|
| Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy |
|
| Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie |
|
| Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku |
|
| |
|
| Nanotechnologia w szczepionkach |
|
| PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID |
|
| Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS |
|
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień. |
|
| Konzentrationslager Fuehrer |
|
| Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa |
|
| Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne |
|
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?
|
|
| Medialni MORDERCY! |
|
| Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi |
|
| CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW ! |
|
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,
chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. |
|
| "Norymberga 2" w Sejmie RP |
|
| |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia |
|
| Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? |
|
| Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. |
|
| Awantura w Sejmie o maseczki! |
|
| Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun. |
|
| Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom |
|
| |
|
| Bankructwo Ukrainy |
|
| |
|
| Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski |
|
| W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. |
|
| Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy |
|
| ... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... |
|
| "patriotyzm" po 1989 roku |
|
| komentarz zbędny |
|
| Skazany za pestki moreli, B17 |
|
| Faszyzm w barwach demokracji |
|
| Jak to jest z kowidem na Florydzie? |
|
| |
|
| Polscy "nacjonaliści" o żydach |
|
| Po prostu zobaczcie |
więcej -> |
|
Kulig na koszt niezaproszonych
|
|
Kulig na koszt niezaproszonych
Syndrom Kulczyka?
Stronnicy połączenia Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN z Rafinerią Gdańską mówią, iż połączony podmiot nie będzie miał monopolistycznej pozycji na polskim rynku gdyż nie ma ceł na paliwa, stąd rynek jest otwarty na konkurencję...
Nie należy się dziwić władzom Orlenu (chociaż będzie to spojrzenie krótkowzroczne - w pewnym sensie odzwierciedlające długość kadencji władz spółki), iż zabiegają o dominującą pozycję na rynku. Znacznie gorzej jeżeli chcieliby wcielać swoją strategię wszelkimi - w tym tzw. poza prawnymi - sposobami. Najgorzej zaś o mechanizmach rządzących polską gospodarką świadczyłyby w tym przypadku poglądy osób odpowiedzialnych za prywatyzację sektora paliwowego tożsame z opiniami największego uczestnika rynku i strony postępowań prywatyzacyjnych w sektorze.
Jakże odmiennie wygląda sytuacja w krajach Unii Europejskiej. Ostatni przykład - konieczność odsprzedaży stacji paliwowych przez BP w Niemczech, przy znacznie mniejszym udziale BP w rynku detalicznym w Niemczech niż PKN Orlen w Polsce. BP został zobowiązany do odsprzedaży stacji stanowiących 4% udział w rynku tak aby docelowo posiadał nie więcej niż 22%. Natomiast PKN posiada ...40% udział w rynku detalicznym, nie wspominając, iż BP nie ma znaczącej pozycji na rynku sprzedaży hurtowej, w sieci dystrybucji (rurociągi paliwowe) czy w przetwórstwie ropy w Niemczech.
Interesujące, że argumentów o otwartym rynku europejskim nie podzielił niemiecki urząd antymonopolowy, czyżby rynek niemiecki był mniej otwarty i mniej europejski niż polski? I przede wszystkim - w każdym obszarze rynku, BP ma mniejszy udział w Niemczech niż PKN w Polsce! Najwyra?niej fantazja stronników PKN Orlen nie zna granic, czymże owa imaginacja jest podsycana...
Kilka osób, w tym należących do najbogatszych ludzi w Polsce, na stworzeniu monopolu na rynku paliwowym chce powiększyć swoje majątki. Premię na rzecz tych osób zapłacą miliony konsumentów, w tym w 80% to ludzie niezamożni którzy zapłacą tankując paliwo, korzystając z komunikacji lub nabywając jakiekolwiek inne produkty.
Sytuacja przypomina inne zdarzenie, gdy główni akcjonariusze upadającej firmy ubezpieczeniowej wraz z kierownictwem spółki zaoferowali bezwartościowe akcje w publicznej ofercie. Kilka osób się wzbogaca, kosztem tzw.publiczności.
Nasuwa się pewna refleksja. W języku polskim na określenie podstępnego bogacenia się osób kosztem innych ludzi są odpowiednie słowa. Jednak w działalności lobbingowej nie używa się tak prostych słów jak obłuda, judaszowe srebrniki. Czy słusznie, kogo i ku czemu to prowadzi? W wymiarze wieczności i współczesności.
