ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
więcej ->

 
 

Spadek produkcji ropy naftowej



Roczny spadek światowej produkcji ropy naftowej wynosi 4.5% co oznacza, że w tym roku potrzeba uruchomić dodatkowe szyby naftowe lub pompować więcej ropy z istniejących, żeby zaspokoić popyt na poziomie z 2007 roku. Deficyt ten równa się rocznej produkcji Iranu, czwartego co do wielkości, producenta ropy naftowej na świecie.

Sprawozdanie „Cambridge Energy Research Associates” (CERA) obejmuje 811 pól ropy naftowej na świecie i kwestionuje pogląd, że produkcja ropy zbliża się do szczytu możliwość produkcji globalnej w czasie, kiedy szybko rośnie popyt na paliwo.

Obecne największym producentem ropy naftowej jest Rosja, która w 2007 roku produkowała dziennie ponad dziesięć milionów standartowych beczułek ropy naftowej, następnie jest Arabia Saudyjska około ośmiu i pół miliona i USA około siedem i pól miliona baryłek dziennie. Na
Czwartym miejscu jest Iran (3.92) i potem Chiny (3.75), Meksyk (3.49), Kanada (3.32), Norwegia (2,56), Emiraty Arabskie (2,51) i Wenezuela (2,39) milionów standartowych beczułek ropy naftowej dziennie.

Spadek roczny produkcji jest głównym czynnikiem w ocenie stabilności cen paliwa na rynku światowym. Stabilność produkcji i dostaw jest tematem spekulacji i argumentacji politycznej. Radykalnym Żydom udało się przekonać rząd Bush’a, że dochody ze sprzedaży zrabowanej ropy naftowej w Iraku, pokryją koszta napadu na ten kraj. Na napadzie na Irak zarobił przemysł zbrojeniowy i rozmaite firmy ochroniarskie, ale oblicza się, że skarb USA z powodu tej wojny będzie zadłużony na półtora tysiąca miliardów dolarów, co jest cyfrą astronomiczną i przyczynia się do spadku wartości dolara.

Sprawa oceny przyszłej produkcji ropy naftowej jest uzależniona od uzyskiwania dziennych danych produkcji w Rosji, Arabii Saudyjskiej, Iranie i Wenezueli. Rezerwy wyczerpują się w miarę produkcji. Zwłaszcza szybko spada produkcja na Morzu Północnym (18% rocznie), na Alasce i w Zatoce Meksykańskiej.

Mniej niż połowa pól produkuje coraz mniej, ale przybywają nowi producenci w Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Zachodniej Afryce, regionie Morza Kaspijskiego i Zatoki Meksykańskiej. Nowa produkcja więcej niż nadrabia straty w warunkach pokoju. Napad na Iran przyczynił się do braku zaufania i podwyżki cen ropy naftowej.

Wladimir Putin napisał tezę dyplomową na temat strategicznego znaczenia ropy naftowej i gazu ziemnego. Być może, między innymi, z tego powodu został promowany na premiera Rosji a następnie wygrał wybory na prezydenta. Wówczas standartowa baryłka ropy kosztowała dziewięć dolarów, a obecnie waha się koło stu dolarów. Jest to jednym z powodów trzykrotnie większej popularności Putina w Rosji, niż Bush’a w USA.

Oceny CERA uważa się za optymistyczne. Inni analitycy uważają, że spadek roczny wynosi około 8% rocznie i wielu z nich ostrzega, że przyśpieszanie produkcji faktycznie zmniejsza produkcję wielu szybów w czasie eksploatowania ich. CERA liczy na wystarczający wzrost paliwa z przemiany gazu ziemnego, transportowanego jako płyn i z bio-paliwa z roślin.

W dodatku do rocznego spadku produkcji, roczny popyt na paliwo rośnie o 2.3%, według Międzynarodowej Agencji Energii i w 2008 roku osiągnie 87,8 miliona standartowych beczułek dziennie.

Organizacja Państw Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) ma spotkanie 1 lutego, 2008, w czasie którego to spotkania, ustali poziom produkcji przez swoich członków. Arabia Saudyjska ma nadwyżki rezerw i może podnieść produkcję, o co zabiega Bush, w czasie jego „anty-irańskiej” podróży na Bliski Wschód, gdzie on jest postrzegany jako lider uległego partnera w osi USA-Izrael, co kompromituje Bush’a w oczach Arabów i utrudnia plany tworzenia jego wersji demokracji w państwach muzułmańskich, podczas gdy Izrael stosuje apartheid w Palestynie.

