ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czym jest piękno - czym jest sztuka? (2) 
9 luty 2014      Artur Łoboda
Przygotowanie gruntu pod "reprywatyzację".  
31 sierpień 2017      Artur Łoboda
Powinniśmy dyskutować, ale... 
4 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Orwellowska Polska zalegalizowanego bezprawia  
13 sierpień 2020     
Żywe tarcze z Izraela 
6 marzec 2022      Artur Łoboda
Żydowska nienawiść do Polski i Polaków 
23 marzec 2011      Przysłał ICP
*** 
11 styczeń 2018      Jolanta Michna
Zmarł Albin Siwak.  
6 kwiecień 2019      Alina
Przestańcie robić z siebie użytecznych głupców 
24 październik 2014      Artur Łoboda
Dwukrotna zdrada Polski  
15 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Propozycja testu w sprawie katastrofy Smoleńskiej 
10 luty 2012      Artur Łoboda
Dyktatura - czyli polityczna pseudo kultura 
25 listopad 2011      Artur Łoboda
Zawiadomienie o przestępstwie Mike'a Pompeo 
22 luty 2019     
„Skąd się bierze COVID? Czy People or Nature otworzyli puszkę Pandory w Wuhan? 
14 maj 2021     
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część ósma 
3 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Kłamstwa Big Pharma dotyczące COVID głęboko zniszczyły branżę medyczną 
27 lipiec 2022     
Jeszcze jeden dowód prawdziwego oblicza Unii 
28 kwiecień 2017      Artur Łoboda
Zbrodnia szczepionkowa - zawiadomienie o przestępstwie i nic? Gdzie jest minister zdrowia? Gdzie jest minister sprawiedliwości, premier i prezydent RP? 
10 luty 2019      Alina
Czy oni zostali wcześniej zaszczepieni? 
11 marzec 2021      Artur Łoboda
Znów galopująca inflacja  
1 czerwiec 2022      Artur Łoboda

 
 

Guantanamo

Spór o obóz-więzienie zbudowane na terenie bazy USA na wyspie Kubie w Guantanomo był 21 maja, 2009, tłem niby dialogu publicznego na oczach telewidzów, między prezydentem Obamą, który jest przeciwny stosowaniu tortur i byłym wiceprezydentem Cheney’em, zwolennikiem torturowania domniemanych terrorystom, w imię bezpieczeństwa USA. Stosowanie tortur przez rząd Bush’a, jak też napad na Irak, skompromitowały USA na świecie. Prezydent Obama broni swojej decyzji likwidacji obozu więziennego, w Guantanamo, a Cheney opiera się tej decyzji, ponieważ nie wiadomo gdzie umieścić więźniów znajdujących się tam.

Prezydent Obama ma po swojej stronie konstytucję USA, podczas gdy Cheney popiera stosowanie tortur z powodu takich zagrożeń jak symboliczna „tykająca” bomba zegarowa, wobec której trzeba działać szybko i stosować tortury, jako jakoby niezawodny sposób „wymuszania informacji natychmiastowych” od przesłuchiwanego terrorysty, który jakoby wie gdzie znajduje się ta symboliczna „tykająca” bomba.

Opinia wyrażona w zeznaniach agentów śledczych FBI oraz CIA, na przesłuchaniach ich w senacie USA wykazuje, jak dalece w błędzie byli zwolennicy tortur, którzy cierpieli z braku zrozumienia podstawowego faktu, że gwałt i ból nie nadaje się do wymuszania prawdziwych i szybkich informacji.

Tortury działają bardzo skutecznie w celu wymuszania fałszywych informacji od torturowanego człowieka, na przykład takich kłamstw, jak to, że niby „Saddam Hussein popierał i współdziałał z AlQaidą” i dlatego on był jakoby współwinnym, wraz ze wszystkimi Irakijczykami, za zbrodniczy napad na wieżowce w Nowym Jorku 11go września 2001 roku (9/11). Kłamstwo to było potrzebne do „uzasadniania” zbrodniczego napadu rabunkowego na Irak „dla dobra Izraela” i amerykańskiego przemysłu naftowego i zbrojeniowego.

Agenci śledczy zeznali w senacie USA, że fotografie tortur w Abu Gharib, spowodowały przyjazd do Iraku dziesiątków muzułmanów ochotników-samobójców z rozmaitych krajów arabskich. Ludzie ci byli oburzeni poniewierką Arabów w pacyfikowanym Iraku. Z powodu ataków samobójczych tych ludzi, w Iraku zginęły setki żołnierzy amerykańskich. W sumie, z powodu ataków terrorystów-samobójców przeciwko USA, w czasach rządów Bush’a-Cheney’a zginęło więcej Amerykanów, niż za czasów rządów innych prezydentów w całej historii Stanów Zjednoczonych.

Dick Chenney wykorzystał wymagania kongresu, żeby rząd prezydenta Obamy miał dokładny plan, co stanie się z 240 więźniami obecnie w Guantanamo, zwłaszcza tymi, których nie chce przyjąć żadne państwo. Wcześniej z pośród wypuszczonych 540 więźniów, 74 weteranów tortur w Guantanamo, stało się terrorystami, więc jakoby nikt z Guantanamo nie powinien być przeniesiony do jakiegokolwiek więzienia w USA, dla dobra bezpieczeństwa ludności amerykańskiej.

