ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

GŁOWY PRAWEM UCINANO 
20 styczeń 2015      www.trwanie.com
To nie samo 5G wywołuje kowida 
2 kwiecień 2021     
Nauczyli Was wszystkiego - co sprawia że zapominacie o własnej godności i honorze 
27 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Jakie zmiany na zaprasza.net 
5 marzec 2011      Artur Łoboda
Nad Polską zapanują ciemności. 
20 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Całkowicie skorumpowany, schwytany i współwinny Kongres USA w dalszym ciągu tuszuje zbrodnię stulecia 
12 styczeń 2024      Redakcja Wiadomości
Ksiądz, który zmarł w wieku 70 lat: był pierwszym ochotnikiem trzeciej fazy szczepionki 
10 grudzień 2020     
Mafijna konwencja wyborcza 
8 marzec 2015      Artur Łoboda
Po Bush’u, nadal prezydent ponad prawem? 
9 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Dziś pogrzeb Elżbiety Gawlas 
26 styczeń 2012      Artur Łoboda
Zapytanie o uchylenie Immunitetu 
8 październik 2020      Artur Łoboda
Wesołe podsumowanie wizyty Putina w Polsce 
2 wrzesień 2009      tłumacz
I staniesz się niewolnikiem nie tylko dla wiatru 
22 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Powstaje alternatywa wobec WEF. Spotkanie w Pradze z inicjatywy austriackiej 
14 grudzień 2024      Leszek Śmieszek
Nawet nazistowskie Niemcy oszczędziły szpital żydowski w Berlinie, który został wyzwolony w maju 1945 r., a w którym żyło jeszcze 800 pacjentów 
13 maj 2024     
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część druga 
3 grudzień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Podatniku: Gotowy na utrzymanie milionów niby-gejów? 
10 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Kto to zrobił? 
26 marzec 2020      GadowskiTV
Trzy opowieści o kulturze 
22 październik 2014      Artur Łoboda
Upadły autorytet 
1 maj 2017      Artur Łoboda

 
 

Netanjahu błaga Bidena, aby uniemożliwił MTK umieszczenie go w więzieniu za zbrodnie wojenne

Obawiając się, że faktycznie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności - za swoje zbrodnie wojenne w Gazie,- izraelski premier Benjamin Netanjahu błaga prezydenta Bidena, aby zrobił coś , co powstrzyma Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) od wymierzenia sprawiedliwości przeciwko niemu i kilku innym czołowym urzędnikom izraelskiego rządu.

 
Ponieważ w Gazie zginęło już ponad 34 000 osób, w większości kobiety i dzieci, Izrael jest przedmiotem coraz większej analizy pod kątem zbrodni wojennych, które według śledczych popełniają Izraelskie Siły Obronne (IDF) w Gazie na polecenie Netanjahu i innych izraelskich urzędników.
 
W styczniu Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) wydał orzeczenie stwierdzające, że „jest prawdopodobne”, że siły izraelskie dopuściły się aktów ludobójstwa w Strefie Gazy.
ICC w Hadze zgadza się z tym.
 
Powołując się na dwóch anonimowych izraelskich urzędników, serwis Axios , który przekazał tę wiadomość, poinformował, że w zeszłą niedzielę Netanjahu zadzwonił do Bidena, prosząc go, aby wykorzystał swoją wpływ w Waszyngtonie do powstrzymania MTK od wydawania nakazów aresztowania Netanjahu i kilku innych czołowych podżegaczy wojennych w izraelskim rządzie.
 
NBC News poinformowało również, cytując anonimowego izraelskiego urzędnika, że ​​MTK może również wnieść oskarżenie przeciwko izraelskiemu ministrowi obrony Yoavowi Gallantowi i kilku innym anonimowym wyższym urzędnikom wojskowym w Izraelu.
 
„Izrael pracuje kanałami dyplomatycznymi, próbując powstrzymać wydawanie nakazów” – czytamy w artykule NBC , dodając, że MTK „prowadzi niezależne dochodzenie w związku z sytuacją w Państwie Palestyna”.
 
 
 

Netanjahu postępuje całkowicie nieuczciwie


 
Netanjahu, który nigdy nie brał odpowiedzialności za swoje występki, od razu w mediach społecznościowych pojawił się po wiadomościach o nakazach aresztowania wydanych przez MTK i oświadczył, że nigdy nie podda się sądowi międzynarodowemu ani żadnemu innemu podmiotowi próbującemu pociągnąć jego i jego gabinet do odpowiedzialności za ludobójstwo.
 
