ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Bankster rewolucji bolszewickiej  
4 sierpień 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Za późno spostrzegli że zostali wydymanymi "patriotami" 
11 czerwiec 2009      PAP
Polskie kolędy po raz pierwszy w języku angielskim 
8 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Dominowanie Ameryki Łacińskiej przez USA słabnie 
17 kwiecień 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Zanim rozpocznie się zagłada 
3 wrzesień 2015      Artur Łoboda
Kaliningrad- tło historyczne 
13 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie 
6 listopad 2010      Goska
Koń, koło i język a DNA Słowian i innych 
24 grudzień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Trybuna Czytelników 
19 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
"Wyważone słowa" Prezydenta 
1 maj 2017     
Jak Zachód zrobił Polskę w konia 
3 kwiecień 2016     
Mobbing w TVN? 
16 luty 2015      Artur Łoboda
Mentiras Alemanas Sobre la Historia de Kaliningrado 
6 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
"Reprywatyzacja" szczegóły! 
9 grudzień 2016     
Drugi paszport 
29 wrzesień 2010      Goska
Wypadek, zamach stanu, czy zemsta Putina? 
10 kwiecień 2010      Artur Łoboda
Podsłuchy w Polsce. 
19 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
"Frankowicze" 
8 lipiec 2015      Artur Łoboda
Dobre chęci Społeczeństwa 
28 marzec 2016      Artur Łoboda
To nie cyrk, to Ustka właśnie... 
22 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Obama i MiedwiediewReporter Associated Press, Steve Gutterman dochodzi do wniosku, że spotkanie na „prima aprilis,” czyli 1go kwietnia 2009 roku, prezydentów Obamy i Miedwiediewa w bardzo przyjacielskiej atmosferze, odbyło się głównie na korzyść Rosji, która żąda całkowitego odwołania budowy wyrzutni amerykańskich pocisków nuklearnych, typu Tarcza” w Polsce.

Odbyły się rozsądne rozmowy w celu zawarcia porozumienia dla obopólnego i sprawdzanego zmniejszania arsenałów nuklearnych. Obecnie Rosja ma wycelowane w USA 28,000 pocisków, podczas gdy USA ma 22,000 pocisków wycelowane w Rosję. Ironią losu jest, że ekstremiści w Izraelu grożą, że zniszczą stolice Europy a zwłaszcza Rzym na wypadek klęski Izraela.

Stałym tłem stosunków politycznych USA z Rosją jest „obopólne gwarantowane zniszczenie” na wypadek wymiany salw nuklearnych, między tymi dwoma super-potęgami nuklearnymi. USA jest gigantem ekonomicznym wobec Rosji. Obecnie USA są osłabiane głębokim kryzys gospodarczy, spowodowany przez spekulantów i amerykańską elitę finansową, głównie Żydów. Kryzys ten jest nazywany potocznie „szwindlem na trzy tysiące miliardów dolarów,” który spowodował obecny wielki kryzys gospodarki światowej.

Obecnie ustępstwa w Londynie są czynione głównie przez USA. Jest to sukcesem polityki premiera Putin’a, w sytuacji, kiedy prezydent Obama, stara się naprawić błędy polityczne i gospodarcze swego poprzednika, który łamał prawa międzynarodowe i konstytucję USA, dla dobra Izraela i kompleksu przemysłowo-syjonistycznego w oparciu o ideologię neo-konserwatyzmu, stworzoną przez trockistów nowojorskich, nawróconych na radykalny syjonizm, w czasie załamywania się komunizmu.

Po latach awanturniczych inicjatyw rządu Bush’a, dzięki którym powstało przymierze wojskowe Moskwa-Pekin, i „wschodnie NATO” w formie „Szanghaj Cooperation Organization” (SCO), w której to organizacji chiński i rosyjski stanowią dwa oficjalne języki. Członkami SCO są po-sowieckie republiki w Azji Środkowej. Przez swoją głupotę Bush doprowadził do wyścigu zbrojeń nuklearnych; zwłaszcza przez jego program budowy „głębinowych” bomb nuklearnych. Bush skreślał traktaty rozbrojeniowe na szkodę USA rezultacie reszty świata.

W rezultacie polityki Bush’a, Rosja ma więcej pocisków nuklearnych wycelowanych w USA niż USA ma takich pocisków wycelowanych w Rosję. Moskwa ma plany wielkich nowych zbrojeń począwszy w 2010 roku i już używa do swojej gry politycznej dostawy paliwa do Europy i w odpowiedzi na projekt budowy Tarczy, grozi Europie atakiem nuklearnym za pomocą pocisków, typu Iskander, z baz w regionie Królewca.

