria (4)
Rytualne tworzenie "Nowego człowieka"

grudzień 2, 2003
Ile wydajemy na ochronę zdrowia? jeden z wodzów komunizmu mówił ...nie istotne jak ludzie głosują ważne kto głosy liczy...
maj 12, 2006
Adam Sandauer
Odmitologizowanie II Wojny Swiatowej.
listopad 14, 2006
PAP
Gra Polskim Pionkiem Na Szachownicy Światowej
marzec 7, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Rzeczywistość PiS
kwiecień 10, 2006
HAŃBA!!! Gdy w nędzy umierał gen. Skalski...
listopad 13, 2004
miki
Samobojki
czerwiec 27, 2003
przesłała Elżbieta
Usuwanie usówania
październik 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ludzie z wazeliny
październik 30, 2008
Marek Jastrząb
SYSTEM BANKOWY (Polska potrzebuje pilnie poważnej naprawy cz.3)
wrzesień 23, 2007
Dariusz Kosiur
Powtórka z Kwaś.......
wrzesień 6, 2007
Bogusław
Drobni kupcy walczą o przetrwanie
lipiec 12, 2004
PAP
Irael zagrożony swoją własną bronią nuklearną
kwiecień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Przestrzeganie prawa w polskim wieziennictwie
maj 8, 2007
Ktos kto zrobi porzadek
Dzwony biją nie dla Polaków!
marzec 15, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Aktor Dustin Hoffman: Bush manipuluje faktami dotyczącymi 9/11
grudzień 4, 2006
bibula.com
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media