ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Selekcja na "rampie" życia 
14 maj 2015      Artur Łoboda
Bez komentarza 
12 grudzień 2012      Artur Łoboda
Listy do Ministranta - Część II 
6 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Wróg publiczny nr 1
Wywiad z australijskim dziennikarzem Johnem Pilgerem na temat postępowania ekstradycyjnego przeciwko Julianowi Assange'owi, Nowiczokowi i rosnącemu zagrożeniu wojną z Chinami
 
11 październik 2020      Dennis J. Bernstein
Safickie wiersze miłosne 
8 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Czy Kaczyński powtórzy los Gomułki? 
21 grudzień 2015      Artur Łoboda
Grecki scenariusz 
4 październik 2023     
EUexit 
14 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Bliźnięta - bracia 
2 lipiec 2020      Artur Łoboda
Tytuł "TOMASZ LIS W SZPITALU" zapiera dech 
17 marzec 2020      Alina
Morawiecki na wojnie. Wrogiem – gotówka! 
18 kwiecień 2017      Krzysztof Wojczal
Depopulacja nabrała rozmachu 
10 styczeń 2022      T
Rzeczpospolita sędziowska? 
3 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Wróble, sroki, sowy 
28 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Kiedy politykom odbija 
6 luty 2018      Artur Łoboda
Co zrobić - by Polska w końcu zaczęła się rozwijać? 
19 maj 2015      Artur Łoboda
Przewodnik pt. „Telefoniczna kopalnia informacji” 
6 marzec 2014      www.polskawalczaca.com
Zaskoczenie? 
2 luty 2018     
Wiesław Sokołowski ODEZWA DO DZWONU 
10 luty 2012      www.trwanie.com
Epidemia kowida nigdy się nie skończy 
26 grudzień 2021      Artur Łoboda

 
 

Nasila się amerykańsko-niemiecka wojna hybrydowa przeciw Polsce

Polska znalazła się pod zintensyfikowanym atakiem Wojny Hybrydowej ze strony USA i Niemiec po tym, jak budowa Baltic Pipe została opóźniona przez ich duńskiego sojusznika, wpływowy Washington Post opublikował zjadliwy artykuł wstępny, wzywając amerykańskich decydentów do odparcia polskich planów odzyskania kontroli  nad należącym  do USA nadawcy antyrządowemu  i stało się oficjalne, że USA i Niemcy zawarły z Rosją umowę w sprawie Nord Stream II.
Sytuacja geostrategiczna dla Polski staje się coraz gorsza po tym, jak pod koniec lipca została poddana zintensyfikowanemu atakowi Wojny Hybrydowej ze strony USA i Niemiec.
Przyczyny jej coraz bardziej niekorzystnej pozycji opisałem już w niedawnym artykule , który wymienia osiem innych moich istotnych prac na ten temat.

Wszystko sprowadza się do tego, że Polska pozostaje ślepa na szybko zmieniającą się rzeczywistość regionalną, w ramach której USA i Rosja aktywnie negocjują tak zwany „ pakt o nieagresji ”, który nastąpi kosztem interesów narodowych Warszawy, tak jak ją rozumie.
Niemcy uczestniczą w tym procesie i liczą na to, że wykorzystają go do podporządkowania Polski swojej hegemonii kontynentalnej.
Wszystkie trzy wielkie mocarstwa są również przeciwne kierowanej przez Warszawę „Inicjatywie Trójmorza” (3SI), którą była administracja Trumpa entuzjastycznie poparła - jako kluczowa siła równoważąca w sprawach europejskich, ale którą Biden uważa za geopolityczną przeszkodę w realizacji jego celów.
 
