|
| Skazany za pestki moreli, B17 |
|
| Faszyzm w barwach demokracji |
|
| Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS |
|
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień. |
|
| Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe |
|
| Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. |
|
| Klimat i trop finansowy |
|
| To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. |
|
| LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski |
|
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
|
|
| whatreallyhappened.com |
|
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/
99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. |
|
| Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki |
|
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? |
|
| NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) |
|
| |
|
| Atak pistapo w Gdańsku |
|
| Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r. |
|
| Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców |
|
|
|
| Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków |
|
| Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. |
|
| Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. |
|
| |
|
| Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej |
|
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
|
|
| Strzeżcie się Obamy |
|
| Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? |
|
| Cała prawda o ataku z 11 września |
|
| Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku |
|
| Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW |
|
|
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 |
|
| |
|
| LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw |
|
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji. |
|
| Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok |
|
| |
więcej -> |
|
"Cud Balcerowicza" i "dobrobyt" wg Kwaśniewskiego
|
|

Aż o 15 miejsc w dół spadła Polska na liście najbardziej konkurencyjnych państw świata. Jak co roku przygotowało ją Światowe Forum Ekonomiczne. Nasz kraj jest najgorzej oceniany przez przedstawicieli biznesu spośród wszystkich państw Unii Europejskiej.
Światowe Forum Ekonomiczne przeprowadzało swoje badania w 104 krajach. Polska znalazła się w tym roku dopiero na 60. pozycji. Rok temu było to miejsce 45. Tak drastycznego spadku nie odnotowało żadne z państw uwzględnianych na liście. Od dwóch lat liderem listy jest Finlandia, przed Stanami Zjednoczonymi.
Polski biznes ocenia
Ranking został przygotowany na podstawie informacji polskiego biznesu, a sondaże były przeprowadzane przed 1 maja 2004 r. - Opinie przedsiębiorców są najważniejsze, bo to oni podejmują decyzje inwestycyjne - powiedział "Rz" jeden z autorów raportu.
Wśród czynników, które najbardziej utrudniają działalność firmom w Polsce, wymieniane są przede wszystkim: mało sprawne władze, korupcja, regulacje podatkowe, niestabilność przepisów, dostęp do finansowania, wysokie podatki, niski poziom infrastruktury, przestępczość, restrykcyjne regulacje rynku pracy, niestabilność władz, inflacja oraz niska dyscyplina pracy.
W ubiegłym roku przedsiębiorcom najbardziej przeszkadzały w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych regulacje podatkowe oraz wysokość samych podatków. Wymieniło je wówczas odpowiednio 16 i 15 procent badanych. W tym roku główna przeszkoda - niesprawna władza - przeszkadza w rozwoju aż 20 proc. z ankietowanych przedsiębiorców.
O jedno miejsce na liście barier biznesowych "awansowała" korupcja. Rok temu przeszkadzała ona niespełna 14 proc. ankietowanych, w tym roku ten powód był wymieniany przez 17 procent z nich. - To znaczy, że więcej przedsiębiorców niż przed rokiem musi zapłacić, by przyspieszyć decyzje administracje. Pogorszyły się również warunki dostępu do finansowania, co zadziwia, bo przecież polscy przedsiębiorcy mają obecnie znacznie łatwiejszy dostęp do pieniędzy na inwestycje, chociażby z funduszy europejskich.
Bardziej innowacyjni
- Polska dosyć dobrze daje sobie radę z innowacyjnością w gospodarce i tu widać cały czas postęp - powiedział "Rz" jeden z autorów raportu. Dodał jednak, że nakłady na technologie nie przyniosą żadnych efektów, jeśli nie poradzimy sobie z fundamentami gospodarki. A w tym wielka jest rola państwa. W oddzielnym rankingu, oceniającym wyłącznie pracę instytucji publicznych, z którymi styka się biznes, w zeszłym roku Polska była na 58. miejscu, w tym roku na 80.
- Najbardziej jednak martwi to, że polscy przedsiębiorcy są tak bardzo pesymistycznie nastawieni - mówi Jennifer Blanke, główny ekonomista Światowego Forum Ekonomicznego, odpowiedzialna za ranking konkurencyjności. Rok temu nasz kraj znajdował się pod tym względem na 51. pozycji na 102 notowane kraje, obecnie na miejscu 72. przy uwzględnieniu na liście 104 państw.
