ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Lasciate ogni speranza 
26 październik 2016     
CZY PREZYDENCKI TU 154 MOGŁA ROZERWAĆ SPONTANICZNA EKSPLOZJA MIESZANKI PALIWOWO-POWIETRZNEJ? 
12 maj 2010      Gasienica
Potwierdzam, w Polsce jest dyktatura! 
19 lipiec 2016      Artur Łoboda
Niechaj się Kaczyński dobrze zastanowi 
15 lipiec 2016      Artur Łoboda
Metodysta 
22 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Henryk Holland 
28 kwiecień 2017     
Przestępcy finansowi z PiS 
2 grudzień 2019     
Konferencja prasowa Witolda Gadowskiego vs. Ringier Axel Springer pod Sądem Okręgowym Warszawa! 
23 listopad 2018      wRealu24.pl
Antypolskie fobie Żakowskiego  
8 luty 2016      Artur Łoboda
Trucizna ze strzykawki 
26 lipiec 2022     
Wyjście z sytuacji bez wyjścia (3) 
3 październik 2012      Artur Łoboda
Wypaczenia tak - socjalizm nie 
22 październik 2012      Artur Łoboda
Fenomen Biblioteki Prezydenckiej Bush’a 
5 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Rządowi eksperci 
16 listopad 2015      Artur Łoboda
Coś do myślenia: moja lista Żydów 
23 marzec 2012      Artur Łoboda
Immunologiczna małopłytkowość zakrzepowa wywołana szczepieniem przeciw Covid-19 
23 maj 2022     
Wolność słowa po niemiecku, czyli jak Interia kasuje linki 
17 styczeń 2019      Alina
W czyim interesie Kaczyński pojechał na Ukrainę? 
2 grudzień 2013      Artur Łoboda
Czarnoksiężnik z Krainy Oz: Ciemna rzeczywistość, w której głębokie państwo ukrywa się przed światem  
8 czerwiec 2021      Andrew Korybko
Sędzio! Nie kradnij! Nie cudzołóż (z podsądnymi)…  
18 luty 2017      Janusz Sanocki

 
 

McKinsey: «Turbocharge» dla opioidów i «przebudowa światowego systemu opieki zdrowotnej na wzór Izraela»

Firma konsultingowa zawarła umowy z 49 stanami z tytułu doradztwa w zakresie sprzedaży dla producentów leków, w tym Purdue Pharma, producenta OxyContinu.

https://en.wikipedia.org/wiki/McKinsey_%26_Company

https://en.wikipedia.org/wiki/Purdue_Pharma


Firma McKinsey & Company, konsultant korporacji i rządów na całym świecie, zgodziła się zapłacić prawie 600 milionów dolarów tytułem zadośćuczynienia po dochodzeniu dotyczącym jej roli jako pomocnika w “turbodoładowaniu” sprzedaży opioidów, co jest rzadkim przypadkiem publicznego rozliczania się z jej pracy z klientami.


Firma zawarła porozumienie o wartości 573 milionów dolarów z prokuratorami generalnymi w 47 stanach, Dystrykcie Kolumbii i pięciu terytoriach, zgodnie z czwartkowym aktem
sądowym opublikowanym w Massachusetts. Osobne umowy zostały obwieszczone w stanie Waszyngton, na kwotę 13 milionów dolarów, oraz w Zachodniej Wirginii, na kwotę 10 milionów dolarów. Nevada, która nie jest stroną umów, będzie kontynuować swoje dochodzenie w sprawie opioidów, jak twierdzi biuro prokuratora generalnego.

Ugody zostały zawarte po tym, jak pozwy sądowe ujawniły szereg dokumentów pokazujących, w jaki sposób firma McKinsey pracowała nad napędzaniem sprzedaży leku przeciwbólowego
OxyContin firmy Purdue Pharma podczas kryzysu opioidowego w Stanach Zjednoczonych, który przyczynił się do śmierci ponad 450 000 osób w ciągu ostatnich dwóch dekad.


Jak wynika z dokumentów, rozległa współpraca McKinsey z firmą Purdue obejmowała doradzanie jej, aby skupiła się na sprzedaży lukratywnych tabletek wysokodawkowych, nawet po tym, jak producent leku przyznał się w 2007 roku do winy w związku z federalnymi zarzutami karnymi, że wprowadził w błąd lekarzy i organy nadzorcze w kwestii ryzyka związanego z OxyContinem. Firma powiedziała również Purdue, że mogłaby “połączyć siły” z innymi producentami opioidów, aby zapobiec “surowemu traktowaniu” ze strony Food and Drug Administration.