Ostatnio zdarzyło się, że wyczekiwana przez Polskę budowa Baltic Pipe została opóźniona przez sojusznika USA z Niemiec i z Danii.
Wpływa to silnie na politykę bezpieczeństwa energetycznego kraju i zmusi go do dalszego polegania na tańszych, ale bardziej „wrażliwych politycznie” (z punktu widzenia polskiego kierownictwa) dostawach z Rosji.
Tuż przed tym wpływowy „Washington Post” opublikował zjadliwy artykuł wstępny, w którym błagał amerykańskich decydentów, by odepchnęli polskie plany odzyskania kontroli nad należącym do USA antyrządowym nadawcą, który wywołał niepokoje związane z rewolucją Colo w tym kraju.
Złowrogo zakończyli swój artykuł, pisząc, że „Stany Zjednoczone muszą wykorzystać wszystkie możliwe środki, aby zapewnić, że niezależne wiadomości telewizyjne w kraju przetrwają”.
Ostatecznie stało się oficjalnym, że USA i Niemcy zawarły z Rosją układ w sprawie Nord Stream II, który Polska uważa za szkodę dla jej interesów narodowych.
 
Bystrzy badacze historii mogą słusznie porównać to do niesławnej „Zdrady Zachodu” z ubiegłego stulecia, - chociaż konsekwencje muszą być jeszcze tak dramatyczne geopolitycznie jak wtedy.
Niemniej jednak Polska jest oczywiście zagrożona utratą ciężko zasłużonej suwerenności, jeśli wspólna amerykańsko-niemiecka kolorowa rewolucja się powiedzie, kraj wróci do bycia wasalem Berlina, a rząd będzie zmuszony przez okoliczności, by w końcu ponownie rozmawiać z Rosją, ale jako młodszy partner zamiast równego, na jaki zasługuje.
Nie byłoby potrzeby ponownego rozbioru Polski , ponieważ jest ona teraz państwem prawie całkowicie „czystym etnicznie”, poza rosnącą w ostatnich latach masą ukraińskich migrantów, a wszelkie wpływy zagraniczne (amerykańskie, niemieckie i rosyjskie) w kraju mogłyby być zarządzane poprzez Platformę Obywatelską (PO) Donalda Tuska, jeśli wróci do władzy.
Polska była przedmiotem geopolityki regionalnej w latach Trumpa, ale teraz wraca do roli obiektu za Bidena.
 
Tragedią jest to, że tego wszystkiego można było uniknąć i było tak oczywiste od początku roku.
W chwili, gdy liberalno-globalistyczne siły Bidena wkroczyły do ​​Białego Domu, konserwatywno-nacjonalistyczny rząd Polski powinien był wiedzieć, że niemiecka wojna hybrydowa przeciwko nim zostanie zintensyfikowana ze względu na wspólne wizje ideologiczne Waszyngtonu i Berlina, które są sprzeczne z planami Warszawy.
Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) powinna też od razu rozpocząć tajne rozmowy z Rosją, gdy na początku tego roku dowiedziała się z mediów, że Biden planuje spotkanie z Putinem.
Polska i Rosja mogły rozpocząć negocjowanie własnego „paktu o nieagresji” na Białorusi i Ukrainie, aby wzmocnić wzajemnie swoją strategiczną siłę negocjacyjną wobec USA, co mogłoby również uniemożliwić Polsce zmuszenie do reagowania na wszystko, USA, Rosja i Niemcy zgodziły się za jego plecami, jak się ostatecznie stało.


Jeszcze nie jest na to za późno, chociaż jej własna pozycja negocjacyjna jest znacznie osłabiona teraz, gdy Baltic Pipe został nieoczekiwanie opóźniony przez sojusznika USA i Niemiec z Danii (prawdopodobnie w ramach szerszej amerykańsko-rosyjskim pakcie „o nieagresji”).
Rosja doskonale zdaje sobie również sprawę z tego, jak coraz bardziej zdesperowana staje się Polska w sensie strategicznym, więc Kreml może domagać się od Warszawy większych ustępstw w sprawie wyobrażonej przez przywódcę środkowoeuropejskiego „strefy wpływów” - na ich wspólnych białorusko-ukraińskich pograniczach, niż gdyby zaczęli np. takie negocjacje przed kilkoma miesiącami.
Jednym z możliwych sposobów na poprawę jej wpływu w tym zakresie byłoby, gdyby Polska jednocześnie sięgnęła do Chin jako siły równoważącej Stany Zjednoczone - tak jak ostatnio zrobiła to sąsiednia Ukraina, stając się również ważnym pomostem gospodarczym między Wschodem a Zachodem, a następnie wykorzystać nowo odkryte geolokalizacje.
To gospodarcza rola, aby zachęcić Rosję do zawarcia bardziej „zrównoważonego” układu.
 