Inne czynniki, które ujemnie wpływają na nastroje polskich przedsiębiorców, a jednocześnie skłaniają ich do odsuwania decyzji o inwestowaniu, to bardzo wysokie koszty związane z nakładami na rolnictwo oraz niewielka przejrzystość i przewidywalność decyzji podejmowanych przez władze (jesteśmy tutaj na przedostatnim miejscu w całym rankingu). Polska znajduje się dopiero na 98. pozycji, jeśli chodzi o uznaniowość decyzji podejmowanych przez władze, a na 96. miejscu, kiedy jako kryterium oceny wybrano zagrożenie przestępczością zorganizowaną. Na miejscu ostatnim uplasowaliśmy się pod względem przepisów dotyczących zatrudniania kobiet, które są w wieku rozrodczym.
W czym jesteśmy dobrzy
Są jednak i takie dziedziny, w których Polska znalazła się w pierwszej, drugiej i trzeciej dziesiątce rankingu. Niska jest inflacja, do zaakceptowania kurs wymiany złotego, niezła dostępność, także w terenie i z dala od głównych ośrodków przemysłowych, maszyn i komponentów do produkcji. Dość elastyczny jest system płacowy, zwiększa się liczba linii telefonicznych i połączeń internetowych. Tutaj Polska znajduje się wśród 40 najbardziej rozwiniętych krajów. Podobnie jest z dostępnością do komputerów i telefonów komórkowych. W części rankingu oceniającej współpracę ośrodków akademickich jesteśmy dokładnie w połowie listy.
Niewielkim pocieszeniem jest to, że praktycznie wszystkie kraje, które wstąpiły razem z Polską do Unii Europejskiej, spadły w rankingu ŚFE. Tylko Słowacja, która jest prawdziwą reformatorską gwiazdą, utrzymała się na tym samym, 43, miejscu.
Nie jest wykluczone - przyznają autorzy raportu, że ten pesymizm częściowo jest uzasadniony obawami, jakie niosło ze sobą wstąpienie do UE. Ale, niestety, większość z tych kryteriów, które zepchnęły Polskę w dół listy, z członkostwem kraju w Unii nie ma nic wspólnego.
Na czele listy - tak, jak w ubiegłym roku - Finlandia. Za nią uplasowały się Stany Zjednoczone. Przed Polską jednak zmieściły się wszystkie kraje, które wstąpiły do UE 1 maja 2004 roku. Także Bułgaria i Turcja, które dopiero do UE kandydują. Estonia awansowała wręcz do światowej elity i znalazła się w pierwszej dwudziestce najbardzoiej konkurencyjnych kraj
www.rzeczpospolita.pl |
|
14 październik 2004
|
|
Danuta Walewska
|
|
|
|
Manipulacja Polakami
luty 9, 2008
Dariusz Kosiur
|
Apel do Ministra Sprawiedliwości
grudzień 22, 2005
Edward Wo?niak
|
Dajcie szansę rozumowi
marzec 21, 2004
zaprasza.net
|
Sarkozy popiera budowę Muzeum Historii Żydów Polskich
luty 19, 2008
PAP
|
Opór przeciwko wyrzutniom "Tarczy"
luty 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Afganistan i broń atomowa - czyli dokąd prezydent wysyła polskich chłopców.
wrzesień 16, 2006
Dorota Szczepańska
|
Nie pastwic sie intelektualnie nad goiami
lipiec 1, 2007
czlowiekmyslacy
|
I po szkodzie Polak głupi
październik 13, 2005
|
Hiroszima i Nagasaki a „Tarcza” w Polsce
sierpień 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kasy fiskalne dla lekarzy i prawników.
sierpień 12, 2006
koala410
|
Krajobraz z radarem
wrzesień 21, 2006
Michał Sobczyk, Jarosław Szczepanowski
|
Różne światy - czyli - co Wy tu robicie?!
październik 25, 2007
Artur Łoboda
|
Wszyscy posłowie przed komisje sejmowe
listopad 12, 2003
slawek
|
Wolontariusze
październik 16, 2005
Artur Łoboda
|
Echo, czyli rozmowa Bogiem?
styczeń 21, 2008
Marek Olżyński
|
Problem uregulowania kwestii wizowych między Polską a USA -rozwiązania stosowane wobec obywateli USA przez inne kraje
marzec 26, 2008
tłumacz
|
Jaruzelski: papież najwybitniejszym Polakiem XX wieku
sierpień 14, 2002
PAP
|
Już wiemy komu kolejny polskojęzyczny rząd służy
grudzień 29, 2005
PAP
|
Chirac skrytykował Polskę
luty 18, 2003
zaprasza.net
|
Katyn massacre film & Jewish conduct in Poland
luty 2, 2008
przysłał Israel Shamir
|
więcej -> |
|