ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ostatnie wieści z Libii, 20 maja 2011 
20 maj 2011      MG
Telewizja "misyjna" dla krycia matactw 
1 lipiec 2016      Artur Łoboda
Przyczyna i skutek 
16 padziernik 2017     
Czy Kaczyński powtórzy los Gomułki? 
21 grudzień 2015      Artur Łoboda
Kastrowanie Kornela Makuszyńskiego z patriotyzmu 
25 luty 2013      Artur Łoboda
Audyt rządów PO-PSL w kulturze 
16 maj 2016      Artur Łoboda
"Pośrednicy" w kulturze 
5 czerwiec 2017      Artur Łoboda
Dwa razy zastanów się, zanim wykonasz bandycki rozkaz 
22 styczeń 2012      Artur Łoboda
Casus oszustw w pesudokredytach "frankowych" jest miernikiem prawdziwych intencji PiS 
28 marzec 2017     
Osierocony Naród. Janusz Zagajewski  
23 kwiecień 2012      Janusz Zagajewski
Dla idei tego nie robią, ale dla pieniędzy  
18 luty 2016      Artur Łoboda
Przecinka lasu 
12 sierpień 2017     
Przepaść kulturowa 
5 listopad 2011      Artur Łoboda
Prawdziwi władcy Świata?  
26 grudzień 2016      Artur Łoboda
Dziwki w służbie władzy 
31 marzec 2012      Artur Łoboda
Czy w przyszłym roku będzie jeden pochód w Święto Odzyskania Niepodległości? 
6 czerwiec 2015     
W oparach liberalnych utopii 
13 luty 2015      Artur Łoboda
Historia równoległa 
23 grudzień 2016      Artur Łoboda
Szewc myśli o nowych butach 
22 marzec 2016      Artur Łoboda
Usypianie społeczeństwa 
2 listopad 2014      Artur Łoboda

 
 

Obama i MiedwiediewReporter Associated Press, Steve Gutterman dochodzi do wniosku, że spotkanie na „prima aprilis,” czyli 1go kwietnia 2009 roku, prezydentów Obamy i Miedwiediewa w bardzo przyjacielskiej atmosferze, odbyło się głównie na korzyść Rosji, która żąda całkowitego odwołania budowy wyrzutni amerykańskich pocisków nuklearnych, typu Tarcza” w Polsce.

Odbyły się rozsądne rozmowy w celu zawarcia porozumienia dla obopólnego i sprawdzanego zmniejszania arsenałów nuklearnych. Obecnie Rosja ma wycelowane w USA 28,000 pocisków, podczas gdy USA ma 22,000 pocisków wycelowane w Rosję. Ironią losu jest, że ekstremiści w Izraelu grożą, że zniszczą stolice Europy a zwłaszcza Rzym na wypadek klęski Izraela.

Stałym tłem stosunków politycznych USA z Rosją jest „obopólne gwarantowane zniszczenie” na wypadek wymiany salw nuklearnych, między tymi dwoma super-potęgami nuklearnymi. USA jest gigantem ekonomicznym wobec Rosji. Obecnie USA są osłabiane głębokim kryzys gospodarczy, spowodowany przez spekulantów i amerykańską elitę finansową, głównie Żydów. Kryzys ten jest nazywany potocznie „szwindlem na trzy tysiące miliardów dolarów,” który spowodował obecny wielki kryzys gospodarki światowej.

Obecnie ustępstwa w Londynie są czynione głównie przez USA. Jest to sukcesem polityki premiera Putin’a, w sytuacji, kiedy prezydent Obama, stara się naprawić błędy polityczne i gospodarcze swego poprzednika, który łamał prawa międzynarodowe i konstytucję USA, dla dobra Izraela i kompleksu przemysłowo-syjonistycznego w oparciu o ideologię neo-konserwatyzmu, stworzoną przez trockistów nowojorskich, nawróconych na radykalny syjonizm, w czasie załamywania się komunizmu.

Po latach awanturniczych inicjatyw rządu Bush’a, dzięki którym powstało przymierze wojskowe Moskwa-Pekin, i „wschodnie NATO” w formie „Szanghaj Cooperation Organization” (SCO), w której to organizacji chiński i rosyjski stanowią dwa oficjalne języki. Członkami SCO są po-sowieckie republiki w Azji Środkowej. Przez swoją głupotę Bush doprowadził do wyścigu zbrojeń nuklearnych; zwłaszcza przez jego program budowy „głębinowych” bomb nuklearnych. Bush skreślał traktaty rozbrojeniowe na szkodę USA rezultacie reszty świata.

W rezultacie polityki Bush’a, Rosja ma więcej pocisków nuklearnych wycelowanych w USA niż USA ma takich pocisków wycelowanych w Rosję. Moskwa ma plany wielkich nowych zbrojeń począwszy w 2010 roku i już używa do swojej gry politycznej dostawy paliwa do Europy i w odpowiedzi na projekt budowy Tarczy, grozi Europie atakiem nuklearnym za pomocą pocisków, typu Iskander, z baz w regionie Królewca.

