ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dziewiąta 
29 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Prawdziwe oblicze wicepremiera Piotra Glińskiego, albo całego PiS 
13 kwiecień 2016      Artur Łoboda
“Kryzys iracki” wodą na młyn syjonistów 
3 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Ciało kobiety to jak rozwój liści na drzewach 
18 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wiadomości z linii frontu w Gazie 
3 grudzień 2023     
Sprawdzone metody 
23 sierpień 2017      Izabela Brodacka-Falzmann
PO-PSL niszczy małe i średnie firmy realizujące zamówienia publiczne  
9 marzec 2013      Artur Łoboda
PiSowska mądrość etapu 
15 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Żydzi byli gorsi od Niemców! 
27 luty 2018     
Rota 
22 sierpień 2013      Artur Łoboda
Rządowe kajdany finansowe 
19 lipiec 2021     
Klątwa 
14 listopad 2020      Ala
O tym jak łże pani ambasador USA G. Mossbaher 
21 czerwiec 2019      Alina
“W tej krwi”  
25 marzec 2016     
"Demokracja" w wydaniu PO 
10 marzec 2015      Artur Łoboda
Znowu obudzicie się z ręką w nocniku (2020/1) 
14 luty 2020     
Nowa książka prof. Andrzeja Nowaka - HISTORIA i POLITYKA 
27 kwiecień 2016      Marcin Dybowski
Infamia wobec aktorów 
19 czerwiec 2021     
Żyd zastępczy  
30 styczeń 2018      Artur Łoboda
Publiczne wezwanie do poprawienia Regulaminów w Programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2013 
7 grudzień 2012      Artur Łoboda

 
 

Kryzys konstytucji USA i Japonii

Obecny kryzys konstytucji USA ma miejsce w czasie kryzysu konstytucji w Japonii, naturalnie z zupełnie innych powodów. Nowo wybrany premier Japonii Yukio Hatoyama uważa, że konstytucja narzucona Japonii w 1946 roku uzależnia Japonię od USA i że jest najwyższy czas, żeby Japończycy sami napisali swoją konstytucję wyrażającą obecne realia i ambicje Japonii w XXI wieku. Japonia nie chce nadal być protektoratem amerykańskim bez własnej armii i nie chce baz amerykańskich na swoim terenie zwłaszcza na wyspie Okinawa.



Sprawa ta odzwierciedla spadek wpływów USA w przededniu tworzenia nowych układów we wschodniej Azji i dyskusji na temat unii wolno-cłowej Japonii, Chin oraz Korei Południowej. Wszelkiego rodzaju unie ekonomiczne w Azji natrafiają na problem oficjalnego uznania przez Japonię zbrodni popełnionych na terenie Chin i Korei przez Japończyków w czasie wojny. Jak dotąd nie ma postępu w tej sprawie, ale czasy się zmieniają i powiązania gospodarcze mają wielkie znaczenie, zwłaszcza wobec planów stworzenia nowej waluty rezerwowej w oparciu o Chiny, Japonię i Południową Koreę i być może nawet przy udziale Rosji.



USA uwikłane w tworzenie imperium światowego sterowanego przez elitę finansową, głównie żydowską, nabawiły się bardzo kosztownych i przewlekłych wojen „dla dobra Izraela.” Dzieje się to na szkodę skarbu amerykańskiego i na szkodę gospodarki amerykańskiej, nie mówiąc o tysiącach poległych i okaleczonych obywatelach amerykańskich, przy jednoczesnym gwałceniu konstytucji Stanów Zjednoczonych.



Światli obywatele USA mówią z nostalgią o intencjach zawartych w konstytucji amerykańskiej, która między innymi nakazuje kontrolę rządu nad polityką monetarną i drukowaniem dolarów. Niektórzy twierdzą, że konflikty w tej sprawie przyczyniły się do zabójstwa prezydenta Lincoln’a i prezydenta Kennedy’ego.



Obecnie rolę banków centralnych w USA i W. Brytanii spełniają banki prywatne pod kontrolą elity finansowej, głównie żydowskiej. Prezydent G. W. Bush opuścił Biały Dom bardzo niepopularny i zhańbiony posłuszeństwem wobec lobby Izraela i przyzwolenia na „szwindel w wysokości tryliona dolarów,” który to szwindel spowodował kryzys gospodarczy na światową skalę.



Prezydent Barack Hussein Obama obiecał zmiany, takie jak zaprzestanie stosowania tortur w przesłuchaniach więźniów, nieokreślone w czasie długie więzienie ludzi bez prawa do rozprawy sądowej, jak też jednostronne kasowanie traktatów pokojowych oraz unieważnianie ustaw za pomocą dopisków nad podpisem prezydenckim. Obama obiecywał nie powoływać się na teorię „specjalnej najwyższej władzy prezydenta” i nie wymagać od ministerstwa sprawiedliwości specjalnych przywilejów władzy wykonawczej.



