ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Przyczepiło się g... do okrętu i mówi "płyniemy" 
2 listopad 2020      Artur Łoboda
Czy to niezauważone katharsis nauki? 
15 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Tuczenie nierogacizny 
27 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Kilka wniosków w związku z tzw. raportem o śmierci Barbary Blidy 
14 czerwiec 2011      Artur Łoboda
Sprawa Stolzmana 
6 maj 2011      Artur Łoboda
Kukiza - Samokrytyka (dla Michnika)  
11 kwiecień 2015     
PRZYZWOICI BANDYCI cz.3 wywiad z Wiesławem Sokołowskim 
27 grudzień 2013      www.trwanie.com
Modlitwa wygłoszona w czasie mszy św zrealizowanej przez Kresowy Ruch Patriotyczny napisana i wygłoszona przez Bohdana Porębę. 
4 grudzień 2013      Bohdan Poręba
Śpij spokojnie, ORMO czuwa 
21 grudzień 2009      Artur Łoboda
Ostateczna klęska, czy też pośmiertne zwycięstwo Hitlera? 
15 październik 2013      Artur Łoboda
Badanie masowej histerii ponad 1 stopień w zmianach klimatu od 1850 r. 
10 wrzesień 2021      Misz
W sprawie pewnego napisu 
15 sierpień 2017     
Druga Japonia 
6 grudzień 2009      Artur Łoboda
Protest rzymskich przedsiębiorców przeciw wojnie kowidowej 
6 kwiecień 2021      askanews
Wojna światów 
25 sierpień 2020     
Prawdziwe oblicze 
24 grudzień 2016      Artur Łoboda
Co dalej z nowelizacją ustawy o IPN? 
26 luty 2018     
Zupełnie jak w 1968 roku 
10 październik 2021      Artur Łoboda
„Harakiri USA” czyli ustawowo ustalana granica zaciągania kredytów 
22 lipiec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Odróżnić lewicę od agentury 
27 czerwiec 2013      Artur Łoboda

 
 

Sekcje zwłok pokazują, że szczepienie COVID-19 prawdopodobnie spowodowało śmiertelne zapalenie serca

Naukowcy, którzy przeanalizowali sekcje zwłok osób, które zmarły „nieoczekiwanie” w domu w ciągu 20 dni od otrzymania szczepionki przeciwko COVID-19, wykazali, że w niektórych przypadkach prawdopodobną przyczyną śmierci było zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu.
Według nowego badania poważny efekt uboczny związany ze szczepionkami przeciwko COVID-19 może prowadzić do śmierci.
Poszczepienne zapalenie mięśnia sercowego , forma zapalenia serca , zostało zidentyfikowane w podgrupie osób, które zmarły „nieoczekiwanie” w domu w ciągu 20 dni od otrzymania szczepionki COVID-19.
Naukowcy przeanalizowali sekcje zwłok przeprowadzonych na ludziach i przeprowadzili dodatkowe badania, w tym badanie próbek tkanek.
 
Naukowcy rozpoczęli od grupy 35 osób, ale wykluczyli 10 z dalszej analizy, ponieważ zidentyfikowano inne przyczyny śmierci.
Spośród pozostałych 25, naukowcy zidentyfikowali dowody zapalenia mięśnia sercowego w pięciu przypadkach.
 
Wszystkie pięć osób otrzymało szczepionkę Moderna lub Pfizer na pięć dni przed śmiercią, średnio 2,5 dnia.
Mediana wieku wynosiła 58 lat.
Żadna z tych osób nie miała zakażenia COVID-19 przed szczepieniem, a wymazy z nosa dały wynik negatywny.
 
Wyniki sekcji zwłok w połączeniu z brakiem dowodów na inne przyczyny śmierci i to, że szczepienie miało miejsce na krótko przed zgonem, pozwoliły naukowcom stwierdzić, że w trzech przypadkach szczepienie było „prawdopodobną przyczyną” zapalenia mięśnia sercowego i że stan serca „był przyczyną nagłej śmierci”.
 
W jednym z innych przypadków uważano, że przyczyną śmierci było zapalenie mięśnia sercowego, ale naukowcy wykryli wirusa opryszczki, alternatywnego wyjaśnienia częstości występowania zapalenia serca.
Pozostały przypadek nie zawierał alternatywnego wyjaśnienia zapalenia mięśnia sercowego, ale naukowcy stwierdzili, że wpływ zapalenia był „dyskretny i obserwowany głównie w tłuszczu osierdziowym”.
Sklasyfikowali te dwa przypadki jako prawdopodobnie spowodowane szczepieniem.
 
„Ogólnie rzecz biorąc, związek przyczynowy między zapaleniem mięśnia sercowego a szczepieniem przeciwko SARS-CoV-2 jest poparty kilkoma względami” – stwierdzili naukowcy, w tym „bliskim związkiem czasowym ze szczepieniem”; „brak jakiejkolwiek innej istotnej wcześniej istniejącej choroby serca”; oraz negatywne testy na obecność „czynników zakaźnych powodujących zapalenie mięśnia sercowego”.
 
