|
| Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój |
|
| Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko! |
|
| Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej |
|
| Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy |
|
| Jak to jest z kowidem na Florydzie? |
|
| |
|
| Nastąpił globalny zamach stanu |
|
| Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. |
|
| Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19” |
|
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
|
|
| Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową |
|
| Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. |
|
| PiStapo atakuje rodziny |
|
| Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje. |
|
| Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 |
|
| Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. |
|
| Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith |
|
| Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. |
|
| Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej. |
|
| Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” |
|
| Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid |
|
| Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie |
|
| Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA |
|
| Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? |
|
| Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
| |
|
| Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach |
|
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!
|
|
| Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 |
|
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody |
|
| Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 |
|
| |
|
| Wezwanie do przebudzenia |
|
| Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem |
|
| Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe |
|
| Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. |
|
| Lockdown w Anglii |
|
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
|
|
| Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi |
|
| Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? |
więcej -> |
|
Pieniądz Drożeje na Świecie
|
|

Inflacja staje się problemem banków centralnych od Japonii po Europę. Wzrost ceny paliwa płynnego przyczynia sie do wzrostu cen towarów, w czasie kiedy stopa procentowa w sferze dolarowej spadła do jednego procentu podczas lat 2003-2004, a w sferze euro, do dwu procent, który to poziom jeszcze utrzymuje się w Europie.
Centalny bank USA, zwany Rezerwą Federalną (Federal Reserve), zaczął już od początku 2004 powoli podnosić oprocentowanie, za każdym razem o cwierć procentu, tak że dziś w USA obowiązuje oprocentowanie w wysokości prawie czterech procent minimum. Natomiast w sferze euro, nadal utrzymmuje się oprocentowanie w wysokości dwu procent. Jednak stopa procentowa w sferze euro zaczyna się zmieniać z wzrostem cen towarów i żądań podwyżek płac przez związki zawodowe, według wypowiedzi prezesa Centralnego Banku Europejskiego, Jean-Claude Trichet’a.
W Japonii ceny produktów rybnych poszły w górę o 10%, w Niemczech planowane jest podniesienie cen biletów kolejowych o 4%, a w Chinach koszt soli kuchennej ma być podniesiony o 50% , podczas gdy w USA drożeją ceny pokoji w luksusowych hotelach, według artykułu zmieszczonego 13go pa?dziernika, 2005, w „The Wall Street Journal” pod tytułem: „Okres Niskiego Oprocentowania Może Wkróce się Zakończyć na Świecie: Banki od Japonii do Europy Będą Naśladować USA; Inflacja Daje się Zauważyć.” Autorami tego artykułu są Greg Ip w Waszyngtonie, Sebastian Moffet w Tokjo i Jon E. Hilsenrath w Nowyn Jorku, oraz G. Thomas Sims w Frankfurcie i James T. Areddy w Szanghaju.
Najwyra?niej okres taniego kredytu zbliża się tu końcowi, co odbije się na kosztach inwestycji jak też na kosztach budowlanych, włącznie z budową domów mieszkalnych. Zbliża się okres ograniczania inflacji. Walka z inflacją często grozi deflacyjną recesja, to znaczy opó?nianiem zakupów przez konsumentów w nadzieji, że w bliskiej przyszłości ceny towarów będą spadać i takiego obrotu wydarzeń zawsze boją się ekonomiści.
Narazie centralny bank w Japonii ma zamiar ograniczać powoli ilość pieniądza w obiegu, a bank centralny Unii Europejskiej prawdopodobnie niedługo zacznie podnosić stopę procentową. Bank Rezerwy Federalnej USA podnosi stopniowo stopę procentową od 15stu miesięcy i ma zamiar kontynuaować nadal te podwyżki, co powoduje odpływ kapitału z krajów takich jak na przykład Korea Południowa, gdzie stopa procentowa jest niższa. Kraje takie mogą zapobiec odpływowi kapitału przez podnoszenie swojej własnej stopy procentowej, jak to miało miejsce w latach 1988-9. Banki centralne uważają na wohania cen ropy naftowej i boją sie trudności gospodarczych powodowanych tymi wahaniami. Z tego powodu ostatnio spadała cena papierów wrtościowych na giełdzie nowojorskiej i innych giełdach świata.
Napad na Irak nie dał okazji do zwiększenia produkcji pól naftowych tego kraju i obniżki cen ropy naftowej, jak to obiecywali neokonserwtyści-sjoniści. Dziś pola naftowe w Iraku produkują znacznie mniej niż za czasów ograniczania produkcji tych pól, podczas ostatnich lat rządów Saddama Husseina. Tymczasem nastąpił duży wzrost zapotrzebowania na płynne paliwo, z powodu szybkiego wzrostu gospodarki Chin i Indii, tak że cena benzyny, jest przeszlo dwukrotnie wyższa niż była przed inwazją i pacyfikacją Iraku.