Maura Healey, prokurator generalny Massachusetts, stwierdziła, że dochodzenie w sprawie firmy objęło przegląd “tysięcy i tysięcy dokumentów i e-maili”, które razem wzięte opowiedziały “historię przestępstw McKinsey’a”.

“Zawsze chodziło o pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy stworzyli epidemię opioidów i czerpali z niej zyski” – powiedziała. Healey była pierwszym stanowym prokuratorem generalnym, który przeprowadził dochodzenie w sprawie interesów McKinsey prowadzonych z Purdue.

Firma konsultingowa nie przyzna się do wykroczeń, zgodnie z ugodą zawartą w wielu stanach, ale zgodzi się na narzucone przez sąd ograniczenia dotyczące jej pracy związanej z niektórymi rodzajami leków uzależniających. McKinsey zachowa również swe e-maile przez pięć lat i ujawni potencjalne konflikty interesów przy ubieganiu się o kontrakty stanowe. Zaś w ramach działań podobnych do ugody zawartej przez przemysł tytoniowy (sprzed kilkudziesięciu lat), firma, dziesiątki tysięcy stron dokumentów związanych z jej pracą nad opioidami umieści w publicznie dostępnej bazie danych.

Stany wykorzystają kary cywilne – z których 478 milionów dolarów musi być zapłacone w ciągu 60 dni – na leczenie uzależnień od opioidów, zapobieganie uzależnienio oraz programy naprawcze, jak mówi dokument ugody. Będą to pierwsze pieniądze, jakie stany zobaczą po tym, jak Purdue Pharma – w październiku – zgodziła się zapłacić 8,3 miliarda dolarów i przyznać się do winy w związku z federalnymi zarzutami karnymi dotyczącymi marketingu leku OxyContin. Purdue ogłosiło bankructwo, co oznacza, że państwa będące stronami owej ugody będą musiały ustawić się w kolejce do innych wierzycieli.

Ponadto, członkowie rodziny Sackler, którzy są właścicielami firmy Purdue, zgodzili się ostatniej jesieni zapłacić rządowi federalnemu 225 milionów dolarów z tytułu kar cywilnych, i są w trakcie rozmów z innymi stronami sporu, aby wypłacić 3 miliardy dolarów.


O żydowskiej rodzinie “fillantropów“ Sacklerów pod linkiem:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sackler_family

Massachusetts i wiele innych stanów było niezadowolonych z październikowej umowy, którą Departament Sprawiedliwości administracji Trumpa osiągnął zaledwie kilka dni przed tym,
jak były prezydent został pokonany w listopadowych wyborach. Kwota, którą płaci McKinsey, jest znacznie wyższa niż ta, którą zarobił na pracy związanej z opioidami z Purdue lub
Johnson & Johnson, Endo International i Mallinckrodt Pharmaceuticals, innymi klientami producentów opioidów, powiedziała osoba zaangażowana w negocjacje ugodowe.

McKinsey może stanąć w obliczu jeszcze większej liczby roszczeń w nadchodzących miesiącach. W niektórych stanach umowy nie zabraniają lokalnym władzom wnoszenia pozwów, a hrabstwo Mingo w Zachodniej Wirginii, jednym z najbardziej dotkniętych stanów w kraju, złożyło pozew przeciwko McKinsey w zeszłym tygodniu. Administracja Bidena również może podjąć działania przeciwko spółce.

W czwartkowym oświadczeniu McKinsey stwierdził, że uważa, iż “jego poprzednia praca była zgodna z prawem i zaprzeczył domniemaniom, że było inaczej”.

Kevin Sneader, globalny partner zarządzający firmy, powiedział jednakże: “Głęboko żałujemy, że nie dostrzegliśmy w odpowiedni sposób tragicznych konsekwencji epidemii
rozwijającej się w naszych społecznościach. Dzięki temu porozumieniu mamy nadzieję, że staniemy się częścią rozwiązania kryzysu opioidowego w USA.”