Ograniczenia obejmowały mały rozmiar kohorty.
 
Badanie ( pdf ) zostało opublikowane przez Clinical Research in Cardiology 27 listopada.
Wszyscy naukowcy pracują dla Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu.
Zostały one sfinansowane przez władze niemieckie.
 
Moderna i Pfizer nie odpowiedziały na prośby o komentarz.
 
Skrupulatne wykluczenie możliwych przyczyn oprócz szczepień sygnalizuje, że te przypadki to „wierzchołek góry lodowej” – powiedział The Epoch Times dr Andrew Bostom, ekspert od chorób serca z Rhode Island.
 
„Jeśli pozornie zdrowa osoba umiera nagle we śnie, - zasadniczo są to przypadki, które są poddawane sekcji zwłok, a najwyraźniej najczęstszym odkryciem jest jakaś forma miażdżycowej choroby niedokrwiennej serca.
Ale zasadniczo wykluczyli to w tych przypadkach.
A potem odkryli najbardziej prawdopodobną bezpośrednią przyczynę, jaką są szczepienia” – powiedział.
„A więc sugeruje to, że zjawisko to może być w rzeczywistości szersze niż podejrzewano”.
 

Zapalenie mięśnia sercowego


 
Zapalenie mięśnia sercowego to poważna choroba serca, która może objawiać się bólem w klatce piersiowej i zazwyczaj prowadzi chorego do szukania opieki szpitalnej.
 
Lekarze zwykle odradzają wszelką aktywność fizyczna przez pewien czas.
 
Przyczyny obejmują bakterie, wirusy i gorączkę.
 
Naukowcy odkryli , że ostre zapalenie mięśnia sercowego ustępuje w około połowie przypadków w ciągu pierwszych dwóch do czterech tygodni, ale w kolejnej czwartej występują problemy długoterminowe, a wiele pozostałych prowadzi do śmierci lub przeszczepu serca.
 
Częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego wśród biorców szczepionki przeciwko COVID-19 była wyższa niż oczekiwano, stwierdzili naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, Izraela i innych krajów.
Najwyższe wskaźniki wykryto u młodych ludzi, zwłaszcza młodych mężczyzn.
 
Szacunki typowych wskaźników zachorowalności na zapalenie mięśnia sercowego wynoszą od 0,2 do 2,2 na milion osób w ciągu siedmiu dni.
Zgłoszenia do systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek wykazują wyższe wskaźniki dla mężczyzn w wieku od 5 do 49 lat i kobiet w wieku od 12 do 29 lat.
Najwyższy wskaźnik wyniósł 75,9 na milion drugich podanych dawek.
Zgłoszenia do systemu nie dowodzą związku przyczynowego, ale według badań system cierpi z powodu poważnego zaniżania zgłoszeń, co wskazuje, że wskaźniki są jeszcze wyższe.
 
Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) nadal zalecają szczepienia praktycznie wszystkim osobom w wieku 6 miesięcy i starszym, twierdząc , że korzyści ze szczepionek przewyższają ryzyko.
Niektórzy eksperci nie zgadzają się z tym , twierdząc, że skutki uboczne, takie jak zapalenie mięśnia sercowego, przechylają rachunek na ryzyko wyższe w niektórych grupach wiekowych.
 
Urzędnicy państwowi wielokrotnie powtarzali, że większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego ustępuje w ciągu kilku tygodni, ale badacze CDC odkryli we wrześniu, że wiele młodych osób, które doświadczyły zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu, nadal miało nieprawidłowe wyniki MRI kilka miesięcy później.
 
Według władz USA, które odmówiły upublicznienia wyników sekcji zwłok osób, które zmarły po szczepieniu, oraz różnych badań, częstość występowania była znacznie niższa wśród osób starszych.
 
Nowe badanie „sugeruje, że w naszych badaniach pominięto kilka ciężkich przypadków zapalenia mięśnia sercowego” – powiedziała na Twitterze dr Tracy Høeg, epidemiolog, który doradza Departamentowi Zdrowia Florydy.
 

Przyczynowość


 
Kilka szczepionek powiązano z zapaleniem mięśnia sercowego i powiązanym stanem, zapaleniem osierdzia.
Są produkowane przez firmy Moderna i Pfizer i są dwoma najczęściej stosowanymi w Stanach Zjednoczonych i Niemczech.
 
Obie szczepionki wykorzystują technologię informacyjnego RNA (mRNA).
 
Przyczynowość oznacza, że ​​szczepionka powoduje określony stan.
 
Czołowi badacze CDC powiedzieli ( pdf ), że obecne dowody wskazują na związek przyczynowy między zastrzykami mRNA a zapaleniem serca.
Do takiego wniosku doszli również inni badacze .
 
