|
Trój-gang władzy
|
|
Od początku istnienia Cywilizacji - w zbiorowiskach ludzkich tworzyły się grupy zbrojne - terroryzujące ogół społeczeństwa w celu uzyskania haraczu w zamian - za pozostawienie szantażowanych w spokoju.
Te grupy zbrojne przekształciły się z czasem w Władzę.
Z czasem już nikt nie kwestionował praw "Władzy" do pobierania haraczu.
W historii Cywilizacji o prawo do pobierania haraczu spierały się nieraz różne grupy zbrojne i często bywało, że ludzie byli łupieni raz z jednej - raz z drugiej strony.
Szczególnym tego przykładem są grupy mafijne, które pobierały haracz "za ochronę" bezradnego obywatela.
Nie gwarantowały żadnej "ochrony", a jedynie deklarowały, że nie będą same dręczyć szantażowanego.
Aby rozszerzyć krąg "uprawnionych do pobierania haraczu" przejęto ideę "trójpodziału władzy", który dał prawo do haraczu trzem grupom zbrojnym - zorganizowanym jako instytucje: prawodawcze, wykonawcze i sądownicze.
Idea ta pochodzi od Johna Locke'a i Monteskiusza, ale została skutecznie spacyfikowana dla uniemożliwienia rzeczywistej idei Państwa Prawa.
Na przykład Konstytucja Kwaśniewskiego głosi, że:
"Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio."
Czy może mi ktoś dać choć jeden przykład bezpośredniego sprawowania władzy przez Społeczeństwo?
Żadne referendum społeczne nie jest wiążące dla sprawujących władzę, a nie ma innej możliwości bezpośredniego sprawowania władzy przez społeczeństwo!
Aby Naród nie miał żadnego wpływu na politykę Państwa - to w Konstytucji Kwaśniewskiego wprowadzono następujące blokady realnego udziału w polityce Państwa:
Art. 104. 1. Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.
.
Art. 105. 1. Poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za swoją działalność wchodzącą w zakres sprawowania mandatu poselskiego ani w czasie jego trwania, ani po jego wygaśnięciu.
Za taką działalność poseł odpowiada wyłącznie przed Sejmem, a w przypadku naruszenia praw osób trzecich może być pociągnięty do odpowiedzialności sądowej tylko za zgodą Sejmu.
Tak więc - tak zwane "Wybory parlamentarne" to casting na najbardziej cwanego oszusta, który skutecznie otumani wyborców!
Po pierwszym oszustwie z wyborem najbardziej cwanego oszusta na Posła - przychodzą kolejne etapy tej parodii.
"Wybrańcy Narodu", a więc Posłowie - dają prawo zorganizowania Rządu temu z nich , który ma za sobą najwięcej "szabel sejmowych", a więc najwięcej popierających go Posłów.
Obywatele Polski nie mają żadnego wpływu na wybór Premiera, Ministrów i wszystkich Urzędników państwowych!
To oszuści sejmowi wybierają ich pośród siebie.
Kolejną kastą gangsterów są Sędziowie.
Społeczeństwo Polskie, które rzekomo jest "suwerenem", - nie ma żadnego wpływu na wybór Sędziów!
Oni wybierają się spośród siebie!
Pilnują natomiast, by Obywatele nie mogli zakwestionować prawa do rządzenia przez dwie poprzednie "władze", a więc Posłów i Ministrów.
W Trzeciej "władzy" przeprowadzono kolejny PRZEKRĘT SĄDOWNICZY odbierając Polakom PRAWO do występowania przed Sądami we własnej sprawie!!!!!!!!!
A zrobiono to BEZPARWNYM - sprzecznym z Konstytucją obwarowaniem - wymagającym występowania przed Sadami za pośrednictwem Adwokata!
Jest to oczywiście sprzeczne z Konstytucją Kwaśniewskiego i Europejską Konwencją Praw Człowieka, ale MAFIA SĄDOWNICZA nie zwraca uwagi na takie szczegóły, bo zawsze znajdzie się dla nich pretekst, by obalić obowiązujące Prawo!
Tak więc rządzą Nami TRZY MAFIE, a Polacy manifestują poparcie dla innych rodzajowo mafii, a więc partii politycznych".
O swoich prawach nie są w stanie pomyśleć, bo propaganda mediów robi z Polaków idiotów.
A idiota nie potrafi walczyć "o swoje".
|
|
26 styczeń 2024
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Opowieść Wigilijna 2004: KRÓL (Ukrainy) SIĘ RODZI, LUD (Ukrainy) TRUCHLEJE!
grudzień 25, 2004
Marek Głogoczowski
|
Członek Rady Polityki Pieniężnej Dariusz Rosati ma nadzieję....
wrzesień 16, 2002
IAR
|
Generał Michał Gutowski nie żyje (2)
wrzesień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Chasydzi palą flagę Izraela !
luty 20, 2003
Artur Łoboda
|
Czy głupota już wpisuje się w genetykę Polaków?
sierpień 5, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Deklaracje bez pokrycia
sierpień 3, 2004
www.dziennik.krakow.pl
|
Hymn skoczny niczym mistrz skoczni
styczeń 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Dlaczego USA muszą zbombardować Iran?
maj 13, 2006
Dr Krassimir Petrov
|
Przegląd notatek opublikowanych na www.gazeta.pl w dziale KRAJ przed południem
listopad 18, 2005
cywilizowany
|
Petycja na rzecz pozbawienia sędziów i prokuratorów immunitetu.
wrzesień 1, 2008
ZR
|
Czas na recesję w USA
sierpień 8, 2005
|
Tolerancja z pejczem w dłoni
czerwiec 24, 2006
Mirosław Kokoszkiewicz
|
Prawda o Judeo-Polonii
lipiec 16, 2004
|
Prasa a PKB
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
|
Oszukańcze gwiazdki
lipiec 8, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Nie bąd? biernym odbiorcą
grudzień 31, 2003
Nasz Dziennik
|
"Stany Zjednoczone podsycają niepokój w Iraku"
kwiecień 12, 2003
IAR
|
Kielce and fear
czerwiec 28, 2006
Norman G. Finkelstein
|
W cieniu niewidzialnego słonia
luty 28, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Biznesmeni - oszuści pod kluczem
sierpień 27, 2002
IAR
|
|
|