Jeden z byłych partnerów spółki nazwał ugody ogromnie znaczącymi, ponieważ burzą one dystans, jaki McKinsey – który twierdzi, że udziela jedynie rekomendacji – stawia pomiędzy swoimi poradami a działaniami swoich klientów. Przez dziesięciolecia firma unikała odpowiedzialności prawnej za głośne wpadki niektórych klientów, w tym firmy energetycznej Enron i
Swissair, nieistniejących już dziś szwajcarskich narodowych linii lotniczych. Były partner prosił o zachowanie anonimowości, ponieważ ex pracowników McKinsey’a obowiązują umowy o zachowaniu poufności.

Jeszcze bardziej naraża firmę McKinsey i jej konkurentów na niebezpieczeństwo fakt, że w ostatnich latach agresywnie wkroczyli oni w nową branżę, nie tylko oferując porady w
zakresie zarządzania, ale także pomagając firmom we wdrażaniu ich sugestii.

Tak właśnie było w przypadku działalności McKinsey w Purdue, powiedział Phil Weiser, prokurator generalny stanu Kolorado. Dwóch starszych wspólników McKinsey’a prowadziło
działania firmy w celu wdrożenia planów napędzania sprzedaży, współpracując z członkami rodziny Sacklerów, a nawet uchylając decyzje kierownictwa Purdue, powiedział Weiser.

“Kiedy obserwuje się poczynania tychże wspólników McKinsey’a, działają oni niemalże jako kierownictwo firmy”, powiedział Weiser.

Materiały McKinsey ujawnione w procesach sądowych w ciągu ostatnich dwóch lat sięgają roku 2004 i dochodzą aż do roku 2019.

Dokumentacja podkreśla bliskie relacje McKinsey’a z Purdue na przestrzeni wielu lat. W 2009 roku firma napisała raport dla Purdue mówiący, że nowe taktyki sprzedaży zwiększyłyby sprzedaż OxyContinu nawet o 400 milionów dolarów rocznie, i zasugerowała “‘sterowniki’ sprzedaży oparte na idei, że opioidy zmniejszają stres i sprawiają, że pacjenci są bardziej optymistyczni i mniej odizolowani”, jak twierdzi pozew złożony w 2018 roku przez Massachusetts. McKinsey pracował z kierownictwem Purdue w poszukiwaniu sposobów “przeciwdziałania emocjonalnym przekazom od matek z nastolatkami, które przedawkowały” na leku.

W 2013 r. rząd federalny zawarł ugodę z Walgreens, siecią aptek, aby rozprawić się z nielegalnymi receptami na opioidy. Sprzedaż do Walgreens zaczęła spadać. Według pozwu z
Massachusetts, McKinsey zalecił Purdue “lobbowanie wśród liderów Walgreens, aby poluzowali”.

Zaś w prezentacji slajdów z 2017 roku dla Purdue, McKinsey przedstawił kilka opcji, aby podeprzeć sprzedaż. Jedną z nich było udzielenie dystrybutorom zniżek za każde przedawkowanie OxyContinu, które mogło być przypisane do sprzedanych przez nich tabletek. Slajdy są godne uwagi ze względu na ich szczegółowość. Na przykład, McKinsey oszacował, że 2,484 klientów CVS (Pharamacy) przedawkuje lub rozwinie zaburzenia związane z używaniem opioidów w 2019 roku z powodu przyjmowania OxyContinu. CVS stwierdził, że plan ten nigdy nie został zrealizowany.

Już przed rokiem 2018, kierownictwo McKinsey zdawało sobie sprawę, że może zostać pociągnięte do odpowiedzialności za swoją pracę związaną z opioidami. Po tym, jak Massachusetts pozwało Purdue, Martin Elling, szef praktyk farmaceutycznych w firmie, napisał do innego partnera, Arnaba Ghataka: “Prawdopodobnie ma sens szybka rozmowa z komisją ds. ryzyka, aby sprawdzić, czy powinniśmy zrobić cokolwiek” innego niż “wyeliminowanie wszystkich naszych dokumentów i e-maili. Podejrzewam, że nie, ale gdy sytuacja stanie się trudniejsza, ktoś
może zwrócić się do nas”.

Obaj mężczyźni zostali umieszczeni na urlopie administracyjnym w oczekiwaniu na wyniki zewnętrznego dochodzenia w sprawie tego, czy jakiekolwiek materiały zostały zniszczone,
powiedziała partner zarządzająca McKinsey na Amerykę Północną, Liz Hilton Segel, w liście do Kongresu w grudniu.