Cokolwiek w końcu zrobią, oczywiste jest, że PiS musi zrobić coś, - by złagodzić wspólną amerykańsko-niemiecką presję na siebie, a następnie skoncentrować swoje wysiłki na pokrzyżowaniu planów neutralizacji suwerenności Polski.
Tak jak Turcja, - kolega z NATO, kilka lat temu pragmatycznie zwróciła się na Wschód - w obliczu bezprecedensowej presji Zachodu, aby przetrwać atak zmiany reżimu 0 w tym czasie, tak samo Polska musi zrobić to samo, aby nie ryzykować nieodwracalnej utraty wszystkiego.
PiS-owi może być bardzo trudno to zrozumieć z „poprawnych politycznie” powodów, ale jego amerykański patron właśnie dźgnął go w plecy i sprzedał Polskę Niemcom.
Koniec jest z pewnością bliski, o ile Polska nie nada priorytetu pilnemu wschodniemu zwrotowi wobec Rosji i Chin - w celu ochrony swojej suwerenności i wzmocnienia jej zdolności „Bezpieczeństwa Demokratycznego” do odparcia wspólnej amerykańsko-niemieckiej wojny hybrydowej.
Jeśli PiS tego nie zrobi, to Polska będzie zmuszona poddać się niemieckiej hegemonii, od której nigdy nie ucieknie.

Andrew Korybko Amerykański analityk polityczny  

Źródło:
http://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=2136
31 lipiec 2021

Andrew Korybko 

  

Komentarze

  

Archiwum

Prowokacja była głośna, wyjaśnienie ciche
listopad 7, 2004
Artur Łoboda
BANKI WYWOŻˇ Z POLSKI MILIARDY ZŁOTYCH
luty 17, 2009
Dariusz Kosiur
Fundacja Sorosa dyskryminowana w Rosji
lipiec 30, 2002
PAP
Gotowa salwa odwetowa Iranu, 11,000 rakiet
październik 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Żydzi Wygrali Drugą Wojnę Światową?
marzec 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Odezwa Do Nicości
kwiecień 30, 2006
Wiesław Sokołowski
DO RADNYCH MIASTA WROCŁAWIA. ODPOWIED¬ NA INICJATYWĘ STWORZENIA MUZEUM SOLIDARNOŚCI WE WROCŁAWIU
luty 5, 2003
O BANANACH I OPOZYCJI... i jeszcze raz o bananach
styczeń 9, 2003
Artur Łoboda
Wpisywanie informacji do encyklopedii Wikipedia
styczeń 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Droga do Unii
lipiec 31, 2003
Witold Filipowicz
"Łagodny język propagandy"
kwiecień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Andersen
sierpień 30, 2002
Stosunki Polsko-Krzyżackie (wypracowanie szkolne)
czerwiec 1, 2002
szkolne wypracowanie
Decyduje rozmowa kwalifikacyjna
grudzień 20, 2005
Kapitalizm
kwiecień 25, 2004
Artur Łoboda
Cieć testuje prawo wyborcze
październik 25, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Izrael Szamir „PaRDeS – studium Kabały” Rozdział 4
marzec 21, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
Strajk lekarzy - "jestem za, a nawet przeciw"
maj 21, 2007
Ewa.I. Gołąb - Kosiur, Dariusz Kosiur
Kosowo na zawsze serbskie!!!
luty 18, 2008
Redakcja portalu Jednodniówka Narodowa
Małopolskie branie (kopert)
sierpień 30, 2004
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media