ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wytłumaczcie mi Polacy 
8 sierpień 2020      Artur Łoboda
Wojna lotnicza 
3 listopad 2010      Goska
Polscy żołnierze w Libanie 
2 październik 2024     
Wybory na burmistrza Nowego Jorku 
3 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Żydowska "szkoła historii"  
24 listopad 2014      Artur Łoboda
Stałe fragmenty politycznej gry 
14 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Na prawo od lewej 
17 styczeń 2015      Artur Łoboda
Nasz świat powoli odchodzi 
6 marzec 2013      Artur Łoboda
Równi i równiejsi 
29 marzec 2017     
Andrzej Duda na koniec kadencji stał się odważny 
10 lipiec 2025      Artur Łoboda
Oszustwa wyborcze w USA? 
9 listopad 2020      Artur Łoboda
ŻYCIE POWSTAJE TYLKO Z ŻYCIA I co z tego Prawa Natury dla „christianus” wynika 
5 listopad 2010      Gasienica
Sowa, Petru i przyjaciele w Londynie  
17 maj 2016      Studio Londyn
Kto rządzi w najpotężniejszym państwem na świecie? 
5 maj 2025      www.kla.tv
Współcześni inkwizytorzy 
18 marzec 2015      Artur Łoboda
Morderca żelaza 
24 październik 2013      Artur Łoboda
Marian Hemar - Katyń 
23 sierpień 2011     
TVN zastąpił w Warszawie retransmitowaną telewizję moskiewską 
5 sierpień 2017      Alina
Syjoniści idealiści 
8 maj 2013      Artur Łoboda
Jak zabijano wątpiących w kowida? 
6 grudzień 2024      Artur Łoboda

 
 

Chiny, Rosja i USA wobec radykalizacji Islamu

Radyklizaja islamu w formie Talibanów, których kiedyś wspomagali Amerykanie przeciwko Rosjanom, jest coraz większym problemem Chin i Rosji, która nie może się wydobyć z zapaści demograficznej spowodowanej przez rządy sowieckie ciasnotę mieszkaniową i pijaństwo. W kwietniu 2009 prezydent Dymitry Medwediew oficjalnie zawiadomił o planowanych manewrach rosyjsko-chińskich w ramach organizacji znanej jako wschodnie NATO pod nazwą Shanghai Cooperation Organization (SCO), w której oficjalnymi językami są chiński i rosyjski.

Mimo wspólnych manewrów Chin i Rosji. nie wiadomo jak długo przymierze tych dwóch państw będzie trwało. Zależy to w dużej mierze od polityki USA w Azji Środkowej. Jeżeli USA zaprzestanie na dobre szerzenia kolorowych rewolucji w republikach po-sowieckich, jak czynił to rząd prezydenta Bush’a, to wpływy Moskwy w tych republikach osłabną. Na razie byli po-sowieccy aparatczycy boją się „kolorowych rewolucji” i zmian reżymu, ale są otwarci na zawieranie kontraktów handlowych z USA i UE, mimo silnych powiązań ekonomicznych z Rosją.

Radykalizacja islamu jest niebezpieczna dla Rosji, ponieważ Moskwa obawia się, że w niedalekiej przyszłości, na terenie Rosyjskiej Federacji, będzie rodzić się więcej muzułmanów niż Rosjan. Rosja boi się ludnościowej przewagi Chin i możliwości ekspansji Chińczyków na tereny Azji Środkowej jak też, na długą metę, tereny obecnie w granicach Federacji Rosyjskiej.

Walka USA przeciwko Talibanom jest na razie korzystna dla Rosji i Chin, ale Amerykanie nie są w stanie rozwiązać problemu Talibanów na terenie „AlPak,” jak to obecnie media amerykańskie nazywają Afganistan i Pakistan, zwłaszcza wobec przeciągającego się kryzysu ekonomicznego. Radykalizacja islamu w formie ruchu Talibanów pewnie przetrwa amerykańską interwencję w tym regionie i po USA problem ten będzie rozwiązywany wspólnie przez kooperację Chin z Rosjanami, ze skutkiem na razie trudnym do przewidzenia.