Panie Prezesie Orlenu
Czy widzi Pan różnicę pomiędzy globalizacją a monopolizacją? Przywołując procesy globalizacyjne, uważa Pan iż PKN ORLEN w skali europejskiej nie jest dużym podmiotem i potrzebuje konsolidacji. Czy zna Pan prawo europejskie w zakresie konsolidacji? W każdym kraju europejskim pomysły takiej “konsolidacji” jak połączenie PKN z RG byłyby wprost wyśmiane. PKN jak najbardziej powinien uczestniczyć w konsolidacji tyle że z firmami operującymi na innych rynkach, np. węgierskim, austriackim, czeskim, etc.
W Pańskim życiorysie brakuje wyszczególnionych osiągnięć na poszczególnych stanowiskach. Z pewnością takie osiągnięcia były, na przykład jako Dyrektora Generalnego Biura Podróży “LOT Ait Tours”(1986-91). W praktyce było to jedyne biuro mające dostęp do przewozów lotniczych, taka komfortowa syuacja zapewne stwarzała wiele możliwości. Czy uważa Pan, iż obecnie wszystkie biura podróży powinny się połączyć i oferować jeden (najlepszy) katalog usług. Zyski z synergii byłyby w tym zakresie olbrzymie.
PKN ORLEN stwierdził, iż połączenie z Rafinerią Gdańską to korzyść finansowa dla Skarbu Państwa, gdyż wartość grupy paliwowej wzrośnie o kilkaset milionów złotych. Czy Pan podpisuje się pod tym oświadczeniem?
W krajach cywilizowanych lub rozwijających się dzieli się monopole przed ich sprzedażą. Zamiarem rządów jest sprzedaż kilku podmiotów za cenę łącznie znacznie niższą aniżeli można by uzyskać ze sprzedaży jednego podmiotu monopolizującego rynek. Czy znane są Panu motywy takiego działania? Wydaje się, iż Pańskie poglądy ekonomiczne są bliższe poglądom Aleksandra Łukaszenki niż Aleksandra Kwaśniewskiego.
W stronę konkurencji
Najtańsze paliwa są w Polsce w części zachodniej, południowej i wschodniej. Tam gdzie ORLEN musi się liczyć z konkurencją. Najdroższe paliwa są województwach ...pomorskim i ...mazowieckim - najbliżej rafinerii. Jeżeli polski rząd jest zainteresowany wzrostem gospodarczym i niskim bezrobociem powinien przede wszystkim ukrócić praktyki monopolistyczne. Ceny paliw niższe o 5-10 groszy na litrze to kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Tylko niskie koszty mogą zapewnić wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Monopole paliwowe, telekomunikacyjne, energetyczne i inne to fundamentalne czynniki kryzysu gospodarczego.
Jarosław Supłacz
|
|
16 maj 2003
|
|
www.polandsecurities.com/orlen
|
|
|
|
Edukacja
luty 21, 2008
Marek Jastrząb
|
Zniszczone gniazda
czerwiec 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Za zwierzaka można iść do więzienia
marzec 4, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Poszukiwacze prawdy
czerwiec 30, 2006
Wojciech Łapiński
|
Komu dzisiaj można ufać?
lipiec 20, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Co robić?
październik 8, 2005
Stanisław Bulza
|
Potakiwacze Izraela w USA
lipiec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
A jednak się niecierpliwimy
lipiec 11, 2006
ks. prof. Czesław S. Bartnik
|
III WŁADZA RP - orły, obrońcy, stróże, czy zwykłe ciecie?
sierpień 24, 2008
ZR
|
"Ejszyszki"
maj 28, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Śpiewak śpiewa fałszem
styczeń 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
Jezus u menadżera przy popie
marzec 24, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Dlaczego Pan Akko uważa, że powinniśmy ratyfikować konstytucję UE
czerwiec 4, 2005
Gregory Akko
|
Nazywam sie ARGUMENT
czerwiec 9, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Czy spółdzielnie mieszkaniowe zwrócą znacjonalizowane wkłady?
sierpień 30, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Gangsterzy ekonomiczni z całego Świata mówia w sprawie Balcerowicza jednym głosem
marzec 15, 2006
Przegląd prasy
|
Polityczna niepoprawność
kwiecień 16, 2008
Marek Jastrząb
|
Szykany, prześladowania, znęcania, intrygi, kłamstwa, poniżanie,...
luty 17, 2006
Stefan B. Wiacek
|
Czy to początek opamiętania?
czerwiec 2, 2005
Artur Łoboda
|
Czy Katykatury Duńskie są Prowokacją?
luty 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|