Rosja stara się być stałym członkiem „World Trade Organization.” Członkostwo to zależy od USA. Obama obiecuje przeprowadzić ratyfikację Nuclear Test Ban Traty, na czym Rosji i innym państwom zależy. Chodzi o to, żeby nie było dalszej rozbudowy broni nuklearnych, które są poważnym zagrożeniem całej ludzkości. Obama zgadza się rozpocząć rokowania z Rosją w sprawie transatlantyckiego paktu bezpieczeństwa, który to pakt był w ogóle ignorowany przez Bush’a.

USA nadal popiera niepodległość Kosowa, historycznej prowincji serbskiej, gdzie ma zamiar rozbudowywać permanentną bazę wojskową, wbrew protestom Moskwy, podczas gdy Rosja uznaje niepodległość Osetii i Abhazji, gdzie będą rozbudowywane rosyjskie bazy morskie, potrzebne Rosji zwłaszcza na wypadek trudności przedłużania operacji bazy morskiej w Sewastopolu, na Ukrainie, na Krymie.

Głównym powodem sukcesu politycznego Moskwy jest nadal wielki arsenał nuklearny, podobnie jak było za sowieckich czasów. Ostatni pakt nuklearny Sowietów z USA wygasa w grudniu 2009. Obok eksportu paliwa, Rosją ma znaczenie dzięki po-sowieckiemu arsenałowi nuklearnemu, dzięki któremu, Rosja ma podstawy do występowania jako „równy partner” USA w sprawach bezpieczeństwa.

Propaganda rosyjska przypisuje osi USA-Izrael inicjatywę, w kryzysach począwszy od walk w Gruzji i finansowania barbarzyńskiego ataku na Osetię, oraz próby opanowania dwóch lotnisk w Gruzji przez Izrael, w celu używania tych lotnisk do ataku na Iran od strony Morza Kaspijskiego. Rosyjska propaganda rozpowszechnia dane o amerykańskim „szwindlu na trzy tysiące miliardów dolarów,” który spowodował obecny światowy kryzys gospodarczy.

Na spotkaniu w Londynie, Rosja popiera, przy pomocy Chin, przeprowadzenie globalnej reformy systemu finansowego, jak to wynika z rozmów prowadzonych przez prezydenta Miedwiediewa z Chińczykami, niezależnie od inicjatyw USA. Amerykańskie inicjatywy są skrótowo określane jako niebezpieczne z powodu inflacyjnego „procesu drukowania pieniędzy” w czasie, kiedy bezrobocie w USA jest na najwyższym poziomie od 26 lat. Osłabia to pozycję prezydenta Obamy w spotkaniu z prezydentem Rosji, Miedwiediewem, zwłaszcza, że w przeszłości USA często starły się o korzyści ma krótką metę, które doprowadzały do katastrofy na długą metę.

Na zakończenie spotkania reprezentantów dwudziestu największych ekonomii na świecie prezydent Obama wyraził opinię, że spotkanie to będzie służyło jako punkt zwrotny dla procesu zwalczania obecnego kryzysu. Oby a przepowiednia sprawdziła się.

WWW.pogonowski.com
2 kwiecień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Administracja narodowa a UE
kwiecień 30, 2003
przeslala Elzbieta
Iran ma Wpływy w Iraku Mimo Zagrożenia
luty 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Wszystko musi przejść przez centralę
marzec 14, 2004
O naszym obecnym Starszym Bracie, przez poprzedniego. About our Big Brother, by the previous one. (1)(2007.09.20)
wrzesień 20, 2007
tłumacz
Gdzie ukrywa się socjalizm(!)
listopad 15, 2005
Marek Olżyński
Tusk uczniak Sachsa, Liptona i Balcerowicza
padziernik 23, 2007
marduk
Bojkot wyborczy
wrzesień 20, 2007
...
"Polskim rolnikom będzie lepiej niż unijnym"
lipiec 11, 2002
PAP
Bezpieka coraz bardziej niebezpieczna
wrzesień 4, 2003
Romuald Bury
Apel do ludzi dobrej woli w Kościele!!!
luty 9, 2003
Ksiądz katolicki
Szukanie frajerów już się zaczęło
padziernik 18, 2003
Bezrobocie obce urzędnikom
sierpień 16, 2004
www.dziennik.krakow.pl
Pracowity jak mrówka, haruję niczym wół
marzec 31, 2008
Marek Olżyński
Szantażyści z Wiejskiej
padziernik 19, 2004
Marcin Król / 2004-10-24
PL.Jokes ..A + B = B + B..???? ??? ??? Z WORLDNETDAILY.COM przekład lu?ny....
czerwiec 26, 2007
o.p
Sumienie ruszyło Rzecznika Prezydenta Bush’a?
listopad 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Kontrola przez demoralizacje
czerwiec 27, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
NBP: Rząd broni złotego do upadłego
marzec 16, 2006
Al-Jazeera and the Truth by Charley Reese
listopad 28, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Tarcza, NATO w Euroazji a Indie
padziernik 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media