W czwartek rzecznik McKinsey’a powiedział, że obaj mężczyźni zostali zwolnieni.
Najbardziej prestiżowa firma konsultingowa na świecie, McKinsey & Company, została wciągnięta w ogólnonarodowy spór o to, kto ponosi odpowiedzialność za kryzys opioidowy, który zniszczył rodziny i społeczności w całej Ameryce.

W dokumentach prawnych, które zostały ujawnione w czwartek, prokurator generalny Massachusetts powiedział, że firma McKinsey pomogła producentowi leku OxyContin w podsycaniu ognia epidemii opioidów.


Konsultanci McKinsey’a, jak ujawnił prokurator generalny, instruowali firmę farmaceutyczną, Purdue Pharma, jak “turbodoładować” sprzedaż OxyContinu, jak przeciwdziałać wysiłkom czynników egzekwujących prawo w celu ograniczenia stosowania opioidów i byli też częścią zespołu, który sprawdzał, jak “przeciwdziałać przekazom emocjonalnym od matek nastolatków, którzy przedawkowali” lek.

Ujawnienia McKinsey są częścią pozwu, który Massachusetts złożyło przeciwko Purdue Pharma, oskarżając firmę o wprowadzanie w błąd lekarzy i pacjentów co do bezpieczeństwa stosowania opioidów. Nawet wtedy, gdy firma wiedziała, że pacjenci są uzależnieni i umierają, nadal próbowała zwiększyć sprzedaż opioidów, twierdzi pozew, dodając: “Cały czas, Purdue propagował nieprawdziwe informacje, aby utrzymać pacjentów z dala od bezpieczniejszych alternatyw”.

Purdue Pharma przyczyniła się do zasiania nasion epidemii opioidów poprzez swój agresywny marketing OxyContinu. Ponad 130 osób umiera każdego dnia w Stanach Zjednoczonych – 47 000 w 2017 roku – po przedawkowaniu opioidów, zgodnie z National Institute on Drug Abuse.

Wraz ze wzrostem śmiertelności z powodu nadużywania opioidów, wzrosła rzesza tych, którym zarzuca się, że przyczynili się do kryzysu – chodzi o producentów, dystrybutorów, lekarzy, farmaceutów, szpitale i agencje regulacyjne. McKinsey jest ostatnim i być może najbardziej zaskakującym aktorem w tym dramacie. (…)

Pozew, złożony w zeszłym roku, wymienia kilku kierowników i członków zarządu Purdue, jak również członków rodziny Sacklerów, która kontroluje prywatną firmę. McKinsey jest
wymieniony 71 razy w 275-stronicowej skardze. Wersja bez poprawek została po raz pierwszy przedstawiona przez ProPublica i medyczną stronę internetową Stat.

W 2009 roku McKinsey napisał raport dla Purdue Pharma, w którym stwierdził, że nowe taktyki sprzedaży zwiększą sprzedaż OxyContinu o 200 do 400 milionów dolarów rocznie i
“zasugerował ‘sterowniki’ sprzedaży w oparciu o idee, że opioidy zmniejszają stres i sprawiają, że pacjenci są bardziej optymistyczni i mniej odizolowani”, jak wynika z pozwu.

To właśnie w tym roku Craig Landau, ówczesny dyrektor medyczny firmy Purdue, a obecnie jej dyrektor naczelny, prowadził wymianę e-maili z konsultantem McKinsey na temat tego,
jak przeciwdziałać matkom, których nastolatki przedawkowały OxyContin. Rozwiązanie: zachęcać pacjentów, aby podkreślali, że lek pomaga uśmierzać ból.

W roku 2013, w obliczu szybko nasilającego się kryzysu opioidowego, federalna Agencja ds. Walki z Narkotykami i Departament Sprawiedliwości zawarły ugodę z Walgreens, drugą co
do wielkości amerykańską siecią aptek. Walgreens zgodził się na nowe procedury mające na celu rozprawienie się z nielegalnymi receptami. W raporcie dla Purdue Pharma, McKinsey
powiedział, że “głębokie badanie dostępnych danych dotyczących zamówień aptecznych od firmy Purdue pokazuje, że Walgreens zmniejszył swoje zamówienia o 18%”.

Według skargi sądowej, McKinsey zalecił Purdue “lobbowanie wśród kierownictwa Walgreens w celu poluzowania”.