Obecne trudności polegają na tym, że rozpęd nadany w kierunku powiększania zasięgu władzy wykonawczej w USA, jest trudny do zatrzymania a jeszcze trudniejszy do cofania go do tyłu. Nie tylko prezydent Bush spowodował ten stan rzeczy. Właściwie od końca wojny światowej siłą ciężkości rósł zasięg władzy wykonawczej w USA, kosztem władzy ustawodawczej i wymiaru sprawiedliwości. Działo się to dzięki monopolowi kontroli nad arsenałem nuklearnym, kultowi naczelnego wodza, wielkiemu archipelagowi baz USA na całym globie, w ambicji osiągnięcia przewagi arsenału nuklearnego nad Rosją, rozbudowie służb specjalnych i wywiadu w konkurencji z Rosją, systemowi klasyfikacji i cenzury, ekspansji tajemnic państwowych, utajanie dowodów prawnych i informacji, utrzymywanie stałego pogotowia w czasie „zimnej wojny” oraz „wojny przeciwko terrorowi.” Powstały potężne i powikłane układy powstałe w latach 1941-2009, czynią niedemokratyczne postępowanie, jak też wypaczanie konstytucji, postępowaniem normalnym i są trudne do usunięcia lub nawet zmodyfikowania przez prezydenta Obamę.



Faktycznie nowy dyrektor CIA, Leon Pinetta, chce nadal utrzymać prawo przesłuchiwania i torturowania ludzi w więzieniach zagranicznych takich, jak na to w Polsce przyzwalał prezydent Kwaśniewski. Podobnie nadal jest stosowane „prawo pola bitwy,” używanie specjalnych „sekretów państwowych,” wymyślonych przez radców prawnych w czasie kadencji prezydenta Bush’a. Prezydent Obama już zabronił publikowania fotografii brutalizowania więźniów w czasie niby „bardziej sprawnych” metod przesłuchiwania a w rzeczywistości torturowania przesłuchiwanych. Wiadomo, że CIA nielegalnie zniszczyło 92 nagrania wideo takich przesłuchań.



W dniu 23 stycznia, 2002, radca prawny Białego Domu, późniejszy minister sprawiedliwości, Alberto Gonzalez, podpisał memorandum zredagowane przez Dawida Addington’a, asystenta wice-prezydenta USA, w którym to memorandum konwencje genewskie są określane jako przedawnione i obecnie nie stosowne. Właściwie takie rozumowanie w epoce nuklearnej sugeruje, że dla agentów lobby Izraela i elity finansowej, cała konstytucja amerykańska jest „przedawniona i obecnie nie stosowna.” Minęły czasy, kiedy władza ustawodawcza i litera prawa dominowały. Niestety w epoce nuklearnej dominuje wiara w zagrożenie istnienia cywilizacji przez gwarantowane obopólne zniszczenie USA i Rosji, na wypadek konfliktu nuklearnego miedzy arsenałami USA i Rosji.



Niestety prezydent Obama stoi wobec trudnych decyzji i pewnie uważa, że potrzebna mu jest każda przewaga mu dostępna w epoce nuklearnej. Mimo tego czyta się głosy w obronie konstytucji amerykańskiej i domagające się oporu przeciwko lobby Izraela i kontroli polityki monetarnej przez Federal Reserve System, który nie jest ani federalny ani państwowy i służy interesom elity finansowej. O skutkach epoki nuklearnej i łamaniu konstytucji USA napisał 10-IX- 2009, Garry Wills w ciekawym artykule pod tytułem „Omotany Gigant” („Entangled Gigant”) w New York Review of Books.

WWW.pogonowski.com
27 wrzesień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Sierpniowe wspomnienia
sierpień 9, 2003
Polska importerem węgla
listopad 3, 2008
PAP
Plany podboju i pokoju
grudzień 6, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Apel Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu do Społeczeństwa
czerwiec 10, 2006
Leszek Skonka
Asyryjka podaje Janowi Pawłowi II Krzyż
kwiecień 20, 2003
Elżbieta
ONZ: Bioróżnorodność jest warunkiem przetrwania życia
maj 22, 2004
PAP
Do Rady Etyki Mediów
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur
Cisza informacyjna w sprawie lokalizacji amerykańskich rakiet na polskim terytorium
kwiecień 21, 2007
pnlp
14 KŁAMSTW A. KWAŚNIEWSKIEGO O UNII
maj 10, 2004
prof. Jerzy Robert Nowak
Ateiści chcą pokazać pornografię w kościele!
listopad 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
NIEMIECKIE NIEPORZˇDKI
marzec 1, 2003
Kazimierz Poznański
Głupi Jaś
październik 6, 2003
Marek Ludwikiewicz
Pogrzeb Zofii Hertz
czerwiec 25, 2003
IAR
Nieudana wyprawa po łupy
maj 27, 2004
Współczesna żydokomuna czyli "Klub lewicy i prawicy"
marzec 8, 2005
Zbliża się kres bezkarności...
listopad 26, 2003
Czy potrafią?
lipiec 15, 2007
PAP
Czy lobby Izraela wygra wybory w USA?
marzec 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Samobójstwa weteranów z Iraku i Afganistanu
listopad 14, 2007
AFP
Troskliwe misie –bajka nie dla dzieci.
sierpień 26, 2006
Marek Olżyński
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media