Szerzy się pogląd, że najemni tłumacze na arabski i specjaliści w torturowaniu Palestyńczyków w Izraelu, zatrudnieni byli na terenie Abu Gharib i robili fotografie żołnierzy amerykańskich działających według ich wskazówek. Fotografie te opublikowano na cały świat i za pomocą kompromitowania Stanów Zjednoczonych, agenci izraelscy mogli jakoby utrudniać Amerykanom wycofanie się z Iraku i zatrzymać na długo wojska amerykańskie na Bliskim Wschodzie jakby dla dobra i bezpieczeństwa Izraela.

Demagogom łatwo jest manipulować deputowanymi w kongresie w Waszyngtonie w sprawie zagrożenia ludności USA z powodu obecności kilkudziesięciu Arabów podejrzanych, lub nawet skazanych, za terroryzm. Byliby oni wśród ponad dwu milionów więźniów, których w USA jest więcej niż w innych krajach na całym świecie. Więzienia w USA mają wśród więźniów, ludzi najbardziej niebezpiecznych na świecie i ludzie ci są skutecznie trzymani pod kontrolą, tak, że nie są w stanie ani uciekać na wolność, ani „organizować buntów innych więźniów.”

W swoim przemówieniu 21go maja, 2009, prezydent Obama powiedział, że on i większość Amerykanów potępia stosowanie tortur w przesłuchaniach, jako ubliżające godności USA, państwa opierającego się na prawach. Niestety prezydent Obama powiedział, że nie zamianuje komisji do ustalenia prawdy, o stosowaniu tortur przez rząd Bush’a. Najwyraźniej uczynił to, żeby uniknć kłótni i móc pracować nad reformami oraz wyprowadzaniem USA z zapaści ekonomicznej, która nadal grozi coraz większym bezrobociem.

Prezydent Obama poświęcił sporo czasu, żeby wytłumaczyć, jakie przeszkody musi on pokonać w celu likwidacji obozu więziennego w Guantanamo, jak też, którzy z więźniów i kiedy będą wywożeni z tego więzienia. Stwierdził on, że obok ludzi zupełnie niewinnych, których sądy amerykańskie już dawno kazały wypuścić na wolność, są i ludzie fałszywie oskarżonych przez płatnych donosicieli obok ludzi, którzy popełniali ciężkie zbrodnie. Chwilami prezydent Obama mówił tak, jak za czasów kiedy wykładał prawo konstytucyjne na uniwersytecie w Chicago.

W najostrzejszych więzieniach w USA jest wielu bardzo niebezpiecznych zbrodniarzy i żaden z nich nie może uciec, tak, więc ci z więźniów w Guantanamo, którzy dostaną wyroki sądowe, będą mogli bezpiecznie dla Amerykanów, odsiadywać swoje kary na terenie USA. Prezydent Obama powiedział, że likwidacja obozu więziennego w Guantanamo odbędzie się bezpiecznie i powiedział, że sprawa bezpieczeństwa USA powinna łączyć, a nie dzielić Amerykanów, tak jak się stało pod rządami prezydenta Bush’a, po prowokacji 9/11 w Nowym Jorku.

Prezydent Obama odrzucił krytykę jego planu likwidacji Guantanamo przez byłego wiceprezydenta Cheney’a i przypomniał wszystkim członkom kongresu, że oni, tak jak on, również przysięgali na wierność konstytucji amerykańskiej, która potępia wszelkiego rodzaju tortury.

WWW.pogonowski.com
21 maj 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Punkt widzenia a miejsce siedzenia
kwiecień 21, 2003
dr Adam Sandauer
Kto wygrał, kto przegrał?
czerwiec 14, 2003
Andrzej Kumor
Brawo Minister Giertych- (Irak)
listopad 7, 2006
marduk
Wina nieumyślna
styczeń 14, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
Handel USA z Iranem po usunięciu konkurencji
październik 29, 2007
marduk
Pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka
lipiec 22, 2005
Artur Łoboda
Prezydent Kwaśniewski orzekł o winie Polaków
kwiecień 10, 2001
Nasz Dziennik
"IACS nie przeszkodził"
czerwiec 29, 2002
PAP
A może nie warto zaglądać na ten Portal?
marzec 1, 2007
Artur Łoboda
Uczcie się czytać między wierszami
marzec 3, 2009
PAP
Mieszkam prawie 27 lat w Australii prowdze wlasny biznes
grudzień 13, 2006
les
Dlaczego USA muszą zbombardować Iran?
maj 13, 2006
Dr Krassimir Petrov
Przegrana Leppera
wrzesień 22, 2006
Władysław Chmiel
Koszty aneksji do UE (3)
marzec 17, 2003
Piotr Wesołowski
65 miliardów
luty 11, 2007
przesłała Elżbieta
Ucieczka od świadomości klęski
grudzień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Bezrobotni pikietują kuluary Sejmu
grudzień 19, 2002
PAP
Jest MAN, będzie Volvo
sierpień 4, 2005
xxx
Podać ?ródło pochodzenia majątku
lipiec 22, 2004
Janina Kotłowska - Rudnik
Israelis ‘blew apart Syrian nuclear cache’
wrzesień 16, 2007
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media