McKinsey zalecił również, aby Purdue przekierowało swoje siły sprzedaży, aby skupiły się na lekarzach, którzy szczególnie często przepisywali OxyContin, zgodnie z treścią pozwu.
Jeden ze slajdów upublicznionych przez biuro prokuratora generalnego, przypisywany McKinseyowi, koncentrował się na pewnym lekarzu z miasta Wareham w stanie Mass., który prawie podwoił swoją roczną produkcję recept na OxyContin od momentu znaczącego wzrostu liczby wizyt przedstawicieli handlowych Purdue.

Jeśli lekarze stawiali opór, McKinsey zalecał, aby Purdue zastosowało “patient pushback”, nakłaniając pacjentów do lobbowania na rzecz OxyContinu, jak podaje pozew. (…)

W roku 2018, po latach spędzonych na doradzaniu firmie Purdue Pharma, jak zwiększyć sprzedaż leku OxyContin, McKinsey opublikował raport zatytułowany: “Dlaczego potrzebujemy
odważniejszych działań w celu zwalczania epidemii opioidów”.

https://www.mckinsey.com/industries/healthcare-systems-and-services/our-insights/why-we-need-bolder-action-to-combat-the-opioid-epidemic

26 maj 2019: First Opioid Trial Takes Aim at Johnson & Johnson


https://static01.nyt.com/images/2019/05/26/science/26OPIOIDS-OKLAHOMA1/26OPIOIDS-OKLAHOMA1-largeHorizontalJumbo.jpg


W procesie w Oklahomie, akta wykazały, że firma była konsultowana w sprawie sprzedaży w czasie, gdy nadużywanie leków przeciwbólowych było powszechne.

25 lipiec 2019: McKinsey Advised Johnson & Johnson on Increasing Opioid Sales
&&&

Spółka McKinsey doradzała również Watykanowi:

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16674&Itemid=46

&&&

McKinsey staje się dziś doradcą włoskiego Ministerstwa Gospodarki:https://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/Recovery-Plan-McKinsey-Mef-consulenza-precisazione-governo-Draghi-Leu-Fratoianni-FdI-Meloni-Mollicone-DInca-740d7ada-00cc-4700-81e8-6469783fb1e2.html


Opracowanie włoskiej wersji «Recovery Plan», Mario Draghi oddaje w ręce McKinsey

https://www.lantidiplomatico.it/dettnews-mckinsey_e_il_concept_1992_avete_ancora_dubbi_su_cosa_sia_il_governo_draghi/29278_40062/https://www.lantidiplomatico.it/dettnews-cabras_lalternativa_c_il_recovery_plan_alla_multinazionale_mckinsey_draghi_privatizza_la_ricostruzione/39130_40069/


6 marzec 2021

Mario Draghi, nowy premier Włoch, ex prezydent Centralnego Banku Europejskiego, zlecił napisanie tzw. Recovery Plan (plan UE odbudowy gospodarek europejskich po Covidzie-19) firmie McKinsey, ultraliberalnej amerykańskiej firmie konsultingowej.

McKinsey jest dużą międzynarodową agencją konsultingową. Jest to międzynarodowy podmiot prywatny, który operuje bardzo cennymi informacjami i stara się wydobyć z nich jak najwięcej wartości na rzecz wielkich menedżerów. Nawet jeśli oznacza to zniszczenie samych firm i klasy średniej, jak to miało miejsce w latach 90.

Firma McKinsey to ta sama firma, która na początku lat 60. rozpoczęła powolny i nieuchronny demontaż amerykańskiego systemu produkcyjnego, który narodził się wraz z Nowym Ładem.
Program “reform”, który w ciągu niespełna trzech dekad zrównał z ziemią amerykańską klasę średnią.

Jeśli ktoś nie wierzy, niech przyjrzy się projektowi “Concept 1992” sporządzonemu w roku 1988 przez tę samą firmę i dotyczącemu Unii Europejskiej:

– zniesienie amortyzatorów społecznych i dotacji państwowych;

– obniżenie wynagrodzeń w regionach dotkniętych kryzysem gospodarczym, takich jak regiony produkcji stali (we Włoszech przede wszystkim Taranto);

– prywatyzację przedsiębiorstw państwowych (model Thatcher), aby umożliwić “racjonalizację” rynku i osób prywatnych.

Jeśli myślicie, że wszystko to jest stare, sprzed 30 lat, więc nieaktualne, to bardzo się mylicie. Liberalizm jest zawsze taki sam. Identyczna jest jego koncepcja świata i
gospodarki, która co najwyżej będzie dostosowana do naszej “nowoczesności” za pomocą ładnego, “zielonego” zabarwienia.
Ale gówno zawsze pozostanie gównem. Nawet jeśli pomalujecie je na zielono.