Rosja stara się być stałym członkiem „World Trade Organization.” Członkostwo to zależy od USA. Obama obiecuje przeprowadzić ratyfikację Nuclear Test Ban Traty, na czym Rosji i innym państwom zależy. Chodzi o to, żeby nie było dalszej rozbudowy broni nuklearnych, które są poważnym zagrożeniem całej ludzkości. Obama zgadza się rozpocząć rokowania z Rosją w sprawie transatlantyckiego paktu bezpieczeństwa, który to pakt był w ogóle ignorowany przez Bush’a.

USA nadal popiera niepodległość Kosowa, historycznej prowincji serbskiej, gdzie ma zamiar rozbudowywać permanentną bazę wojskową, wbrew protestom Moskwy, podczas gdy Rosja uznaje niepodległość Osetii i Abhazji, gdzie będą rozbudowywane rosyjskie bazy morskie, potrzebne Rosji zwłaszcza na wypadek trudności przedłużania operacji bazy morskiej w Sewastopolu, na Ukrainie, na Krymie.

Głównym powodem sukcesu politycznego Moskwy jest nadal wielki arsenał nuklearny, podobnie jak było za sowieckich czasów. Ostatni pakt nuklearny Sowietów z USA wygasa w grudniu 2009. Obok eksportu paliwa, Rosją ma znaczenie dzięki po-sowieckiemu arsenałowi nuklearnemu, dzięki któremu, Rosja ma podstawy do występowania jako „równy partner” USA w sprawach bezpieczeństwa.

Propaganda rosyjska przypisuje osi USA-Izrael inicjatywę, w kryzysach począwszy od walk w Gruzji i finansowania barbarzyńskiego ataku na Osetię, oraz próby opanowania dwóch lotnisk w Gruzji przez Izrael, w celu używania tych lotnisk do ataku na Iran od strony Morza Kaspijskiego. Rosyjska propaganda rozpowszechnia dane o amerykańskim „szwindlu na trzy tysiące miliardów dolarów,” który spowodował obecny światowy kryzys gospodarczy.

Na spotkaniu w Londynie, Rosja popiera, przy pomocy Chin, przeprowadzenie globalnej reformy systemu finansowego, jak to wynika z rozmów prowadzonych przez prezydenta Miedwiediewa z Chińczykami, niezależnie od inicjatyw USA. Amerykańskie inicjatywy są skrótowo określane jako niebezpieczne z powodu inflacyjnego „procesu drukowania pieniędzy” w czasie, kiedy bezrobocie w USA jest na najwyższym poziomie od 26 lat. Osłabia to pozycję prezydenta Obamy w spotkaniu z prezydentem Rosji, Miedwiediewem, zwłaszcza, że w przeszłości USA często starły się o korzyści ma krótką metę, które doprowadzały do katastrofy na długą metę.

Na zakończenie spotkania reprezentantów dwudziestu największych ekonomii na świecie prezydent Obama wyraził opinię, że spotkanie to będzie służyło jako punkt zwrotny dla procesu zwalczania obecnego kryzysu. Oby a przepowiednia sprawdziła się.

WWW.pogonowski.com
2 kwiecień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Promowanie półgłówków czyli...
styczeń 11, 2008
2+2=
luty 13, 2003
Artur Łoboda
Kwaśniewski, Miller i Kurczuk przed Trybunał Stanu?
maj 30, 2004
Dorzynki w Bagdadzie
listopad 17, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Kwaśniewski, Miller i Kurczuk przed Trybunał Stanu
luty 29, 2004
PAP
Kościół na zakręcie
padziernik 8, 2005
onet.pl
Powrót Ligi
grudzień 12, 2002
http://haggard.w.interia.pl/liga.html
Dokąd zmierza prawo
luty 23, 2007
Marek Olżyński .
Raz - na zawsze skończyć z mitem Solidarności
listopad 27, 2008
Artur Łoboda
Szowiniści globalni
listopad 23, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
Oszustwa GUS w polskich Rocznikach Statystycznych. Ukrywanie eksterminacji i grabieży narodu
wrzesień 15, 2007
tłumacz
Bezrobocie
styczeń 2, 2009
Dariusz Kosiur
Odezwa do wstydu
styczeń 29, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
"Nie ulegajcie pokusom bogactwa"
sierpień 26, 2004
"Nie pokój wam przynoszę ale miecz". Egzemlipikacja 1
marzec 5, 2004
Ala
Watykan zmienił zdanie wobec nauki
listopad 9, 2005
EAI
Od gazowej maski
maj 15, 2003
Irael zagrożony swoją własną bronią nuklearną
kwiecień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czym kończy się powrót do polityki?
grudzień 31, 2007
Gregory Akko
Zlikwidować polska armię, zlikwidować Państwo Polskie
padziernik 27, 2006
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media