Tymczasem w Rosji powstają komitety „konstruktywnej” krytyki demokracji amerykańskiej pod hasłem, że nie można uczyć się demokracji od takich ludzi jak Bush, który miał mniej głosów niż Al Gore i musiał zdobywać prezydenturę w 2000 roku drogą sądową. W „konstruktywnej” krytyce przoduje w Rosji prawnik, Anatoly Kuczerena, który twierdzi, że podobne grupy z Zachodu były w Rosji od dawna, tak więc, teraz jest właściwy czas, żeby Rosjanie bliżej przyjrzeli się metodom demokracji w USA, Anglii etc.

Analiza nagrań pobicia przez policję Rodney’a King’a w 1992 roku, dokonana przez Kuczerenę, ilustruje w Rosji trudne stosunki białych z murzynami w Ameryce. W lecie 2006, w czasie spotkania na szczycie organizacji G-8, Putin powiedział Bush’owi, że Rosja nie potrzebuje takiej demokracji, jaką USA zakłada w Iraku, oraz oskarżył Biały Dom o usuwanie z Iraku dziennikarzy amerykańskich, którzy krytykowali brutalną pacyfikację Iraku, według The Wall Street Journal z 18go stycznia.

Kuczerena twierdzi, że oceny Rosji przez takie organizacje jak „Freedom House” są niesprawiedliwe. Tymczasem Żyd, szef bezpieczeństwa wewnętrznego w USA, Michael Chertoff, rządzi strachem i wymyśla rozmaite powody do ograniczeń swobód obywatelskich w USA i na granicy z Kanadą, tak żeby Amerykanie pamiętali, że są ofiarami wojny przeciwko terroryzmowi, podobnie jak Żydzi w Izraelu i żeby solidaryzowali się z Izraelem. Metody te przypominają eksport komunizmu z Rosji Sowieckiej do Polski i tworzenie solidarności "demokracji ludowych."

Hilary Clinton, kandydatka na prezydenta USA, "jakoby najlepsza dla Żydów," powiedziała w Las Vegas: "Prezydent Bush pojechał nad Zatokę Perską i żebrze w Arabii Saudyjskiej i innych krajach, żeby Arabowie zgodzili się obniżyć cenę ropy naftowej. Jest to upokarzające. USA powinno stosować taką politykę energetyczną, żeby powiększyć zatrudnienie w produkcji bio-paliwa i w ten sposób ratować się przed kryzysem gospodarczym i jednocześnie starać się o niezależność od importu paliwa."

WWW.pogonowski.com
18 styczeń 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Umiejętność czytania tekstów - "Atak w Oświęcimiu"
sierpień 11, 2004
"Jesteśmy w Unii"
maj 4, 2004
Piotr Mączyński
Destabilizacja Pakistanu utrudnia pacyfikację Afganistanu
styczeń 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak dolar stał się słabą walutą?
wrzesień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Profesor kłamstwa
wrzesień 28, 2004
"Honoris gratia" bez kszty honoru
styczeń 12, 2006
Artur Łoboda
Bilans rządów 1989 -2009 – akt oskarżenia
luty 6, 2009
Dariusz Kosiur
Wywiad z H.W. Rosenthalem z 1976 r. opublikowany przez C.H. Weismana w 1992r.
kwiecień 29, 2006
Tlum: ( Leszkowski ,2006)
Pomroczność pomarańczowa
styczeń 16, 2005
Prezydent Bushcheney, Iran i Ceny Paliwa
styczeń 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bunt izraelskich pilotów
wrzesień 26, 2003
Waldemar Chamala
Polacy, to istni... masochiści !
czerwiec 1, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Po wyborach w USA
grudzień 26, 2004
Gregory Akko
Przerazony stojąc na palcach
styczeń 6, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Tresowanie społeczenstwa, czyli o powoływaniu lekarzy do wojska
styczeń 8, 2006
Adam Sandauer
Prezydent Kwasniewski na cmentarzu w Langannerie-Urville
czerwiec 6, 2004
Kto z Was wybudował katedrę?
sierpień 7, 2008
Artur Łoboda
Prowokator
listopad 2, 2005
Artur Łoboda
Piraci ośmieszają mocarzy tego świata
wrzesień 11, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Układ Lokalny – „Business - Businessmana!”
maj 28, 2006
Dariusz Adamczewski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media