Przypomnijmy także, że nie tak dawno, Ursula von der Leyen wybrała BlackRock jako konsulenta UE ds. rozwoju zrównoważonego

https://www.internationalinvestment.net/news/4017636/brussels-selection-blackrock-sustainability-regulations-probed

$$$

23 listopad 2020: W roku 2018 zmarła Eva Reali (Movimento 5 Stelle): “Chcą globalnej reformy zdrowia –systemu na wzór Izraela” – Audio

Eva Reali (5s) morta nel 2018: «Vogliono riforma sanitaria mondiale» Audio

Kilka tygodni temu upubliczniono nagranie z roku 2018, w którym była działaczka M5S, Eva Reali, która zmarła w wieku 46 lat na raka, opowiada o spółce McKinsey.

My z «Oltre Tv» nie możemy wiedzieć, ile prawdy jest w słowach Evy Reali. Po prostu informujemy o tym, co się dzieje, ponieważ nagrania krążą po wszystkich mediach
społecznościowych.

“A co jeśli za tą sprawą stoi McKinsey? A co, jeśli to nie rządy zatrudniały konsultantów i mówiły im, co mają robić, ale to konsultanci, trenowani przez kogoś, mówili rządom, co mają robić?”.

Eva Reali była pielęgniarką, która należała do Regionalnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Toskanii. Była kandydatką w wyborach regionalnych w roku 2015. Była bardzo aktywna
zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym.

Audio Evy Reali
W nagraniu Reali opowiedziała, że kiedy była referentem ds. zdrowia w Toskanii na przełomie lat 2013 i 2014, skontaktowała się z nią “w nie do końca przejrzysty sposób” firma McKinsey, która – według niej – kształtowała menedżerów krajów europejskich i azjatyckich.

“Skontaktował się ze mną szef sektora śródziemnomorskiego (spółki McKinsey), który poprosił o spotkanie. Zapytałam kogoś bardzo bliskiego Beppe [Grillo], czy powinnam się z
nim spotkać, a oni powiedzieli mi, żebym poszła na spotkanie i posłuchała, czego on chce.”

Działaczka M5S opowiedziała o tym, że zrozumiała, iż za międzynarodową reformą służby zdrowia stoi firma McKinsey. “Nie można zrozumieć kwestii szczepionek, jeśli nie pojmie się, kto stoi za całą tą międzynarodową reformą zdrowia” – stwierdziła.

“Powiedzieli mi, że mają ogólnoświatowy projekt przebudowy systemu opieki zdrowotnej i że napotykają się na trudności, ponieważ nie wszystkie państwa są na podatne na ich wpływy. Według nich, absolutnie najlepszym modelem opieki zdrowotnej jest Izrael. Podał mi całą serię nazwisk osób, które faktycznie współpracują z prezydentami regionów.
Powiedział mi, że był uczniem Waltera Ricciardiego (wysoki rangą funkcjonariusz WHO, zarządzający aktualnie lockdownami we Włoszech), który w owym czasie nie był jeszcze dyrektorem w Krajowej Służbie Zdrowia.
Nie wiedziałem nawet, kim on jest, potem powiedziano mi, że w Rzymie nazywano go Czarnym Papieżem, ale ja go nie znałam. Wysłali mnie, żebym
porozmawiała z Giulią Grillo [ówczesną minister zdrowia]”. (…)

“Teraz nie jest ze mną dobrze, w tym sensie, że jestem chora i moim zdaniem… może jestem spiskowym świrem, ale… podczas spotkania, które omawiam zaproponowali mi kawę. Tylko ja ją piłam i po sześciu miesiącach zachorowałam na raka… kto wie dlaczego?”.

Misja Reali była łatwa. “Posłużyłam wyłącznie do przekazania wiadomości, która polegała na tym, że byli gotowi pomóc M5S, tak by krajowy plan zdrowotny, różnych regionów, wyglądał tak, jak oni tego pragnęli”. (…)

“Po pewnym czasie, kiedy ciągle opowiadałam o tych rzeczach, zadzwoniły do mnie kolejne osoby i powiedziały mi, że to nie jest ważne, co opowiadam, że powinnam przestać”.

Następnie pojawiła się pierwsza pogróżka, otrzymana od byłego radnego jednej z toskańskich gmin, Amerykanina włoskiego pochodzenia.