W USA sytuację podaży płynnego paliwa utrudniły huragany Katrina i Rita, które przerwały produkcję podmorskich pól naftowych Zatoki Meksykańskiej, z którch to terenów pochodzi jedna trzecia dostaw ropy naftowej, potrzebnych gospodarce amerykańskiej . Wielu Amerykanów martwi się nadchodzącą zimą i wsokimi kosztami oleju, którym ogrzewają oni sobie mieszkania. Wysoka cena benzyny jest poważnym obciążeniem nietylko dla Amerykanów.
W USA nadal utrzymuje się cena 60 dolarow za standartowa baryłke ropy naftowej. Natomiast ceny importowanych towarów wzrosły w ciągu roku o 42.5%, według sprawozdań rządowych. Tmczasem wzrost cen towarów eksportowanych z USA wynosił około 20%. Tak więc mówi się że chwilowo USA importuje więcj inflacji niż jej eksportuje. Oczywiście wysokie koszty płynnego paliwa powodują inflację cen towarów z powodu wzrostu kosztów przewozu. Chiny narazie opierają sie inflacji za pomocą regulacji cen i subsydiów rządowych.
Amerykanski deficyt handlowy utrzymuje się na wysokim poziomie co stale przypomina ekonomistom jak dalece wiecej towarów USA spożywa niż produkuje. Deficyt importowy USA jest opłcany z dochodu ze sprzedarzy amerykańskich bonów skarbowych. W rezultacie tak Chiny, jak i Japonia mają bonow USA wartości ponad trzech tysięcy miliardów dolarów co przyczynia sie do nagromadzenia we wschodniej Azji połowy wszystkich pieniędzy na świecie.
Okres taniego kredytu na świecie zbliża się końcowi z powodu gro?by inflacji. Jest też obawa, że awanturnicza polityka rzadu nekonserwatystów-sjonistów w Waszyngtonie, może spowodować nagłą sprzedaż amerykańskich bonów skarbowych na rynku międzynarodowym, w ilościach większych USA jest w stanie zapłcić.
W państwach uprzemysłwionych, okres taniego kredytu, pozwolił korporacjom na zniejszenie ich zadłużenia i jednoczesne zmniejszenie oprocentowania długów hipotecznych, co z kolei spowodowało wzrost budownictwa, a zwlaszcza budownictwa mieszkaniowego. Obecnie, wraz z dużym wzrostem cen płynnego paliwa i związanej z tym wzrostem inflacji, ekonomiści spodziewają się zakończenia okresu taniego kredytu na świecie.
|
|
14 październik 2005
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Przemoc w mediach
sierpień 19, 2003
|
"Wstyd narodowy"
październik 5, 2003
|
Polityka pod grozą oskarżenia o antysemityzm
październik 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wannsee, Madagascar, Lenin, Hitler, and the Jews
marzec 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zapomniane strajki
sierpień 9, 2003
przesłała Elżbieta
|
Granice Władzy Czasów Wojny w USA
grudzień 20, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Żydzi z USA oszukują ocalałych?
wrzesień 28, 2007
BIBULA
|
Silnik przemian a dywersyjna Poczta Polska
listopad 27, 2004
Mirosław Naleziński
|
Niemanie
listopad 8, 2008
Artur Łoboda
|
Internetowa makabra
listopad 8, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Zażalenie na prokuratorską decyzję zatrzymania
czerwiec 18, 2006
zn
|
Zmniejszyć koszty pracy - oszukańcze hasło "postępowych" liberałów
styczeń 29, 2007
Dariusz Kosiur
|
Adres dla włamywaczy
kwiecień 10, 2007
Marek Olżyński
|
Zmiany w Magistracie
wrzesień 30, 2004
www.krakow.pl
|
Integracja czy podbój?
kwiecień 19, 2003
przysłał Piotr Letowt-Vorbek
|
Czym byla WSI i dla kogo pracowala.
marzec 4, 2006
Przedruk
|
100 tysięcy zł czeka na Ciebie
listopad 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kulczenie najbogatszego - jeszcze opinia czy już obraza image'u?
listopad 17, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
65 miliardów
luty 11, 2007
przesłała Elżbieta
|
Canada: opposing Zionist wars
sierpień 21, 2007
przysłał ICP
|
więcej -> |
|