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ostrzega potencjalnych odbiorców szczepionek, że „dane po wprowadzeniu do obrotu wskazują na zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia, szczególnie w ciągu 7 dni po drugiej dawce”.
 
Bostom powiedział, że dowody, które przejrzał, wskazują na związek przyczynowy.
 
„To jest tak pewne, jak większość skojarzeń, o których mówimy, że są potwierdzone w medycynie” – powiedział.
 
Niektóre badania zidentyfikowały COVID -19 jako kolejną przyczynę zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia, ale inne wskazywały , że może to nie być powiązane.
 

Inne wyniki sekcji zwłokPrzed niemieckim badaniem inni badacze na całym świecie zgłaszali wyniki sekcji zwłok osób, które zmarły nagle po szczepieniu.
 
W 2021 roku amerykańscy naukowcy zgłosili , że u dwóch osób dorosłych rozwinęło się zapalenie mięśnia sercowego w ciągu dwóch tygodni po szczepieniu przeciwko COVID-19 i nie byli w stanie znaleźć przyczyn innych niż szczepienie.
 
W 2021 roku naukowcy z Korei Południowej poinformowali , że po zbadaniu śmierci 22-letniego mężczyzny, który zmarł pięć dni po otrzymaniu szczepionki firmy Pfizer, ustalili, że główną przyczyną było „zapalenie mięśnia sercowego, przyczynowo związane” ze szczepionką.

W styczniu nowozelandzcy naukowcy poinformowali , że szczepionka Pfizer była prawdopodobnie odpowiedzialna za nagłe zapalenie mięśnia sercowego, które doprowadziło do śmierci 57-letniej kobiety, pisząc, że „inne przyczyny zostały odrzucone z rozsądną pewnością”.

W lutym naukowcy z kilku stanów USA poinformowali , że dwóch nastoletnich chłopców, którzy zmarli wkrótce po otrzymaniu szczepionki firmy Pfizer, doświadczyło zapalenia serca, które było główną przyczyną śmierci.

W maju badacze z CDC poinformowali , że młody chłopiec zmarł w wyniku zapalenia serca po szczepieniu, a zapalenie mięśnia sercowego zostało ustalone jako przyczyna śmierci.
 
We wrześniu niemiecki badacz poinformował , że 55-latek, który zmarł cztery miesiące po otrzymaniu szczepionki firmy Pfizer, zmarł na zapalenie mięśnia sercowego i powiedział, że „odkrycia te wskazują, że zapalenie mięśnia sercowego, jak również zdarzenia zakrzepowo-zatorowe po wstrzyknięciu genu oparte na szczepionkach, są przyczynowo związane z [n] szkodliwą odpowiedzią immunologiczną na zakodowany czynnik”.
 
Niedawno japońscy naukowcy opisali  wyniki 27-letniego mężczyzny, który zmarł 28 dni po przyjęciu do szpitala po szczepieniu.
 
 
 
Źródło: 
www.theepochtimes.com/health/heart-inflammation-can-be-lethal-after-covid-19-vaccination-study_4900037.html
7 grudzień 2022

Zachary Stieber 

  

Komentarze

  

Archiwum

Iracki ambasador apeluje do Polaków : świat stał się dżunglą, w której nie rządzi sprawiedliwość, ale wola silniejszego.
wrzesień 13, 2002
zaprasza.net
A jednak się dziwię
październik 17, 2003
Iracki rozgardiasz
wrzesień 23, 2003
Andrzej Kumor
Chiny wygrały z USA w... kasynie
luty 28, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Brytyjskie kuracje
marzec 16, 2004
Adrian Dudkiewicz
Inz. Weronika Falikowska - Wroclaw - Solidarnosc
maj 5, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Największy błąd Jana Pawła II
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda
Perpetuum mobile
listopad 25, 2003
http://kumor.net
Dialog o Polityce Zagranicznej USA
lipiec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Stosunki Polsko-Krzyżackie (wypracowanie szkolne)
czerwiec 1, 2002
szkolne wypracowanie
NBP: Rząd broni złotego do upadłego
marzec 16, 2006
Jak usprawnić system podatkowy?
październik 24, 2006
Mirosław Naleziński
Według niektórych coraz bliżej, według nas już od dawna
październik 25, 2004
W hołdzie chłopom POLSKIM za obronę wsi przed SOWIETYZACJˇ.
listopad 5, 2003
Amerykańskie wybory
listopad 5, 2008
Artur Łoboda
USA będą musiały (chciały) użyć w Iraku broni jądrowej
styczeń 31, 2003
PAP
W judaizmie Bóg jest Bogiem tylko dla Żydów
styczeń 8, 2006
http://www.kielce.pl/forum/
Świat według Wildsteina
luty 9, 2007
Olaf Swolkień
"Judasz" Solidarności Judaszów
sierpień 8, 2006
dr Marek Głogoczowski
Bolszewizm i Żydzi
wrzesień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media