“Powinnaś myśleć o swym zdrowiu” – powiedział mi – “nie powinnaś myśleć o tych sprawach. Chciałabym widzieć Cię przy aperitifie z przyjaciółmi, nie rozmyślającej o
tych kwestiach. Bo wiesz, wybacz mi, że ci to mówię, ale nie masz zbyt wiele czasu. Nie powinnaś myśleć o tych rzeczach, powinnaś odpuścić. Powinnaś pomyśleć o tym, aby to, co ci zostało, spędzić z przyjaciółmi w radości i pozwolić, że te sprawy wygasną.”

Słowa, które według pielęgniarki zostały wypowiedziane w sposób mafijny i brutalny. “Ten człowiek był moim bardzo drogim przyjacielem, do którego miałam pełne zaufanie.
Zostałam jak porażona prądem. Nie byłam w stanie już nikomu zaufać.”

“Chciałabym po prostu zostawić to po sobie jako spadek. Może się nie przyda, może są to rzeczy, które przeminęły lub już się nie przydadzą. Może zmieniły się scenariusze,
zmienili się ludzie, ci, którzy byli u władzy wcześniej nie są u władzy obecnie. Chciałabym zostawić to coś, co wydaje mi się zbyt poważne. Zwróć uwagę –
konkluduje Eva – że pierwsze zdanie wypowiedziane podczas mojego spotkania z owym śródziemnomorskim kontaktem McKinsey brzmiało: “To spotkanie nigdy nie miało miejsca. Jeśli będziesz mówić, że ono
miało miejsce, to zaprzeczę. A moje słowo jest warte o wiele więcej niż twoje”.

Andrea Tosatto przedstawia wypowiedź Evy Reali:
Źródła INFO:
McKinsey ha consigliato a Johnson & Johnson di aumentare
le vendite di oppioidi


McKinsey e il “Concept 1992”: avete ancora dubbi su cosa
sia il Governo Draghi?


McKinsey. Per non dimenticare, Eva Reali

Sara Cunial: MCKINSEY, EVA
REALI, VACCINI, PRESSIONI E CONFLITTI D’INTERESSE. TUTTI SAPEVANO, OGGI SI SCANDALIZZANO
Źródło:
https://babylonianempire.wordpress.com/2021/03/08/mckinsey-turbocharge-dla-opioidow-i-przebudowa-swiatowego-systemu-opieki-zdrowotnej-na-wzor-izraela/
8 marzec 2021

Phil 

  

Komentarze

  

Archiwum

Profesor Poznański w Toronto
luty 6, 2005
Magia cyfr
luty 16, 2004
Pamięć o generale Sikorskim i IV Rzeczypospolita
listopad 13, 2007
Dorota
Nowe Instrukcje
marzec 17, 2008
Artur Łoboda
Marszałek Sejmu Marek Borowski uważa za nieuzasadnione obawy że sprzedaż ziemi cudzoziemcom oznacza utratę niepodległości Pol
listopad 15, 2002
PAP
Władze w Iraku zatrudnią funkcjonariuszy reżimu Saddama
kwiecień 25, 2004
PAP
Wywiad z Nasrallachem: żegnaj jednobiegunowy świecie !
sierpień 28, 2006
Şeyh Bedreddin Film Kollektifi
Czy lobby Izraela zniszczy kandydaturę Barack’a Obama?
marzec 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Wiek katastrofalnego kapitalizmu
październik 23, 2007
Naomi Klein
Ryzyko Wojny Nuklearnej
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Artyści wybierają Unię Europejską
grudzień 12, 2005
Ex-Mossad Chief Calls For World War After London Attack
lipiec 9, 2005
przysłał Krzysztof Cieplisz
Oszukani emeryci
październik 27, 2003
Michał Stankiewicz
Awantura w Teatrze Żydowskim
grudzień 17, 2002
http://www.zw.com.pl/
Do Bronka Wildstaina
maj 19, 2006
TATAR
Prawdziwa gra prezydenta
grudzień 13, 2002
Artur Łoboda
Wyrok za negowanie holokaustu
luty 21, 2006
Jak kradli tak kradną dalej. 90 tys. zł dla 4 osób
kwiecień 1, 2003
PAP
Porażka w Gazie
styczeń 12, 2009
Izrael Szamir
Kiedy mówienie prawdy nazywa się podłością a zdrajców nazywa bohaterami
grudzień 5, 2008
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media