Kryzys ekonomiczny USA oraz zapaść takich firm jak Chrysler i inne obecnie źle wróży. Ekonomiści naokół uważają, że koniec kryzysu finansowego nie jest bliski, ale wygląda na to, że wartość papierów wartościowych na giełdzie w Nowym Jorku już powoli zaczyna się podnosić. Niestety bezrobocie w USA, prawdopodobnie będzie rosnąć jeszcze kilka miesięcy, a potem nie wiadomo jak szybko będzie wzrastać zatrudnienie na amerykańskim rynku pracy. Spada narodowy produkt brutto USA o 6, 3% oraz trzech głównych partnerów handlowych Ameryki: Niemiec o 14,4%, Japonii o 15,2 i Meksyku o 21,5%, według pisma „The Wall Street Journal” z 21 maja, 2009 roku.

Prezydent Obama jest bardzo bystrym człowiekiem, ale jego śmiałe plany odbudowy gospodarki USA na kredyt w wysokości kilku tysięcy miliardów dolarów, przerażają wielu ludzi, mimo logiki, z jaką on o tych planach mówi. Służba zdrowia jest wielką słabością USA, gdzie ponad czterdzieści milionów ludzi nie ma żadnego ubezpieczenia na wypadek choroby, podczas gdy koszty służby zdrowia rosną i grożą katastrofą coraz większej ilości Amerykanów. Prezydent Obama przygotowuje gruntowną reformę służby zdrowia w USA.

Prezydent Obama jest słaby w stosunku do Izraela. Po prostu boi się on publicznie przyznać, że masy arabskie podzielają opinię Teheranu w sprawie Palestyny, a nie ich własnych rządów, uległych Waszyngtonowi z kolei manipulowanemu przez lobby Izraela. Jako polityk boi się on powiedzieć, kiedy zaczyna się życie ludzkie i stwierdzić, że w momencie zapłodnienia, mimo tego, że taka jest opinia większości Amerykanów mimo tego, że duża mniejszość z nich, popiera przerywanie ciąży. W polityce zagranicznej prezydent Obama słabo reaguje on na nawoływanie do ataku na Iran, przez radykalnych syjonistów.

Na tym tle radykalizacja islamu staje się coraz trudniejszym problemem do rozwiązania przez Stany Zjednoczone, mimo udziału sił NATO w Afganistanie, gdzie wśród Pasztunów osiadłych w regionach pogranicza Afganistanu i Pakistanu wszyscy Talibani są Pasztunami, ale nie wszyscy Pasztuni Talibanami. Prawdopodobnie Rosja i Chiny „odziedziczą” po USA problemy takie jak pacyfikacja Talibanów wynikające z radykalizacji islamu, której głównym powodem jest konflikt Żydów z Arabami w Palestynie.

WWW.pogonowski.com
21 maj 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

US utracili kontrolę nad prowincją Anbar
wrzesień 14, 2006
marduk
Wiara
listopad 24, 2002
Artur Łoboda
Tylko dla palaczy
sierpień 9, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Szowiniści przeciw UE
marzec 25, 2004
PAP
Następny cel Teheran (Next target Tehran)
styczeń 17, 2007
Dan Plesch, The Guardian
Mądrej głowie dość po słowie
kwiecień 14, 2006
Artur Łoboda
Izraelczycy burzą kwaterę Arafata
wrzesień 21, 2002
PAP
Ostatnia szansa, by razem skruszyć opór Unii
listopad 17, 2002
PAP
Kwaśniewski: Europa ofiarą snów o panowaniu
maj 8, 2005
Szafranowa rewolucja w Birmie? Powszechne prawo do informacji zmanipulowanej
październik 4, 2007
Kazimierz Murasiewicz
Idzie nowe
listopad 14, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Kto naraża Polskę na zniszczenie?
sierpień 19, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kto i po co...
kwiecień 24, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Okupacja irackich serc i umysłów
listopad 18, 2006
Nir Rosen/ tłum.Piotr
Column One: Jews Wake Up!
grudzień 9, 2006
przysłał ICP
Amerykańska Teokracja?
maj 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Co pomaga zrozumieć czym był komunizm
luty 26, 2009
Jadwiga Staniszkis
Sprawy płk. Chwastka ciąg dalszy.
listopad 24, 2002
PAP
Apartheid in Isarel
styczeń 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
To Państwo odpowiada za przestępstwa ciągłe popełnione przez swoich funkcjonariuszy!
wrzesień 15, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media