Izrael, jak napisał Netanjahu na Twitterze, „nigdy nie zaakceptuje jakichkolwiek prób MTK podważających jego nieodłączne prawo do samoobrony”.
 
„Groźba pojmania żołnierzy i urzędników jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie i jedynego państwa żydowskiego na świecie jest oburzająca” – kontynuował Netanjahu, włączając starannie umieszczoną propagandę do swojej manipulacyjnej przemowy. „Nie będziemy się temu kłaniać”.
 
Ta kwestia nie ma nic wspólnego z tym, że Izrael jest demokracją lub państwem żydowskim.
Fakt, że chodzi o te dwie rzeczy,  nie jest powodem, dla którego Netanjahu powinien przebywać w więzieniu.
Powód jest związany z faktem, że Netanjahu nie ma szacunku dla życia Palestyńczyków, a jego nienawiść do ludności Gazy doprowadziła go do popełnienia masowego ludobójstwa w odpowiedzi na wydarzenia z 7 października.
 
Izrael nie uznaje jurysdykcji MTK, ani państwo żydowskie nie jest stroną Statutu Rzymskiego.
Mimo to podróże międzynarodowe Netanjahu mogą zostać ograniczone w 124 krajach, które uznają Trybunał, jeśli MTK wyda w jego imieniu nakaz aresztowania.
 
„Samo pytanie Bidena oznacza przyznanie się światu, że Stany Zjednoczone kontrolują MTK, mimo że żadne z nich nie jest sygnatariuszem” – napisał jeden z komentatorów o tym, jak Netanjahu właśnie przechylił karty.
 
„Dobrze widzieć panikę ze strony Netanjahu, gdy błaga Bidena o litość” – napisał inny.
„Jest na linach i jego dni są teraz policzone”.

„Biden powinien zostać ujęty w nakazie razem z Zełenskim” – dodał ktoś inny do rozmowy.
„Ułatwiają ludobójstwo i są współwinni licznych zbrodni wojennych na Ukrainie”.

„Dziwię się, że Netanjahu w ogóle musi o to pytać, biorąc pod uwagę, że jest właścicielem Ameryki i Bidena i myśli, że jest prezydentem Stanów Zjednoczonych” – powiedział inny.

Możesz uciekać, ale nie możesz się wiecznie ukrywać, Netanjahu.


Źródła tego artykułu obejmują:
RT.com
NaturalNews.com
 
 

Źródło:
https://chaos.news/2024-05-10-netanyahu-begs-biden-block-icc-war-crimes.html
14 maj 2024

Ethan Huff 

  

Komentarze

  

Archiwum

Czy Rydzyk to współczesny Luter?
styczeń 28, 2003
PAP
Nadzór w USA , Terror i Kłamstwa
czerwiec 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
TAŃCZˇ KOMARY WEDLE HASEŁ SWÓJ CZAS
grudzień 16, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Kim są iraccy powstańcy?
lipiec 17, 2006
Matthieu Guidere i Peter Harling
Czy jesteśmy skazani na bezsilność
październik 14, 2003
Adam Zieliński
Rabini i Bush
wrzesień 19, 2006
przysłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
"Jestem Obywatelem USA a nie małpą!"
luty 8, 2004
antycenzor
Afganistan i kara śmierci za odejście od Islamu
marzec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Chyba, że zdarzy się cud (refleksja powyborcza)
październik 11, 2005
Wiesław Sokołowski
Dług publiczny 2007
kwiecień 16, 2007
interia.pl
Czy potrzebujemy repliki obozu w Dębicy?
marzec 15, 2007
bibula- pismo niezależne
Globalne Inwestycje i Cele Chin
lipiec 8, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Waluta Chińska i Dolar
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czas przed referendum
maj 18, 2003
Marek Rowicki
Takich mamy kretynów w Kościele
wrzesień 11, 2007
PAP
Polscy patrioci a polakożerca
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
Pozorowanie etyki, czyli etyka w służbie kapitału
maj 12, 2007
Gracjan Cimek
Gdzie są te standarty? - pyta Ryszart Kaliż
marzec 17, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wielkie kościoły
wrzesień 11, 2002
opowiedział Krzysztof K
US sends more arms to Georgia – Israeli media - USA wysyła więcej broni do Gruzji - Żydowskie media
sierpień 15, 2008
hgw
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media